مدیر کل تبلیغات اسلامی و آموزش و پرورش یزد از دبیرستان صدرای دخترانه بازدید کردند+مشروح +عکس

مدیر کل تبلیغات اسلامی و آموزش و پرورش یزد از دبیرستان صدرای دخترانه بازدید کردند+مشروح +عکس

ابرنیوز:مديران كل تبليغات اسلامي آموزش و پرورش استان يزد به اتفاق معاونين و كارشناسان همراه در جمع دبيران و دانش اموزان اين آموزشگاه حضور پیدا كردند.

در آغاز اين مراسم پس از تلاوت قرآن كريم و پخش كليپ فعاليت هاي اين آموزشگاه، حجت الاسلام محمد پورقيومي رييس اداره تبليغات اسلامي ابركوه ضمن عرض خير مقدم به ميهمانان گفت: حضور مسئولين استاني در مدارس صدرا علاوه بر فرصت بسيار مغتنم و موجبات بركات و آثار ارزشمند، نشان دهنده توجه ويژه مسئولين به اين مدارس هست.

محمد كاظم رحيمي نژاد مدير كل آموزش و پرورش استان ضمن تشكر از فعاليت دانش آموزان كه از بين همه رشته ها و مدارس، با توجه به استعداد خود اين مسير تحصيل در رشته علوم و معارف اسلامي را انتخاب كرده اند، گفت: قطعا با اين انتخاب، خشنودي و رسولش خيلي بيشتر و بالاتر است.

رحيمي نژاد افزود: قطعا مي دانيد ضرورت ورود به عرصه معارف و گسترش فرهنگ معارف اسلامي در بعد فردي و اجتماعي غير قابل انكار است و جامعه كنوني ما عطش نياز به انسان هاي آگاه و عالمان عامل را احساس مي كند كه با رفتار، فكر و عملشان راهكار عمل به تبليغ اسلام باشند.

وي خاطر نشان كرد: اعمال و رفتار شما باید الگوی دیگران باشد زیرا مردم نیاز به الگوهای عملی دارند و هم اكنون جامعه نیازمند عاملانی وارسته است و به طور قطع چنین مدارسی می‌توانند الگو دهنده‌های شایسته‌ای به جامعه باشند .

رحيمي نژاد اظهار داشت: يكي از ضرورت هاي كنوني، پرداختن به امور جاري زندگي در حوزه هاي مختلف اجتماعي، اخلاقي و رفتاري است و من واقعا به شما دانش آموزان مدرسه صدرا به خاطر انتخاب اين راه تبريك مي گويم و اين مدال ارزشمندي است كه بر سينه داريد.

در ادامه اين مراسم حجت الاسلام سيد محمد شريف حسني كوهستاني با اشاره به حديثي از امام موسي كاظم (ع) كه فرموده اند: «تفقهوا في دين الله فانه مفتاح البصيره» گفت: پيرامون بصيرت تعابير مختلف و زيادي وجود دارد و به خصوص در اين ايام از سوي مقام معظم رهبري و خطبا اين موضوع زياد مطرح مي شود و اين موضوع در قرآن، روايات و طول تاريخ ريشه دارد و بحث تازه اي نيست.

مدير كل تبليغات اسلامي استان ضمن بيان آياتي از قرآن كريم كه به اهميت بصيرت اشاره دارد، بصير را انساني دانست كه بتواند در يك شرايط غبارآلود، حق را از باطل تشخيص دهد.

وي يكي از راه هاي پيدا كردن بصيرت و افزايش آن را درست شناختن دين و عمل كردن به دستورات، اعتقادات و احكام اخلاقي كه در دين مطرح شده دانست.

حجت الاسلام حسيني كوهستاني در پايان سخنانش با تأكيد بر اينكه امروزه دشمنان با ابراز مختلف تهاجم فرهنگي خود، بدون سر و صدا وارد خانه ها شده اند گفت: بايد در مبارزه عليه اين هجوم خود را تقويت كنيم.

در ابتداي اين مراسم كبوري مدير دبيرستان صدراي دخترانه گزارشي از فعاليت هاي آموزشي و پرورشي آموزشگاه را جهت حاضرين ارايه و از همكاري ادارات تبليغات اسلامي و آموزش و پرورش با اين آموزشگاه تقدير كرد.

 

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

3637 مطلب نوشته است .

دیدگاه شما

تمام حقوق این سایت برای © 2020 اخبار شهرستان ابرکوه. محفوظ است.
بهینه سازی شده king2net