تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز توسط شهرداری ابرکوه+گزارش تصویری

تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز توسط شهرداری ابرکوه+گزارش تصویری

ابرنیوز:دیروز شهرداری ابرکوه اقدام به تخریب ساخت و سازهای غیر مجاز انجام شده در محله دربقلعه کرد.

شهردار ابرکوه با حضور در این محل بر کار تخریب ساخت و سازهای غیر مجاز توسط تکیه و همچنین مسجد این محل نظارت کرد.

تکیه درب قلعه در یکی از موارد اقدام به دیوار کشی در قسمتی از حمام عمومی بازسازی شده برای ساختن مغازه در این محل کرده بود.

تدارک برای مالکیت زمین مقابل حمام نیز که به گفته مردم از زمان های قدیم به عنوان محل عمومی شناخته می شد از دیگر تخلفات تکیه درب قلعه بود.

مسجد امام حسین(ع) نیز اقدام به ساخت چند واحد مسکونی بدون پروانه ساخت کرده بود که یکی از این واحدها نیز به تشخیص شهرداری در مسیر حرکت مردم قرار داشت.

البته سید علی اکبر عظیمی از مسئولان مسجد امام حسین(ع) در مورد ساخت و سازهای انجام شده توسط این مسجد که قسمتی از آن توسط شهرداری تخریب می شد در گفتگو با خبرنگار سایت خبری ابرکوه عنوان کرد که این ساخت و سازها با اطلاع شهردار سابق انجام شده است.

وی افزود:با نظر شهردار وقت بنا شد که با توجه به این که زمین شرایط گرفتن پروانه را نداشت بعد از کامل شدن کار و با ارجاع به کمیسیون ماده 100 نسبت به پرداخت جریمه های آن اقدام کنیم.

عظیمی ادامه داد:در مراحل مختلف کار نیز از شهردار برای حضور در این محل دعوت شد و ساخت و ساز کاملأ با اطلاع شهرداری انجام گرفت.

وی افزود:زمانی که ساخت و ساز به مرحله زدن سقف رسید و با طوماری که به شهرداری رسید توسط همان شهردار جلوی کار گرفته شد و بعد از سه ماه تعطیلی و با تصمیم شهردار جدید، در حال حاضر ساختمان مدنظر شهرداری تخریب می شود و زمین آن به تملک آنان در می آید و ما نیز به این تصمیم تمکین کرده ایم.

خبرنگار ابرنیوز از حدود ساعت 12 در محل حضور یافت و شاهد رایزنی های مسئولان شهرداری با سیدعلی اکبر عظیمی نماینده مسجد امام حسین(ع) و همچنین سید نبی رسولی مسئول هیئت امناء تکیه دربقلعه بود و این حضور تا زمان شروع به تخریب تا ساعت 2 بعد از ظهر ادامه داشت.

علت تأخیر در کار نیز این بود که عنوان می شد که مسئول هیئت امناء تکیه، مفاد کامل توافقنامه صورت گرفته مبنی بر انصراف از ساخت مغازه داخل محدوده حمام  را قبول ندارد که در نهایت  منجر به ترک محل توسط سید نبی رسولی شد.

در نهایت و با تماس های برقرار شده آقا رضا عظیمی یکی دیگر از اعضای هیئت امنای تکیه دربقلعه در محل حاضر شد و تخریب دیوارهای این مغازه و همچنین منزل ساخته شده توسط مسجد آغاز شد.

در این میان سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه ابرکوه نیز که حمام عمومی محل از موقوفات این اداره به حساب می آید در محل حاضر شد و در گفتگو با شهردار که به ساخت و ساز در این محل اعتراض داشت :از طرف اوقاف هیچ مجوزی برای تغییر کاربری و ساخت این محل صادر نشده است.

شهردار ابرکوه نیز در گفتگو با ما اظهار داشت:زمینی که توسط مسجد امام حسین(ع) در حال ساخت و ساز است دارای طرح فضای سبز بوده است و باید قبل از آن توسط شهرداری برای ایجاد فضای سبز تملیک می شده است.

حسین حاتمی افزود:در مورد بقیه واحدهای ساخته شده نیز کمیسیون ماده 100 تصمیم گیری خواهد کرد.

وی در مورد تخلفات انجام شده توسط تکیه دربقلعه نیز اظهار داشت:زمینی که در جلوی حمام بازسازی شده قرار دارد از قدیم الایام یک مکان عمومی به حساب می آمد.

حاتمی گفت:برای ساخت مغازه در قسمتی از حمام واقع در سربالایی خیابان منتهی به حسینیه نیز هیچ مجوزی از طرف شهرداری داده نشده است.

2898989 34

7

69

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

3636 مطلب نوشته است .

 1. فلاح زاده می‌گه:

  آفرین بر شهردار. قطعا عزم راسخ شهردار به نفع شهروندان می باشد. از شهردار تشکر می کنیم.

 2. حسین فلاح زاده می‌گه:

  سلام آفرین بر قاطعیت شهردار

 3. منطقی می‌گه:

  خدا کنه شهرداری محترم همانطور که قاطعیت خودشون رو در خراب کردن نشان دادند در ساخت و ساز هم نشان دهند
  این شهر بیش از خراب کردن به ساخت و ساز نیاز دارد
  خیلی بیشتر از آنکه فکر کنید

 4. محمد می‌گه:

  بعیده ها
  شهرداری تا حالا از این کارها نکرده ها …

 5. هم محله می‌گه:

  سلام پیشنهاد میکنم هزینه این دوباره کاری که به بانیان خیر این محله تحمیل شده از سوی اشخاص مرتبط پرداخت بشه تا خدای نکرده به اعتماد مردم به این دو نهاد (تکیه و مسجد)خدشه ای وارد نشه

 6. قاسم می‌گه:

  باز هم عدم هماهنگی بین مسئولین و باز هم هدر رفت بیت المال..!!
  این داستان ادامه خواهد داشت..

 7. علی رضا می‌گه:

  چرا عاقل کند کاری …

دیدگاه شما

تمام حقوق این سایت برای © 2019 اخبار شهرستان ابرکوه. محفوظ است.
بهینه سازی شده king2net