بر مشامم مي رسد هر لحظه بوي كربلا (در آستانه راه اندازي موكب مقدس و مردمي ابرقويي ها در كربلاي معلا) /علي اكبر قيومي

بر مشامم مي رسد هر لحظه بوي كربلا (در آستانه راه اندازي موكب مقدس و مردمي ابرقويي ها در كربلاي معلا) /علي اكبر قيومي

ابرنیوز:«بر مشامم مي رسد هر لحظه بوي كربلا»
(در آستانه راه اندازي موكب مقدس و مردمي ابرقويي ها در كربلاي معلا) نوشته علی اکبر قیومی از همراهان سایت ابرنیوز را می خوانید.

عاشورا، معجزه زنده الهی است که هر سال پرسوزتر و پرشورتر از سال قبل، قلوب محبان و مؤمنان را
می گدازد و می نوازد.
و اکنون اربعین هم که از ثمرات و برکات عاشوراست با شکوهتر از همیشه تاریخ، چشم های جهانیان را متوجه عظمت قیام الهی عاشورا ساخته است.
واقعاً زبان و بیان از تفسیر و توجیه آنچه در اربعین می گذرد عاجز و قاصر است. حماسه ای معجزه مانند که حاصل عشق و دلدادگی میلیون ها فطرت پاک و جان شیفته است.
و اما امسال، به برکت نام مقدس سید الشهدا (که درود خدا بر او و یارانش باد) گروهی از جوانان شهرمان با همت و همراهی مردم مؤمن دیارمان، کاری کرده اند کارستان و آن نیست مگر راه اندازی موکب خدام الحسین (ع) در کربلای معلی.
بايد به وجود اين عزيزان جوان افتخار كرد. بايد به اراده و ایمان این دوستان هزاران احسنت و آفرین گفته و دستان خیران و حامیان را با افتخار و احترام بوسه زد.
براستي صحنه های مشارکت داوطلبانه مردم و بویژه جوانان در این موکب مقدس تأثر برنگیز و منقلب کننده است. هر کس گوشه ای کوچک از کاری بزرگ را گرفته است و همه را علی رغم همه تفاوت ها، مغناطیس محبت حسین گرد هم آورده است.
زن و مرد، پیر و جوان، محلات گوناگون، سلایق متفاوت همه در خیمه ابا عبدالله اجتماع يافته و گرداگرد شمع وجودش چون پروانه مي چرخند.
و این اتحاد و ايمان و همکاری و همت و تلاش دقیقاً همان چیزی است که جامعه ما برای پیشرفت به آن نیاز دارد.
کاش در دیگر صحنه های اجتماعی هم اتحاد به جای تفرقه بنشیند، همت جای کسالت و فشل بودن را بگیرد. صداقت و یکرنگی جایگزینی ریا کاری گردد و …
در دستگاه با عظمت حسینی همه آنچه برای خیر دنیا و آخرت لازم داریم مجموع و مجتمع است. کاش جامعه ما بهتر و بیشتر از قبل بتواند از ظرفیت های بزرگ و بی دیل عزاراداری عاشورایی استفاده کند.
اگرچه از همراهی موکب ابرقویی ها در کربلا محروم هستم اما با تمام وجود به حال این عزیزان غبطه خورده و بار دیگر توفیق و سربلندی آنان را در این مسیر مبارک از خداوند مسئلت دارم.

photo_۲۰۱۷-۱۰-۰۳_۱۹-۱۰-۲۴

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

3636 مطلب نوشته است .

دیدگاه شما

تمام حقوق این سایت برای © 2019 اخبار شهرستان ابرکوه. محفوظ است.
بهینه سازی شده king2net