سکوت دیروز و هیاهوی امروز برای چیست؟/ علی قنبری(۹نظر)

سکوت دیروز و هیاهوی امروز برای چیست؟/ علی قنبری(۹نظر)

ابرنیوز:” سکوت دیروز و هیاهوی امروز برای چیست؟” نوشته علی قنبری از همراهان سایت خبری ابرکوه را می خوانید.

خبرهای منتشر شده از  رو به ویرانی رفتن  مدرسه ای در ابرکوه  که هنوز عمرش به پنج سال نرسیده و نتوانسته از مدخل خروجی دوره آموزشی اش اندیشمندی شاخص  تربیت کند تا حداقل با دلخوشی  سود و فایده اش بتوانیم هزینه ها را تهاتر با خروجی آن کنیم؛ آه از نهاد انسان بلند می شود که کدام مدیران در جا بینی ،بر اجرا  و نظارت این مدرسه نقش داشته اند که چنین فاجعه ای به بار آورده اند و کدام مقامات ارشد به این مسئولین فرصت تحمیل چنین حیفی به بیت المال داده اند.

ای کاش انها که در سال ۸۷ بی منتقد و برخوردار از تمامی تریبونهای ملی و مذهبی   بر کرسی های مدیریتی شهرستان ابرکوه  تکیه زده بودند و هر گامشان با هزاران به به و چه چه همراه بود  بجای انجام سفرهای مستحبی  کمی به فکر مدیریت تحت نظارت خود بودند و اندکی تامل می کردند که آیا منطقه که از  مناطق عمده مسکونی و سمت و سوی توسعه شهری  دور است می تواند مکان  مناسبی برای ساخت چند مرکز آموزش ، فرهنگی و سالن ورزش باشد؟!! متاسفانه در این منطقه  چندین مرکز اموزشی ،فرهنگی و ورزشی ساخته شده که اکثر انها بدلیل عدم وجود شرایط استفاده برای شهروندان متروکه  و در حال مستهلک شدن هست و فقط آنچه دستاور این سازه ها بوده حیفهای تحمیلی به بیت المال می باشد .

نکته قابل تامل تر اینکه بودجه های برخی از پروژه ها مثل همین مرکز اموزش از تخصیصهای مقدسی است  که مقام معظم رهبر جهت رفع فقر و کمک به توسعه یافتگی به مناطق کمتر برخوردار اختصاص داده اند  و جا داشته مسئولین امعان نظر و حساسیت بیشتری در مصرف این بودجه ها بخرج می دادند نه اینکه مدرسه ای بنا شود و هنوز چند ماهی از ساختش نگذشته با مهندسی معکوس شروع به فروپاشی کند و سنگهای نمای آن فرو بریزد  و سیستم فاضلابش دچار مشکل شود و به گفته برخی مطلعین  انقدر در ساختش کم گذاشته شود  که انسان دچار ظن و شبه های عمدی بودن این مسائل  به سازندگان و ناظران ببرد.

داستان مدرسه امام علی (ع) و سازه  های چند ده میلیونی اطراف سرو   که شبانه جمع آوری و تخریب شد مشتی نمونه خروار  است تا  مستند خوبی گردد از عملکرد مردان پرادعایی که خود را مصداق حق مطلق و دیگران را باطل محض می دانند. این اتفاقات به شهروندان ابرکوهی این آگاهی   را داد  تا متوجه شوند  انها که برای خود  القاب  و عناوینی چون دکتر و مهندس و نخبه و جغرافی دان می سازند  ان روزها که  در مسند  قدرت بودند و این روزها از اسب مرادشان کمی پایین امده اند؛ چرا  نقش دلسوزان بیت المال را بازی می کنند و سکوت دیروز و هیاهوی  امروزشان برای چیست ؟

از مسولین امروز نیز توقع این است که بدون ملاحظه امری و جهت استیفای حقوق بیت المال و هزینه های میلیاردی  که امروز تبدیل به حیفی برای مردمان این منطقه محروم  شده ،تمام تلاش خود را بکارگیرند تا خدای ناکرده در نزد وجدان عمومی متهم به مسامحه با متخلفان نگردند.

برای خواندن دیگر نوشته های این نویسنده به اینجا بروید.

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

3637 مطلب نوشته است .

 1. ناشناس می‌گه:

  سلام چه پستی می خواهید؟

 2. دلسوز می‌گه:

  جناب قنبری

  حمله به دولت قبل و سیاه نمایی اقدامات گذشته دیگه جواب نمیده
  اگر راست میگی بگو دولت مورد حمایتت چکار واسه مردم کرده. غیر از رکود و بیکاری و بی اعتنایی به حرف رهبری چکار کردید؟
  امیدوارم در انتخابات پیش رو مردم چشمشون را باز کنند

 3. همشهری می‌گه:

  خدایا عقل عنایت کن…

 4. چرا عاقل کند کاری ... می‌گه:

  جناب آقایی که هی آه از نهادتان بلند می شود، بجای تخریب فعالیتهای صورت گرفته دولت قبل اگر راست میگویید از کارنامه دولت مطبوعتان حمایت کنید. دولت قبل حداقل ۱۰ جا برای مردم خرج میکرد از این بین ۳ جاش بد ساخته می شد. این دولت حاضر برای این مردم چیکار کرد؟ به نظر من بخشی که مربوط به اختلاس و به جیب آقازاده ها رفتن هست معلومه.کاری نکرده که. بخدا کاش همه پولهای دولت خرج ساخت مجتمع های عمومی تو اطراف شهرها می شد تا یه مشت مفت خور بالا بکشند. من منتقد احمدی نژادم اما نظرم اینه که برای کارنامه احمدی نژاد مسکن مهرش کافیه و شرف داره به تمام کارهای دولت اعتدال و اصلاحات و سازندگی. اگه کسی پروژه های عمرانی نظیر جاده سازی بی نظیر دولت مهر و مسکن مهر و … رو نبینه و به جاش بیاد یکی دو تا پروژه ای که ممکنه مشکلاتی توش باشه رو ببینه فقط میشه یه اسم روش گذاشت خائن. به نظرم به جای تخریب دولت گذشته اگه راست میگید از دستاوردها این دولت دفاع کید. البته اگه این دولت دستاورد داشت که شما ها هنوز بر طبل تو خالی تخریب دولت قبل نمی زدید. خداروشکر مردم به اندازه کافی عاقل شده اند که دیگه فریب این سیاه بازی هارو نخورند.

 5. کاظم می‌گه:

  مشکل نویسنده مطلب این است که همه چی راسیاسی می کنه بله خیانت خیانت است از هرخائنی که باشد اصولگرایااصلاح طلب.فکرنکم خرابکاری این دولت ازدولت قبل کمتر باشد من درابتدا مریدسرسخت روحانی بودم وبرای موفقیتش دعا می کردم اما وقتی می بینم یک مشت سرمایه داران بی درد را دور خود جمع کرده که معلوم نیست این سرمایه های هزار میلیاردی را چگونه به دست آورده اند و یا حرف و حدیث هایی مالی که پیرامون برخی اطرافیانش وجود دارد می بینم که روی دولت قبل را سفید کرده وهیچ دستاوردی در این چهار سال مشاهده نمی شودازاوبرگشته وناامیدشدم

 6. علی می‌گه:

  سلام
  عدم نظارت مناسب برساخت ساز و ایجاد مشکل فاضلاب مدرسه وایجاد شکست ها که ناشی از گسل های که ابرکوه زیاد دارد وافزایش بی رویه برداشت اب تشدید نموده است چه ربطی به اصل کار که ساخت ساز وایجاد خط راه اهن وایجاد کارخانه ها و…که در دولت قبل ایجاد شده است دارد
  شما اصل کار وکارهای خوبی که انجام شده راببینید
  طی چهار سال گذشته چه کار شاخص عمرانی در ایرکوه ویا حتی شهر های دیگر انجام شده است
  جای بدبختی است دولت برای هفته دولت هیچ طرحی برای افتتاح ندارد وطرحهای شهرداری که پول خود مردم است ومغازه نان فانتزی افتتاح می کند

 7. شهروند می‌گه:

  من فکر می کردم فقط نوبخت ماله کش دولت است. جناب آقای قنبری اصلا قبول دولت قبل ۱۰۰ در ۱۰۰ کارهاش بی قانون و خارج از اصول. آیا این دلیل می شه در این دولت هم هر دزدی و اختلاس و خرابکاری هست اتفاق بیفته؟ اگه اینجوری باشه که سنگ رو سنگ بندو نمی شه. بعدشم خدا رو شکر ملت چشم دارند دارند می بینن. عقل دارند و می تونن بفهمند. می خوای از چی دفاع کنی؟ از کدوم کارنامه دولت. اصلا دارید چی رو ماله می کشید؟ این ماله کشی چه نفعی برای شما دارد!!! من شخصا به روحانی رای دادم دوره قبل اما شخصا میگم “غلط کردم”. الان فقط پشیمونم. کسب و کارم خوابیده، تو دولت قبل هیچ وقت بازار به این کسادی نبود. تورم بود اما درآمد هم بود. الان تورم هست و درآمد نیست.
  کسی که می دونه وضعیت خرابه اما دم از بهتر یودن شرایط بزنه خائن هست. شماها چشمتون رو به روی چی بستید؟ چی رو می خواین پنهون کنید و انتظار دارید مردم هم نبینن؟ کدوم واقعیت رو می خواین کتمان کنید؟ افتضاح تنها کلمه ایه که می شه برای واقعیت دولت کنونی آورد. خدا رو شکر مردم همه دیدن و میدونن و با پوست و گوشتشون لمس کردن و انشالله در انتخابات ۹۶ مشت محکمی بر دهن یاوه گویان و خائنین خواهند زد.

  • شهروند ابرقویی می‌گه:

   شما با اقای قنبری مخالفی با دولت مخالفی با بیان حقیقت مخالفی با اقایونی که آقای قنبری با کنایه نام برده موافقی
   برادر ایشون یک خسارتی که به مردم ابرکوه خورده را بیان کرده بجای دفاع از شجاعتش متهمش هم می کنی
   من بعنوان یک فرهنگی زمانی را یاد دارم که بنده خدایی فکر کنم اقای قنبری منظورش ایشون باشه معاون اداره بود همزمان شش ماه رفته بود ماموریت مکه می خواهید تخلف صورت نگیره
   اقای قنبری شیرت حلال می دونم که هیچکس مثل تو دلش برای شهرمون نمی سوزه چون هیچ پست و مقامی نداری که فکر از دست دانش باشی

 8. فرهنگی می‌گه:

  علی اقا احسنت.

دیدگاه شما

تمام حقوق این سایت برای © 2020 اخبار شهرستان ابرکوه. محفوظ است.
بهینه سازی شده king2net