تاملی بر مواضع این روزهای رییس جمهور/شاید دور دومی با نتایج غیر منتظره/ مصطفی قاسمی(۶نظر)

تاملی بر مواضع این روزهای رییس جمهور/شاید دور دومی با نتایج غیر منتظره/ مصطفی قاسمی(۶نظر)

ابرنیوز:نوشته مصطفی قاسمی با عنوان”تاملی بر مواضع این روزهای رییس جمهور/شاید دور دومی با نتایج غیر منتظره!” را می خوانید.

اینک که به فضای روزهای پایانی تبلیغات ریاست جمهوری نزدیک و نزدیک تر میشویم فضای میدانی رقابت کاندیداها فشرده تر گشته و هریک به نوعی در صدد جلب آراء بیشتری هستند ولی در این بین اظهارات آقای روحانی در جای خود بسیار قابل تامل است.

ایشان در قزوین اعلام کردند که اگر رای بیاورند در ۴ سال دوم از هیچ کسی نمی ترسند و توضیح ندادند در ۴ سال اول از چه کسی می ترسیده که اینک قراره نترسه

و یا در مناظرات تلویزیونی رسما شهرهای موشکی کشور که عامل بازدارندگی فوق ارزش نظام اسلامی را به چالش کشید و حتی نسبت به شعار نوشته روی آن که جمله امام بود نیز اعتراض کرد.

و با توهینی آشکار به سایر رقبا در گفت و گوی ویژه خبری خود را مصداق اتم اعتدال دانست و بقیه خشونت طلب و..

روحانی اینروزها از حربه نخ نما شده دیوار کشی بین پیاده روها نام می برد و آنکه قرار بوده دیوار بکشد الان وزیر روحانیست در کابینه!! و نسبت به حصر سران فتنه معترض و بدین سوال پاسخ نمی دهد که حصر توسط شورای امنیت ملی که خود وی نیز عضو آن بوده اتفاق افتاده است.

روحانی بیش از ۵ دهه هست که در فضای مبارزاتی و قانونگذاری و اجرایی و امنیتی کشور حضور داشته و بخوبی می داند موشک و مصوبه شوای عالی امنیت ملی و قانون فلان و بهمان یعنی چه؟ ولی برای چرا باز بر مواضع بعضا ساختار شکنانه خود تاکید میورزد و این پیام را دائم ساطع میکند که یا من و یا جنگ و قحطی و بدبختی؟

چرا روحانی چهره همیشه خندان فیلم نیم ساعته اش این چنین برافروخته میشودد، دستانش در مناظره می لرزد و حرفهای چند ماه قبل خود را نیز بیاد نمی آورد و در جمع هوادارانش این چنین به اخلاقیات می تازد؟ براستی روحانی حقوقدان یعنی نمیداند آستان قدس بحکم امام راحل معاف از مالیات است و نمی داند ستاره خلیج فارس را سپاه در دولت قبل تقریبا ساخته و ….

این غیرممکن است که یک کنشگر سیاسی در این سطح متوجه این مسائل نباشد و ریشه مواضع تند و عصبانی روحانی را باید در رشد روزافزون آراء رقیبش دانست. رقیبی که رییس جمهور تا توانست نخواست خود را در دوقطبی با او تعریف کند و قالیباف را رقیب اصلی خود معرفی کرد ولی هرچه زمان گذشت و با اقبال توده های رنج کشیده به رییسی، ناچار شده که به حمله مستقیم وی روی آورد.

رییس جمهوری که فقط با ۲دهم درصد رای بیشتر پیروز رقابت ۹۲ شده اینک بخوبی میداند با ریزش آراء آن سالهایش و وضعیت پیچیده اقتصادی ایجاد کرده و تعطیلی کارخانه ها و..، پایه های صندلیش بشدت لرزان شده، اینک بهر جمله و اتهامی روی میآورد تا رقیب هراسی کند و از برگ ریزان بیشتر آرائش جلوگیری کند.

ادامه روندی که روحانی با کمک جهانگیری در پیش گرفته حقیر را نیز بشدت نگران فضای آرام انتخابات کرده و دل آشوب از تنش و فضای احساسی که بیم آن میرود در هوادارانش ایجاد شود. نمی گویم بوی روزهای سال ۸۸ می آید نه، ولی می خواهم بگویم رقیب بشدت می داند فضای مستدل و منطقی و مستند بسیار به ضررش خواهد شد و لذا بحث از فواید برجام می رود بسمت دیوار کشی پیاده روها!!

روزهای آینده روزهای تعیین کننده ای برای ایران عزیز خواهد بود و در آستانه دهه پنجم انقلاب آزمونی سخت پیش روی کشور قرار داده شده و بشدت می طلبد این روزهای مبارک شعبان بخصوص احیاء این ماه برای سلامت انقلاب و ختم به خیر شدن این انتخابات دعا کنیم.

در پایان هرچند که رفقا به بنده گاها می خندند ولی دلم نمی آید ننویسم که شاید دور دوم انتخابات امسال بین دو نفری باشد که یکی از آنها احتمالا رییس جمهور فعلی نیست!!

برای خواندن دیگر نوشته های این نویسنده به اینجا بروید.

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

3636 مطلب نوشته است .

 1. ناشناس می‌گه:

  در پایان هرچند که رفقا به بنده گاها می خندند ولی دلم نمی آید ننویسم که شاید دور دوم انتخابات امسال بین دو نفری باشد که یکی از آنها احتمالا رییس جمهور فعلی نیست!!

 2. سید خندان می‌گه:

  زهی خیال باطل برادر. امیدوارم اونقدری شهامت داشته باشین که روحانی که با قاطعیت رای آورد همینجا مطلب بذاری و تبریک بگی

  • مهدی می‌گه:

   رای آوردن یا نیاوردن هیچ ربطی بر حق و یا باطل بودن مواضع یک فرد و یا جریان فکری ندارد .این را باید بدانیم.

   • همشهری می‌گه:

    احتمالا ملاک حق و باطل جنابعالی هستید

    • سید خندان می‌گه:

     ملاک حق منو شما و دیگری نیستیم. ملاک فقط صداقت است و بس. افراد همفکر شما جز با تخریب و تزویر راهی برای رای جذب کردن نداشتند. شکرخدا که روحانی با قاطعیت انتخاب شد.

دیدگاه شما

تمام حقوق این سایت برای © 2019 اخبار شهرستان ابرکوه. محفوظ است.
بهینه سازی شده king2net