ما شبیه کدام کاندیدا هستیم؟/ مسعود بصیری(۱نظر)

ما شبیه کدام کاندیدا هستیم؟/ مسعود بصیری(۱نظر)

ابرنیوز:نوشته مسعود بصیری با عنوان”ما شبیه کدام کاندیدا هستیم؟” را می خوانید.

– از سه شب پیش تقریبا هر شب بیش از ۵۰ پیام دارم که از من می پرسند به چه کسی رای می دهی؟
گاهی با من بحث می کنند و سعی می کنند از لابه لای نوشته هایم، نظرم را به سمت کسی سوق دهند یا قانعم کنند که به فلان فرد رای بدهم.
درست است که من روزنامه نگارم اما دغدغه اصلی ام این نیست که به چه کسی رای بدهیم. می خواهم به این پرسش پاسخ دهیم: ما شبیه چه کسی هستیم؟ یا به عبارتی کدام کاندیدا بیشتر شبیه ماست؟

– درست یادم هست که یکی از تحلیلگران ایتالیایی، زمانی که همه می گفتند برلوسکونی به دلیل نوع رفتار و سخنان ساختار شکنانه اش حتماً رای نخواهد آورد، تحلیل عجیبی را ارایه کرد و گفت: برلوسکونی رای می آورد چون او برآیند جامعه ایتالیاست. مردم ایتالیا خیلی شبیه برلوسکونی هستند و اگرچه روزنامه ها او را مسخره می کنند اما مردم به او رای خواهند داد، چون آنها در واقع خودشان را انتخاب می کنند.

من و شما شبیه چه کسی هستیم؟ کسی که حرف می زند ولی عمل نمی کند؟ کسی که به فرزندانش وعده می دهد اما آنها را سرکار می گذارد و بعد هزار توجیه کوچک و بزرگ ردیف می کند؟
آیا ما شبیه یک پرنس یا پرنسس زیبا ولی دروغگو هستیم؟ آیا اگر دستمان برسد در امتحانات پایان ترم تقلب می کنیم؟
آیا ما شبیه کسی هستیم که حاضر است پول بدهد و مدرک بخرد؟ آیا ما به جای این که روی پای خودمان بایستیم خانه امان را روی شانه های دیگران بنا می کنیم؟

– من نمی گویم به چه کسی رای بدهیم. فقط نگاه کنیم ببینم شبیه چه کسی هستیم. اقلا به کسی رای بدهیم که فرزندانمان شبیه او بار بیایند چرا که رئیس جمهور فقط یک فرد سیاسی نیست. او ما را تربیت هم می کند

نائومی کلاین یک کنشگر و نویسنده سیاسی محبوب در آمریکا است . او می گوید: مهم است که بتوانیم خودمان را از سیل اخباری که بر ما هجوم می‌آورند کنار بکشیم و دربارۀ این بیاندیشیم که چگونه به جای کنونی رسیده‌ایم، چه انتظاری از آینده داریم، چگونه این وضع ممکن است بدتر شود و با ملاحظات راهبردی فکر کنیم که چگونه وضع می‌تواند بهتر شود.

برای خواندن دیگر نوشته های این نویسنده به اینجا بروید.

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

3636 مطلب نوشته است .

  1. محمد می‌گه:

    یعنی معلوم نیست شما به کی رای میدین؟

دیدگاه شما

تمام حقوق این سایت برای © 2019 اخبار شهرستان ابرکوه. محفوظ است.
بهینه سازی شده king2net