انتقاد شورای اسلامی شهر ابرکوه از وضعیت پذیرش گردشگران سرو ۴۵۰۰ ساله ابرکوه(۵نظر)

انتقاد شورای اسلامی شهر ابرکوه از وضعیت پذیرش گردشگران سرو ۴۵۰۰ ساله ابرکوه(۵نظر)

ابرنیوز:شورای اسلامی شهر ابرکوه از وضعیت پذیرش گردشگران بازدید کنندگان سرو ابرکوه انتقاد کرد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری ابرکوه،در جلسه علنی شورای اسلامی شهر ابرکوه از وضعیت نامناسب در پذیرش گردشگران و همشهریان انتقاد و خواستار رسیدگی جدی اعضا و متولیان امر شدند.
درخت سرو ابرکوه که در شهر ابرکوه واقع در استان یزد قرار دارد به روایتی پیرترین موجود زنده دنیاست و گردشگران داخلی و خارجی زیادی جهت بازدید از آن به این منطقه مراجعه می کنند.
اعضای شورای اسلامی شهر ابرکوه در این جلسه با بیان این مطلب که ابرکوه یکی از قدیمی ترین شهرهای ایران است که در مرکز ایران و در محدوده استان یزد واقع شده است. هم اکنون آثار باستانی بسیار زیادی از روزگاران گذشته در این مکان به جای مانده است که نشان از وجود تمدنی بیاد ماندنی و قدیمی دارد. یکی از این جاذبه ها سرو تاریخی ابرکوه است و روزانه شاهد بازدید بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی هستیم خواستار بهبود وضعیت پذیرش کنونی سرو کهنسال ابرکوه شدند.

همچنین،اعضای شورای اسلامی شهر ابرکوه طی نامه ای به اداره راه و شهرسازی شهرستان آباده ،خواستار نصب تابلوهای راهنما و فاصله شهرهای کرمان،زاهدان و بندرعباس در ورودی دروراهی سورمق شدند.
اعضای شورای اسلامی شهر ابرکوه، با اشاره به اهمیت راهنمایی گردشگران داخلی و خارجی در مسیر های شهرهای مورد هدف گردشگری و لزوم نصب تابلوهای راهنما از مسئولین اداره راه و شهرسازی شهرستان آباده درخواست نصب تابلوهای راهنمایی فاصله شهرستان ابرکوه تا شهرها و استان های همجوار شدند.
در این نامه درخواست هایی از قبیل نصب مجدد تابلو فاصله که به خط فارسی باشد و قبلا روبروی خان خوره موجود بوده است و هم اکنون قابل مشاهده نیست و این تابلو مسافت ابرکوه یزد مشهد را تعیین می کند، انتقال تابلو فاصله ابرکوه یزد مشهد که در وسط مسیر رفت و برگشت دو راهی سورمق نصب می باشد به سمت راست جاده رفت منتقل گردد و نصب تابلو راهنما و فاصله شهر های مهم مشهد، کرمان، زاهدان و بندرعباس در دو طرف جاده ورودی به دور اهی ابرکوه ارسال گردیده است.
لازم به ذکر است که رونوشتی از این نامه جهت پیگیری به اداره راه و شهرسازی شهرستان ابرکوه ارسال گردیده است.

 

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

340 مطلب نوشته است .

 1. درد دل یه ابرقوئی می‌گه:

  دقیقا این مطلب در مورد نصب تابلو زیبا در دوراهی سورمق را بنده پارسال بعنوان یه پیشنهاد تو همین سایت در قسمت سوال از مسئولین نوشتم . کو گوش شنوا . اخه ورودی هر شهری باید سنبل داخل شهر باشه نه اینکه اثری از سرو ویا دیگر اثار باستانی در محل ورودی پیدا نشه . در ابتدای صفاشهر نوشتند بام فارس . در ابتدای اقلید نوشتند شهر امام زمان عج ، در ابتدای اباده … ولی ابتدای ابرکوه که میرسیم یه مشت خاک وخاشاک و… مشاهده میشه . بنظر مسئولین خودمون هم این رو فراموش کرده اند .

 2. حاج صادق می‌گه:

  واقعا وضعیت اطراف سرو بسیار زننده و زشت است و مایه آبروریزی شهر
  واقعا مسولین خجالت نمیکشند?

 3. صادق می‌گه:

  این بیانیه انتقاد از خود شورا و اهمال شورای شهر و شهرداری است

  شورا و شهرداری باید پاسخگو باشند نه طلبکار
  وضعیت سرو نماد سو مدیریت در شهر است

  • درد دل یه ابرقوئی می‌گه:

   پیرو همین مطلب میشه دقیقا مشخص کنید که متولی امر کیه؟ والا ما که بچه همین دیاریم تا حالا نفهمیدیم – میراث – یونسکو – شهرداری – فرمانداری – استانداری – شورای شهر – محیط زیست- جنگلبانی- اداره کشاورزی- کارگر شهرداری- مردم محله- مسافرین عزیز- تو رو خدا یکی جواب بده – اخه هروقت یه مشکلی پیش میاد سرو بیچاره صاحب نداره .

دیدگاه شما

تمام حقوق این سایت برای © 2019 اخبار شهرستان ابرکوه. محفوظ است.
بهینه سازی شده king2net