همیشه باید منتظر اتفاق باشیم/مسعود بصیری(۳نظر)

همیشه باید منتظر اتفاق باشیم/مسعود بصیری(۳نظر)

وجابرنیوز:”همیشه باید منتظر اتفاق باشیم” عنوان مطلب ارسالی مسعود بصیری از همراهان سایت خبری ابرکوه را می خوانید.
این یکی دو روز گذشته دیدن و شنیدن اخبار مسابقات کشتی سوال خاصی را در ذهنم ایجاد کرده است. اگر شما هم این اخبار را دنبال کرده باشید متوجه شده اید که بیشتر کشتی گیران فرنگی کار ما در یکی دو روز اول برگزاری مسابقات کشتی رقابت را به حریفان خود واگذار کردند. بعد از این باخت ها مجریان ورزشی صداوسیما می گویند با محاسبه برخی فرمول های ورزشی و رده بندی ها می گویند اگر حریف اول کشتی گیران ایرانی از فلان حریف ببرند و به فلان مرحله راه پیدا کنند بازهم ما شانس داریم که با یک مسابقه دیگر و در صورت برد، برای مدال برنز مبارزه کنیم.
با خودم فکر می کنم چرا ما همیشه باید از این فرمول ها و محاسبات استفاده کنیم؟ چرا باید همیشه منتظر یک اتفاق باشیم تا کارمان تا حدی سامان بگیرد؟
چرا وقتی کشاورزی ما دچار مشکل بحران بی آبی است باید منتظر یک اتفاق باشیم که مثلا یک سال باران خوبی ببارد و ما تولید گندم خود را افزایش دهیم و کشت دیم( کاشتن به امان خدا) نجاتمان دهد؟
چرا وقتی کشورمان بی پول می شود،باید منتظر یک اتفاق باشیم تا شاید دنیا تکانی بخورد و ما نفت بیشتر و گرانتری بفروشیم؟
تا کی می خواهیم منتظر این اتفاقات باشیم؟
آیا قرار نیست برای خودمان برنامه ریزی و محاسبه دقیق داشته باشیم؟
نکته تاسف بارتر که اتفاقا کشتی های این دوره به ما یادآوری می کند این است که اتفاقا ما از شانس بوجود آمده هم درست استفاده نمی کنیم و آنجا هم کارمان را بدون برنامه و شانسی ادامه می دهیم. مثل کشتی حمید سوریان که از شانس بوجود آمده هم درست استفاده نکرد.
مثل بارندگی های خوب سال گذشته که بازهم خوب استفاده نکردیم.
مثل روزهایی که قیمت نفت ۱۰۰ دلار بود و ما بازهم استفاده مناسب نکردیم و به جای تقویت صنعت و دانش و دانشگاه های این کشور صرف رفتارهای پوپولیستی کردیم.
ما عادت کرده ایم که زندگی خودمان را به جای برنامه ریزی روی شانس هایی بنا کنیم که از آنها هم هیچ طرفی نمی بندیم.
اینقدر شانسی زندگی می کنیم که به جای تمرین های ورزشی سراغ رمال و جادوگر می رویم. می ترسم فردا برای رای آوردن و اداره کشور هم برخی ها بروند سراغ فالگیر و رمال و گردن آویزهای شانسی

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

3636 مطلب نوشته است .

 1. ناشناس می‌گه:

  واقعا تا کی باید منتظر شانس باشیم؟ تا کی؟

 2. قیومی می‌گه:

  شاید دلیل تاریخی این موضوع این باشه که مسیر مردم ما رو لااقل در تاریخ معاصر کشورمون میشه اتفاقات تعیین کرده اند و هیچگاه از مسیر معمول و منطقی نرفته ایم.
  بسیاری از ثروتمندان ما دقیقا اتفاقی پولدار شده اند و از قضا خیلی از مدیران کشور نیز برحسب اتفاق (و نه با طی مراحل و مدارج) به پست و مقام رسیده اند.
  درود بر جناب بصیری

 3. ناشناس می‌گه:

  مطلب ارزشمندی بود. نکات مهمی داشت که همه ما گرفتار آن هستیم. ما همیشه دنبال یک اتفاقیم. اتفاقی که هیچ وقت هم از آن به درستی استفاده نمی کنیم

دیدگاه شما

تمام حقوق این سایت برای © 2019 اخبار شهرستان ابرکوه. محفوظ است.
بهینه سازی شده king2net