امام جمعه ابرکوه:سکوت مرگبار سران کشورهای اسلامی در قبال فاجعه منا جهان اسلام را دچار فاجعه ای بزرگ کرده است/مردم با ستاد احیای آیین حضرت ابراهیم(ع) ابرکوه همراهی کنند

امام جمعه ابرکوه:سکوت مرگبار سران کشورهای اسلامی در قبال فاجعه منا جهان اسلام را دچار فاجعه ای بزرگ کرده است/مردم با ستاد احیای آیین حضرت ابراهیم(ع) ابرکوه همراهی کنند

ابرنیوز:امام جمعه ابرکوه با اشاره به سکوت مرگبار سران کشورهای اسلامی در قبال فاجعه منا گفت:جهان اسلام دچار فاجعه ای بزرگ شده است.

حجت الاسلام سیدابراهیم حسینی در خطبه های امروز نماز جمعه ابرکوه با اشاره به فاجعه منا اظهار داشت:موسم حج در حالی فرا رسیده است که امسال این آئین توحیدی وابراهیمی بدون حضور حجاج ایرانی که حج ابراهیمی را با برگزاری مراسم برائت از سران شرک وکفر جهانی عینیت می بخشیدند صورت می گیرد.

وی افزود:صورت حجی که بانی و حامی آن سعودی باشد مظهر حج اسلام امریکائی است که جز نمادهای تحجر وبی مسئولیتی در قبال مسائل ومعضلات جهان اسلام با آغشتگی به مظاهر جاهلیت اثر بارز دیگری ندارد.

حسینی گفت:سال گذشته و در چنین ایامی، رژیم بی کفایت وصهیونیستی آل یهود سعودی هزاران نفر از میهمانان خدا را لب تشنه به کام مرگ فرستاد ونه فقط هرگز حاضر به پذیرش مسئولیت یا عذر خواهی از مسلمانان داغدار در جهان اسلام هم نشد ؛بلکه در جایگاه مدعی قرار گرفت وبا فرافکنی وتحریف حقایق و وارونه نمائی موضعی طلبکارانه نسبت به ملت های مسلمان اتخاذ کرد .

خطیب جمعه ابرکوه ابراز داشت:آن چه باعث تأسف است ،سکوت ذلیلانه حکام کشورهای اسلامی وساده گذشتن از کنار این فاجعه عظیمی است که توسط شجره خبیثه وملعونه آل سعود صورت گرفت واین سکوت مرگبار کشورها و دولتهای مسلمان بلای بزرگ امت اسلامی است.

وی افزود:در جهان تنها ایران اسلامی بود که با ارشادات مقام معظم رهبری پرده از ماهیت کثیف این رژیم بی کفایت برداشت  و این ظلم را فریاد زد واز حق وحقوق مسلمانان وشهدای منا دفاع کرد.

امام جمعه ابرکوه با اشاره به پیام اخیر رهبری در این زمینه اظهار داشت:پیام رهبری به امت اسلام کاشف همه این حقایق است .

حسینی با گرامیداشت عید سعید قربان و تقدیر از حرکت ستاد احیای آیین حضرت ابراهیم(ع) شهرستان ابرکوه در سالیان گذشته و در روز عیدقربان که به نیت متمرکز کردن کشتارها و رساندن گوشت قربانی به دست نیازمندان صورت گرفته است گفت:سال گذشته حدود ۱۵۰۰ کیلوگرم گوشت در بین نیازمندان از سوی این ستاد مردمی توزیع شد که ایجانب مانند سال گذشته از این حرکت تقدیر می کنم و از مردم می خواهم که در این کار خیر فعالانه مشارکت داشته باشند.

توجه دادن مردم شهرستان به برنامه احیای واقعه غدیر که برای سال دوم در این شهرستان برگزار می شود بخش دیگری از خطبه های نمازجمعه امروز ابرکوه بود.

 

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

3636 مطلب نوشته است .

دیدگاه شما

تمام حقوق این سایت برای © 2019 اخبار شهرستان ابرکوه. محفوظ است.
بهینه سازی شده king2net