نقش پر رنگ شهرستان ابرکوه در اربعین امسال/محمد حسین رمضانی(۱نظر)

نقش پر رنگ شهرستان ابرکوه در اربعین امسال/محمد حسین رمضانی(۱نظر)

ابرنیوز:”نقش پر رنگ شهرستان ابرکوه در اربعین امسال” نوشته محمد حسین رمضانی را می خوانید.
امسال مردم شهرستان ابرکوه با برپایی پنج موکب و اداره امانتداری در حرم مطهر امیرالمومنین(ع)نقش پر رنگ تری نسبت به سال های گذشته در ایام اربعین ایفاء کردند.

با برپایی مواکب ۱_خدام الحسین(ع)۲_انصارالحسین(ع) ۳_موکب العباس(ع) در شهر کربلا ۴_موکب انصارالحسین(ع) در نجف اشرف ۵_موکب العباس(ع) در مرز چذابه، خدمات رفاهی اعم از اسکان و تغذیه،همراه با برنامه های فرهنگی مذهبی مانند نمازجماعت،سخنرانی،مداحی و روایتگری عاشورا به زائرین سیدالشهدا(ع)در ایام اربعین ارائه کردند.

شیفتگان و علاقمندان به امام حسین(ع) از یکماه قبل ازمحرم برنامه ریزی های لازم جهت برپایی این مواکب را شروع و ستادها و دفاتر جمع آوری هدایا ونذورات را برپا کردند و مردم عاشق و دلباخته سیدالشهدا(ع)با تمام وجود به این مواکب کمک کردند.

یکی از خدام موکب نقل می کرد؛هنگامی که همراه کامیون های حامل نذورات از روستاهای شهرستان عبور می کردیم، پیر زنی بر سر راه، جلو ما را گرفت و با التماس از ما خواهش کرد، کیسه نمکی را باخود ببریم تا در غذای زائران استفاده کنیم، تا نمکی از غذای زائران اربعین را شریک باشد.

عشق و علاقه مردم این دیار به اهل بیت(ع) از دیرباز بر سر زبان ها بوده و همیشه با جان و مال خویش در مقاطع زمانی مختلف به جبهه اسلام و انقلاب کمک می کردند و امروزه به عنوان کانون دلدادگان و شیفتگان اهل بیت(ع)در استان بلکه در کشور شناخته می شوند.

الحمدلله با وجود ظرفیت های فرهنگی مذهبی شهرستان مخصوصا حضور جوانان در این عرصه،فقدان جامعیت و مرکزیت برای این مواکب در ایام اربعین و حتی قبل از اربعین یک ضعف است،که امیدواریم در سال های آتی با تشکیل ستاد اربعین در شهرستان ،از تمامی ظرفیت ها در همایش پیاده روی اربعین و مواکب جهت خدمات بهتر به زائرین سیدالشهدا(ع)استفاده شود.
-همانا خداوند ما را برگزید و گروهی را برای ما برگزید تا یاریمان کنند و به سبب شادی ما شاد باشند و به خاطر حزن ما اندوهگین باشند و اموال و جان هایشان را در راه ما بذل کنند. آنان از ما و به سوی ما هستند.

امیرالمومنین علی(علیه السلام)

بحارالانوار (۴۴/ ۲۸۷)

برای خواندن دیگر نوشته های این نویسنده به اینجا بروید.

 

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

3636 مطلب نوشته است .

  1. فلاح می‌گه:

    مطلبتون قشنگ بود؛هیچکس به این مساله توجه نکرده بود

دیدگاه شما

تمام حقوق این سایت برای © 2019 اخبار شهرستان ابرکوه. محفوظ است.
بهینه سازی شده king2net