پاسخگوی بی احترامی به آیت الله هاشمی باشید/ سید یاسر جبرائیلی(۱۱نظر)

پاسخگوی بی احترامی به آیت الله هاشمی باشید/ سید یاسر جبرائیلی(۱۱نظر)

ابرنیوز:کرونبرگ می داند که در عرف دیپلماتیک هم‌شأن آقای هاشمی نیست و البته پایین تر است، اما تعمد دارد که محکم در جای خود بنشیند و بی احترامی را علنی کند.
همه ماجرا چند ثانیه بیشتر نیست و به یک دقیقه هم نمی رسد. آیت الله هاشمی وارد اتاق می شوند. همه حاضرین به احترام ایشان از صندلی های خود برخاسته اند به جز یک نفر که از قضا در راس مجلس نیز نشسته است. آیت الله هاشمی پس از طی طول اتاق و خوش آمدگویی به هیئت میهمان، نزد رئیس فنلاندی هیئت می رسند که در صدر مجلس نشسته است. ایشان به وی نیز خوش آمد می گویند اما صحنه های ضبط شده نشان می دهد «تارجا کرونبرگ» همچنان بر صندلی خود چسبیده و هرچند غریزه انسانی اش، به سبب سن بالای مخاطب، او را تحریک به برخاستن و ادای احترام می کند، اما گویا با دستها، پاها را وادار به سکون می کند که مبادا ناگهان، ناخودآگاه، خطایی کنند و برخیزند!  اما نه او یک انسان معمولی است و نه آن مرد مسن قابل احترام فردی عادی؛ کرونبرگ، رئیس هیئت پارلمانی اروپاست و آقای هاشمی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران. کرونبرگ می داند که در عرف دیپلماتیک هم شان میزبان نیست و البته پایین تر است، اما تعمد دارد که محکم در جای خود بنشیند و بی احترامی را علنی کند.

آیت الله هاشمی رفسنجانی از جمله شخصیت هایی هستند که مفهوم «عزتمندی» در ادبیات ایشان فراوان یافت می شود و عزت و احترام به ایران و ایرانی در دنیا همواره مورد تاکید ایشان بوده است. دقیقا به همین خاطر است که با مشاهده بی احترامی کرونبرگ، چهره ایشان برافروخته شد و شاید انتقادات تند آیت الله از نقض توافق ژنو توسط آمریکا و نیز وجود پایگاه یک گروه تروریستی در پارلمان اروپا که دستشان به خون مردم و مسئولان ایران اسلامی آلوده است، متاثر از این فضا و پاسخی به آن بی احترامی بوده است.

دوستان واقعی آیت الله هاشمی، دقیقا به تعبیر صحیح خود ایشان، آبروی ایشان را از نظام و مردم می دانند و هرگونه رخدادی که آن «آبرو» را لکه دار کند و از شان و جلالشان بکاهد، چهره آنها را مکدر و خاطرشان را آزرده می‌سازد. لذا در مقابل این بی حرمتی سکوت نخواهند کرد.

کسانی البته خواهند گفت این بی احترامی، نقض هیچ اصل مورد توافقی نیست و نباید به نتایج بازدید این هیئت از ایران، خدشه وارد کند! اما گویا اساسا این هیئت با هدف بی حرمتی به میزبان به کشور سفر کرده و دنبال نتیجه ای جز این نبوده است. چه، نه تنها به خود جرئت داده از دو مجرم فتنه ۸۸ که به دلیل اقدام علیه امنیت ملی محکوم شده اند، تقدیر کرده و با بی حرمتی به قوانین و حاکمیت ایران، «جایزه» به آنان تقدیم کند، بلکه امر بر رئیس هیئت مشتبه شده و گویی قصد اعلان ریاست و بزرگی بر شخصیتی چون آقای هاشمی رفسنجانی را نیز دارد.

همه این رفتارها پیام های روشنی دارند که امید داریم مسئولین محترم دولت و وزارت خارجه، پاسخی درخور به طرف غربی بدهند. به راستی، چه کسانی برای چنین هیئتی که به اذعان خود، مهم ترین دلیل سفرشان، دیدار با محکومان فتنه ۸۸ بوده و در خلال پیگیری این هدف، به شخصیت های کشور اینگونه بی احترامی کرده اند، دعوتنامه ارسال کرده اند؟ آیا جز گرفتن عکس یادگاری توسط هیئت با چهره بی حجاب محکوم فتنه و تقدیر از او، و بی احترامی به یک روحانی، که هر دو نشان از کینه عمیق مسافران غربی نسبت به اسلام و نظام اسلامی دارد، نتیجه ای از این سفر عاید کشور شده است؟ یا اینکه سفر نتایج مثبتی هم داشته که یحتمل «محرمانه» است؟

فارس

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

3636 مطلب نوشته است .

 1. آزاده می‌گه:

  آقای هاشمی دیگه چیزی نداره که از دست بده…..
  در ضمن پاسخ نظر اول: به بزرگی و کوچکی سن گوینده توجه نکن. خود حرف را بررسی کن. البته اگر احادیث موجود در این زمینه و خردورزی پشت این فرمایش را درک میکنی.

 2. سعید می‌گه:

  اقاسید متولد 63 ان زمان که ریئس جمهور یک کشور ان هم جمهوری اسلامی باهمسر چاوز همدردی میکرد شما کجا بودی که براش طومار بنویسی

 3. یاسر می‌گه:

  … و فرزندان؟!!!
  ههههه

  شاید به زعم شما محترم باشند ولی در بین هم قطاران خودشان
  در بین کسانی که مانند خودشان فکر میکنند و مانند خودشان عمل

  مطمئنم شما هم با من هم عقیده هستید که قاطبه ی مردم ایران اینگونه فکر و عمل نمیکنند
  پس با مردم همراه بشید آقا حسین!
  تاکید میکنم با مــــردم…

  • دانشجو می‌گه:

   باسلام 
   آقای جبرائیلی: طوری موضع گیری میکنید که تمام بارگناهان بردوش آقای رفسنجانی هست خدای نکرده، همۀ مسئولین بی مسئول ما شریک جرم بی عدالتی و هزاران مصیبت که گریبانگیر مردم مظلوم ماهست هستند؟حالا خلافی دارن شناخته شدن درعموم درست کسی این را انکار نمی کند. همه ی مسئولین ما در مشکلات درایران مسئول هستن نه تنها ایشان و خانوادۀ ایشان، این انصاف  نیست فقط یک گروه وبا یک گرایش ، را مورد تخطی و مواخذه قرارداد؟

  • sharp tongue می‌گه:

   وقتی گروه کوردل فرقان حضرت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را هدف گلوله کینه و خشم خود قرار دادند، در واکنش به این اقدام رذیلانه منافقانه کوردلان جاهل فرمودند: «بدخواهان بدانند هاشمی زنده است چون نهضت زنده است.»

   امروز بعد سال ها از کلام گهربار امام راحل می‌گذرد و بدخواهان همچنان به‌دنبال ترور شخص یا شخصیت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی هستند و ایشان همچنان همانند گوهری تابناک بر تارک نظام و انقلاب اسلامی می‌درخشد و تعداد کثیری از بدخواهان ایشان رسوا شده و به خاک سیاه نشسته‌اند و سرنوشت کینه‌توزان امروزی نیز غیر از آن نخواهد بود. وَمَکَروا وَمَکَرَ اللَّهُ ۖ وَاللَّهُ خَیرُ الماکِرینَ.»

 4. حسین می‌گه:

  اقا یاسر ایت الله هاشمی و فرزندان همچنان محترم و مورد وثوق مردم هستند

 5. یاسر می‌گه:

  احترام هاشمی را “فائزه و مهدی و خانم مرعشی” از بین برد
  احترام هاشمی را “سکوت در برابر ناخلفی اهل و عیال و دوستان بی بصیرت” از بین برد و…………

 6. قنبری می‌گه:

  بی احترامی های از جای شروع شد که متولیان امام زاده حرمت امام زاده را شکستند.
  جنابان هدفمند نویس افول جایگاه ایران و ایرانی از زمانی شروع شد که ادبیات کوچه بازاری با زبان بی احترامی به عرفهای بین المللی مصطلح زبان و عملهای غیر متعارف ، شاکله شخصیت برخی دولتمردانمان گشت.
  ای کاش معترضینت امروز این امر ناپسند علتها را در چند سال پیش دیده بودند و آنگاه که به فرد فرد ایرانیان در فرودگاههای و جوامع بین المللی توهین می شد فریاد و ا مصیبتا سر می دادند .!!!!
  ای کاش آنگاه که رئیس دولت وقت اسباب بی اعتباری ملت ایران را فراهم می نمود امروز را می دیدید و به او تذکر می دادید!!!!
  ای کاش زمانی که گفتمان توهین و افترا و لعن و سب اطوار روزانه مان شده بود به یاد سخن خدا که می فرماید : و لاتسبوا الذين يدعون من دون الله فيسبوا الله عدوا بغير علم كذلك زينا لكل امه عملهم ثم الي ربهم مرجعهم فيبنهم بما كانوا يعملون(انعام.108) می افتادید و به فاعلان این حرکات تذکر می دادید.
  ای کاش بزرگانمان به جای به کار برد گفتمان عوام گرایانه حداقل به نکته های بزرگان گوش می دادند که گفته اند
  “دنیا آینه توست ” یا آنچه بر سر تو می آید انعکاس رفتار توست و ……………..

  پس بیهوده مطالب را بزرگ نکنید که هر چه بر ما می رود از ماست که بر ماست!!!!!

  • رضا می‌گه:

   افرين احترام امامزاده را بايد متولي حفظ بكنداحترام اقاي هاشمي را هم مي بايست فرزندان او حفظ ميكردند ….

 7. احمد می‌گه:

  آقای هاشمی رفسنجانی جایگاه خود را از زمانی که همسو با فتنه گران 88 شد بین مردم ایران از دست داد.

  این شخص میتوانست به ایشان بخاطر میزبان و بزرگتر احترام بگذارد که به هر دلیلی نگذاشته
  ولی خواهشا شخصیت حال حاضر ایشان را با مردم و انقلاب گره نزنید…

  “امیدوارم این نظر تایید بشه”

  • محمد حسن می‌گه:

   تصور شما بابصیرتها طنز روزگار است ، انتخابات اسفند۹۴ نشان داد ، محبوبیت ایشان و .. چقدر بیشتر از معادلات ذهنی بیمار شماست . جناب یاسر جبراییلی آن هنگام که رسانه هتاک ملی تصاویر تحصن و توهین حوزه علمیه قم را زنده نشان میداد که جمعی وابسته همه گونه توهین و افترا را به شخصیت هاشمی علنی کردند ، چند ساله بودید ، بگذارید ما به چشم و عقل خودمان قضاوت کنیم ، نیاز به تحلیل سطحی شما و هم سنخان شما را نداریم .

دیدگاه شما

تمام حقوق این سایت برای © 2019 اخبار شهرستان ابرکوه. محفوظ است.
بهینه سازی شده king2net