عضو شورای شهر ابرکوه:تعداد زیادی از آثار تاریخی ابرکوه نیازمند ثبت ملی است(۱نظر)

عضو شورای شهر ابرکوه:تعداد زیادی از آثار تاریخی ابرکوه نیازمند ثبت ملی است(۱نظر)

عضو شورای شهر ابرکوه گفت:تعداد زیادی از آثار تاریخی ابرکوه نیازمند ثبت ملی است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری ابرکوه، رضا ربانی، نماینده شورای استان یزد در شورای عالی استان ها، در اجلاس جهانی شوراها و شهرداران ۲۰۱۶که با حضور ریاست جمهوری، وزیر کشور، وزیر راه و شهرسازی، مسئولان میراث فرهنگی و شهردار تهران در سالن اجلاس برج میلاد تهران برگزار شد طی ملاقات با معاون سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور اظهار داشت: شهرستان ابرکوه در استان یزد یکی از مناطق تاریخی و باستانی میهن اسلامی استکه در سفر اخیر جنابعالی به این شهرستان مشکلات میراث به سمع حضرتعالی رسید.
وی با اشاره به اینکه حدود ۳۵۰ اثر تاریخی ارزشمند در ابرکوه به ثبت آثار ملی نرسیده اند افزود: ثبت جهانی سرو کهنسال ابرکوه و گنبد عالی ۱۰۰۰ ساله و بادگیر خانه آقازاده که در ظهر اسکناس بیست هزار ریالی درج شده است نیاز به پیگیری دارد که امید است دستور پیگیری این امر مهم انجام شود.
ربانی در ادامه گفت: اختصاص اعتبار لازم در جهت تامین، شناسایی، ترمیم و نگهداری آثار ارزنده از دیگر درخواست های مردم فرهنگ دوست این شهرستان و مسئولین ذیربط می باشد.
وی ادامه داد: شهرداری ابرکوه آماده کار مشارکتی با میراث فرهنگی است و تاکنون کارهایی همچون معابر محله خواجه، محله پشت آسیاب، کوچه های تاریخی و … بصورت مشارکت انجام داده است و امید است دستور این مورد را صادر فرمایید تا در نقاط دیگر شهر هم کار مشارکتی انجام شود.

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

340 مطلب نوشته است .

  1. هادی می‌گه:

    در خصوص این نیاز شورای شهر چه وظیفه ای دارد و تا حال چرا پیگیری نکردید و برنامه شورا برای ثبت چه اقدامی خواهد کرد.
    راستی درخصوص موارد ثبت شده مخصوصا سرو چه کردید وضعیت ظاهری که در شان مردم ابرکوه نیست

دیدگاه شما

تمام حقوق این سایت برای © 2020 اخبار شهرستان ابرکوه. محفوظ است.
بهینه سازی شده king2net