آتش به اختیار و قانونمداری/ محمدحسین رمضانی فعال فرهنگی(۵نظر)

آتش به اختیار و قانونمداری/ محمدحسین رمضانی فعال فرهنگی(۵نظر)

ابرنیوز:مطلب ارسالی محمدحسین رمضانی فعال فرهنگی و از همراهان سایت خبری ابرکوه با عنوان” آتش به اختیار و قانونمداری” را می خوانید.

آتش به اختیار بودن،منافاتی با قانونمداری ندارد!

چندی قبل در  هفدهم مردادماه امسال، رهبرمعظم انقلاب در جمع دانشجویان، خطاب به جوانان، فرمان آتش به اختیار صادر کردند که برخی شبکه های معاند مثل بی بی سی و آمدنیوز، تفاسیر غلطی از آن منتشر کردند و تعابیر غلطی را از این فرمایش ولایت که مقتضی زمان ما بود،در شبکه های اجتماعی خود و در برنامه های تلویزیونی خود ،ارائه کردند.تا اینکه رهبرمعظم انقلاب دوباره در خطبه های نمازعیدفطر فرمودند:آتش به اختیار به معنای کار فرهنگی خودجوش و تمیز است. معنی‌اش این است که در تمام کشور، صاحبان اندیشه، فکر و همت، کار را خودشان پیش ببرند، منافذ فرهنگی را بشناسند و در مقابل، آتش به اختیار به معنای بی‌قانونی و فحاشی و طلبکار کردن مدعیان پوچ‌اندیش و مدیون کردن جریان انقلابی کشور نیست؛

و کار به جایی رسید که مدافعین حریم ولایت مجبور شدند در خطبه ها و پشت تریبون ها ،اصطلاح آتش به اختیار را برای مردم تفسیر کنند، تا از این فرمایش ولایت تحریفی صورت نگیرد.

و مهم تر از همه، برخی ناخواسته این اصطلاح را تفسیر به تقابل در مقابل دولت و برخی از دستگاه های فرهنگی و آموزشی کشور کردند و با لجبازی و تقابل به مثل در مورد تصمیمات دولت برخاستند.

فرمان آتش به اختیار رهبر معظم انقلاب در یک بعد تنها نمی گنجد،بلکه ابعاد مختلف فرهنگی،اقتصادی ،سیاسی ومخصوصا رسانه ای را شامل می شود که طبق شرایط امروز و خطاب رهبر معظم انقلاب به دانشجویان و به کار بردن اصطلاح افسران جنگ نرم در آن بیانات حاکی از این هست که باتوجه به گسترش و رو به رشد بودن رسانه های ارتباط جمعی و شبکه های مختلف اجتماعی و فضای سایبری ،جوانان منتظر این نباشند تا اتفاقی از سوی دولت یا ارگانی دیگر بیفتد ،بلکه به صورت خودجوش و عزم و اراده قوی ،آستین همت را بالا زنند و در این صحرای پر از گرگ ، کار کنند.

در بعد اقتصادی ،منتظر این نباشند که کسی بیاید و برای آنها کار تولید کند و اشتغال زایی کند ،بلکه به صورت خودجوش و تشکیلاتی آستین همت رو بالا بزنند و ایجاد اشتغال کنند.

شاید بتوان گفت امروزه بزرگ ترین مشکل جامعه ما،نبود کارتشکیلاتی و دسته جمعی هست،متاسفانه انزوا و انفرادی کار کردن درهمه ابعاد فرهنگی،سیاسی واقتصادی نهایتا خستگی و یأس رو به دنبال خواهد داشت،اما کار تشکیلاتی و دسته جمعی نیروبخش و امیدبخش خواهد بود.

 

درشرایط امروز کشور و باتوجه به فرمان آتش به اختیار رهبرمعظم انقلاب ،همه باید در همه زمینه ها و در هر جایی که نقص و کمبودی احساس می شود،وارد شویم و آن نقص و کمبود را بر طرف کنیم.

برای خواندن دیگر مطالب همراهان سایت خبری ابرکوه در موضوعات مختلف به اینجا بروید.

 

 

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

3636 مطلب نوشته است .

 1. محمدحسین رمضانی ابرکوه می‌گه:

  باسلام خدمت دوستانی که اظهار نظر وابراز لطف کردند.

  همه باید خود را برای جلوگیری از تحریف فرمایشات مقام معظم رهبری در این شرایط زمانی آماده کنیم.

  التماس دعا

 2. گمنام می‌گه:

  عالی بود.

 3. حسینی می‌گه:

  ممنون.از یادداشتتون استفاده بردیم.

 4. کارگر می‌گه:

  عرض سلام و ادب
  بعضیا تا رهبری گفتند آتش به اختیار دست و پاشون رو گم کردند که چطور بیفتند به جون دولت.
  اما منظور رهبری این بود که اگر ادعا فقط ندارید کارهای اقتصادی بکنید خودجوش نه اینکه هر روز با دولت لج کنید

 5. زارع ابرقویی می‌گه:

  سلام.با این مطلبتون موافقم که نبود کار تشکیلاتی بزرگ ترین مشکل جامعه ماست.همه تک رو شدند و تک خور
  تشکر

دیدگاه شما

تمام حقوق این سایت برای © 2019 اخبار شهرستان ابرکوه. محفوظ است.
بهینه سازی شده king2net