اگر می خواهید مانند ژاپنی ها پیشرفت کنیم../مسعود بصیری

اگر می خواهید مانند ژاپنی ها پیشرفت کنیم../مسعود بصیری

ابرنیوز:”اگر می خواهید مانند ژاپنی ها پیشرفت کنیم..” نوشته مسعود بصیری از همراهان سایت خبری ابرنیوز را می خوانید.
اکثر ما دوست داریم پیشرفت آموزشی و صنعتی کشورمون مثل ژاپن باشه، اما آیا همه ما حاضریم که کارهایی که دانش آموزها و مردم شون انجام میدهند رو انجام بدهیم؟!
– فقط به چند مورد نگاه کنید:

– ژاپنی ها، چینی ها و کره ای ها ،پرتحرک ترین و منظم ترین مردم دنیا هستند. بچه‌هاي ژاپني، دانش آموزاني منضبط و مقرراتي هستند.
هيچگاه يک جوان دبيرستاني در حال رانندگي ديده نميشود. آنها به طور معمول مسافت خانه تا مدرسه را با دوچرخه يا پياده مي روند. اصلا جاي تعجب نيست که يک دانش آموز ژاپني براي رسيدن به مدرسه خود ۲ تا ۳ ساعت در راه باشد. آنها در تمام طول راه از قوانين مدرسه اي که در آن درس مي خوانند پيروي مي کنند. بعنوان مثال خوردن آدامس و  پفک، خواندن کتاب هنگام راه رفتن و هر چيز ديگري که شهرت و اعتبار مدرسه شان را زير سوال ببرد، ممنوع است.
-هیچ مدرسه ای نظافتچی ندارد و دانش‌آموزان و کارکنان همه در ساعت مشخصی تمیزکاری را انجام می‌دهند. بچه ها باید همه غذا را بخورند و اگر کمی غذا در ظرف بماند، معلم آنها را مجبور خواهد کرد که تا آخر بخورد.

–  بچه‌هایی که تقلب از آنها گرفته شود، سرشان تراشیده شده و از مدرسه اخراج می‌شوند. کوله‌پشتی‌هایشان همه یک‌شکل بوده و همه باید آن را به یک شکل بیندازند. با کسانی که علائم خودمحوری و تک روی از خود بروز می دهند برخورد میشود. معمولاً وقتی بچه‌ای مدرسه را آغاز می‌کند، پدر و مادربزرگ او برایش کیف مدرسه می‌خرند و از آنها انتظار می‌رود که آن کیف را تا آخر دبستان استفاده کنند. در دوران ابتدایی آموزش شنا ‍بخشی از برنامه‌درسی دانش‌آموزان است تا بتوانند هم از این ورزش لذت ببرند و هم در مواجهه با آب، ایمنی داشته باشند.
-بيشتر جوانان ژاپني که با قطار و اتوبوس به دبيرستان هاي خود مي روند موظفند چنانچه مسافري سوار شود از جايشان بلند شوند و صندلي خود را به او بدهند. در اين کشور معلم و استاد در کلاس رياست مي کنند و هر چه بگويند بايد اجرا شود. ژاپنی ها کم خواب ترین  مردم دنیا هستند و  به طور میانگین ۵ ساعت و ۵۲ دقیقه خواب شبانه دارند.
-احترام به قانون برای آنها یک خط قرمز غیرقابل رد شدن است. و به همین دلیل وکلا و دادگاهای ژاپن، با کمبود کار مواجهند.
ژاپن، سرزمین نظم، قانون، کار مداوم و سختکوشی است.

— اما بیاییم ایران خودمان: ساعات کار روزانه مفید در ادارات دولتی ایران تنها ۲۲ دقیقه است!! یعنی سالانه حدود ۱۵۰ ساعت کار مفید داریم!!
و کار مفید ژاپنی ها در سال: ۲۴۲۰ ساعت ..
ما فقط هوس پیشرفت کردن داریم.

برای خواندن دیگر نوشته های این نویسنده به اینجا بروید.

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

3636 مطلب نوشته است .

دیدگاه شما

تمام حقوق این سایت برای © 2019 اخبار شهرستان ابرکوه. محفوظ است.
بهینه سازی شده king2net