آقای ترامپ ممنون هستیم/ مسعود بصیری(۲نظر)

آقای ترامپ ممنون هستیم/ مسعود بصیری(۲نظر)

ابرنیوز:”ممنون آقای ترامپ” نوشته مسعود بصیری را می خوانید.
خدماتی که ترامپ به ایرانی ها ارایه خواهد کرد شاید در طول دوره ارتباطات دو کشور کم نظیر باشد به شرط آنکه دستگاه دیپلماسی ما هوشمندانه از این فضا استفاده کند.

۱. اکنون در آمریکا تمام کسانی که به ترامپ رای نداده‌اند به دلیل گرایش‌های قبیلگی و حزبی، ایرانی‌های مقیم آمریکا را به خود نزدیک تر می بینند لذا بخش اعظمی از تظاهرات انجام شده و مخالفت‌ها با قانون جدید ترامپ هم،نه به خاطر نوع دوستی آمریکایی‌ها بلکه به دلیل مخالفت با رئیس‌جمهور جدید انجام می‌شود
۲.ایرانی‌ها در طول تاریخ وقتی مورد تهدید قرار گرفته‌اند بیشتر با هم متحد شده‌اند و اکنون ترامپ این کار را انجام داده و آنها را تحقیر کرده است. او باید منتطر احساسات ضد آمریکایی بیشتر در میان ایرانیان باشد. احساساتی که رنگ و جناح نمی‌شناسد
۳. بیشتر کسانی که به آمریکا می روند، قطعا حزب‌الهی به معنای عام کلمه و وابسته به جناح موسوم به اصولگرا نیستند. آنها یا مخالفند یا بی‌تفاوت. الان ترامپ به آنها یادآور شده است که نتیجه پشت کردن به ایران یا خدمت به آمریکا، قطعا پاداش نخواهد بود.
۴.  ترامپ در دنیا هم وجهه خوبی میان سیاستمداران مطرح اروپایی ندارد، او اکنون این بستر را ایجاد کرده است که مقامات اروپایی احساس موافقت یا دلسوزی بیشتری با ایرانیان داشته باشند. این حس اگر خوب مورد استفاده قرار گیرد می تواند باعث تدبیرها و اتفاقات تازه بین المللی شود.
آیا دستگاه دیپلماسی و رسانه‌های ما آنقدر باهوش هستند که از این فضا استفاده کنند؟ من که بعید می دانم به خصوص درمورد برخی رسانه ها خیلی امیدوار نیستم.

برای خواندن دیگر نوشته های این نویسنده به اینجا بروید.

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

3636 مطلب نوشته است .

  1. محمد می‌گه:

    چقدر حقیر و بدبختند اینهایی که دل به آمریکا بسته و یا وقتی نامی از یک کشور اروپایی به میان میاید قند تو دلشون آب میشه .اینهایی که قبله آمالشان را اونجا میبینند. اینهایی که آرزوشون زیستن مثل اوناست . و چقدر مرد هستند اونایی که وقعی به بیگانه و دشمن اجنبی نمیگذارند و بی اعتنا از هرچه زرق و برق دیار غرب است میگذرند تا شرف و مردانگی خودشون را حفظ کنند.تا گردنشان افراشته بماند و غیرت و همیت و هویتشان لگد مال یک مشت گاو چرانهای به ظاهر متمدن ینگه دنیا نشود. کاش یک مرد یل قدری پیدا شود و یک سوره غیرت در گوش اینهایی که با امثال برجامشان ما را مشغول کردند بخواند.

  2. علی می‌گه:

    از تصمیمات ترامپ افراطی های داخلی و صهیونیست ها خوشحال میشوند
    یاد سخنان حضرت امام خمینی افتادم
    لطفا سانسور نفرمایید

دیدگاه شما

تمام حقوق این سایت برای © 2019 اخبار شهرستان ابرکوه. محفوظ است.
بهینه سازی شده king2net