سخنگوی دولت در جمع نمازگزاران یزدی: بسیاری از تلاش‌های دولت برای رفع مشکلات معیشتی مردم به ثمر نشسته است(۱نظر)

سخنگوی دولت در جمع نمازگزاران یزدی: بسیاری از تلاش‌های دولت برای رفع مشکلات معیشتی مردم به ثمر نشسته است(۱نظر)

ابرنیوز:سخنگوی دولت گفت: بسیاری از تلاش‌های دولت برای رفع مشکلات معیشتی مردم به ثمر نشسته اما این تلاش هنوز ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، محمدباقر نوبخت ظهر امروز در جمع نمازگزاران این هفته نماز جمعه یزد اظهار داشت: تورم ۴۰ درصدی امروز با تلاش خدمتگزاران مردم در دولت به زیر ۲۰ درصد رسیده، اما برای اینکه اثر آن در زندگی مردم احساس شود، این تلاش‌ها همچنان ادامه دارد.

وی ادامه داد: امنیت و ثبات امروز کشور مثال‌زدنی است و این امنیت مرهون تلاش‌های نیروهای نظامی و دولتمردان است.

سخنگوی دولت اضافه کرد: هفته دولت فرصتی برای دولتمردان ایجاد می‌کند تا هر سال علاوه بر یادآوری اخلاص و ایمان این دو شهید بزرگوار، عملکرد دولت را نیز بیان کنیم.

نوبخت با اشاره به دیدار هیئت دولت با مقام معظم رهبری و بیانات رهبری در این دیدار مهم، عنوان کرد: رهبری تأکید داشتند که دولت گزارش‌های اقدامات خود را به مردم اطلاع‌رسانی کنند.

وی بیان کرد: یکی از مسائل بسیار مهمی که می‌توان آن را دستاورد نیروهای نظامی و دولتمردان دانست، امنیت است و این امنیت در حالی در کشور ما حاکم است که نه تنها ناامنی در کشورهایی نظیر عراق، سوریه و افغانستان وجود دارد، بلکه در کشورهایی نظیر ترکیه که می‌رود تا به اتحادیه اروپا بپیوندند نیز شاهد بروز ناامنی‌هایی هستیم.

سخنگوی دولت تأکید کرد: کشور ما در میان این همه کشور ناامن به لطف خدا و با زحمات سپاه، ارتش، بسیج، نیروی انتظامی و سربازان گمنام امام زمان(عج) و با تلاش دولتمردان در امنیت کامل به سر می‌برد و کشوری امن و با ثبات است.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، یکی دیگر از دستاوردهای مهم دولت را ثبات اقتصادی دانست و تصریح کرد: کشورهای مسلمان مانند عربستان به خاطر منابع و ذخایر نفتی امنیت ندارند و کاهش قیمت نفت سبب شد که آنها با ۸۰ میلیارد دلار کسری بودجه مواجه شوند و درآمد برخی کشورها نیز به نصف کاهش پیدا کرده است.

نوبخت خاطرنشان کرد: خدای بزرگ را سپاسگزاریم که با عنایات رهبری و با اینکه کاهش قیمت نفت را به ما تحمیل کردند، اکنون کشور به ثبات اقتصادی رسیده و دولت همچنان برای ایجاد شرایط بهتر تلاش می‌کند.

وی با اشاره تورم ۴۰ درصدی که در کشور حاکم بود، افزود: اکنون از این میزان تورم خبری نیست؛ ضمن اینکه رشد منفی اقتصادی در شهریورماه سال ۹۲ و تراز صادرات نیز مثبت شده و این در حالی است که تمام کشورهای منطقه با مشکلات متعدد اقتصادی و مشکلاتی در زمینه صادرات مواجه هستند.

این مسؤول ادامه داد: دولت تلاش می‌کند کاهش تورم و رشد اقتصادی در زندگی مردم قابل لمس باشد و تلاش دولت همواره در مسیر رفع مشکلات معیشتی مردم بوده است و بسیاری از تلاش‌های دولت برای رفع مشکلات معیشتی مردم به ثمر نشسته اما این تلاش هنوز ادامه دارد.

معاون رئیس جمهور، امنیت و ثبات اقتصادی را اصلی‌ترین و مهم‌ترین دستاوردهای دولت تدبیر و امید دانست و تصریح کرد: اگر امنیت نبود امروز امکان اقامه نماز جمعه وجود نداشت؛ همانگونه که زمانی منافقان امنیت را حتی در محراب نماز جمعه از مردم گرفته بودند و بزرگانی چون شهید صدوقی را در محراب نماز جمعه به شهادت رساندند.

وی توضیح داد: دشمنان ما همچنین در مقطعی کشور ما را مورد حمله نظامی قرار داده و جنگ را به ما تحمیل کردند اما مردم ما همواره با صلابت ایستاده‌اند و این ایستادگی آنها سبب شده تا همچنان در برابر بدخواهی‌های دشمنان، با اقتدار و ایستادگی به پیشرفت‌های خود در حوزه‌های مختلف علمی، نظامی، اقتصادی و … دست پیدا کنیم.

نوبخت از روز چهارشنبه وارد یزد شد و ضمن شرکت در برنامه‌های مختلف امروز در آخرین برنامه خود در جمع نمازگزاران یزد در مسجد ملااسماعیل حاضر شد.

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

3636 مطلب نوشته است .

  1. محمد می‌گه:

    واقعا چه اصراری دارند این دولتیها از رییس جمهور گرفته تا امثال این آقا که به زور به مردم بفهمانند تو این سه سال و اندی که حاکم شده اند برایشان خیلی کار کرده اند!!! خب اگه کاری کرده اید نیاز به گفتن که ندارد خودش مشخص میشه .عطر آنست که خود ببوید نه آنکه عطار بگوید.

دیدگاه شما

تمام حقوق این سایت برای © 2019 اخبار شهرستان ابرکوه. محفوظ است.
بهینه سازی شده king2net