امام جمعه بخش بهمن ابرکوه: قدرت نظامی اقتدار ایران اسلامی را به ارمغان آورده است/فرهنگ غربی خانواده ها را با مشکل روبرو کرده است

امام جمعه بخش بهمن ابرکوه: قدرت نظامی اقتدار ایران اسلامی را به ارمغان آورده است/فرهنگ غربی خانواده ها را با مشکل روبرو کرده است

ابرنیوز:امام جمعه بخش بهمن ابرکوه گفت: اقتدار ایران اسلامی تنها  به واسطه قدرت نظامی و نه برخی از مسائلی است که برخی عنوان می کنند.

حجت الاسلام رضا علیزاده در خطبه های امروز نمازجمعه بخش بهمن ابرکوه با اشاره به بیانات رهبری در جمع فرماندهان سپاه اظهار داشت:رهبر معظم انقلاب بر این نکته تأکید کردند که سپاه پاسداران سنگر مستحکم انقلاب است و تأمین امنیت داخلی و خارجی را ازجمله وظایف سپاه دانستند زیرا  اگر امنیت خارجی وجود نداشته باشد و در خارج از مرزها جلوی دشمن گرفته نشود؛ امنیت داخلی هم از بین خواهد رفت.

وی افزود:به دلیل اهمیت این نهاد، امروز هجمه های زیادی بر علیه سپاه پاسداران انجام می شوداست و سپاه امروز خاری در چشم دشمنان است.

علیزاده با بیان این که سخنان رهبری در این دیدار حاوی نکات ارزشمند بسیاری است که به چند نمونه آن در نماز جمعه این هفته اشاره می کند گفت:یکی از محورهای سخنان ایشان اظهارات نامناسبي است كه توان دفاعي كشور را تضعيف مي‏كند و برخي تصور مي‏كنند كه براي پيشرفت كشور بايد توان دفاعي و نظامي كشور را كاهش داد و با بيان يك مغالطه، مدعي شده‏اند كه ژاپن و آلمان به‏خاطر آن‏كه بعد از جنگ جهاني دوم ارتشی نداشتند و قدرت نظامي‏شان كنار گذاشته شد، پيشرفت كردند.

خطیب جمعه بخش بهمن ادامه داد:در حالي‏كه اين  سخنان حرف غلطی است وعلت پيشرفت ژاپن و آلمان به خاطر نداشتند توان دفاعی نیست  بلكه پيشرفت و توان اقتصادي و مالي این کشورها حاصل سخت‏كوشي و برنامه‏ريزي و تلاش عالمانه آن ها است و رهبر معظم انقلاب به ‏صراحت فرمودند كه چنين تصوراتي غلط است و بايد نسبت به آن واكنش نشان داد زیرا هيچ عاقلي نيروي دفاعي خود را كنار نمي‏گذارد و بنابراين بايد قدرت دفاعي كشور را روزبه‏روز استحكام بخشيد.

وی با اشاره به یکی دیگر از محورهای سخنان رهبری در دیدار با فرماندهان سپاه ابراز داشت:اقتدار کشور و رفع تهدید ها به دلیل توان و اقتدار نظامی  و نه مسئله دیگر است و با کمال تأسف و در ماه‏هاي اخير، برخي چنين جلوه مي‏دهند كه نظام در معرض خطر نظامي و تهديد جنگ بوده و  برجام یا مذاكره با آمريكا و يا مسائل ديگر باعث شده است كه سايه تهديد نظامي از سر كشور برداشته شود.

وی افزود: اين در حالي است كه نه مذاكره با آمريكا و نه برجام و نه هر مسئله ديگري عامل رفع تهديد نبوده و آن‏چه باعث رفع تهديد نظامي از كشور شده اقتدار نظامي روزافزون ملت ايران و توان دفاعي كشور بوده است و رهبر انقلاب نیز با صراحت به این مسئله اشاره کردند که  تنها عامل رفع تهديد نظامي، اقتدار دفاعي و نظامي  و ايجاد ترس و رعب در دشمن بوده و خواهد بود.

علیزاده با گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: یکی از شباهت ها و مشترکات جنگ تحمیلی صدام و جنگ تکفیری امروز در سوریه و عراق، استفاده از سلاح های غیر متعارف از جمله سلاح های شیمیای است.

وی ادامه داد: تاكنون اطلاعات متعددي به‏دست آمده است كه نشان مي‏دهد گروه‏هاي تكفيري ازجمله داعش در مناطق درگيري در عراق و سوريه بارها از تسليحات شيميايي كه استفاده از آن ممنوعيت بين‏المللي دارد  استفاده کردند و به‏رغم ممنوعيت به‏كارگيري سلاح‏هاي شيميايي، عراق در جنگ تحميلي عليه ايران به‏طور مكرر از سلاح های شیمیایی استفاده كرد و هيچ برخورد جدي نیز از سوي جامعه جهاني و سازمان ملل انجام نشد و امروز هم جامعه جهانی و سازمان ملل در برابرجنایات داعش و تکفیری و آل سعود سکوت کرده است.

خطیب جمعه بخش بهمن ابرکوه با گرامیداشت روز خانواده اظهار داشت: امروز فرهنگ غربی خانواده و زنان را به ابتذال کشانده و از این طریق، بنیان خانواده را متزلزل کرده است، زن و مرد به هم خیانت می کنند، زن و مرد نامحرم با هم مرتبط می شوند و این فرهنگ ابتذال غرب است.

وی افزود: این ها نمی توانند الگوی ما باشند و تلاش می کنند این فرهنگ را از طریق ماهواره و فضاهای مجازی به داخل خانه های ایرانی اسلامی وارد کنند و الگوی خانواده های مسلمان ایرانی باید خانواده امیرالمومنین(ع) باشد که سوره «هل اتي» در شأن آنان نازل شد.

 

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

3636 مطلب نوشته است .

دیدگاه شما

تمام حقوق این سایت برای © 2019 اخبار شهرستان ابرکوه. محفوظ است.
بهینه سازی شده king2net