نامه شورای اسلامی شهر ابرکوه به استاندار یزد در مورد انتخاب فرماندار جدید ابرکوه(۱۲ نظر)

نامه شورای اسلامی شهر ابرکوه به استاندار یزد در مورد انتخاب فرماندار جدید ابرکوه(۱۲ نظر)

ابرنیوز:شورای اسلامی شهر ابرکوه با ارسال نامه ای به استاندار یزد که رونوشت آن به نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی نیز ارسال شده است به بیان نظرات خود در مورد انتخاب فرماندار جدید ابرکوه پرداخته است. سید نبی رسولی رئیس شورای اسلامی شهر ابرکوه در گفتگو با خبرنگار سایت خبری ابرکوه اظهار داشت:با توجه به این که  در دولت های جدید شاهد تغییر فرمانداران هستیم اقدام به ارسال نظرات خود در این زمینه کرده ایم.

متن این نامه به شرح زیر است.

جناب آقای سید محمد میرمحمدی

استاندار محترم استان یزد

سلام علیکم و رحمه الله

در آغاز انتصاب شایسته جنابعالی را که مسبوق به تجارب طولانی و سوابق موفق مدیریتی در سطح ملی و مشی اصلاح گرا و اصول مدار شما می باشد را در مقام مدیریت عالی استان یزد صمیمانه تبریک می گوییم. امیدواریم در سمت حساس کنونی با بهره گیری از تمام توانمندی های استان زرخیز یزد، توفیق یابید گام هایی بلند و بزرگ را در جهت آبادی و عمران بیش از گذشته دارالعلم و دارلعباده یزد راهبری کنید تا به فرموده رهبر فقید انقلاب اسلامی (ره) “استان یزد نمونه ای باشد برای سایر استان ها” (ان شاء الله)

استاندار محترم؛

مردم ابرکوه نیز همچون سایر آحاد ملت آگاه ایران با حضور حماسی در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران، قاطعانه به تدبیر، امید و اعتدال رأی داده و به حق چشم انتظار رفع معضلات و موانع و تغییر و توسعه بیش از گذشته دیار خود هستند. اگرچه ابرکوه در قلب ایران اسلامی و به عنوان دروازه ورودی استان یزد از مزیت ها و موقعیت هایی بزرگ همچون نیروی انسانی توانمند، قرار گرفتن در طریق الرضا (ع) و شاهراه ارتباطی جنوب غرب به شمال شرق ، معادن و مواهب سرشار طبیعی و … بهره مند است، اما علی رغم تلاش های صورت گرفته به ویژه در سال های پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی همچنان از محرومیت هایی اساسی و تعیین کننده به ویژه در حوزه¬های زیرساختی و سرمایه گذاری رنج می برد. این مهم باعث شده است همچنان معضل  بیکاری و مهاجرت به عنوان مهمترین تهدید توسعه در منطقه مستعد ابرکوه به صورت بزرگ و برجسته ای خودنمایی کند.

اینجانبان، اعضای شورای اسلامی شهر ابرکوه به عنوان نمایندگان قانونی مردم، اعتقاد داریم بدون تردید با اتکال به قدرت لایزال الهی و با ایمان و امید به آینده و با استفاده از تدبیر و تخصص می توان به مقابله با کاستی ها و کمبودهای موجود پرداخت و با استفاده بهینه از منابع طبیعی و انسانی ابرکوه آینده¬ای پرامید را برای آن تصویر نمود. بدون تردید نخستین گام لازم در این راستا انتخاب مدیری متخصص و مجرب، اهل تعامل و استفاده از خرد جمعی، دارای قدرت اجتماعی و پشتوانه مردمی، آشنا به نیازها و نواقص منطقه، همسوی با دولت و رأی اکثریت مردم و باانگیزه و پرتوان در مسند فرمانداری شهرستان است که بتواند وظیفه راهبری عمومی فعالیت های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی شهرستان را به شایستگی برعهده گیرد.

جناب آقای میرمحمدی

اینجانبان، اعضای شورای اسلامی شهر ابرکوه، که عمیقاً به زیر و بم ساخت و بافت اجتماعی منطقه آگاهیم به دلایل متعدد معتقدیم استفاده از نیروی شایسته بومی در سکان فرمانداری شهرستان باعث جلب رضایت عمومی، همگرایی نیروهای اجتماعی فعال در شهرستان و مهمتر از آن ظرفیت سازی و نیروسازی برای آینده ابرکوه خواهد شد. نمایندگان قانونی مردم در شورای اسلامی شهر ابرکوه انتخاب فرماندار بومی را اقتضای تدبیر و باعث امید مردم دانسته و براساس شناخت از توانایی ها و انتظارات مردم ابرکوه قویاً و اکیداً بر آن توصیه و تاکید می نمایند.

با پوزش از تصدیع بار دیگر از درگاه الهی توفیق روز افزون برای جنابعالی و تمام خادمان مردم شریف ایران اسلامی را مسئلت می نماییم.

والحمد لله رب العالمین

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

3636 مطلب نوشته است .

 1. برزگر ابرکوه می‌گه:

  فرماندار محترم باسلام از زحمات جنابعالی در بربایی نمایشکاه مبلمان شهرستان ابرکوه صمیمانه تشکر وقدردانی مینمایم

 2. ابرکوهی سرشکسته می‌گه:

  کار را باید به یک وزارت کشوری کاردان داد نه یک فرهنگی که اصلا کلاس هم نرفته ..

 3. ابرکوهی می‌گه:

  خودشو کشته تا بگه منو انتخاب کنید

 4. علي می‌گه:

  ادمين محترم اينكه پيام ميفرستيد كه دوباره نظر خود را بنويسيم يعني چي؟

  سلام اگر مطالب خود را در زیر مطالب مرتبط نفرستید برای ما امکان حابجایی نظر وجود ندارد. به نظر رسید که شما مطلب خود را در مورد یک مطلب دیگر فرستادید و این مسئله برای یادآوری بود.می توانید شاهد تأیید مطلب خود در همان پست باشید.موفق باشید.

 5. علی می‌گه:

  با سلام.
  با خواندن دیدگاه آقای قنبری آدمی به فکر فرو می رود که نکند هر چه بدبختی و ناتوانی میبینیم از عملکرد اصول گرایان است!البته با ذکر این نکته که بنده و ملت شریف ایران از این دعوای همیشگی اصول گرایی و اصلاح طلبی به ستوه آمده ایم ،ذکر  چندین نکته را خالی از لطف ندانستم:
  1-با ذکر چندین نمونه از مدیریت دوستان در زمان اصلاحات براحتی میتوان عملکرد آنها را زیر سوال برد (چه در سطح ملی و چه در سطح استانی) که در صورت نیاز در همین صفحه به آنها اشاره خواهم کرد.
  2-آقای قنبری اگر مدیریت و جریان فکری در استان قائل به حذف  اندیشه مخالف بود پس چرا از مدیرانی که اکثراً در دولت اصلاحات پست داشتند استفاده نمود(که باز هم در صورت نیاز دوستان به آنها اشاره خواهم کرد.(حال بگذریم که این دولت هم در همین مدت کوتاه دست کمی از دیگر دولتها ندارد)
  3-از این مدیران موفقی که نام بردید کدام توانستند حق ابرکوه را از حجم بالای سرمایه گزاری که در استان در آن سالها شد را بگیرند و برای این منطقه یک دلار از دلارهای ارزان قیمت آن زمان جهت ایجاد تنها یک واحد صنعتی جذب نمایند.در آن زمان که ما خواب بودیم و بر سر اینکه چه کسی اصول گرا و چه کسی اصلاح طلب است دعوا میکردیم شهرهای دیگر استان  در فکر ایجاد زیرساختهای لازم  جهت استقرار صنایع  بزرگی همچون کاشی ،فولاد و غیره بودند تا با آن حیات سالهای آینده خود را تضمین نمایند.
  4-در آخر توجه آقای قنبری (و همفکرانشان ) بذکر این نکته جلب میکنم که وقت آن رسیده بجای این همه هیاهو کردن و بر طبل ناتوانی این  وآن کوبیدن بهتر است این پتانسیل و علاقه را در مسیر رشد وتوسعه  شهرستان بکار ببرید تا دچار خسران نگردید.
  «وَ مِنَ النَّاسِ مَنْ يَعْبُدُ اللَّهَ عَلى‏ حَرْفٍ فَإِنْ أَصابَهُ خَيْرٌ اطْمَأَنَّ بِهِ وَ إِنْ أَصابَتْهُ فِتْنَةٌ انْقَلَبَ عَلى‏ وَجْهِهِ خَسِرَ الدُّنْيا وَ الْآخِرَةَ ذلِکَ هُوَ الْخُسْرانُ الْمُبينُ» سوره حج آیه 11
  و از مردم کس هست که خدا را یک طرفه می پرستد ( در اعتقاد مردّد ، و در عمل معلّق است ) پس اگر خیری ( ثروت ، صحت ، مقام ) به او رسید بدان دلگرم شود ، و چون آزمونی ( ضرری در مال و جان ) به او رسید رخ برتافته برمی گردد. چنین کسی در دنیا و آخرت خود زیان کرده است ( در دنیا اعمالش حبط و در آخرت گرفتار کیفر شرک و فسق است ) ، این است همان زیان آشکار.

 6. تنها می‌گه:

  همه می دانند فرماندار بومی بهتر است و همه این صحبت ها اهداف سیاسی را دنبال می کند.از عملکرد فرمانداران بومی و غیر بومی گذشته درس بگیرید.

 7. ابركوهي می‌گه:

  به نظر مياد كه …… داره خودش را ميكشه تا فرماندار بشه!

 8. ابرکوهی ساکن یزد می‌گه:

  فرماندار غیر بومی برای ابرکوه خیلی بهتر است.

 9. همشهری می‌گه:

  باسلام
  تجربه نشان داده که مدیران توانمند و دارای قدرت مدیریت بالا وبومی در شهرستان به دلیل محدودیت های که همگی بران واقفیم نمی توانند کارا باشند و بعد از مدتی مجبور به استعفا و یا به دلیل فشار ناشی از قانون گریزی افرادی مشخص مجبور به کنار کشیدن از مقام خود می شوند و بعدا می بینیم همین افراد با خروج از شهرستان به عنوان مدیران بسیار لایق گاها تا سطوح ارشد مدیریت در کشور معرفی می شوند علت چیست باید محققان حوزه امور اجتماعی بررسی کنند ولی در حال حاضر شهرمان نیاز به مدیری غیر بومی بدون هیچ وابستگی فامیلی و با دید بلند مدت، شجاع برای تصمیم گیری و اصلاح ساختاری شهرستان داریم

 10. علی رضا می‌گه:

  امیدوارم همانطور که شورای شهر موفق شد بدون در نظر گرفتن حواشی و محله بازی، شهرداری جوان، با انرژی، متخصص، بومی و پرتلاش را (به اذعان اکثر همشهریان)برای شهر انتخاب کند از نفوذ و اعتبار خود بهره برده و کمک نماید فرد شایسته ای سکان فرمانداری را نیز به دست بگیرد.
  در شهر خود توان ان را داریم که دهها شهردار و فرماندار جوان و شایسته را به سایر شهرها بفرستیم، چرا اینقدر به توانمندی جوانان این شهر با دیده تردید می نگریم ؟!!!1

 11. قنبری می‌گه:

  با سلام
  ضمن احترام به این مدیر محترم
  صدر و محتوای مرقومه جنابعالی حاوی نکته ایست که ذیل مطلب جنابعالی را نقض می نماید.چون صدر و محتوی مرقومه مسئله فرمانداری است که سیاسی ترین و حاکمیتی ترین مدیر ارشد شهرستان را مد نظر است و ذیل خواستار بری بودن این جایگاه از محتوای سیاسی و اهداف حاکمیتی که می بایست در راستای اهداف دولت جهت پیاده سازی خواسته های وعده داده شده به مردم گام بردارد.!!!! لذا نکات ذیل از باب فهم بنده شاید روشن کننده مشکلات بر شمرده جنابعالی باشد .
  {
  1- تولد مدیران موفقی همچون آقایان صلواتی و امامی در زمانی است که جریان اصلاحات مدیریت کلان مملکت را با موفقیت پیش می برد . تعلق مدیران ضعیف فعلی نزدیک به سابق!!! متعلق به جریانی است که به قول امام (ره) “توانایی اداره نانوایی را نداشتند” و قصد داشتند دنیا را مدیریت کنند
  2- اگر ضعفی در جریان اداره ایران و بخصوص شهرمان می بیند نه از مناط بومی بودن مدیران است دلیل دیدگاه و طرز فکر جریانی است که تولد مدیران خوب را به قیمت حذف اندیشه مخالف و حاکمیت اقتدارگرایانه خود به سرنوشت مردم تحمیل نمودند.
  }
  لذا تمرکز دولت تدبیر و امید ، گرایش به مصلحین اعتدال گرایی است که در بین شیخ تا شاب این ملت موجودند و به دلیل ممیزی حاکمیت تفکر اصول گرایان در گذشته مردم از منافع فکری آنها محروم بودند . علی ایحال اگر در پهنه ی 50 هزار نفری مردم شهرستان ابرکوه نتوانیم مدیری توانمند خوش فکر مصلح و اندیشمند پیدا کنیم توهین به شعور ملتی است که مدعای سر آمدی منطقه را دارند.!!!

 12. مدير بازنشسته ابركوهي می‌گه:

  با عرض سلام خدمت اعضاي محترم شوراي اسلامي شهر ابركوه

  . ضمن تشكر از اينكه به فكر شهر و توسعه آن مي باشيد به استحضار مي رسانم تا جايي كه ما ياد داريم هميشه فرمانداران غيربومي بهتر توانسته اند از ظرفيت هاي شهرستان استفاده كنند.آقاي صلواتي و امامي جزء بهترين و كارا ترين فرمانداران بودند.به نظر من اگر بعد از 2 فرماندار بومي يك فرماندار غيريومي براي شهرستان انتخاب بشه خيلي بهتره.از استاندار محترم و اعتدالگر يزد و شوراي اسلامي شهر ابركوه يك خواهش دارم كه طبق دستورات رئيس جمهور محترم و مردمي براي انتخاب فرماندار سياسي كاري نكنند و جناح سياسي خاصي را در نظر نگيرند.

دیدگاه شما

تمام حقوق این سایت برای © 2019 اخبار شهرستان ابرکوه. محفوظ است.
بهینه سازی شده king2net