انتقاد شدید امام جمعه ابرکوه از نحوه استخدام در جهاد کشاورزی(۱۰۵نظر)

انتقاد شدید امام جمعه ابرکوه از نحوه استخدام در جهاد کشاورزی(۱۰۵نظر)

ابرنیوز:امام جمعه ابرکوه در خطبه های نماز جمعه امروز این شهرستان با انتقاد شدید از نحوه استخدام نیرو در جهاد کشاورزی استان یزدگفت: من نمی گویم زنان اشتغال نداشته باشند اما افراط کاری به این شوری در دولت اعتدال برای ما غیر قابل قبول است.

حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی  اظهار داشت: به یک مبنای بدعتی که نتیجه رسوخ فرهنگ غربی در زندگی ما است اشاره می کنم و آن این که تدبیر و حکمت بالغه الهیه در نظام طبیعت و خلقت تمام مخلوقات را زوج آفریده و این زوجیت برای انسان هم هست ، اما زوج مذکر را مسئول زندگی مشترک خانوادگی می داند و نفقه و خرجی خانواده را بر مرد واجب کرده است و به تعبیر روانتر، قانون شرع و عقل این است که در زندگی مردنان ده و زن و فرزند ،نان خور هستند و لذا ارث مرد را هم دو برابر زن قرار داده است.

وی افزود:اما افکار وارداتی اندیشه  فمینیستی که به نام تساوی حقوق زن و مرد  شئونات اجتماعی و اشتغالی زن و مرد را یکسان می داند در سیستم حکومتی ما هم نفوذ موریانه ای داردو اینکه می بینیم در دولتهای گذشته تا کنون متولیان وزارت آموزش عالی با افتخار می گویند موجودیت دانشجویان دختر در دانشگاه ها بیشتر از پسران است  آیا فکر فردا را می کنندکه چه خواهد شد ؟ و با ایجاد اشتغال پی در پی برای زنان ، شما مسئولین مسئول ول گردی و بیکاری جوانان و پسران هستید.

حسینی تأکید کرد:شغل اصلی  زن ، امر ارزشمند مادری و خانه داری است اما وقتی شما کاری می کنید که مهد کودک خانه بچه و مربی،مادر بچه شود و بچه از مهر مادر در خانه بی بهره باشد  چه انتظاری از عاطفه دینی برای نسل فردا دارید؟

وی افزود:جای تعجب است که می شنویم در جهاد کشاورزی که دستگاهی برخاسته ازانقلاب است  این وزارتخانه و مدیران استان به بهانه امتیاز و نمره برای اشتغال در ابرکوه  چنین دست به گزینش می زنند  و چه بسا در شهر های دیگر هم گزینش و اشتغال دهی به زنان بیشتر از مردان است.

حسینی گفت:اگر این کار حداقل از آموزش و پرورش بود  کسی حرف و اما نداشت ولی شما چرا پسران را دفع و دختران را جذب می کنید؟  شما به چه مجوزی حق مردم را ضایع می کنید و جوانی را که باید فردا جوابگوی زندگی زن و بچه باشد بیکار میکنید؟!

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

3636 مطلب نوشته است .

 1. ناشناس می‌گه:

  دوستان، آقا و خانم نداره برا استخدامی همه وقت جوونی پول و… رو صرف کردن برای تحصیلات مشترک اگر این رشته ها و کارها مناسب خانم ها نیستند نباید ورودی دانشگاه داشته باشیم ما مدیران کشاورز خانم موفق هم داشته ایم .بعدم اقایان تو جهاد کشاورزی چه کار می کنن ؟؟؟؟!!!

 2. سعیده می‌گه:

  با سلام و درود خدمت همه به عرض همه ی دوستان برسانم که پزیرش بر حسب جنسیت نبوده و بر اساس سابقه ی کاری و تلاش کارشناسان زحمت کش بوده که در این بین عده ی خانمها زیاد تر بوده واین میرسونه که خانمها در زندگی حتما نیاز ویژه ای به فعالیت اجتماعی داشته اند که با چندر غاز حقوق دوام آوردند وآقایون در عرصه های دیگه میتونن فعالیتهایی داته باشند که به حقوق ناظرین قناعت نداشته اند در واقع خانمها ی زحمت کش حالا که زحمتشون به ثمر نشته همه اعتراض دارند چرا زمانی که در مزارع وبا سختیها ی بسیار رفت وآمد میکردند و با کشاورزان سر وکله میزندند آقایون رو امامان جمعه سرزنش نمیکردند که خانمها را تامین کنند چرا کسی آن زمان خانمها را دررک نمیکرد

 3. شمع می‌گه:

  واقعا حاج آقا حسینی درست فرموده اند چطور اینقدر ما در شهر خودمان جوان پسر بیکار داریم و زنها باید در ارگان های دولتی استخدام گردند؟ مرد نان آور خانواده است نه زن به خاطر همین جامعه ما رو به نیستی و نابودی میرود

 4. مدافع حقوق تمام انسانها می‌گه:

  سلام .من نه رشته ام کشاورزیه نه ميخام شاغل بشم.حرف من اینه وقتی دولت به دخترا هم مدرک میده پس اونا هم مساوی با مرد حق استخدام شدن دارن و کسی نباید جلو استخدام شدن اونا رو بگیره. ولی بدون آزمون استخدام شدن صحیح نیست هر کی سابقه بیشتری داره نباید این موضوع باعث بشه بدون آزمون استخدام بشه. کسی می دونه کسانی که قراردادی سر کار بودن چه جوری وارد شدن؟! و خيلياش علم و آگاهی کامل از رشتشون ندارن. آخرش یه جا باید جلو پارتی بازر رو گرفت.،حالا چه پسر با پارتی استخدام بشه چه دختر. من مخالفم.متاسفانه کار استخدام افتاده دست نا اهلش که صادق نیست .

 5. ناظر می‌گه:

  کسانی که این حرفا رو میزنن از روی شکم سیری است وبس . حاج آقا شما کجایی زمانی که ما خانم ها بیشتر کارهای جهاد کشاورزی رو انجام میدیم. مردهای جهاد که از پشت میزها تکون نمیخورند..
  شماهااگر دختری از خانواده خودتون جز این استخدامی ها میبود این حرف ها را می زدید
  کسی نگران بیکاری جوانان این مملکت نیست………..

 6. حامد فلاح می‌گه:

  اعتدال فقط زمان احمدی نژاد بود که اتوبوسی یک عده کثیری وارد دولت شدند بی هیچ تخصصی. وقتی رییس یک نهاد دولتی(معائن ریییس جمهور) اعلام میکند بیش از هشتاد درصد از کارمندانش در هشت سال دولت قبل وارد سیستم شده اند دیپلم و زیر دیپلم هستند و هیچ تخصصی هم ندارند  انتظار داشته باشیم دولت جدید چه انجام دهد؟ اخراجشان کند یا باز نیرو جذب کند آن هم با این همه مشکلات…؟  انصاف م بد نیست…..

 7. مهدی 92 می‌گه:

  استخدام جورچین نیست که چندتا مرد و چندتا زن در آن جای داد. هر استخدامی مراحل قانونی خود را دارد از آزمون و سابقه و سپس گزینش، مدرک تحصیلی و غیره حالا ممکن است همه افراد زن یا مرد باشد فرقی نمیکند. متاسفانه برخی صحبتها پایه عقلی ندارد و بیشتر احساسی است.

 8. با سلام و تبریک سال جدید شمسی به کلیه کاربران گرامی خصوصا همشهریان گرامی .بعرض مبارک نظر دهندگان می رساند که تمامی نظرات توسط امام جمعه محترم ابرکوه مشاهده شده ونظرشان همانی است که در خطبه ها اعلام نمودند.
  http://www.abarkoohadineh.ir/

 9. اکبر می‌گه:

  قابل توجه مدیران محترم سایت ابر نیوز : ای کاش این نظراتبه رویت امام جمعه محترم شهرستان و مسئولین ذیربط هم می رسید.

  مسئولان نظرات و مطالب سایت را دنبال می کنند .

 10. احمد مولودی می‌گه:

  با عرض ادب و سپاس وتشکر ازدیدگاه ونظرات و یک گلایه از مسئولین محترم اداره جهاد کشاورزی که خود بهترین پاسخگوی موضوع می توانستند باشند ولی کم لطفی نمودند . صرف نظر از قانونی بودن یا نبودن استخدام در جهاد کشاورزی باید متذکر شد :
  اسلام نسبت به اشتغال زنان دید منفی ندارد و کار و تلاش اقتصادی را در خانه یا در بیرون از خانه برای زن ممنوع نکرده است. اگر آیه شریفه «لاَ تأکلوا اموالکُم بینکُم بِالباطلِ» از برخی از معاملات نهی کرده و آن را باطل دانسته، برای همه است و تفاوتی میان زن و مرد نیست. جنسیت در هیچ یک از انواع معاملات و تجارات، دخالت ندارد. این گونه نیست که زن به دلیل جنسیت، از برخی از معاملات ممنوع، و مرد مجاز باشد. به همین سبب می بینیم در کتاب های فقهی، زنان از تجارت یا قرادادی استثنا نشده یا از اختیار شغل خاصی منع نگردیده اند. بلی، کارهایی همچون قضاوت، ولایت و رهبری و امامتِ جماعت(*)برای زن ممنوع است، اما این ها تخصصا از موضوع بحث خارج هستند؛ زیرا در فرهنگ اسلامی، به هیچ یک از این امور به عنوان شغل نگاه نمی شود تا گفته شود در اسلام برخی از شغل ها ویژه مردان است و زنان را در آن راهی نیست.(*) البته اگر مأموم زن باشد، امامت زن به فتوای برخی مراجع مجاز است.
  زنان در طول تاریخ، علاوه بر انجام کارهای خانه، همیشه همگام با مردان به فعالیت هایی مثل کشاورزی و دام داری اشتغال داشته و از این طریق، بخشی از هزینه خانواده را بر دوش کشیده و به اقتصاد خانواده کمک می کرده اند.

 11. اداری می‌گه:

  ای ناشناس بنده هم صدرد موافقم که جای خانمها خانه داری ، بچه داری وبهترین جا آموزش وپرورش است وهیچ ناراحتی ندارم واین جا بعلت نگذاشتن یک علامت ( کاما ، ) بعد از جمله چرا اصرار میکنید ، معنی جمله کاملا تغییر نموده است که اصلاح میشود

 12. احمد مولودی می‌گه:

  با عرض ادب ، این تذکر ی است به خودم ، اگر در تمامی امور زندگی واجتماعی خدا را درنظر داشته باشیم و رضایت او بر همه چیز وهمه کار مد نظرمان باشد ، مسلماً راه را به درستی رفته ایم . شاید این موضوع استخدام، حال به درست یا اشتباه ، مسئله ای کوچک به نظر آید ولی به هر حال موافق ومخالفی داشته ، که نشانگر یک تحول مطلوب در شهر کوچک ماست که شهروندان بر تمامی امور شهر نظارت دارند . از مسئولین محترم جهاد کشاورزی استدعا دارد ، خود پاسخگوی مردم باشند . ان شاالله .
  قرآن، خدا و رسول (ص) را مرجع حل اختلاف معرفی کرده و از مردمان خواسته است در صورت اختلاف می‌‌بایست به خدا و رسولش مراجعه کنند. به این معنا که اگر در چیزی اختلاف کرده آن را به خدا و پیامبرش برگردانده و از او برای حل اختلاف یاری جویند. از این رو خود پیامبر و آموزه‌های قرآن و سنت پیامبر و امامان معصوم (ع) به عنوان اولوالامر و جانشینان به حق پیامبر تنها کسانی هستند که به عنوان مرجع حل اختلاف امت مطرح شده‌اند. والامر یؤمئذ لله

 13. ناشناس می‌گه:

  اداری جان که یحتمل خانم هم هستید
  چرا بهتون بر میخوره وقتی میگن از وظایف خانم ها خانه داری همسر داری و تربیت فرزند است؟!!
  چرا نمیخوان قبول کنید جنس زن روحیات و علائق متفاوت از مرد داره و این خدادادی است و یک عمر طبیعی!
  بهداشت و درمان و آموزش و پرورش مگر کم کاری است؟!
  بنظر من زنی که خودش رو بخواد مثل مرد نشون بده باید درصد تسترون خونش رو مور آزمایش قرار بده!

 14. اداری می‌گه:

  امیرجان عزیز – شما با خودتان نگفتید این همه خانم درقسمت اداری میخوان چکار کنند ؟؟؟ چرا اصرار می کنید جای خانمها در کنج خانه برای خانه داری ، آموزش وپروش وبهداشت ودرمان است

 15. ناظر مازندرانی می‌گه:

  به نام خدا
  همه ما می دانیم که طرح بکارگیری ناظرین کشاورزی در راستای کوچک سازی دولت و همچنین توانمند سازی کارشناسان فارق التحصیل بخش کشاورزی بوده به نحوی که قرار بوده در یک دوره مثلا حدود 5 ساله اندک اندک از میزان پرداختی سهم دولت از دستمزد ناظرین کم و کشاورزان آن بخش را در قبال کارشناسی به ناظر بپردازند.بی تعارف دوعامل مهم موجب شد که این روند اتفاق نیفتد.اول عدم نظارت دقیق و آموزش و ساماندهی توسط جهاد کشاورزی و دوم عملکرد ضعیف خود ناظرین.
  دسمزد ناطرین با توجه به تورم و مخارج روز به روز اندک تر می شد و این عامل به همراه ضعف نظارت جهاد کشاورزی موجب شد تا بیشتر این کارشناسان ناظر که هرکدام دیگر پس از چند سال دارای خانواده و فرزند شده بودند و بهترین سالهای طلایی جوانی را در این راه صرف کرده بودند به ناچار فعالیت اقتصادی دیگری را شروع کنند و نظارت را بعنوان شغل دوم و سوم داشته باشند.بعضی افراد هم نظارت رت بدلیل همین پول کمی که داشت رها کردند و بعضی ها هم اصلا وارد آن نشدند که آقایون فارق التحصیل بخش کشاورزی از این دسته اند.
  در اواخر دولت دهم و وقتی که آموزش و پرورش استخدام های وسیع چند هزار نفری انجام داد،ناگهان به دهن ناطرین هم خطور کرد که شاید بتوان از این فرصت مناسب برای استخدام ناطرین هم بهره ای برد که با پیگیری ناظرین و تماس آنها با نمایندگان مجلس و… بالاخره این قانون در سال 90 تصویب شد.یعنی قانونی که بیخ و بن اساس کار هدف بکارگیری ناظرین را 180 درجه عوض کرد.قانونی که تعهدی سنگین برای دولت ایجاد کرده که هزینه اش فقط یک مشکل آن است.
  گفته می شود حدود 10000نفر قرار است جدب شوند و حدود 70 درصد هم خانوم هستند که این خود جای تاملی اساسی دارد.
  کار شناسانی با ترکیب سنی 35 سال-70 درصد بانوان-اکثرا چند شغله-با تعهد 10سال خدمت در مراکز خدمات روستایی
  واقعا به نظر شما این ها نیروهای خوبی برای استخدام هستند؟
  از وقتی که بحث استخدام پیش آمده متاسفانه تعداد زیادی از شرکت های خدماتی کشاورزی و بیمه ای که توسط همین کارشناسان اداره می شد دچار ضعف و انحلال گردیده.
  احتملا همه ناظرینی که این متن را می خوانند از من دلگیر می شوند
  این را در انتها می نویسم تا بدانید من هم ناظر بودم

 16. علمی می‌گه:

  انشاله این قانون استخدام ناظرین تمام کمال اجرا میشه

 17. امیر می‌گه:

  در جواب اداری محترم اگه زنان استخدام بشن قول میدن از اداره پاشون رو بیرون نذارن شما نگران نباش

 18. سنبل می‌گه:

  طبق اصل 28 قانون اساسی این اقدام جهاد کشاورزی مخالف مصالح عمومی است

 19. ناشناس می‌گه:

  خطاب به بانوی گرامی:

  تساوی حقوق نه تشابه حقوق

  تساوی با تشابه فرق داره

 20. بانو می‌گه:

  نظر دوستان موافق عدم به کارگیری زنان در برخی مشاغل را به دو اصل 20 و 28 قانون اساسی جلب می کنم. … لطفا نظری روی نظر قانون اساسی در مورد حقوق برابر زن و مرد در تحصیل و در اشتغال نفرمایید …
  ای کاش بیاییم مشکل را از سرچشمه بشناسیم و حل کنیم، من و شما باید مدعی باشیم که چرا وزارت علوم در برخی رشته ها بدون دلیل خانمها را وارد گود تحصیل می کند … واقعا چه معنی دارد دختر جوانی رشته کشاورزی انهم گرایش ماشین آلات بخواند … کدام عقل سلیمی چنین کاری را تایید می کند

 21. تو می‌گه:

  درجواب من ——– دلیل قانع کننده ای برای استخدام آوردند !!!!! ایشون هرجا هستند باید استخدام شوند ——– بگردید وایشان را پیدا کنید قطعا جهاد کشاورزی را متحول می کنند !!!!!!

 22. من می‌گه:

  حاتا که همه مردها دارن خودشون رو شکل خانمهادرست میکنند 

 23. ناشناس می‌گه:

  قابل توجه تمامی طرفدارین آزادی،عدالت،حقوق زنان و بشر،
   به این نکته توجه کنید:

  جنسیت زن بدرد کار کشاورزی نمیخوره
  اگه این استخدامی در آموزش و پرورش و یا بهداشت و درمان بود بحثی نبود

  روحیه زن مگه به قول شما لطیف نیست؟
  پس کو این لطافت که ازش دم میزنید
  این زن ها که از مرد هم مرد ترن

  اینو هم به خانم ها میگم:
  یه زن “مردنما” در زندگی یه مرد نمیتونه زنانگی کنه(البته اگه با این وضعیت دیگه مردی بتونه زنی رو تو زندگیش بیاره!!)
  حالا هی بخواین خودتون رو با مردا یکی کنید!!!!

 24. قانونی می‌گه:

  درپاسخ ناظر گندم —– بله قانون گذار فهم خودش را در تصویب این قانون نشان داد!!!!!!! احتیاج نیست شما بگید

 25. پشیمان می‌گه:

  حاج آقا دخیل عباس زارعزاده نماینده محترم مردم در مجلس شورای اسلامی کجائید ؟؟؟؟؟

 26. ناظر بلاتکلیف می‌گه:

  حالا مگه این استخدام چیه که اینقدر شلوغش کردید . صنار سه شی حقوق

 27. اداری می‌گه:

  درپاسخ امیر همین بس که این خانمها یی که قرار است استخدام شوند همه به اصطلاح فنی هستند وباید به مزارع و باغات وبیابان بروند پس کارشان کار اداری نیست ….. ببخشید جسارت شد

 28. ناظر بلاتکلیف می‌گه:

  سلام تشکر از ناظر گندم در جواب ایرج

 29. ارمان می‌گه:

  احسنت به زنان تلاشگر عرصه کشاورزی

 30. اسفند می‌گه:

  با سلام و احترام قابل توجه اونایی که فکر می کنند این خانم ها تو خونه نشسته بودن و حالا دارن استخدام میشن نخیر اینها مهندسین زحمت کش و کم حرفی هستند که از 3 تا بلکه 10 سال هست که دارن در جهاد کشاورزیهای کل کشور فعالیت می نمایند و سالی 500 هزار تومان بیشتر حقوق نمی گرفتند حالا هم باید استخدام شوند حقشونه مگه نه؟

 31. امیر می‌گه:

  خانمها برای تصدی مشاغل اداری بهترین هستند اقایون بهتر است بروند دنبال شغل ازاد

 32. نظر دهنده می‌گه:

  تا حالا جهاد کشاورزی رو اقایون چرخوندن خیلی وضع کشاورزی عالیست؟؟؟؟؟؟

 33. عاقل می‌گه:

  به نظرم حق زنان هست هرجا تلاش کنند به نتیجه برسند مردها هم باید فکر خود را بکار بیندازند و تنبلی نکنند.

 34. ناظر گندم می‌گه:

  قانون استخدام ناظرین مصوب مجلس را مطالعه کنید…
  //جناب ایرج وهمه منتقدین :مطمئن باشید قانون گذار بیشتر ازشما میفهمه و سرش میشه اگر اینطور نبودشما باید قانونگذار میشدیدپس نظر بیخودی ندید

 35. بانوی فعال می‌گه:

  کشته مرده این جمله شدم تو نظرات دوستان«… این از حقوق اولیه خانمهاست که بتونن بر اساس تخصص و تواناییشون و بر اساس شرایط استخدامی مصوب، بدون گزینش جنسی سر کار برن، در این شک نکنین، …»
  فوق العاده حرف قوی و منطقی و حقوقی ای هست

 36. ناشناس می‌گه:

  کسی نگفته خانم ها رانندگی بلد نیستن
  منظور به نظر من این بوده که حضور یک خانم اونم تک و تنها بر سر مزارع گندم از امنیت بالایی برخودار نیست
  و این همون مشکل جنسیت زن در اینگونه مشاغل است.

 37. تنها می‌گه:

  با سلام و تشکر از امام جمعه دلسوز و شجاع شهرستان. مطمئنا تاریخ عملکرد مسئولین جهاد کشاورزی فعلی را در استخدام اخیر ثبت خواهد کرد. هر کس به طریقی نام خود را در تاریخ ثبت می نماید. ضمنا آقای قیومی اگر کمی هم درباره شرایط کاری در جهاد کشاورزی و مشکلاتی که خانم ها در جهاد کشاورزی و همچنین بخش کشاورزی و تولید خواهد داشت مطالعه داشته باشند نظرشان تغییر خواهد کرد.

 38. ناظر می‌گه:

  بعد از سه سال بگذارید قانون مجلس اجرا شود خواهش می کنم

 39. ناظر گندم ابرکوه می‌گه:

  زنان به کار خود تعهد بیشتری دارند نظرسنجی کنید

 40. ناظر گندم می‌گه:

  قانون استخدام ناظرین مصوب مجلس را مطالعه کنید نگفته زن یا مرد

 41. ناظر گندم 8 ساله می‌گه:

  خدا می داند که چقدر تلاش پرثمر داشته اند خانم ها خواهشا منطقی فکر کنید

 42. ناظر گندم خانم می‌گه:

  حق ناطران خانم هست که استخدام شوند چون 10 سال هست که دارند فعالیت می کنند و واقعا توانایی انجام کارها رو دارند

 43. پیگیر می‌گه:

  ابرنیوز سلام . لطفا خبر را بیاورید بالای صفحه

 44. حواس جمع می‌گه:

  اگر آقای قیومی وقنبری درآمدی نداشتند یا در این استخدام ذینفع نبودند این مطالب را نمی نوشتند

 45. خانم می‌گه:

  آقای قنبری امروز بحث نان آوری مردان است – بحث بیکاری جوانان ذکور است – بحث عواقب اجتماعی واخلاقی ناشی از بیکاری جوانان است — واینکه گفته اید خانمها راننده هستند آیا امکان دارد یک خانم را تنها به مزارع وباغات وبیابان فرستاد ؟ قطعا نمی توان وآن خانم هم تنها نمی رود

 46. تشکر تشکر می‌گه:

  آقای قنبری و آقای قیومی تشکر تشکر
  سارا

 47. مدعی العموم می‌گه:

  سلام علیکم و رحمه الله
  تشکر از آقای قیومی و قنبری
  حق زن هست که اشتغال داشته باشه
  من جمله همسر بنده.

 48. ناشناس می‌گه:

  آقای قیومی هیچ گاه علت معلول را توجیه نمیکند
  تحصیل خانم ها در رشته ی معدن هم اشتباه هست

  ما منکر تساوی حقوق زن و مرد نیستیم،
  ما منکر تشابه حقوق زن و مرد هسیم و این فرق است از زمین تا آسمان!!

  این ژست های به اصطلاح روشنفکری است که جامعه امروزی را دچار این مصیبت ها کرده.

  نتیجه ی گفتگوی تمدن های شما چه نتیجه ای جز معرفی شدن ایران به عنوان یکی از محورهای شرارت داشت؟!!
  از این شعارها دست بردارید که این گف ها دیگر خریدار ندارد

 49. نیلی می‌گه:

  اقای قیومی نظام آموزشی هم مشکل دارد — بهترین مکان برای اشتغال خانمها آموزش و پروش وبهداشت ودرمان است ——

 50. سید می‌گه:

  جناب آقای قیومی فعلا بحث اولویت بندی شرایط اشتغال کشور است – الان یک خانم اگر شغلی نداشته باشد هیچ اتفاقی نمی افتد ولی یک جوان ذکور که بیکار باشد عواقب وخطرات زیادی برای جامعه ایجاد میکند کما اینکه الان هم مشاهده میکنیم عواقب بیکاری جوانان را

 51. قنبری می‌گه:

  دولت تدبیر و امید مخالف استخدام خانم و زنان متخصص در مشاغل تخصصی نخواهد بود.
  این را قبلا هم گفتم و خواهم گفت.
  دولت آقای روحانی همه جوانب را در نظر گرفته است که قراره زنان متخصص را استخدام نماید.
  در عمل باید ثابت نمود که چه کسی می تواند متخصص باشد.
  در ضمن در جواب آن دوستمون که گفته برای هر ناظر خانم باید یک راننده باشد ، کلا غلط است و خانم های امروزی در رانندگی مهارت خوبی کسب کردند.
  موفق و موید باشید.

 52. بیطرف می‌گه:

  آقای قنبری عزیز — آیا این اقدام دولت را تائید میفرمائید یاخیر ؟؟؟ فعلا بحث استخدام خانمها در جهاد کشاورزی است ما هم که پدر کشتگی با دولت نداریم بحث این است با توجه به اینکه بیکاری جوانان ذکور داد ملت وحانواده ها را درآورده است ، گرفتاری و معضلات برای خانواده ها وجامعه بوجود آورده وهمه درآن می سوزیم ، چه لزومی دارد این حجم از خانمها در شرایط فعلی که وضعیت بسیار حاد است در وزارت جهاد کشاورزی استخدام شوند ؟؟؟ این را بدانید 10000 سهمیه استخدامی وزارت جهاد کشاورزی اگر درست توزیع شود واین سهمیه در اختیار فارغ التحصیلان ذکور گذاشته شود چه بار بزرگی از دوش ملت ودولت وخانواده ها برداشته می شود ؟؟؟ منصفانه شما هم تائید کنید که این اقدام اشتباه است چه در این دولت چه در آن دولت و هر دولتی که باشد این عمل اشتباه است

 53. علی اصغر قیومی می‌گه:

  سلام و عرض ادب
  وقتی نظام اموزشی ما به یه خانم اجازه میده که مهندسی معدن بخونه، معنیش این هست که این خانوم توانایی کار در این رشته و جایگاه را داره و می تونه بعد از تحصیل بره سر کار معدن
  این از حقوق اولیه خانمهاست که بتونن بر اساس تخصص و تواناییشون و بر اساس شرایط استخدامی مصوب، بدون گزینش جنسی سر کار برن، در این شک نکنین، …

 54. شهروند می‌گه:

  معنی تصویب نمودن قوانین توسط نمایندگان مجلس را هم شنیدیم ودیدیم ولمس کردیم — در این مصوبه خیلی ظرافت بخرج دادند ……………..

 55. مراد می‌گه:

  جناب آقای دخیل عباس نماینده محترم مردم ابرکوه و… در مجلس شورای اسلامی
  آیا به موضوع فکر میکنید چه برسر کشاورزی ودامداری کشور واستان قراراست بیاید ؟؟!! اگر این استخدام کلا منتفی شود بهتر است که به این شکل اتفاق بیفتد

 56. ایرج می‌گه:

  درجواب ناظر بلا تکلیف به استحضار ایشون میرسانم که قانونگذار قانون را اشتباه تصویب نموده وبه جزئیاتش توجه نکرده که چه عواقبی گریبان کشور وکشاورزی و جوانان بیکار را میگیرد- قطعا قانون گذاران هم از این اقدام خود پشیمان هستند

 57. ناظر بلاتکلیف می‌گه:

  بجز اعتبار و شروع به کار که مشخص نیست کی بشه. که جای تاسف دارد. از امام جمعه محترم تقاضا داریم در مورد اعتبار و شروع به کار نیز پیگیری نمایند. با تشکر

 58. ناظر بلاتکلیف می‌گه:

  کلیه نظر دهندگان عزیز اول قوانین استخدامی ناظرین را بخوانیید بعد اگر طبق قانون نبود انتقاد کنید

 59. مهرداد می‌گه:

  اقای قنبری ما داریم از چی حرف میزنیم شما چی میگید؟
  کلا توهم این دولت خوبه و اون دولت خوبتره چشم شما رو نسبت به واقعیات کور کرده
   عامو خسه شدیم از این باند و باند بازی!!!
  دست بردار تو رو خدا

  موضوع مورد بحث اینه:
  شما با اشتغال حداکثری خانم ها در فرصت های شغلی دولتی موافقید یا نه؟
  در این خصوص نظر دارید بفرمایید 

 60. میهمان می‌گه:

  دقت کردید هر کدوم از این خانم ها که استخدام میشن نیاز به یک راننده مرد جهت نظارت بر امور مربوطه را نیز خواهند داشت؟!!!
  یعنی به ازای یک نفر استخدامی زن یک کارمند مرد هم درگیر خواهد شد و این یعنی بهره بری کمتر و هزینه ی بیشتر!!!

  حالا اون بحث اشتغال اقایان و بیکاری و معضلات اجتماعی و فرهنگی ناشی از این بیکاری بماند

 61. آزاد می‌گه:

  با این تصمیم گیریهای غلط مسئولین ——- نشون میده که واقعا دوره آخرالزمان است

 62. بیدار می‌گه:

  ابر نیوز لطفا همه نظرات را انتشار دهید

 63. موکل شما می‌گه:

  آقای دخیل عباس زارعزاده نماینده محترم ابرکوه در مجلس شورای اسلامی —
  اگردغدغه اشتغال جوانان ذکور بیکار را دارید – اگربا مشکلات وعواقب بیکاری جوانان آشنا هستید واگر …….. یا علی دست بکار شوید وخودی نشان دهید واز این فاجعه ای که در جهاد کشاورزی قراراست رخ دهد جلوگیری نمائید .

 64. منتقد می‌گه:

  آقای دخیل عباس در مصاحبه ای گفته بودند که ابرکویها از بنده مطالبه ودرخواستی ندارند — این گوی این میدان اگر راست میگوئید وارد عمل شوید وجلوی این معضلی که قراراست در جهاد کشاورزی اتفاق بیفتد را بگیرید ———

 65. رضا می‌گه:

  ابر نیوز با سلام . لطفا همه نظرات را انتشار دهید

 66. کارشناس می‌گه:

  این استخدام برای وزارت جهاد کشاورزی فاجعه است

 67. شاغل می‌گه:

  اگه نمیدونید بدونید وظیفه خانمها خانه داری وتربیت فرزند است واین مردان هستند که باید برای خانواده درآمد زا باشند وکار کنند و فقط استخدام خانمها در آموزش وپرورش و بهداشت ودرمان بلا مانع است

 68. ناظر می‌گه:

  آیا سابقه ناظری سابقه مفید بوده است؟ آیا فرد تمام روزهای کاری هفته و از اول تا پایان کار اداری حاضر بوده است؟ بسیاری از ناظرین شغل های اصلی دیگری داشته و ناظر بودن به عنوان یک شغل ضمنی برای آنها مطرح بوده است (یک روز در هفته-یک ساعت). ولی متاسفانه می توان عنوان کرد که احتمال ثبت سابقه ناظری سوری نیز وجود دارد و فرد در طی این مدت وقتش را صرف تجارت، ساخت و ساز ، ادامه تحصیل و …. کرده است مثلا اخذ کارشناسی ارشد 3-5/2 سال زمان نیاز دارد ولی ناظر طی این مدت هم دانشجو بوده و هم سابقه نظارت تمام برای او ثبت شده است. به نظر من مهمترین گزینه های انتخاب افراد بایستی بر مبنای سن فرد، جنس، سطح تحصیلات، محل اخذ مدرک بوده و سابقه نظارت نیز به عنوان یک گزینه تکمیلی در انتخاب افراد اعمال شود و مهمتر از همه اینکه یک آزمون استخدامی جامع برگزار شود وهمه افراد بتوانند در آن شرکت کنند و امتیاز به دست آمده از این آزمون به همراه سایر امتیازهایی که در فوق به آن اشاره شد در انتخاب فرد تاثیر گذار باشند.

  چه بسا هستند ناظرینی با مدرک کارشناسی ارشد و فارغ التحصیل از دانشگاههای معتبر کشور (که هم برای ورود و هم برای خروج از دانشگاه زحمت بسیارکشیده اند) و دارای تخصص مرتبط ولی به دلیل در اولویت قرار دادن سابقه نظارت (که همانطور که ذکر شد صحت آن مورد سوال بوده و سوری است) این افراد با بقیه متقاضیان حتی هم ارزش هم نبوده و فرصت استخدام از آنها گرفته شده است. بد نیست که مسئولین محترم در سازمان و وزارت به این مهم بیندیشند تا حق افراد ضایع نشود که در غیر اینصورت این حق الناس است و عذاب شدید در پی خواهد داشت.

 69. خانم دنبال کار می‌گه:

  بابا چیزی نشده که.
  بخدا موضوع خیلی مهمی نیست.
  یه چند تا خانم با سابقه قراره استخداام بشن ولی آقایایون کم سابقه نمیتونن ببینن.

 70. شوهر ناظرین خانم می‌گه:

  سلام
  من خانم قراره استخدام بشه ولی خودم بیکارم.
  این که دلیلش نمیشه چون خانم هست نباید استخدام بشه.
  خرجی زندگی ما از همین راه هست.
  این مسائل را در نظر بگیرید و بعد نظر دهید

 71. قنبری می‌گه:

  نظرم را در مورد این موضوع گفتم.
  دولت را بی پایه و اساس نخوانید.
  بنده بشخصه نیز از مشکلات دولت قبل نیز آگاه هستم.

 72. در جواب ییکار می‌گه:

  بیکار —– هر همسری که مرد نیست شما از کجا میدونی نویسنده خانم بوده یاآقا؟بگرد دنبال کار

 73. ناظر گندم می‌گه:

  خواهش میکنم خواهش میکنم خواهش میکنم خواهش میکنم حالا که بعد از 3 سال از تصویب قانون حالا تازه میخان استخدام کنند کاری نکنید همونم ول بشه استخدام کنن ما راضی هستم

 74. دیده بان می‌گه:

  شما که می گوئید 8سال سابقه کاردارند هرسال چند ساعت کار کرده اند که 8 سال سابقه دست وپا کرده اند ؟؟ وچه تعداد کشاورز ودامدار آنهارا در مزرعه مشاهده کرده اند ؟ آیا یک بوته خاکشیر از مزارع گندم مردم ……. پس نتیجه میگیریم که همه این سوابق سوری است و بی جهت از آنها دفاع نفرمائید

 75. هوشیار می‌گه:

  درپاسخ به همشهری که گفته اینها قبلا هم حقوق میگرفتن باید عرض کنم همین دریافت حقوق هم توسط خانمها اشتباه بوده است – بعدهم اگر حجم کار بالا نیست چه لزومی داره نیرو استخدام کنند — در کل ضعف شهرستان واستان است که این معضلات پیش آمده اگر مدیریت قاطع وتواناومتعهدی بود قطعا این اتفاق نمی افتاد

 76. بیکار جویای کار می‌گه:

  در پاسخ به همسر ناظر————— انشالله که این بار هم مسئولین به وعد ه هایشان عمل نکنند —–

 77. دوست شما می‌گه:

  درپاسخ آقای قنبر ی عرض کنم که دست ازاین جناح بندیها و خط و ربطها بردارید ومنصفانه قضاوت کنید آیا موضع گیری امام جمعه محترم بجا بود یا خیر ؟؟ اگر الان شما خودتان شغل ودرآمدی نداشتید ودربدر دنبال شغل میگشتید متوجه این موضوع می شدید که استخدام خانمها در جهاد کشاورزی ، بانکها و…. اشتباه است — شما خبر دارید چه تعداد فارغ التحصیل مرد بیکار در ابرکوه ودر کشور است وبخطر بیکاری قادر به ازدواج وتشکیل خانواده نیست ویا ازدواج نموده ودر مخاج زندگی مانده است ؟؟و اگر……. پس حق بدهید که انتقاد براینگونه استخدام وارد است

 78. منصف می‌گه:

  خدا کند که آدم خودش عاقل و بالغ باشه.
  آخه اگه مشکل اعتیاد و … دارید خواهشا نذارید به پای عدم استخدام.

  قابل توجه اونایی که نظر دادند.

 79. لارج می‌گه:

  جناب واقع بین
  با این حرفت دلم میخواد همه خانم ها تو جهاد استخدام بشن.”واقعا جای تعجب داره که دروزارت جهادکشاورزی افرادوخانم هایی استخدام شوند که اصلا این کاره نیستند وفقط وفقط جای یه عده جوون بیکار و باتجربه رو میگیرند ”
  یعنی خانم ها آدم نیستند؟؟؟
  یعنی خانم ها تو سر خور هستند؟
  این هست دولت اسلامی؟؟؟؟
  نخیر ما از حقمون کوتاه نخواهیم آمد.
  و سرسختانه پیگیر استخدام در این جهاد هستیم. شاید به بعضی ها نخوان ولی ما پیگیریم که کارمون بشه.

 80. خانم ناظر می‌گه:

  سلام
  همه نظرهای بالای برای دو سه نفر از اشخاصی هست که اعتراض داشتند.
  من موافق استخدام فقط خانم نیستم ولی بنده خودم به مدت 3 سال در این مرکز فعالیت داشتم .
  حق بنده هست که استخدام شوم.وقتی در اوج کار و سختی و گرفتاری در اداره بودیم شما کجا بودید.
  خواهشمند هستم اول موضوع را بررسی و بعد خبر استخدام به این شکل را رسانه های کنید.

 81. sara می‌گه:

  خانم ها هم حق استخدام دارند.
  این نظرات بی اساس و بی پایه هست.
  من که خواهرم داره کارهاشو می کنه استخدام بشه.
  مبارکش هم باشه.
  شما هم زحمت بکشید بیشتر تلاش کنید.

 82. همشهری می‌گه:

  با سلام خدمت شما
  یه مطلبی هست لازم دیدم بنویسم تا همه دوستان بدونن
  .مگه نمیدونید در مورد چیزی که از اون اطلاع ندارید یا اطلاعاتتون کمه نباید اظهار نظر کرد .میدونید این خانمها که الان میخوان استخدام بشن از 3 تا 8 سال سابقه کار دارن و تو اداره مشغول به کارند و سالانه سالانه سالانه مبلغی بین 500 هزار تا 5/1 میلیون تومان حقوق میگرفتن .شماها کجا بودید تا حالا که اظهار نظر کنید . تا حالا حضور خانمها تو اداره مشکلی نداشت از امروز تو دولت تدبیر و امید مشکل پیدا کرد لطفا اگه میخواین جلو اشتغال خانمها رو بگیرید از ادارات دیگه شروع کنید .در ضمن اداره کشاورزی این جور هم که شما فکر میکنید حجم کارها زیاد نیست و همین خانمها تو این 8 سال همین کارها رو انجام دادن حالا که میخوان نتیجه بگیرن بدرد این کار نمیخورن . ممنون

 83. واقع بین می‌گه:

  واقعا جای تعجب داره که دروزارت جهادکشاورزی افرادوخانم هایی استخدام شوند که اصلا این کاره نیستند وفقط وفقط جای یه عده جوون بیکار و باتجربه رو میگیرند که به دلیل نداشتن شغل و درآمدی قادر به تشکیل خانواده نیستند و پی آمد نداشتن اشتغال هم که همه میدونند اعتیاد ، مجرد ماندن ، …

 84. تدیبر می‌گه:

  آی آقایون آی مسئولین و آی آقایونی که از خانم ها دفاع میکنید الحق و الانصاف استخدام در وزارت جهادکشاورزی با این حجم بالای کار وسختی شرایط به غیر از جلوگیری از اشتغال وتشکیل خانواده یه عده از آقایون ناظر باتجربه و پرانرزی منفعت دیگری دارد؟

 85. واقع نگر می‌گه:

  اصلا پذیرش خانم ها در رشته های کشاورزی دانشگاهی بسیار غیرمنطقی و بی خردانه است زیرا نه توان انجام کارهای سخت وطاقت فرسای کشاورزی را دارند ونه میتوانند عملکرد مثبتی داشته باشند چه برسد به اینکه بخواهند متصدیان وزارت کشاورزی شوند واقعا که . مرحبا یه مجریان این طرح مرحبا به این درایت و تدبیر واقعا که

 86. واقع نگر می‌گه:

  اینجانب با تشکر از همه کسانی که حرف های دل ما رو می زنند اعلام میدارم که استخدام خانم ها در وزارت جهادکشاورزی علاوه بر اینکه نه از لحاظ جسمانی و نه از لحاظ روحی قادر به انجام فعالیتهای سخت و توان فرسای کشاورزی نیستند بلکه شرایط اشتغال و تشکیل خانواده را از بسیاری از ماناظرین که حتی خدمت مقدس سربازی را در این نهاد گذرانده ایم ناممکن ساخته است. آیا واقعا مسئولین اجرای این طرح به فکر جوانان باتجربه ، جویای کار وتشکیل خانواده بوده اند

 87. واقعاً باید به فکر این بود که از اشتغال خانم ها کم کرد و به اشتغال آقایان اضافه کرد مگر در موارد خاص مثل زنان سرپرست خانوار همانطور که امام جمعه محترم فرمودند در دین اسلام این مردان هستند که نان آور خانواده هستند نه زنها.

 88. قنبری می‌گه:

  با سلام از اینکه با گزینش نظرات رو منعکس می کنید کمال تشکر را دارم
  . البته گله ای از دوستان ندارم . خوب ما هم باید تلاش کنیم تا بتوانیم در محیط مجازی تریبون پیدا کنیم.

  و اما بعد….. ایکاش او ن موقعی که فوق دیپلم چوب معلم ورزش و لیسانس حقوق معلم ابتدای می شد هم انتقاد می شد
  . ای کاش اون موقعی که افراد بدون هیچ ضابطه و فقط به خاطر نامه از فلان مسئول جایگاهها را اشغال می کردند حق دیگران حق بود .

  با سلام
  کدام گزینش؟
  این تریبون اختصاص به هیچ جناحی ندارد و عمده مردم نیز جناحی نمی اندیشند و بیایید ما نیز مانند آنان بیندیشیم
  جای تعجب است که شما هیچ گونه مطلب مستقلی به نام خود نمی فرستید و مسئولیت آن را قبول نمی کنید و فقط در قالب نظرات که نمی توان نویسنده را شناخت اقدام به درج مطلب می کنید.

 89. فارغ التحصیل کشاورزی می‌گه:

  مسئولین شهرستانی واستانی باید پاسخگوی افکار عمومی باشند

 90. س می‌گه:

  از آقای فرماندار میخواهیم تا دیر نشده دستور پیگیری حل این مشکل را صادر نمایند

 91. منصف می‌گه:

  شاید یکی پیدا بشه بگه خانمها هم زحمت کشیدند ودرس خواندند و مدرک گرفتند این درست ولی باید شرایط کشور وجامعه را هم در نظر بگیرند وفرصتهای استخدام را اولیت بندی کنند واولویت با جوانان ذکور بیکار باشد چرا که آنها نان آور خانواده هستند وهمه مشاهده میکنیم که بیکاری چه بلایی که سر جوانان وخانواده ها نیاورده — چه معضلاتی را که گریبان گیر اجتماع نکرده — آقا حسینی از شما تشکر میکنم گل کاشتید حرف حق را زدید

 92. همسرناظر می‌گه:

  استخدام چی ؟استخدام کی؟ صبر کنید ببینید بعد از چند سال اصلا استخدام میکنند همش حرفه عمل که نمیکنند

 93. پشیمان می‌گه:

  اینو میگن تدبیر وامید ؟!!! 10000 هزار استخدام در وزارت جهاد کشاورزی اونهم اکثرا خانمها .——- اگر این فرصت در اختیار جوانان ذکور قرار میگرفت بخش عظیمی از مشکلات بیکاری کشور مرتفع می شد

 94. مرتضی می‌گه:

  کو گوش شنوا؟؟؟؟؟

 95. ناظر بلاتکلیف می‌گه:

  3ساله می خواهند استخدام کنند حالا هم میگویند اعتبار نیست حالا شما دارید سر زن و مرد بودن بحث میکنید پس شروع به کارشون کی هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 96. میهمان می‌گه:

  واقعا شورشو در اوردن با این شرایط
  من ی جوان  مجرد 29 ساله هستم و فارغ التحصیل کشاورزی

  تنها دلیل تاخیر در ازدواجم نبود یک منبع درامدی ثابت و همیشگی است و واقعا از این وضعیت دچار بیمار افسردگی گرفتم
  این خبر و قبلا هم شنیده بودم 
  چ خوب که یکی حرف دل ما رو زد
  بخدا بی انصافی
  بخدا بی عدالتی
  من فقط دو سال رو بابت سربازی از دست دادم
  حالا یکی از شرایطشون سابقه سی ماهه بر طرحهای نظارتی است

  دلمون به این دولت خوش بود ولی ظاهرا زودتر از اونی که فکر کنیم داریم از انتخابمون پشیمون میشیم
  آهای ملت ،مسئولین ما بی کی دردمون رو بگیم
  این شرایط صد در صد بی انصافی است چون خانم ها سربازی نداشتن و وقتشون رو مثل ما از دست ندادن

  خداااااااااااااااااااااا

 97. مطلع می‌گه:

  متاسفانه مدیران شهرستانی واستانی پیگیری جدی برای عدم استخدام خانمها بعمل نیاورده اند

 98. غیرت می‌گه:

  اشتغال خانمها فقط در آموزش وپرورش و مراکز بهداشتی ودرمانی باید مجاز باشد

 99. ع می‌گه:

  متاسفانه در بانکها هم وضع به این شکل است واستخدام خانمها کاملا برجسته است ——– اگر فرصتهای استخدام دستگاههای دولتی وبانکها در اختیار آقایان قرار می گرفت بخش عمده ای از مشکل بیکاری جوانان حل می شد وبه دنبال آن بسیاری از معضلاتی که براثر بیکاری جوانان در سطح جامعه است بر طرف می شد

 100. رضا می‌گه:

  الحق که اسختدام خانها در جهاد کشاورزی با ماموریت محول شده به آن دستگاه هیچ سنخیتی ندارد ———تا دیر نشده مسئولین چاره اندیشی کنند

 101. دامدار می‌گه:

  شنیده شده دراستان فارس بیش از 80% استخدامیها خانم هستند — خدا به فریاد کشاورز و دامدار ایرانی برسد با این متولیان آینده

 102. نمازگزار می‌گه:

  امام جمعه محترم ابرکوه از حضرتعالی بخاطر پیگیری وطرح مسائل ،مشکلات و معضلات شهرستان صمیمانه تشکر میکنیم

 103. همشهری می‌گه:

  اشتغال یک خانم در دستگاه دولتی مساوی است با بیکاری وآوارگی یک خانواده

 104. دلسوز می‌گه:

  آیا مسئولین جهاد کشاورزی به عواقب استخدام این حجم از خانمها اندیشیده اند ؟؟

 105. ابرکوهی می‌گه:

  از حاج آقا حسینی بخاطر طرح موضوع استخدام ناظرین گندم در وزارت جهاد کشاورزی صمیمانه تشکر می کنم امیدوارم مسئولین به خود آیند وجلو این معضلی که قرار است در جهاد کشاورزی بوجود آید بگیرند

دیدگاه شما

تمام حقوق این سایت برای © 2019 اخبار شهرستان ابرکوه. محفوظ است.
بهینه سازی شده king2net