پاسخ به یک نوشتار/دلداری شهروندی به دل مشغولی های نخبه ی ابرکوهی!!!/علی قنبری(۳۲نظر)

پاسخ به یک نوشتار/دلداری شهروندی به دل مشغولی های نخبه ی ابرکوهی!!!/علی قنبری(۳۲نظر)

ابرنیوز:به دنبال انتشار مطلبی با عنوان “ابرکوه شهرستان فراموش شده در دولت تدبیر و امید!” از مهران فاطمی، پاسخی از س طرف علی قنبری از همراهان سایت خبری ابرکوه به ابرنیوز ارسال شده است که می خوانید.

با سلام

جناب فاطمی عزیز این روزها دل نوشته ای پر از درد و سوز با محتوای که حتما  برای نگارش هر بندش دلیل و مستندی دارید و اگر پاسخی باشد مانند انچه در گذشته فرموده بودید و پاسخ شنیدید و افکار عمومی خود قضاوت نمودن که بغض ترکاندن  آقایان  از چه روی است در فضای مجازی  توسط دلواپسان همفکرتان می چرخد تا دولت برخاسته از مطالبات انباشته شده مردم در  ابرکوه نیز ناکار آمد جلوه کند. لذا بر خود فرض دیدم به عنوان یک شهروند ایرانی متولد  و ساکن ابرکوه بجای تحلیلی با وسعت ایران گزارشی از عملکرد دوران حاکمیت تفکر تان در  شهرستان ابرکوه  خدمتتان عرض نمایم تا مشخص شود این بغض های مستمری که جنابعالی می ترکانید  شقشقیه ای  صادقانه  است یا گریه های کودکانه  که جلب توجه ، مرهم درد ش می باشد

۱- جناب فاطمی عزیز نخبه محترم بی رانت ، در دوران حاکمیت تفکر جنابعالی  جهت توسعه شهرستان ابرکوه چشم انداری  با هزاران الفاظ پرطمطراق تدوین شد که  بعد ها با غور برخی جوانان تحصیل کرده که هیچ ادعای نخبگی هم ندارند  مشخص شد که کیفیتش در  سطح یک کار دانشجویی هم نبوده اما به اندازه یک سند چشم انداز بابت آن هزینه شده است .

جناب فاطمی در این سند که از افتخارات دوران صدارت جنابعالی در استان برای شهرستان بوده  انقدر به صنایع پر آبخواه و خاص در ابرکوه توجه شده که گویا این شهرستان در کنار روخانه ای به بزرگی کارون و حوزه گازی پارس جنوبی واقع است و انگار کسی مطلع نبوده که شهرستان ابرکوه جهت آب شرب به مناطقی با حوزه آبریز استان دیگری وابسته که متاسفانه ان مناطق هم به دلیل “اعطای مجوز به چاههای غیر مجاز” که  یکی دیگر از تصمیمات نخبگان  همفکرتان در زمان جلوس بر کرسی سبز مجلس بود به چه فلاکتی  افتاده اند و شنیده ها حکایت از آن دارد که مردمان هموطنانمان در اقلید که خود نیز با مشکل اب شرب روبرو گشته اند  با تهییج شدن از طریق برخی افراد که همین سند و تبلیغات میدانی گذشته را مستمسک قرار داده و  مدعی هستند ابرکوه از اب شرب انتقالی جهت صنایع استفاده می کند عن قریب است که همان بلوای را بپا کنند که این روزها بین یزد و اصفهان بر پاست  تا رشته رفاقتهاو قرابتهای قرن های متمادی بین این دو همسایه  فقط به خاطر مشتی دروغ و شعار های صدارتی همچون “تاسیس بزرگترین کارخانه  خاورمیانه  در ابرکوه”   یا پالایشگاه و …..  پاره شود!!!

۲- جناب فاطمی یا اژدر پور اسفند آبادی در دورانی که جنابعالی در مصدر  هرم اجرایی استان بودید  در روستای اسفند اباد ابرکوه علی رغم  تمام مخالفتهای دوست داران میراث و ابنیه تاریخی و قانون حاکم در جمهوری اسلامی عده ای  خانه ای را  به  جرم اینکه روزگاری  بهائیان پلید در آن می زیستند در محکمه خود  محاکمه کرده و حکم به مجازات و تخریب آن خانه داده  و این حکم  شبانه  به اجرا گذاشته شد !!! اینکه در افواه و السنه چه کسانی مجری و آمر  بودند و به چه دلیل اینکار را کردند جای نقل ندارد اما اگر بپرسیم که آیا جنابعالی از این واقع خبر داشته اید یا نه سوال محسوب می شود یا اتهام !!!

ایا میتوانم از کسی که تفسیر حقوقی می دهد  سوال کرد که مستند به کدام قاعده حقوقی شی ای به نام ” خانه ”   مجازات شده است .!!!

۳ – جناب فاطمی  اگر از جنابعالی بخواهند جهت معرفی خود رزومه ای ارائه دهید به کدام ابعاد زندگی خود اشاره  می کنید کدام یک از انها  را پر رنگ یا سیاهه ای از مفاخر خود را بر می شمرید یا انکه معدود اشتباهات و خدای ناکرده پلیدیهای خود را گزارش می کنید.

حقیر بدون در نظر گرفتن پاسخ جنابعالی خدمتتان عرض نمایم در دوره حاکمیت تفکرتان با صرف میلیونها تومان پول بیت المال بجای  خانه مفاخر شهرستان خانه عبرتهایی درست کردید و اینگونه ابرکوه را به ایرانیان و دنیا معرفی فرمودید . اما در همین دوران که به جوانان فرصت داده شد ابرکوه جز چهارده شهر گردشگری و ابنیه اش نقش بند پول ملی قرار گرفت . به دستان پر تلاش همین جوانان  چندین بوم گردی تاسیس تا نشان دهند که با تمام کمبودها و نا همواریهای مسیر ، دلهای عاشقی هستند که بی نام و منت ، عالمانه کاری برای شهرشان انجام دهند.

۴ _ جناب فاطمی “اعتبار “و “اعتماد”   دو شاخص مهم در چگونگی فعالیتهای سیاسی اقتصادی و ا جتماعی است وجه مثبت این دو شاخص  با دستور ، رمل ، اسطرلاب و سرکتاب بدست نمی اید و نتیجه سالها عملکرد اشخاص است که افکار عمومی نسبت به وجه مثبت یا منفی ان  قضاوت می کنند متاسفانه در دوران اقتدار بلا منازع تفکر جنابعالی در  ابرکوه بود که شرکتی با وعده ایجاد  پالایشگاه در شهرستان تاسیس و سرمایه صدها پیر و خرد و کلان را جمع و  متاسفانه امروز در پهنه ای از کویر ابرکوه یک  تابلوی زنگ زده تحویل انها شده است.  اینکه  ثروت و پس انداز برخی شهروندان با  بی تدبیر رفقایتان دچار تزلزل و اضمحلال شده است واقعیتی ست انکار ناشدنی ولی انچه نابود شد اعتماد مردم به کار جمعی  در ابرکوه بود .

جناب فاطمی در این داستان و دیگر رویدادهای از این سنخ  انقدر با بوق های تبلیغاتیتان در استان سر و صدا راه انداختید که نتیجه آن شد که مردم استان به این باور برسند که تمام امکانات به ابرکوه سرازیر شده و حال خود مدعی شور بودن دستپخت خودتان شده اید و خرده بر مردمی می گیرید که اعتماد به صداقت گفتار شما کرده بودند و به این باور رسیده که انقدر در ابرکوه کارخانه تاسیس شده که به قول آن شعار معروفتان ” وقتی خورشید طلوع می کند دیگر ستارگان فروغی ندارند ” ابرکوه به دنبال مرکز استان شدن است . !!!

۵ _ فرمودید که عزل و نصبها چه و چه بوده جناب فاطمی اگر عینک تعصب و توطئه  را بردارید خواهید دیدید که  جریان اصلاحات در زمان کسب قدرت در بحث دیوانی به دو اصل  معتقد است.

الف – همه تابعین جمهوری اسلامی شهروند همطراز این مرز و بوم هستند پس طبق میثاق ملی  باید در کسب فرصتهای شغلی با یکدیگر برابر باشند و هیچ ویژه بینی و ویژه خواری جز تخصص ملاک نباید باشد

ب-  مبنای اداره جامعه با امور عقلی  و علمی است. این مبنا سالیان است که به ما می گوید دولت باید کوچک شود  تا هم هزینه جاری کم و هم دولت بعد حاکمیتی خود را به نحو احسنت اعمال کند    لذا در دولت اصلاحات و این دولت استخدام در شکل عام و حتی ویژه نیز محدود شده است. سوال اینجاست که ابتداَ جنابعالی و امثالهم که شمارگانتان هم کم نیست در  ابتدای امر چگونه و در کدام رقابت قانونی به ساختار دولت راه یافتید تا امروز نخبه ای متخصص قلمداد شوید؟ !!!

در زمان دوستان مورد وثوقتان  ، جوانان عزیز غیر بومی که از معاونت فرمانداری تا تدارکات  بخشداری ها با کدام ضابطه خدمتگذار مردم شده بودند ؟ مستند به کدام استدلال مدیریتی جوانی همانند شما و دوست عزیز  دیگرم یک شبه معاون فرماندار ابرکوه می شود و روز دگر تا کانون معاونت عمرانی استانداری ارتقا درجه پیدا می کند ؟ از نظر کدام منطق شرعی برخی در این مملکت از دیگران برابرتر هستند و می توانند از این حق برتری خود ارتزاق کنند ؟

جناب فاطمی اینکه اقایان در ان دوران چه دستاوردهای درخشانی از تغییر کاربرهای مزروعی و ایجاد اسیبهای زیست محیطی تا سرمایه گذاری هوشمندان شان در  کارخانه های ورشکسته افراد خاص  که سرمایه دهیاریها را بباد داد یا چگونه همزمان در ابرکوه مسئول بودند و ششم ماه هم در سعی صفا و مروه  می گذراندند در گذریم  لطف کنید و بفرمایید کدام منصوب دولت محبوبتان در شهرستان ابتدا متخصص و کارشناس حوزه خود بود و مستند به همان تخصص منصوب گردید ؟!!! و امروز در این دولت برغم تمام نقد ها کدام مسئولین که اکثرا  هم از جوانان متخصص ابرکوهی و برخی نیز همفکر جنابعالی می باشند با دردانه های دولت قبل قابل مقایسه می باشند.

۶- فرموده بودید به مضمون  که نماینده بیشتر وقش مصروف مردم بافق است و ……  قصد داشتم با اعلام عدد و رقم  و گرفتن گواه و شاهد از فعالیتهای نماینده  از جهل شما بکاهم و دانسته های خود به شما منتقل  کنم تا حداقل بدانید که بین این وکیل  با آن وکلای  که در کلام و عمل شهره آفاق بودند چند صد من توفیر است اما  گفتم  شاید به قول حافظ بقصد گره از زلف یار بازکردن تقدیر شب دراز دیده و  خواسته اید عقده ای فرو رود و زمانی فراموش شود اما مکدر شدم که چرا مطامع پست دنیا باید  با رعایت انصاف گره بخورد و  کار بجای برسد که انسان پا بر واقعیت بگذارد جناب فاطمی عزیز متاسفانه با نوشته ها و عملکرد جنابعالی که با قصد قربت  می خواهید واقعیتها را نادیده بشمارید انها را قلب نموده و در زمان حضور  خورشید منکر روشنایی شوید    انسان  را   یاد ان  جمله معروف استالین می اندازد   که می گفت وای به حال واقعیتهایی که با ایدئولوژی ها ی ما منطبق نباشد. جناب فاطمی عزیز ای کاش بجای تاختن بر نماینده ای که مورد حمایت  لیست امید بود  بر دایره نفوذ تفکر خود بر مردم نگاهی داشتید که چگونه شخص محترمی که شاید می توانست در شرایط عادی مورد وثوق مردم قرار گیرید با گره خوردن مسیر زندگیش با تفکر امثال جنابعالی با تمام هزینه های مادی و معنوی در شهر محل خودش انگونه حمایت افکار عمومی را از دست می دهد

و اما کلام آخر

جناب فاطمی علی رغم میل باطنی که صحبت از طرف مردم بدون داشتن نمایندگی واقعی امر ناصوابی می دانم اما با بررسی روند حرکتهای اجتماعی می توان فهمید  که تحول خواهی و گذر از اِعمال نظرهای متحجرانه و دگماتیسمی که محل  مناقشه تفکر واپسگرا و تحول خواه می باشد مردم را در مسیر قرار داده که می فهمند  برخی دعوا ها بر سر لحاف ملا است و کوفتن  بر طبل دعواهای حیدری- نعمتی مشهور و بقولی “ابرقویی – اباده ای” و فرافکنی وجود مشکلات ریشه ای به بدخواهی اباده ای ها و یزدیها به چه دلیل است.

اقلیم شناس گرامی  بزرگترین معضل و مسئله شهرستان آب بوده و هست . این موضوع از چندین دهه  گذشته پرونده ای مفتوح  داشته که کارشناسان هر دوره به نحوی با ان برخورد کرده اند متاسفانه در دوره ی حاکمیت همفکرانتان بدلیل همان نگاه سطحی و قبول نداشتند قواعد علمی ، روزی مخالف اصل ۵۰ قانون اساسی به صنایع کاشی- فولاد و پتروشیمی و… در منطقه و انهم با ان جا نماییها غلط  مجوزهای داده می شود روز دگر بحث فاضلاب شهرستان با ان عددهای عجیب  از نظر بازگشت آب به چرخه   و ان هزینه ها انجام می شود و ای کاش یک مرتبه جنابعالی از علم خود استعانت جسته بودید مزیت های نسبی شهرستان را در نظر می گرفتید و بجای انهمه غوغاهای  نمایش  فعالیت، ایندگان را در تصمیماتتان به شماره می اوردید و دل بر ان کودک هارونی و اسفند اباد می سوزاندید که دیری نباشد بدلیل بیابانی شدن منطقه باید جلای وطن کند و در حاشیه شهری  سکنی گزیند ای کاش از گوشه ی دل غم زده ی امروزتان ده – پانزده سال اینده را می دید که دیگر در فراغه ابرکوه ابادی نخواهد بود چون ابی نیست و مردمان باید کوچ اجباری کنند ای کاش به جای تاختن بر دیگران تشری به انها که تنها مرکز بیتوته و هتل گردشگری شهرستان را تخریب و تعطیل کردن میزدید تا در دوران قدرت جنابعالی خاک مرگ بر این تنها صنعت نجات  دهنده شهرستان پاشیده نشود اما سخن کوتاه کنم و نا امیدی  را سبزینه زندگی بخشم و خدمت مستدام گرامی عرض نمایم در همین دولت و به یمن تلاش همین جوانان ابرکوهی صنعت گردشگری رونقی نسبی  یافته مسیر اضمحلال اب با تغییر روشهای کشت و آبیاری دچار کندی گشته و فقط امیدواریم که وضعیت بحران رو به بهبودی گذارد.

برای خواندن دیگر مطالب این نویسنده به اینجا بروید.

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

3636 مطلب نوشته است .

 1. ابرکوه می‌گه:

  جناب اقای قنبری ای کاش بجای حرفهای قشنگی که از دیگران استفاده میکنیم؛ اصلاحات رو ازخود مون شروع کنیم..

 2. فرهنگی می‌گه:

   اقای فاطمی اقای قنبری یادش رفت بگه چجوری برادر سه شهید را از معاونت اموزش و  پرورش کنار گذاشتید. 

 3. سهام دار پالایشگاه می‌گه:

  اقای فاطمی شما که این روزه از زمین زمان طلبکار شدیn خواهشا یک نامه هم بابت مردم بدبختی بنویس که هستی شون را فروختند تا سهام دار پالایشگاه بشوند و امروز ….
  اقای قنبری  کاشکی در مورد پالایشگاه بیشتر می نوشتی …

 4. حسين می‌گه:

  بحث سياسي شد و اصل موضوع گم شد 
  بدبخت ابركوه با اين مديران

 5. زبان سرخ می‌گه:

  احسنت به این شیوه نگارش 
  اقای قنبری خدا کند پیش بینی شما درست نباشد ولی امسال چند تا چاه کشاورزی در فراغه خشک شده  و اگر همین جور پیش بریم فراغه اباد را باید در خاطره داشته باشیم. 

 6. شهروند می‌گه:

  اقای فاطمی سند چشم انداز انقدر ابکی بود که گویا هنوز مورد تایید کارشناسان نرسیده

 7. دوست قدیمی می‌گه:

  علی اقا بهتر برای هر مقاله ای که می نویسید یک زیر نویس هم داشته باشدید برخی اصطلاحات را باید در لغتنامه ها دنبالش بگردیم مثل همین شقشقیه ای صادقانه
  ضمنا برخی مطالب را شفاف بیان کنید منظورتون از سعی صفا و مروه را متوجه نشدم . در کل با بسیار از حرفاتون موافق هستم و به عینه با انها برخود کردم.

 8. اکرمی می‌گه:

  من سالهاست با مدرک فوق لیسانس دنبال کار هستم و اقایون یک شبه استخدام دولت می شن اقای قنبری دست درد نکنه با این نوشته هات .

 9. ابرقویی می‌گه:

  علی اقا دمت گرم. این اقایون تا دیروز که قدرت داشتند چه خدماتی برای ابرقو داشتند حالا طلبکار همه شدند

 10. دانشجوی دکتری می‌گه:

  اقای قنبری در مورد استخدام این آقایون واقعیت را گفتید درود بر شرفت که شجاعانه حرف می زنی
  اقای فاطمی من هم دوره شما بودم در دانشگاه یزد جرات داشته باش بگو چند بار مشروط شدی

 11. حسینی می‌گه:

  اول دستمریزاد باید گفت به مهندس قنبری که همیشه با قلمی شیوا و دوست داشتنی نکاتی را مطرح می کنه که انقدر جذابه که چپ و راست به ان واکنش نمی دهند  و  برخی چون جواب ندارند بگویند نویسنده این مطالب علی اقا نیست
  دوم این سوال مطرح است که اقای فاطمی انروز که در قدرت بودید ابرکوه را به کجا رسوندید؟!

 12. وکیل می‌گه:

  مجازات خانه !
  واقعا باعث تاسف است  تحجر  و بدفهمی تا کجا 

 13. اصلاحات می‌گه:

  بنده قبلا هم به نگارنده این مقاله گفته بودم قبل ازانتشار مقالات با چند تا اصلاح طلب مشورت کنید تا چنین وجیزه موهنی آلت دست جریان مقابل نشه. برادر بزرگوار این جوری آبروی جریان فاخر اصلاحات رو میبرید

  • اصلاح طلب می‌گه:

   اقای اصول گراحرفاتون انقدر  خریدار نداره که باید  خودتون را جای یک اصلاح طلب جا بزنید.
   قابل توجه شما اگر یک نفر در ابرکوه باشه که همه اصلاح‌طلبان اون را قبول داشته باشند همین علی اقا است.

 14. شهروند می‌گه:

  ابتدا باید بگم از نحو نگارش دو کس در شهرستان لذت می بریم یکی از آن ها این علی اقا است
  دوما

  جناب ستار دلواپس گرامی اگر همین اصلاح طلبان نبودند و دولت امید هم سر کار نیامده بود این اصولگراها هم مملکت را می چاپیدند هم تمام دنیا را بر علیه ایران بسیج می کردند . مطمن باش در انتخابات اینده ملت پشت سر روحانی تمام قد خواهند ایستاد و به قول علی اقا جنگ مردم با متحجران و دگمها ست

 15. کارگر می‌گه:

  به نظرم برخی آقایون گویا از خداشون هست که شاه سابق حکومت کنه تا ولایت فقیه برجامعه حاکم باشه.
  به نظرتان اگر الان لشکریان یزید وامام حسین(ع) بودند امثال این اقایان بنظرتون با این تفکرات مخالف با احکام اسلامی در کدام لشکر قرار می گرفتند که امروز داعیه دار و وعاظ حساب میشن

 16. ستار می‌گه:

  در سه سال گذشته، جریان دلواپسی انگ بود اما امروز همه دلواپس شده‌اند/ منتقدان دولت تدبیر و امید، امروز سربلندند
  و ملت ما با اصرار دولت یک بار دیگر آزموده را آزمود.
  جناب قنبری!!!!!!!!!!!!!!
  حنای اصلاح طلبان از اول هم رنگ نداشت چه برسد الان که رحم اجاره ای تان نیز در حال سقط جنین است.

 17. مرتضی می‌گه:

  ” ادب مرد به ز دولت اوست”
  جناب آقای قنبری و دوستان هم فکر:
  چراغ دولت تدبیر و امیدتان رو به زوال است. اکنون که بیش از سه سال از آن گذشته، فکری بردارید و گزارش بدهید که چه کردید…
  الان سال ۹۲ نیست که شما کوس امالحق می زنید!!! دولت متبوعتان در کشور به صورت کل و حداقل در ابرکوه نه تدبیر را به کار برد و نه امید را در دل مردم زنده نمود.

 18. ورزشکار می‌گه:

  جناب قنبری اگه راست میگید از سواد خودتون حرف بزنید نه اینکه دیگران بنویسند براتون یا چند تا نخبه اصلاح طلب جمع بشید یه مطلب رو جفت و جور کنید….
  ثانیا دیدید که چه جوری جواب شما رو داد دکتر فاطمی.
  با دم شیر بازی نکن که خودت ضرر میکنی 
  آبروی شما و دولت شما در برجام و این کوفت و زهرماری ها رفت دیگه نمیخاد دست پیش بگیرید پس نیفتید
  برو فکر نون کن که خربزه آبه

 19. دلسوز ابرقویی می‌گه:

  جناب قنبری مصلحت افساد طلبان رو در نظر گرفتند نه مصلحت ابرکوه ومردمش را.

 20. منصف می‌گه:

  اقای فاطمی شنیدم جغرافی دان هستید  و از صنایع پر ابخواه  دفاع کردید .
  بعنوان یک مهندس کشاورزی حرفهای اقای قنبری را تایید می کنم و هشدار می دهم وضعیت اب در منطقه ما فوق العاده بحرانی است و منطقه اصلا توان برداشتهای فعلی را هم ندارد چه رسد به اینکه بخواهیم اب صنایع را هم تامین کنیم. 

 21. حسین می‌گه:

  سلام، «ابرکوه دوست» عزیز جناب قنبری مطلبی نوشته اند که عمق حب الوطن ایشان را میرساند. نوع نقدهایی که در گذشته میشد و نوع نقدهایی که امروز میشود نشان میدهد که هر کس چند مرده حلاج است. نگاه عادلانه و کارشناسانه آقای قنبری و همفکرانشان جای مباهات است.

 22. رضایی می‌گه:

  با آقای اکرمی موافقم چون نوشته های دیگه این نویسنده را هم خوانده ام پر است از حرف های غیر مستند و آمار های جعلی و دفاع یا تخریب های غیر منطقی و متعصبانه

 23. همشهری می‌گه:

  اقای فاطمی عزیز
  / ان موقع که استاندار و نماینده و فرماندار و شما بزرگواران در راس کار بودید خدایی یک صفحه راجع به ابرکوه نوشتید و در رسانه ها گذاشتید؟؟؟؟ شما را چه شده؟!! حالا که از زین اسب قدرت پیاده تان کرده اند نخبه و فکور و باتجربه و دردشناس شده اید؟!!!

 24. فلاحزاده می‌گه:

  متنی ادبی و با کنایه های بسیار ولی فکر نکنم بعضی ها بفهمند.

  • اکرمی می‌گه:

   آقای فلاحزاده سلام
   علت این متن سنگین اینه که این بنده خدا خودش ننوشته از جایی براش میفرستن وگرنه این نوشته را به خودشون هم بدن نمیتونند روخوانی کنن آقای قنبری سطح سوادش برای همه موافقان و مخالفان جریان غرب گرا کاملا آشکاراست خدا کمکش کنه بتواند خودشم یه روز دست به قلم بشه

   • احمدی می‌گه:

    اگر ابرکوه تشریف دارید چند دقیقه تشریف ببرید با ایشون صحبت کنید تا بی جهت به ایشون تهمت نزنید. ضمن اینکه مطالب دیگر ایشون در همین سایت گواه قلم توانمند علی اقا است .
    از اینکه علی اقا خار چشم منفعت طلب هاست لذت می برم.

   • احمدی می‌گه:

    خدا این شجاعت و بلاغت قلم آقای قنبری را ازش نگیره
    جناب اکرمی اگر بخودتون زحمت بدید و بقیه مطالب ایشون را از همین سایت مطالعه کنید انوقت پی به اشتباه تون خواهید برد و فکر کنم یک عذرخواهی بابت اهانتی که به این نوسیده کردید به اییشون بدهکار می شید

    • محمدی می‌گه:

     لحن نویسنده در استفاده از کلمه (پلید) در نکته شماره ۳در متن بالا نشان دهنده ریشه ای بودن توهین و بی ادبی در جریان اصلاح طلبی و اعتدال است که در مقابل منتقد بسیار دیکتاتور مآبانه و بی ادبانه برخورد میکنند سواد شما فقط در توهین و دروغ و افترا بالا هست

   • ارادت می‌گه:

    برادر اکرمی
    ممکنه بفرمایید چه کسانی این متون رو مینویسند و در اختیار آقای قنبری قرار می دهند؟

دیدگاه شما

تمام حقوق این سایت برای © 2019 اخبار شهرستان ابرکوه. محفوظ است.
بهینه سازی شده king2net