نخبگان ابرکوه/ استاد محمد حیدری

نخبگان ابرکوه/ استاد محمد حیدری

ابرنیوز:در این مطلب به معرفی استاد محمد حیدری از اساتید خوشنویسی کشور و یکی دیگر از نخبگان ابرکوه می پردازیم.

محمد حیدری درسال ۱۳۳۸ در شهرستان ابرکوه به دنیا آمد،ابتدای خط خوشنویسی را در محضر استادحسین میرخانی آغاز کرد و بعد به علت نابینایی استاد میرخانی ادامه کار خود را با کیخسرو خروش ادامه داد، به سال ۱۳۵۸ درمحضر استاد یدالله کابلی ادامه تحصیل داد.

وی از سال ۱۳۶۰ مشغول تدریس می باشد. ایشان مدرک استادی خود را در سال ۱۳۷۸ اخذ کرد. استاد محمد حیدری دبیر شورای ارزشیابی هنری انجمن خوشنویسان ایران می باشد.

خوشنویسی

 تحصیلات رسمی و حرفه ای

محمدحیدری در سال ۱۳۵۷ تحصیلات خود را با سیدحسین میرخانی در زمینه خوشنویسی آغاز نمود و از محضر استادان  مختلفی کسب فیض کرد  و مدرک استادی خود را درسال ۱۳۷۸ اخذ نمود.

اعلامیه ۲

نمایشگاه استاد حیدری در شیرار

فعالیتهای آموزشی

محمد حیدری از سال ۱۳۶۰ مشغول تدریس می باشد، از سوابق کاری ایشان می توان به تدریس در دانشگاه های آزاد، دانشگاه الزهراء و دانشگاه کابل اشاره کرد.

استاد حیدری در قالب های مختلفی اقدام به عرضه آثار خود کرده است؛ چاپ اثر در مجموعه های منتشر شده انجمن خوشنویسان و ، نمایشگاه انفرادی در ایران و خارج از کشور، مشارکت در کلیه نمایشگاههای جمعی خوشنویسی از سال ۱۳۶۰ تا کنون بخشی از این فعالیت ها است.

از جمله آثار این استاد خوشنویسی کشور می توان به  بخش شکسته خوانی کلک شیدایی / ۱۳۶۹ ساغر و سامان/ ۱۳۷۱ سواران آفتاب / ۱۳۶۲ فرمان حضرت امیر به مالک اشتر / ۱۳۶۶ کتاب “از نیستان”  اشاره کرد.

 

—-

برای آشنایی با دیگر نخبگان و مفاخر ابرکوه به اینجا بروید و اگر شخصی را برای معرفی مد نظر دارید در نظرات این پست ها بگذارید وچنان چه می توانید کمکی در این راستا داشته باشید شماره تلفنی از خودتان ذکر کنید که البته شماره شما منتشر نمی شود.

 

نخبگان ابرکوه:دکتر سید کاظم علوی پناه

معرفی پروفسور محمد علی نفیسی ابرکوهی

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

3636 مطلب نوشته است .

دیدگاه شما

تمام حقوق این سایت برای © 2019 اخبار شهرستان ابرکوه. محفوظ است.
بهینه سازی شده king2net