نشاط سالم آری؛سوء استفاده سیاسی ممنوع/ نوشتاری از حجت الاسلام سیدابراهیم حسینی(۳نظر)

نشاط سالم آری؛سوء استفاده سیاسی ممنوع/ نوشتاری از حجت الاسلام سیدابراهیم حسینی(۳نظر)

ابرنیوز:مطلب ارسالی حجت الاسلام سیدابراهیم حسینی امام جمعه ابرکوه و از همراهان سایت خبری ابرکوه را می خوانید.

آنچه که موجب نگرانی است ، مواضع و نوع نگاه پوپوليستی و منفعلانه و مرتجعانه برخی چهره‏ های سياسی است كه معمولاً در آستانه انتخابات بدون توجه به عوارض سخنانشان ظاهر می‏شوند. اینهاگاهی، معترضان و منتقدان را طالبانی خوانده و با نيش و كنايه، احكام شرع را به سخره می‏گيرند و می‏گويند رقص و آوازخوانی حتی زنان به اسلام و مسلمين لطمه‏ ای نمی‏زند و گاهی به بهانه ایجاد نشاط و شادی در جامعه به ترویج لاابالی گری و اباحی گری می پردازند .

به‏راستی چه كسی با شاد بودن به‏جا و متناسب با فرهنگ ايرانی اسلامی مخالف است كه گاهی در پوشش و ادعای مخالفت با شادی مردم، القائات سياسی صورت می‏پذيرد؟ و آيا در اين ۳۸ ساله‏ی عمر با بركت انقلاب كيست كه نداند، كرامت، شخصيت و حرمتی كه انقلاب اسلامی به زن ايرانی بخشيده است، در هيچ‏جای دنيا نمونه آن‏را سراغ نداريم، چرا بايد در جمع ورزشكاران، به‏ گونه‏ ای سخن بر زبان رانده شود كه گویا زنان در جامعه ايران اسلامی در اسارت و زندانی به‏ نام آشپزخانه‏ گرفتار آمده‏ اند.

آيا مشكل اساسی مردم، به‏ ويژه جوانان و بانوان، مشكل حضور و يا عدم حضور در استاديومها و سالنهای ورزشی است؟ و يا مشكل مردم چند كنسرت و بساط موسيقی كه نه به ‏لحاظ محتوا، سبك و سياق و نه محل، فضا و كيفيت اجرا با شئونات و فرهنگ و اخلاق ايرانی اسلامی سازگاری دارد؛ می‏باشد؟ حال اگر منتقدانی برای نجات موسيقی، هنر و كنسرت از انحرافهای مرموز و وادادگی در مقابل سبك زندگی غربی، فرياد دلسوزانه ‏ای برآرند، بايد مورد تهاجم قرار گرفته و يا طالبانی خوانده بشوند؟ به‏ راستی در نظام اسلامی كه خون‏بهای صدها هزار شهيد است، چه كسانی بايد دغدغه توأم با غيرت و تعصب ايرانی، اسلامی داشته باشند؟ آيا جز مديران و مسؤولان…؟!

البته در اين مقطع حساس كه برخی موجوديت خود را در گل ‏آلود كردن آب و ايجاد دوگانگی و تنش در جامعه می‏دانند، توجه به چند نكته لازم است:

۱. تبيين فرمايشات وحدت‏ آفرين و عزت‏ بخش مقام معظم رهبری به ‏ويژه در مقاطع حساسی همچون انتخابات كه عناصر بدخواه و وابسته به ضدانقلاب و جبهه استكبار در تكاپوی ايجاد دونگانگی و اختلاف، با نشر اكاذيب و شايعات، فعال می‏شوند، الهام ‏بخش و راهگشا خواهد بود.

۲.پاسخگويی منطقی، مستدل، روشنگرانه و البته هوشمندانه و به‏ دور از تنش و نام بردن از اشخاص، نسبت به شبهات و القائاتی كه بيشتر با هدف دل‏سرد كردن مردم و اميد بخشيدن به دشمنان ملت ايران در افكار عمومی مطرح می‏گردد.

۳. با نزديك شدن به برهه حساس انتخابات، متأسفانه بعضی در جهت جلب آراء كثيف و حتی حمايت بيگانگان، اظهارنظرهايی می‏كنند كه باعث خوش‏ آيند دشمنان می‏شود، غافل از اين‏كه آب در هاونگ می‏كوبند، چه آن‏كه ملاك و معيار تشخيص و انتخاب برای آحاد مردم ايران، همان است كه بنيانگذار جمهوری اسلامی، امام خمينی(ره) فرمودند و آن اين‏كه اولاً «وضع فعلی اشخاص ملاك است» و ثانياً «ببينيد دشمنان قسم‏ خورده ملت ايران به‏ ويژه شيطان بزرگ آمريكا نسبت به شما و مواضعتان چگونه عكس ‏العمل نشان می‏دهند، اگر با لبخند و رضايت و كف و سوت به تشويق شما می‏آيند، بدانيد كارتان خطاست و اگر با اخم، عصبانيت و ناسزاگويی با شما مواجه می‏شوند، بدانيد حق با شماست و بر حق خود استقامت بورزيد.»

— بايد مراقب بود؛ تنها ريلی كه ما را به استقلال، امنيت، پيشرفت، عزت و اقتدار بيشتر می‏رساند، ريل تمدنی انقلاب اسلامی، ارزشها و آرمانهای آن است و لذا تنها راه سعادت مندی و بهروزی، روحيه انقلابی و جهادی به همراه اتحاد و انسجام ملی است.

برای خواندن دیگر مطالب مرتبط با این نویسنده به اینجا بروید.

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

3636 مطلب نوشته است .

 1. حاج علی می‌گه:

  شما مسول بهشت بردن مردم هستید؟ و آیا کارهایی که شما کردید مواردی که ذکر کردید کمتر شده؟
  دین زوری جز نفاق حاصل ندارد
  بیایید دورویی و نفاق را در این زمانه دور بریزیم

 2. حاج علی می‌گه:

  شما هم به خوبی اشاره کردید این رفتار پوپولیستی است یعنی مردم میپسندند
  پس توصیه میکنم روشی که عامه مردم می‌پسندد ادامه یابد

  • خندان می‌گه:

   بعضی مردم خیلی فسادها رامی پسندند مثلا به ناموس دیگران تجاوز کنند، همجنسبازی کنند ، مشروب خواری علنی کنند شما اگر این حرفتان را قبول دارید که هرچه مردم خواستند ادامه یابد پس باید همه موارد دلخواه مردم را در همه امور پسندید !طبق تفکر شما اصلا حق و مذهب جایی در چارچوب برنامه هایتان دارد؟!

دیدگاه شما

تمام حقوق این سایت برای © 2019 اخبار شهرستان ابرکوه. محفوظ است.
بهینه سازی شده king2net