امام جمعه بخش بهمن ابرکوه: مسئولان به جای داشتن دغدغه برگزاری کنسرت موسیقی به فکر حل مشکل آب مردم استان یزد باشند/کف گیر دولت برای اجرای برنامه های فرهنگی به ته دیگ خورده است(۱نظر)

امام جمعه بخش بهمن ابرکوه:  مسئولان به جای داشتن دغدغه برگزاری کنسرت موسیقی به فکر حل مشکل آب مردم استان یزد باشند/کف گیر دولت برای اجرای برنامه های فرهنگی به ته دیگ خورده است(۱نظر)

ابرنیوز:امام جمعه بخش بهمن ابرکوه گفت: مسئولان اگر دغدغه ای که برای  برگزاری برنامه هایی مانند کنسرت موسیقی داشتند، در مورد آب استان یزد بود مشکلات  مردم حل می شد.

حجت الاسلام رضا علیزاده در خطبه های امروز نمازجمعه بخش بهمن ابرکوه با اشاره به بیانات رهبری در جمع روحانیون مساجد اظهار داشت: یکی از کارکردهای مهم مسجد که مقام معظم رهبری به آن اشاره کردند این است که مسجد پایگاه بصیرت افزایی و مقابله با دشمن به حساب می آید و مهمترین حصار و خاکریز فرهنگی است که  نباید سست شود و دشمن به دنبال این است که این خاکریز را سست کند و ایمان دینی مردم را بگیرد.

وی افزود:مساجد و نيروهاي مومن كشور بايد اهل فعاليت سياسي و فهم صحيح سياسي باشند و مشغول كردن مردم به عبادتي كه در برابر ظالمان نمي‏ايستد و به مظلومان ياري نمي‏رساند؛خواسته دين و مطلوب پیامبر اکرم(ص) ائمه معصومین نبوده و نيست .

علیزاده گفت:بعضي‏ها مي‏خواهند مسجد را از مسائل سياسي به‏كلی  دور کنند  و مي‏گويند شما وارد سياست نشويد و كار خودتان را بكنيد،این حرف به چه معنااست؟ يعني بياييد همان نمازتان را بخوانيد و برويد و اين همان چيزي است كه دشمنان مي خواهند وآن ها امام جمعه ای می خواهند که کاری با سیاست نداشته باشد و امام جماعتی می خواهند که فقط نماز بخواند و برود.

وی ابراز داشت: امامان جمعه و جماعت پشتیبان این انقلاب و مردم هستند و امام جمعه مدافع حریم دین و ولایت است  و حقوق مردم است و کار امام جمعه و نماز جمعه امر به معروف و نهی از منکر از مسئولان و صاحبان ثروت وقدرت است و لو اینکه به مذاق عده ای خوش نیاید.

خطیب جمعه بخش بهمن ابرکوه با اشاره به بیانات رهبر انقلاب در دیدار رئیس جمهور و هیئت دولت با ایشان اظهار داشت:ایشان چند مطلب را به‌عنوان اولویت‌های اصلی کشور و نقشه‌ راه دولت یازدهم بیان کردند که از جمله آن ها می توان به مسائل اقتصادی و اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، سیاست خارجی، موضوع امنیت و فضای مجازی اشاره کرد.

علیزاده اضافه کرد: مسئله‌ «فرهنگ» نیز از اولویت های رهبر انقلاب است که فرمودند ” بنده طرفدار جزم‌اندیشی، فشار و اختناق در عرصه فرهنگ نیستم بلکه به آزاداندیشی اعتقاد راسخ دارم اما آزاداندیشی به معنای ولنگاری و اجازه دادن به دشمن برای لطمه زدن نیست” .

وی افزود: من عرض میکنم که بعضی برنامه ها لطمه زدن به فرهنگ است و شاید مصداق ولنگاری فرهنگی هم باشد و یکی از آنها که این روزها نقل مجالس شده است کنسرت هایی نامناسبی است که به تازگی در کشور باب شده است و آن چه که انسان را به تامل وا می دارد و نگران می کند این است که گاها احساس میشود این برنامه ها حساب شده و برنامه ریزی شده باشد.

امام جمعه بخش بهمن ادامه داد: دشمن خانواده های سنتی و شهر مذهبی مثل مشهد و قم و دارالعباد یزد را هدف قرار داده است و مسئولین ذی ربط یا در خواب هستند و  یا خود را به خواب زده اند و ما  از  دولت و دولت مردان سوال می کنیم که نیاز و درد مردم و به ویژه جوانان ، شغل  و مسکن مناسب و معیشت و یا برنامه های کنسرت است؟

وی افزود: در رروزهای اخیر، ائمه جمعه استان یزد به ویژه  نماینده ولی فقیه در استان یزد ،برعلیه کنسرتی که در شهرستان تفت برگزار شد موضع گرفتند اما اینها به حرف نماینده ولی فقیه در استان و تذکر ائمه جمعه و تجمع مردم کفن پوش تفت  اعتنایی نکردند و این کنسرت با بی اعتنایی به نماینده ولی فقیه برگزار شد.

علیزاده گفت: نگذارید بگوییم که دست آورد دولت کنسرت است که این زیبنده دولت نیست، دولت مردان از این مدل برنامه ها تمام قد حمایت می کنند و برای این مدل کارها بودجه دارند  ولی برای برنامه های فرهنگی و مذهبی و قرآنی کف گیر آنها به ته دیگ خورده است.

خطیب جمعه بخش بهمن ابراز داشت: اگر اینقدر که دولتمردان به این مسائل اهمیت می دهند و سینه چاک می کنند برای مسئله آب استان که بعضی از روستاهای استان فقط یک روز در هفته آب دارند  سینه چاک می کردند مشکل آب حل می شد و امروز ما نماز گزاران جمعه اعلام می کنیم که با موسیقی های مخرب در دار العباد یزد مخالف هستیم و از مواضع  نماینده ولی فقیه حمایت می کنیم.

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

3636 مطلب نوشته است .

  1. میثم می‌گه:

    بهتر بود عکس بهتری انتخاب کنید

دیدگاه شما

تمام حقوق این سایت برای © 2019 اخبار شهرستان ابرکوه. محفوظ است.
بهینه سازی شده king2net