اولین مسافر نوروزی ابرکوه با دوچرخه آمد+عکس


Warning: Use of undefined constant auto - assumed 'auto' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home3/abarnews/public_html/wp-content/themes/wp-max-1-new/templates/single.post.template.html on line 20
اولین مسافر نوروزی ابرکوه با دوچرخه آمد+عکس

ابرنیوز:نام علی احمدی که در حال ایرانگردی با دوچرخه است به عنوان اولین مسافر نوروزی به ثبت رسید.

وی در گفتگو با خبرنگار سایت خبری ابرکوه اظهار  داشت:به انگیزه تفریح و دیدار از آثار باستانی ایران و با شعار حفظ آثار باستانی حرکت خود را 16 اسفندماه از تهران آغاز کرده ام.

احمدی افزود:تا به حال از شهرهای قم،کاشان،اردستان اصفهان،نایین،اردکان و میبد،یزد،تفت گذر کرده ام و در حال حاضر در ابرکوه هستم و این کاری است که با هزینه خود انجام می دهم و از طرف هیچ نهاد و ارگانی مورد حمایت قرار نگرفته ام.

وی گفت:شب 27 اسفند ماه برای اسکان به شهرداری ابرکوه مراجعه کردم و با وجود این که تنها چشم انتظار  فراهم شدن مکانی برای چادرزدن بودم با محبت مسئولین ستاد اسکان شهرداری در یک اتاق اسکان داده شدم.

احمدی ادامه داد:موضوع جالبی که در ابرکوه برایم پیش آمد این مسئله بود که مسئولی ستاد نوروزی  شهرداری که زمینه اسکان مرا فراهم کرد روز بعد با همراهی کردن من زمینه دیدار بسیاری از آثار باستانی این شهرستان را برایم فراهم کرد که تاکنون چنین برخوردی را در هیچ جا شاهد نبودم و تنها در شهر یزد با یکی از شهروندان آشنا شدم و او مرا به چند جا راهنمایی کرد.

وی افزود: نکته جالب تر این بود که ایشان اطلاعات کاملی از این آثار تاریخی را برای من بیان کرد.

امینی ادامه داد:در بسیاری از نقاط نیز شاهد بودم که طرح های زیباسازی شهر در مناطق تاریخی در حال اجرا است که برایم جالب بود.

این مسافر نوروزی و علاقه مند به میراث فرهنگی گفت:قطعأ با آثاری که از ابرکوه دیدم و همچنین برخوردهای ارزشمندی که از مردم ابرکوه دیدم این شهرستان می تواند به یک قطب گردشگری تبدیل شود.

احمدی ادامه داد:در دیدار از سرو ابرکوه متعجب شدم که چگونه مردم بدون پرداخت هزینه ای قادر به دیدن این اثر ارزشمند هستند و مسئولان ابرکوه باید مقدمات استفاده بهینه از آثار باستانی و به خصوص سرو کهنسال ابرکوه را فراهم کنند.

وی در مورد ادامه مسیر خود گفت:از شهرستان ابرکوه به مقصد استان فارس حرکت خواهم کرد و در نهایت در شهر شیراز به سفر خود پایان می دهم.

مسئول اطلاع رسانی ستاد تسهیلات نوروزی شهرداری ابرکوه در این مورد اظهار داشت:با حضور این هموطن ورزشکار در ابرکوه کار اسکان مسافران نوروزی توسط شهرداری آغاز شد.

سید ابراهیم حسینی دوست افزود:تمامی تلاش خود را برای خدمتگزاری به هموطنان خود به کار می گیریم.

مسئول فرهنگی شهرداری ابرکوه ادامه داد:در راستای خوشامدگویی به اولین مسافر نوروزی با همراهی وی چندین اثر تاریخی ابرکوه از جمله سرو ،گنبدعالی،یخچال خشتی،موزه مردم شناسی،خانه آقازاده و چند خانه تاریخی دیگر،مسجد جامع،منزلگاه امام رضا(ع) و امامزاده احمد(ع) مورد بازدید این هموطن قرار گرفت.

عکس و گزارش:رحیم میرعظیم

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

3637 مطلب نوشته است .


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home3/abarnews/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

دیدگاه شما

تمام حقوق این سایت برای © 2021 اخبار شهرستان ابرکوه. محفوظ است.
بهینه سازی شده king2net