در آستانه برگزاری انتخابات شورای اسلامی شهر ابرکوه/”دست در دست هم دهیم به مهر”/ علی اکبر قیومی(۲نظر)

در آستانه برگزاری انتخابات شورای اسلامی شهر ابرکوه/

ابرنیوز:”در آستانه برگزاری انتخابات شورای شهر ابرکوه/دست در دست هم دهیم به مهر” نوشته علی اکبر قیومی از همراهان سایت خبری ابرکوه را می خوانید.

نگاهی اجمالی به فهرست داوطلبان محترم انتخابات شورای اسلامی شهر ابرکوه، ضمن آنکه حضور افرادی با سوابق، توانمندی، جنسیت و گرایش های گوناگون محلی و سیاسی را نشان می دهد، به خوبی بیانگر آن است که هیچ محله یا گروه سیاسی برنده مطلق انتخابات آتی نخواهد بود و به احتمال قوی در دوره آتی نیز همانند بیشتر ادوار گذشته شاهد شورایی “مرکب” از سلایق و علائق و محلات مختلف خواهیم بود.

در این میان آنچه اهمیت می یابد فضای همکاری و همگرایی اعضای محترم شورای آینده خواهد بود که می تواند زمینه های لازم برای پیگیری منافع عموم شهر و حتی شهرستان را در فضایی آرام فراهم آورد.

فراموش نکنیم که فضای التهاب و تشنج و درگیری (که در برخی از ادوار شورای شهر تجربه شده است) می تواند مدیریت امور شهری و نهایتاً منافع عمومی را متأثر سازد.

دومین نکته حائز اهمیت آنکه برخی از داطلبان محترم یا هواداران عزیز، به ویژه در فضای مجازی، به گونه ای صحبت می کنند که گویا اعضای شورایی شهر از اختیاراتی نامحدود برای حل مسائل شهر برخوردارند و شهرداری نیز با امکانات و بودجه ای بی مرز، مستقیماً با نظر اعضای شورا اداره می شود. گویا شورای شهر می تواند در دوره ای چهارساله انقلابی عظیم در حوزه هایی گوناگون از اقتصاد و اشتغال و عمران گرفته تا حقوق زنان و … را پدید آورد. این تلقی غلط و سراسر اشتباه، متوجه خامی و بی تجربگی برخی است و خدای ناکرده آن را برخاسته از غرض و قدرت خواهی دوستان عزیز نمی دانیم. باید دانست اصلاح امور فرآیندی تدریجی است و بنا نیست در بازه ای چهارساله صدها مشکل ریز و درشت ساختاری و نهادی و فرهنگی و اجتماعی شهری چون ابرکوه حل و فصل شود. نباید به مطالبات بی مبنا در میان مردم را دامن زد و وعده هایی بی بنیاد را اهرم رسیدن به کرسی چند روزه شورا قرار داد.

البته قطعاً جامعه مطالبه گر و نقد سازنده و کارشناسانه از ارکان توسعه قلمداد می شود و شخصاً بسیار بیشتر از برخی از دوستان اهل نقد بوده و هستم اما باید دانست “نقد کردن” کارشناسانه با “نق زدن” که ریشه در ناآگاهی یا فرصت طلبی دارد عمیقاً متفاوت است.

نکته آخر آنکه اگرچه در مملکت عزیز ما همه چیز رنگ و بوی سیاست دارد اما بدانیم که ذات شورای شهر و شهرداری (به ویژه در شهرهای کوچک) سیاسی نیست. اگرچه فعالیت گروه های سیاسی و فعالان محلات می تواند به “انتخاباتی پرشورتر” و یا حتی “انتخاب هایی بهتر” کمک کند اما چند پاره کردن اجتماع با دعواهای سیاسی و محله ای و دامن زدن به اختلافاتی موهوم و دوقطبی یا چند قطب سازی جامعه، هیچ کمکی به توسعه شهر دوست داشتنی ما نخواهد کرد.

امیدوارم مردم ما توفیق یابند در فضایی آرام و شایستۀ مدنیت تاریخی خود شورای شهری کارآمد را انتخاب کنند و فعالان سیاسی و محلات نیز برشور انتخاباتی و آگاهی های مردمی بیفزایند تا به یاری خداوند آینده ای آباد و روشن برای شهر ابرکوه رقم خورد. ان شاء الله.

برای خواندن دیگر نوشته های این نویسنده به اینجا بروید.

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

3636 مطلب نوشته است .

  1. ای دل غافل می‌گه:

    ظاهرا زنگ خطر برای مدیریت سطح شهرستان براتون به صدا در اومده …بیچاره کسی که ناخواسته قربانی بازی سیاسی شما شده است

  2. ... می‌گه:

    با این عملکرد دوستان شما در شورا و شهرداری این گونه نوشتن جای تعجب دارد ابتدا نقدی بر عملکرد شهرداری بنویسید و اقدامات و….بعد….

دیدگاه شما

تمام حقوق این سایت برای © 2019 اخبار شهرستان ابرکوه. محفوظ است.
بهینه سازی شده king2net