آقایِ فرماندار/ علی اکبر قیومی

آقایِ فرماندار/ علی اکبر قیومی

ابرنیوز:”آقایِ فرماندار” نوشته علی اکبر قیومی از همراهان سایت ابرنیوز را می خوانید.
جناب آقای محامدی سرپرست محترم فرمانداری ابرکوه ،با اهداء سلام و تحیت و احترام
در آغاز لازم می دانم قبول زحمت سرپرستی فرمانداری شهرستان ابرکوه از سوی جنابعالی را سپاس گفته و برای حضرتعالی در مسؤولیت جدید آرزوی توفیق و کامیابی می نمایم.
آگاهیم که مشکلاتی پرشمار و عمیق چون بیکاری، بحران آب، معضلات اجتماعی و … که امروزه دامنگیر شهر، استان و کشور ما شده است، در طول زمان و بر اثر عواملی متعدد به وجود آمده و طبیعتاً بنابر آن نیست که یکشبه از میان برداشته شود. اما مهم آن است که در مدت کوتاه یا بلند مدیریت و مسؤولیت، به درستی در مسیر صحیح حل این مسائل حرکت نماییم. هر کدام از ما در هر مقام و موقعیتی، اگر یک گام به جلو برداریم و گرهی کوچک را بگشاییم، در مجموع اتفاقاتی بزرگ و مبارک روی خواهد داد. انشاءالله
آقای فرماندار
شهرستان ابرکوه، مانند بسیاری از دیگر مناطق کشور، سرشار از استعدادهای انسانی و اقلیمی بوده و حقاً و انصافاً چهره کنونی آن متناسب با این حجم از ظرفیت ها و موقعیت ها نیست. موقعیت مطلوب جغرافیایی ابرکوه در میانه ایران اسلامی، سابقه هزاران ساله مدنیت در این منطقه، میراث فرهنگی ارزشمند و کم نظیر، استعدادهای برتر علمی، ادبی و هنری ابرکوه، معادن پرشمار و منابع آبی و خاکی مناسب و … گوشه ای از توانمندی های این شهرستان به حساب می آید. در کنار این استعدادها متاسفانه در حال حاضر مهاجرت گسترده نخبگان علمی و اقتصادی، حاشیه نشینی، تخریب و فرسایش میراث معماری، بیکاری فزاینده، افت منابع آبی، معضلات فرهنگی و اجتماعی، ناکارآمدی و ضعف برخی از زیرساخت ها و عدم شکل گیری اقتصاد قوی در حوزه خدمات یا صنعت از جمله مشکلات جدی ابرکوه به حساب می آید. بسیار امیدواریم در دوران صدارت حضرتعالی با تمرکز خالص بر اولویت ها، شاهد برطرف شدن برخی از مشکلات و طراحی آینده ای روشن برای این منطقه باشیم.
جناب آقای محامدی
نخستین نیاز طبیعی شهرستان، “توسعه” است و شما بهتر از بنده می دانید که در این مسیر باید در قالب اسنادی مدون از تمامی نیروها و ظرفیت ها استفاده نمود. متاسفانه برخی از فضاسازی های سیاسی و اجتماعی در گذشته و حال باعث رنجش و ریزش نیروها و از دست رفتن فرصت ها شده وقت و انرژی مدیران را از مسائل اصلی منحرف ساخته و متوجه حواشی می کند. در شهرهای کوچکی چون ابرکوه، نظام پیچیده و تو در تویی از حب و بغض های فردی به علاوه اختلافات خانوادگی و محله ای و باندی به علاوه درصد اندکی از جریان های سیاسی در شکل گیری فضای سیاسی مؤثر هستند. مدیریت و هدایت فضای سیاسی منطقه برای دوری از حواشی مخرب و تلاش برای استفاده از تمامی نیروها و تجارب و ظرفیت ها در مسیر حل مشکلات متعدد شهرستان، وظیفه سنگین حضرتعالی در این مقطع است.
بازخوانی و ویرایش سند چشم انداز توسعه ابرکوه، که می تواند محور حرکت هماهنگ همه دستگاه ها و نیروهای فعال سیاسی و مردمی قرار گیرد، تلاش برای رفع مشکلات واحدهای بزرگ صنعتی فعال یا نیمه فعال در منطقه برای کمک به حل فوری بخشی از معضل اشتغال، حمایت مؤثر از توسعه صنعت گردشگری که برخی از زیرساخت های لازم برای آن فراهم آمده است، تلاش برای کشف و پرورش استعدادهای ادبی و موسیقی ابرکوه به عنوان قطب شعر و موسیقی استان یزد از دیگر اقداماتی است که می تواند در آینده کوتاه مدت دنبال گردد.
بار دیگر مراتب سپاسگزاری خود را ابراز داشته و به عنوان یک شهروند برای هر نوع مساعدت در مسیر توسعه زادگاهم ابراز آمادگی و علاقمندی می نمایم.
با هزاران دعا و درود

برای خواندن دیگر نوشته های این نویسنده به اینجا بروید.

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

3636 مطلب نوشته است .

دیدگاه شما

تمام حقوق این سایت برای © 2019 اخبار شهرستان ابرکوه. محفوظ است.
بهینه سازی شده king2net