شرمندگی در اقتصاد، ولنگاری در فرهنگ/مصطفی قاسمی(۸نظر)

شرمندگی در اقتصاد، ولنگاری در فرهنگ/مصطفی قاسمی(۸نظر)

ابرنیوز:مطلب ارسالی یکی از همراهان سایت خبری ابرکوه را می خوانید.

بنده خودم وقتی‌که به فکر این جوان بیکار می‌افتم [شرمنده میشوم‌]. در بعضی از شهرستان‌ها بیکاری بالا است. البتّه ما نرخ یا به‌اصطلاح درصد بیکاری را یک‌مقداری معیّن میکنیم؛ حالا دوازده درصد یا ده درصد – همین‌که حالا گفته می شود- لکن این میانگین است. وقتی انسان این را می بیند شرمنده می شود؛ یعنی شرمندگی بنده‌ی حقیر از ملاحظه‌ی این آمار و مطالعه‌ی این حقیقت، از شرمندگی آن جوانی که بیکار میرود خانه و دستش چیزی نیست، کمتر نیست، بلکه بیشتر است؛ این را باید برطرف بکنیم.

“بیانات رهبری در دیدار رئیس و نمایندگان مجلس شورای اسلامی”

در قاموس سیاسی و نظام پاسخگویی اسلام بیشتر استناد می شود به آیه ۲۴ سوره صافات که می گوید نگهشان دارید همانا آنها مسئولند!! و این یعنی اینکه هر مسئولی در هر رده ای روزی باید جوابگوی اعمال انجام داده و نداده خود باشد ،خواه در این دنیا به روی مبارک بیاورد و خواه نیاورد.

با این همه و برای حفظ اعتبار و اعاده از هویت هم که شده جهت فرار از تیغ تیز افکار عمومی، بهترین راه، فضا سازی و حاشیه گریست؛ چه از تیترهای روزنامه ای و چه از آسمان و ریسمان بافتن بهانه تراشی. و این داستان این روزهای قصه تلخ پر غصه مملکت داری ماست!

دولتی که درصدد بود ۱۰۰ روزه اقتصاد را درمان و گردشگری را ۱۰ میلیونی کند و واحدهای صنعتی را ۱۰۰ درصد فعال کند و ۳ و نیم میلیون بیکار آنروزها را سرکار برد به مرور سوار بر کشتی از پیش به گل نشسته برجام شد و به امید دریای رحمت غرب تمام هم و غمش را پاروزنی بر این کشتی لرزان نهاد و حال این است که بیکاری ۶ میلیونی و تعطیلی حدود ۷۰ درصدی واحدهای صنعتی و تورم البته ۹ درصدی؟! چونان اختاپوسی بجان حرکت شتابنده کشور افتاده است.

عقب گرد رشد علمی به اذعان رهبری، حضور روزانه جاسوسان بنام غربی در دانشگاهای مادر کشور، دستبرد دست کم ۴۰ هزار میلیارد تومانی آمریکا به اموال ایران ( بنیاد علوی و..)، حضور رئیس سازمان محیط زیست در حمایت از رفع سگ کشی! بجای حضور در طوفان شن مردم اهواز، اعطای لقب آلوده ترین شهر جهان به زابل، خانه نشینی ۳ هزار نخبه علمی علیرغم حکم برائت تمامی دستگاه های حقوقی مسئول و هزار البته، بازگشت عزت به پاسپورت جیبوتی و کومور و.. تنها بخشی است از صدها گزاره دولتی که بر تارک اسلام رحمانی عنان حاکمیت چیده است.

و براستی چرا رهبری باید خجالت بکشد؟ چقدر کواکبیان نماینده اصلاح طلب مجلس درست گفت؛ که وزیر صنعت باید خجالت بکشد نه رهبری. خجالت و شرمندگی مستحق تفکری است که به اذعان معاون وزیر متبوعه اش نتوانست ۳ هزار میلیاردتومان پول مملکت را از سومالی و اردن بگیرد.

شرمندگی برای جریانی است که مدیرانش حقوق چند ده میلیونی می گیرند و سخنگوی کابینه اش آنرا امری عادی می داند. شرمندگی برای کسی است که ۱۰۰۰ روز تمام بجای یاعلی گفتن و تکیه بر زانوی خود، حرف زد و سخنرانی کرد و اوباما را رئیس جمهوری باهوش دانست.

چرا مقتدا و امام ما باید شرمنده باشد؟ مگر نگفتید به آمریکا اعتماد نکنید؟ مگر نگفتید خط قرمزها حفظ شود؟ مگر نگفتید دولت حاشیه سازی نکند؟ مگر نگفتید برجام با حدود ۳۰ تبصره اجرا شود؟ مگر نگفتید پرهیز از نگاه به بیرون؟ مگر نگفتید دوری از نفوذ در دستگاه محاسباتی؟ و دهها و صدها تذکر دیگر… . ،کدام یک از آنها انجام شد؟

شرمندگی برای کسی است که در روز روشن، عضو چندین و چند هیات مدیره است و در کابینه است. شرمندگی برای کسی است که نفت ۱۲۰ دلاری را از دوغ یک لیتری نیز ارزان تر کرد. شرمندگی برای کسی است که ایران صادر کننده بنزین را رساند به وارد کننده محض بنزین آنهم از نوع بی کیفیتش. شرمندگی برای کسی است که جرات ندارد جزئیات قرارداد نفتیش را فاش کند. شرمندگی برای کسی است که فکر روز و شبش می شود دیدار با محکومین فتنه و اعتبار مینو و ربنای شجریان ضد دین به اذعان خودش.

شما شرمنده نیستید و به تعبیر خدا در قرآن که به پیامبرش می گوید از آنها درگذر و برای آنها طلب آمرزش کن نه تنها از وزیری که به گفته خودش خط قرمز را رعایت نکرد، حمایت می کنید،بلکه او را سرباز انقلاب می نامید. شرمنده برای شما که یک نقطه سیاه که نه خاکستری هم نیست وجود ندارد؛ برای شمایی که در پایین ترین سطح رفاهیات گذران عمر می کنید.

شرمندگی برای کسی است که دخترش با بهائیت عکس یادگاری می اندازد و پسرش بخاطر دهها اختلاس و ۱۷۰ زونکن پرونده در زندان است. شرمندگی برای کسی است که یقه پیراهنش را به نشانه انقلابی گری تا زیر چانه می بندد و در خانه چند هزار متری شمال تهران گذران عمر می کند. شرمندگی برای کسی است که بجای رفتن بین محرومان، نوروزها در کیش استراحت می کند آنهم در محیطی کاملا تحت الحمایه!

آری اوضاع کشور و اقتصاد و فرهنگ در تیترهای دهها روزنامه حامی دولت خوب است و چند متر آنطرف تر، نایب امام عصر بخاطر وضعیت پیش آمده باید شرمنده باشد. کجاست شورای عالی فضای مجازی؟ کجاست شورای عالی انقلاب فرهنگی؟ کجاست شورای عالی آموزش و پرورش؟ کجاست وزارت به اصطلاح ارشاد اسلامی؟ کجایند مردان و ژنرال های جمع کننده این ولنگاری فرهنگی غمبار!!

رهبر و مقتدایمان، ما به جای تمامی آنها که باید شرمنده باشند و خجل زده، از شما عذر می خواهیم. روزی فرمودید تهاجم فرهنگی، تکنوکراتها خندیدند، روزی فرمودید شبیخون فرهنگی و اصلاحاتیون آن روز آنرا به محاق بردند، روزی فرمودید ناتوی فرهنگی جدی نگرفتیم، بعد شد نفوذ فرهنگی و حال نتیجه آن تهاجم و شبیخون و ناتو و نفوذ شد ولنگاری!

برخی از مردان مرد سیاست و فرهنگ ما دنبال رفع و رجوع امور شجریانند، احوالپرسی زندان آزاد شده های فتنه، دنبال ابداع برچسب و ناسزایی جدید برای حذف جریان انقلاب. برخی از مردان وطنم تقویمشان هنوز روی مرداد ۹۲ قفل کرده و هنوز در فضای انتخابات آن سال مانده اند و نمی دانند سه چهارم عمر دولتشان به سر آمده است.

شرمنده نباش ای عزیز و مقتدای ما، پرچم و بیرق بر دوش تو، توسط پابرهنگان بیشه روح الله خواهد رسید به بقیه الله.

برای خواندن دیگر نوشته های این نویسنده به اینجا بروید.

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

3636 مطلب نوشته است .

 1. صادق می‌گه:

  آدرس غلط ندهید
  مردم در این دعوایی حیدری و نعمتی مشغول نکنید
  همه مقصرند
  هم مردم و هم مسولین

 2. هادی می‌گه:

  ابتدا از مردم به خاطر معرفی و حمایت معجزه هزاره سوم که موجب نهادینه شدن فساد و نابودی اقتصاد و فرهنگ عذرخواهی نمایید
  واقعا یا خرایکاری همفکرانتان توقع داشتید زمین سوخته اقتصاد ایران صد روزه اصلاح میشود
  فکر نکنید باتخریب -مردم دست گل شما را فراموش میکنند سعی کنید اگر دین دارید لااقل آزاده باشید و واقعیت را وارونه جلوه ندهید
  توصیه مشفقانه به جنابعالی این است که قدر نعمت جمهوری اسلامی را بدانید و با این ادبیات صورت تنها حکومت عالمان شیعه در جهان را چنگ نزنید

  • کریم می‌گه:

   اگر زمین سوخته بود خیلی بیجا کردند گفتند صد روزه درستش میکنیم. چنگ را کسی به چهره نظام شیعه زد که با دروغ پاکدستی آمد و این شد و چنگ را به چهره نظام شیعه خائنین وطن فروشی زدند که فتنه ۸۸را بر پا کردند و با پر رویی تمام از تقلب در سال ۹۶ دم میزنند!!!!!

 3. دلواپس راجی می‌گه:

  مصطفای عزیز, خیلی از قلمت,از دغدغه هایت ,از احساس مسئولیتت, از ایمان سرشارت, از قریحهء مستعد و ذوق خدادادیت لذت بردم. خداوند تو و جوانان غیور و بی باک مومن امثال تو را برای دوران پر تلاطم انقلاب اسلامی حفظ فرماید. از رویش های مبارک شاخه های سبز و با طراوت بر پیکر تنومند درخت انقلاب اسلامی بسیار خرسندم.دعای همه خوبان عالم بدرقه راهت. اما از این ها چه توقع و چه انتظار؟ کسانی که از روز اول ناصحان را دست بستند و ….و عزت را که نزد خدا و رسولش هست از بیگانگان تمنا کردند و …حالاهم که نتایج شوم این بد عهدی را دیده اند سر در لاک تجاهل فرو برده و با کمال پرروئی دولتهای کذشته را مسئول این نابسامانی ها میدانند.غافل از اینکه این مملکت صاحب دارد و دوران خزان البته به سر خواهد آمد. ان موعدهم الصبح الیس الصبح بقریب.

 4. محمد می‌گه:

  دوست غصه خوار اون هشت سال که ماشین اقتصاد داشت توی دره بی فکری و فساد سقوط میکرد از قلم آتشین شما چرا خبری نبود؟

  • امین می‌گه:

   معلوم میشه خیلی از معامله پرتی !!دوست عزیز برای نمونه در همان دوران فقط در بخش مسکن که امروز به برکت تدبیر دولت پدر بزرگها کلا خوابیده دهها هزار واحد مسکن مهر برای جوانان ساحته شد یا مثلا در همین شهر ستان محروم و دور افتاده حودمان از باب مشت نمونه خروار چندین طرح بزرگ مثل راه آهن و فولاد و کابل سازی و کارخانجات کاشی آبرسانی از اقلید و فاضلاب و احداث چندین مرکز آموزش عالی نظیر پیراپزشکی و ….. ایجاد شد که در این دولت نظیرش دیده نمیشود. کسب و کار مردم هم که رونق داشت حالا خودت قاضی اون وقت داشتیم سقوط میکردیم یا حالا؟

   • هادی می‌گه:

    کدام راه اهن و فولاد و کاشی
    وضعیت کاشی را قطعا یهتر می دانید و فعلا اگر روزی فعال شود به دلیل بد جانمایی شدن به حز سرطان برای ابرکوه سوغاتی ندارد
    شاید هم عوامفریبی پالایشگاه را میگویید لطفا بگویید پول مردم چه شد
    راستی قیمت هر روز ارز را که یادتون میاید
    نفت ۱۴۰ دلاری را که حتما یادتون میاید درامد ان که در دست خاوری و زنجانی ها ست
    لطفا وضعیت ونزوئلا را مطالعه کنید قطعا نظرتان عوض میشود و دلخوش به مسکن مهر و مرتب پول چاپ کردن و رونق مصنوعی نخواهید بود

    • محمود می‌گه:

     کدام راه آهن؟عزیزم وقتی می خواهی بری یزد تو کفه بعد از فیض آباد اگه چشاتو واکنی یک پروژه زیر سازی شده کامل آماده ریل گذاری میراث دولت قبل را خواهی دید که تو این دولت فقط دو سال است که در احداث یک دهنه پل آن وامانده اند! ضمنا خاوری و زنجانی را که حاصل دولت پر طمطراق سازندگی بود و در دولت عدالت و مهرورزی دستشان رو شد را ولش کن. امروز حقوقهای دویست میلیونی و پاداشهای میلیاردی مدیران و توجیه و ماستمالی سخنگوی دولت تدبیر و کلید را تماشا کن .. عزیز دلم نمیخواد بری ونزوئلا. کافیست وضع بازار خودمون را مطالعه که نه فقط مشاهده کنی تا حساب دستت بیاد. تعطیلی کارخانه های کاشی هم مثل بقیه واحدهای تولیدی سراسر کشور لابد مربوط به دولت قبلیه!!!؟؟؟؟

دیدگاه شما

تمام حقوق این سایت برای © 2019 اخبار شهرستان ابرکوه. محفوظ است.
بهینه سازی شده king2net