پیشنهادی برای اصلاح حوزه های انتخابیه استان یزد/ علی قنبری(۹نظر)

پیشنهادی برای اصلاح حوزه های انتخابیه استان یزد/ علی قنبری(۹نظر)

ابرنیوز:”پیشنهادی جهت اصلاح حوزه های انتخابیه استان یزد ” نوشته علی قنبری از همراهان سایت خبری ابرکوه را می خوانید.
در پی اضافه شدن یک نماینده به استان یزد ،شرایط فراهم شده تا شیوه کنونی تقسیم حوزه های انتخابیه استان که ظالمانه و غیر منطقی است تغییرکرده و شیوه ای عادلانه که منطبق بر منطق عقلایی باشد در دستور کار نمایندگان مردم قرار گیرد. بنظر حقیر دو شیوه می تواند منطقی و عقلایی که مفید حال  ملک و ملت باشد مد نظر باشد.
۱ _ انتخابات به صورت استانی با لحاظ حق رای حد نصاب بیست و پنج درصد رای  نامزدین از حوزه های محلی بنحوی که نامزدین محترم با کسب نصاب های محلی آرای استان انها خوانده شود .

این شیوه باعث خواهد شد که ابتدا افراد با شایستگی و توانمندی بیشتری انتخاب شوند و ثانیا نقش احزاب و گروهها که دغدغه های ملی دارند پررنگتر ؛ تا کشور در سطح کلان از دست نگاه هاو تصمیمات جزئی و محلی که بزرگترین آسیب و ضعف  قوای تقنین است رهایی یابد.

از  دیگر محاسن این شیوه موثر تر شدن نقش  شوراها در سیاست گذاریهای محلی می باشد.
۲ – با در نظر گرفتن ملاک جمعیت و جغرافیای پراکندگی ان؛شهرستانهای میبد و اردکان  حوزه ای واحد با یک نماینده،شهرستانهای یزد و اشکذر دو نماینده ،مهریز، بافق و بهاباد یک نماینده و شهرستانهای تفت ،ابرکوه و خاتم هم یک نماینده.

برای مطالعه دیگر نوشته های این نویسنده به اینجا بروید.

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

3637 مطلب نوشته است .

 1. ابرکوهی می‌گه:

  پیشنهادات پخته ای است بنظر اگر مورد اولی محقق بشه خیلی عالی است.
  از اقای قنبری هم بابت مطالب خوب و یادداشتهای خواندی که می نویسند تشکر می کنم.

 2. فلاح می‌گه:

  مهم اینه که بی عدالتی محض صورت گرفته است چه اصلاح طلبان باشند چه اصولگرایان
  همه میدانیم تصمیمات مجلس در سایه ئ تحت تاثیر دولت شکل میگیرد و به نظرم.. لابی بین نمایندگان از طرف دولت و خود نمایندگان زیاد صورت می گیرد
  حال چناچه مجلس پنجم که اصوولگرا بوده این ظلم را کرده یقین بدانید دولت و مهره های ان در این ظلم شریک بودند چون شهر رییس دولت بوده و یا بر فرض محال دخیل نبودند چرا به این ظلم ادامه دادند و هر کس هر جا و هر وقت حرف بزند سریع دهانش را میبندند پس هر دو جناح در این ظلم بزرگ دخالت داشتند و متاسفانه تا فردی صحبتی میکند همه میگویند اصلاح طلب بود یا اصولگرا که اصلا مهم این نیست مهم این است که در حق مردم ظلم شده حق پایمال شده و کسی به احقاق حق مردم اهمیت نداده والسلام

 3. منصف می‌گه:

  عزیزمن چرا موقعی که اطلاع نداری اظهار نظر می کنی

 4. احمد می‌گه:

  گزینه استانی شدن بهتره ولی فکر نکنم نمایندگان شهرستانها همراهی کنند 

 5. محسن فلاح می‌گه:

  كاش اقاي قنبري اشاره اي هم به تاريخچه اين ظلم تاريخي(اعطاي حوزه مستقل به شهر اردكان در مجلس ششم و دولت اصلاحات ) مي كردند!!!!

  • فلاحزاده می‌گه:

   اقا محسن به قول بزرگان ریشه های تعصب در جهل است جهت اطلاع جنابعالی حوزه انتخابیه اردکان در مجلس پنجم که نماینده  ان دوره هم یک اصول گرا به نام اقای  حسینی نژاد  بود به عنوان حوزه مستقل  با یک نماینده   مصوب مجلس شد. بهتر نیست .. فقط بعنوان مخالفت با اقای قنبری دروغ نگوییم .

 6. فرهنگی می‌گه:

  هر دو پیشنهاد عالی است بهتر دوستان اصولگرا هم همراهی کنند

 7. فلاحزاده می‌گه:

  طرح اولی بهتر

دیدگاه شما

تمام حقوق این سایت برای © 2020 اخبار شهرستان ابرکوه. محفوظ است.
بهینه سازی شده king2net