طرح جامع مدیریت پسماند ابرکوه نهایی شد(۱نظر)

طرح جامع مدیریت پسماند ابرکوه نهایی شد(۱نظر)

ابرنیوز:مسئول خدمات شهری شهرداری ابرکوه گفت: طرح جامع مدیریت پسماند نهایی شد.

محسن فلاح زاده از نهایی شدن طرح جامع مدیریتی پسماند خبر داد و افزود: سیستم مدیریت پسماند از هفت مرحله تشکیل شده است که بصورت زنجیروار بهم متصل شده و هر کدام از مراحل اگر وظیفه­ اش را بدرستی انجام ندهد اثراتش را در مراحل بعدی نشان می­دهد.
وی مراحل سیستم مدیریت پسماند را تولید در محل – ذخیره در محل – جمع­ آوری- حمل و نقل – بازیافت – پردازش و دفع نهایی ذکر کرد.
مسئول خدمات شهری شهرداری ابرکوه تشریح کرد: جمع آوری و حمل پسماند در تمام دنیا به عنوان یکی از وظایف شهرداری ها است که مستلزم صرف هزینه قابل توجهی است و  هر کدام از این مراحلمدیریت پسماند باید بتواند بخشی از هزینه های این مرحله را تعدیل کند و می توانند نقشی تعیین کننده در این سیستم داشته باشند.
فلاحزاده با عنوان این مطلب که این طرح برای بهبود وضعیت و کیفیت دفع بهداشت استاندارد می باشد گفت: با هماهنگی لازم و انجام شده مقرر گردید که با همکاری بین دو شهرداری ها و دو بخشداری های شهرستان زباله های سطح شهر در یک نقطه تعیین شده دفع شود که در حال حاضر پیگیر مکان یابی و تأیید محل مورد نظر توسط دستگاههای ذیربط هستیم .
این مسئول خاطر نشان کرد: در این طرح مواردی از جمله کارگاه بازیافت و … پیش بینی شده است.

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

340 مطلب نوشته است .

  1. اهل ابرکوه می‌گه:

    امیدوارم در محل دفن هم تمهیدات کافی برای دفن بهداشتی در نظر گرفته شود و مثل گذشته همینطوری در ۳۰ کیلومتری ابرکوه و نزدیک جاده ابرکوه یزد تلنبار نشود و سپس توسط افراد غیر مسئول و به طریق کاملا غیر بهداشتی بازیافت نگردد و باقیمانده به آتش کشیده نشود تا مسافرانی که در حال تردد در این مسیر هستند با جانشان به واسطه دودی که جاده را فرا میگیرد بازی نگردد. ضمن اینکه این دود به علت وجود دی اکسین ها به شدت برای افرادی که آنجا هستند و یا در تردد هستند سرطانزا و سمی است. مدیریت زباله فقط بیرون بردن زباله از شهر نیست بلکه طراحی مناسب و بهداشتی سایت دفن زباله هم هست. چیزی که در وحله اول محیط زیست در طی این چند سال چشمش را به رویش بست و هم مرکز بهداشت. امیدوارم این مشکلات حل شود و فقط پاک کردن صورت مسئله نباشد مثل آچه در این ۱۵ سال گذشته داشتیم.

دیدگاه شما

تمام حقوق این سایت برای © 2019 اخبار شهرستان ابرکوه. محفوظ است.
بهینه سازی شده king2net