اداره شهر بیش از تعمیر دستشویی به تخصص نیاز دارد!(۱نظر)

اداره شهر بیش از تعمیر دستشویی به تخصص نیاز دارد!(۱نظر)

ابرنیوز:”اداره شهر بیش از تعمیر دستشویی به تخصص نیاز دارد! ” مطلب ارسالی یکی از فعالان رسانه ای را می خوانید.
– ️همه ما در خانه‌هایی زندگی می‌کنیم که گاه و بی‌گاه جایی از آن خراب می‌شود. لوله می‌ترکد، سیم‌کشی برق اتصالی می‌کند، نقاشی کردن دیوارهای خانه یا ایمن‌ساختن خانه در برابر آتش‌سوزی لازم می‌شود، و زیباسازی و دکوراسیون منزل ضرورت پیدا می‌کند. شما برای انجام این کارها به طیفی از تخصص‌ها احتیاج دارید: لوله‌کش، برقکار، متخصص ایمنی و آتش‌نشانی، نقاش ساختمانی، پرده‌دوز، نقاش، کاشی‌کار، کمدساز، کابینت‌ساز.

– مردم ایران، شهرها و روستاهای ما بسیار پیچیده‌تر و پرمسأله‌تر از خانه‌های ما هستند. شهرها و روستاهای ما صدها مشکل بزرگ و کوچک دارند. من فقط ده مورد از آن‌ها را فهرست می‌کنم.

۱. شهرهای ما مشکل فقدان درآمد پایدار دارند و هزینه‌شان بیش از درآمدشان است. دخل و خرج‌شان با هم نمی‌خواند.
۲. شهرهای ما مشکل حمل و نقل عمومی دارند.
۳. شهرهای ما مشکل مدیریت زباله‌های شهری دارند.
۴. شهرهای ما مشکل آلودگی هوا دارند.
۵. شهرهای ما معضلات فرهنگی، فساد شهری، زمین‌خواری، تخلف در ساخت‌وسازها و کاربری‌ها دارند.
۶. شهرهای ما مشکل کمبود منابع آب و هدررفت آب در شبکه‌های آب شهری دارند.
۷. شهرهای ما با مشکل حاشیه‌نشینی درگیر هستند.
۸. شهرهای ما از نازیبایی، شهرسازی بی‌اصول، کیفیت پایین سازه‌های شهری، برنامه‌ریزی نامناسب حمل و نقل، و حاشیه‌نشینی رنج می‌برند.
۹. شهرهای ما درگیر نابرابری و بی‌عدالتی در جنوب و شمال خود هستند.
۱۰. شهرهای ما از عدم شفافیت درآمدها و هزینه‌ها و فساد رنج می‌برند.

– ️مردم بزرگوار ایران، شما هیچ وقت برای ساخت و تعمیر خانه‌تان، به هیچ کشتی‌گیر، تکواندوکار، مشت‌زن، فوتبالیست، خواننده، موسیقی‌دان، فیلمساز، هنرپیشه، مدّاح ، شاعر، پزشک یا سیاستمداری تلفن نمی‌کنید. شما حتی تعمیر دستشویی منزل‌تان را هم به این افراد نمی‌سپارید، پس چگونه حاضر می‌شوید تصمیم‌گیری درباره اداره شهرتا و روستای خود را که بسیار پیچیده‌تر، بزرگ‌تر و مهم‌تر از اداره خانه‌تان است به این افراد بسپارید؟

– شهر و روستای شما به متخصصان شهرسازی، معماری، متخصصان اقتصاد شهری، حقوقدانان، جامعه‌شناسان، برنامه‌ریزان شهری، جغرافیای شهری، متخصصان برنامه‌ریزی حمل و نقل، محیط زیست شهری و کسانی از این دست نیاز دارد.

– ️ارتقای کیفیت زندگی در شهرهای این سرزمین به زور بازوی کشتی‌گیرها، ناز و کرشمه بازیگرها، صدای خوش خواننده‌ها یا دوز و کلک‌های سیاستمداران و بدتر از آن فرزندان‌شان نیاز ندارد؛ شهرهای ما نیازمند ایده‌های خلاق متخصصان و سلامت و استواری ایشان بر مسیر توسعه پایدار است. مردم ایران، شهر را به اندازه خانه‌تان مهم بدانید. اداره شهر بیش از تعمیر دستشویی به تخصص نیاز دارد.

محمد فاضلی

این مطلب از کانال مهران فاطمی بازنشر شده است.

انتخابات

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

3636 مطلب نوشته است .

  1. همشهری می‌گه:

    احسنت.
    البته تو ابرکوه میگن فلانی آدم خوبیه. یکی نیست بگه خوب بودن خالی که به درد حل مشکلات شهر نمی خوره. .. بابا وقتی این جور آدم ها میان تو گود و ملت فقط بخاطر وجهه خوب داشتن بهشون رای میدن خوب کسر شان آدم های تحصیلکرده متخصص میشه که بیان. کمی به آینده شهرمان با دید بازتری نگاه کنیم. این نگاه محله گرایانه رو بذار کنار. نگاه سیاسی هم نداشته باشید و فقط خیر و صلاح شهر رو در نظر بگیرید. به جوانان متخصص و خوشفکر رای بدین.

دیدگاه شما

تمام حقوق این سایت برای © 2019 اخبار شهرستان ابرکوه. محفوظ است.
بهینه سازی شده king2net