عکس/مناره های نظامیه ابرکوه

عکس/مناره های نظامیه ابرکوه

IMG_0127

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

3636 مطلب نوشته است .

 1. علی می‌گه:

  امید است مسئولین نسبت به تغییر نام به همان نام زیبای نظامیه نیز اقدام فرمایند

 2. احمد مولودی می‌گه:

  با درود خدمت جناب قدیریان عزیز ،امید است با مدیریت حضرتعالی ، این بنای فرهنگی شهرستان از این وضعیت اسف بار بیرون آید.

 3. قدیریان مسئول اداره میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی ابرکوه می‌گه:

  باسلام خدمت مردم شریف ابرکوه عرض می شود که طرح ساماندهی مناره های نظامیه به صورت جدی در دستور کار میراث فرهنگی ابرکوه قرار دارد که انشاالله با همکاری شهرداری محترم اقدام مقتضی صورت خواهد گرفت، به شرط همکاری مردم عزیز و میراث دوست شهرمان و بخصوص همسایگان محترم این بنای ارزشمند.

 4. احمد مولودی می‌گه:

  ونکته ای تآمل برانگیز :صدرالدین محمد بن ابراهیم قوام شیرازی معروف به مُلاصَدرا و صدرالمتألهین به مدت یک سال در این مدرسه تحصیل نموده است زیر نظر استاد زمانی کودکیش ” ملا عبدالرزاق ابرقویی “

 5. احمد مولودی می‌گه:

  مناره نظامیه بنایی از جنس خشت خام و ملاط گل ، چوب ،آجر،گچ و کاشی های فیروزه ای رنگی است. کاشی ها منقش به تکرار واژه الله اکبر به خط کوفی نیایی است که به صورت پیچ دور تا دور مناره را تزیین کرده است. این مناره در سال 1312 در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.
  نکته قابل تآمل دیگر درخصوص نامگذاری است که در چند سال قبل از طرف شورای نامگذاری ابرکوه صورت گرفت و نام خیابانی که به دلیل وجود این مسجد و مدرسه ، از نام نظامیه به نام دیگر تغییر یافت.

 6. احمد مولودی می‌گه:

  سلام … مناره های مدرسه ومسجد نظامیه ابرکوه ، تنها نماد بازمانده از دوران با شکوه علمی ابرکوه ،مناره هایی که به خاطر حرکت زمین کج شده است. ودریغ از تآثر وتآلم یک مسئول…

دیدگاه شما

تمام حقوق این سایت برای © 2019 اخبار شهرستان ابرکوه. محفوظ است.
بهینه سازی شده king2net