عکس العمل شهرداری ابرکوه در مورد تخریب های محدوده بافت تاریخی این شهر در چند روز گذشته

عکس العمل شهرداری ابرکوه در مورد تخریب های محدوده بافت تاریخی این شهر در چند روز گذشته

ابرنیوز:شهرداری ابرکوه از پیگیری مجدانه حقوقی و قانونی شهرداری در خصوص برخورد با تخریب کنندگان بافت تاریخی این شهر در چند روز گذشته خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری ابرکوه؛ در پی گزارش های رسیده به شهرداری و بازدیدهای انجام شده متاسفانه در روزهای اخیر محدوده ی بافت تاریخی واقع در محله درب قلعه، ضلع شمالی خیابان مفتح سه باب واحد مسکونی بدون دریافت هیچ گونه مجوزی توسط مالکین آنها تخریب گردیده است.

تخریب ۲
این اقدام در حالی صورت گرفته است که هرگونه تغییر، تخریب و یا تغییر کاربری در محدوده بافت تاریخی ممنوع بوده و تنها در مواردی که مجوزهای قانونی از اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اخذ شود و با رعایت موازین و تعهد به بازسازی عین به عین امکان پذیر خواهد بود.
واحد حقوقی شهرداری ابرکوه در این مورد اعلام کرد: این اقدام خود سرانه و غیر قانونی متاسفانه باعث تخریب حداقل ۳ واحد مسکونی شده است که شهرداری برحسب وظایف خود نسبت به پیگیری قانونی و معرفی عاملین این موضوع به مراجع قضایی اعم از مالک دستگاه مکانیکی و مالکین واحدهای تخریب شده که بدون اخذ مجوز این کار را انجام داده اقدام خواهد نمود.

تخریب ۱
لازم به ذکر است بر اساس پیگیریهای صورت گرفته مالکان ماشین آلات همکاری کننده با مالکان نیز شناسایی شده اند و قطعا برخورد قاطعانه ای با آنها صورت خواهد گرفت.
امید است با همراهی دستگاه های قضایی و  جدیت اداره محترم میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شاهد فراهم شدن زمینه کنترل این گونه اقدامات باشیم.

برای خواندن مطالب مرتبط با تخریب بافت تاریخی ابرکوه به اینجا بروید.

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

3636 مطلب نوشته است .

  1. حمیدرضا می‌گه:

    متاسفانه عکس العمل شهرداری به دور از واقعیت ماجراست. ای کاش واقعا عوامل اصلی و مشوقان این قبیل تخریبها به دست قانون سپرده می شدند. با این رویه ای که پیش گرفته شده است به زودی از بافت تاریخی ابرکوه به جز خانه اقازاده چیزی باقی نخواهند ماند.

دیدگاه شما

تمام حقوق این سایت برای © 2019 اخبار شهرستان ابرکوه. محفوظ است.
بهینه سازی شده king2net