به به قربان عالی بود/ مسعود بصیری(۲نظر)


Warning: Use of undefined constant auto - assumed 'auto' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home3/abarnews/public_html/wp-content/themes/wp-max-1-new/templates/single.post.template.html on line 20
به به قربان عالی بود/ مسعود بصیری(۲نظر)

ابرنیوز:”به به قربان عالی بود نوشته مسعود بصیری از همراهان سایت خبری ابرکوه را می خوانید.
بزرگترین ضعف بسیاری از مسئولان ما این است که به محض استقرار در جایگاه جدید، مشاوران خود را تغییر داده و کسانی را گرد خود جمع می کنند که عملا قدرت تصمیم گیری را از آنها گرفته و تنها تایید کننده اوامر ملوکانه هستند. رییس هرچه بگوید این حلقه پاچه خوارِمشاوران و معاونان ، آن را تایید کرده و اجازه نمی دهند نقاط ضعف خود را ببیند.
آنها در برابر اقدامات، سخنان و تصمیمات رئیس فقط به این جمله بسنده می کنند: «به به قربان عالی بود»
مسئولی که دور او را گویندگان این جمله پر کرده اند باید بداند که در سراشیبی سقوط قرار گرفته و به زودی دچار یک بحران جدی خواهد شد.
به مسئولان نگاه کنید. حلقه مشاوران آنها را ببینید
چند نفر از مشاوران مسئولین منتقدان او هستند؟ چند نفر در جلسات با جرات و صداقت در برابر تصمیمات اشتباه رئیس به او تذکر داده و مانع از اشتباهاتش می شوند؟
متاسفانه شرایط از این هم بدتر است. از این جهت که چاکران آستان بعد از مدتی برای این که خطری امرارِمعاش آنها را تهدید نکند با سخن چینی و رذالت، منتقدین دلسوز یا موثر و کارگشا را کنار زده و در اصطلاح تیم را یکدست می کنند. اینها به دلیل ضعف شدید در استعداد و استفاده از توان خود برای رشد و ترقی، رئیس را احاطه کرده و از پله هایی که بر اثر اشتباهات مختلف ایجاد می شود بالا می روند و آرام آرام مصیبتی را بر سر مجموعه فرود می آورند که عملا قابل اصلاح نخواهد بود.
این عده خوب می دانند که اگر ارتباط و حضور  در حلقه اطراف رئیس فراهم نباشد عملا کار دیگری از عهده آنها ساخته نیست فلذا تمام تلاش خود را برای بقا انجام می دهند .این عده عملا یک مجموعه کارآمد را به یک سیستم بیمار تبدیل می کنند. از همه بدتر آنکه وقتی رئیس به دوران فروپاشی خود نزدیک می شود همین عده که ضعفشان کاملا آشکار شده از مجموعه جدا شده و به منتقدین جدی آن تبدیل می شوند و به سرعت به اردوگاه رقیب می خزند. آنها با کوبیدن رئیس سابق و افشای اسرار و خاطره گویی می کوشند میزبان جدیدی برای زندگی انگلی خود پیدا کنند.
رئیس باید بداند که عقل کل نیست و قطعا نیازمند انتقاد است اما این عده او را آنقدر در نگاه خودش بالا می برند که توهم عقل کل و توانمندی زیاد و استثنا بودن به او غالب می شود. در حالی که این یک فریب بزرگ است و خود بزرگ پنداری آفت هر مسئولیتی است.
غرور در همه افراد وجود دارد و برخی ها آن را تقویت می کنند. این افراد یا متخلف هستند یا خائن و یا بی عرضه
انگل ها میزبان را تا زمانی دوست دارند که به آنها غذا می رساند. اگر میزبان سفره اش برچیده شود انگل ها به سراغ دیگری خواهند رفت مگر این که اینقدر بی عرضه باشند که حتی در یافتن میزبان هم ناتوان باشند.

برای خواندن دیگر مطالب این نویسنده به اینجا بروید.

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

3637 مطلب نوشته است .


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home3/abarnews/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405
  1. ناشناس می‌گه:

    خیلی خوب نوشته است. مصعود بصیری الان رییس یک سازمان رسانه ای مهم است و جزو سرمایه های شهر محسوب می شود . از نوشته های او بیشتر استفاده کنید . چند روز پیش در تلویزیون حرف های خوبی زد که من خیلی دوست داشتم. این سرمایه ها باید دور هم در شهر جمع شوند و به رشد شهر کمک کنند. باید یک مجمع برای دور هم جمع کردن آنها درست شود

  2. من می‌گه:

    ينازم به اين متن كه كاملاً واقعيت داره. برخی مسئولين داراي اين خصلت هستند ولي چيزي كه براشون مهمه پست و مقام و پول هست

دیدگاه شما

تمام حقوق این سایت برای © 2021 اخبار شهرستان ابرکوه. محفوظ است.
بهینه سازی شده king2net