اعلام تعداد واجدین شرایط رأی دادن در حوزه های انتخابیه استان یزد به تفکیک

اعلام تعداد واجدین شرایط رأی دادن در حوزه های انتخابیه استان یزد به تفکیک

ابرنیوز:رییس ستاد انتخابات استان یزد با بیان این که آمار کاندیداهای مجلس استان یزد به ۹۳ نفر رسید،تعداد واجدین شرایط رأی دادن در حوزه های انتخابیه استان یزد را اعلام کرد.

محمدعلی طالبی در بخشی از نشست خبری خود اظهار داشت: در حال حاضر حوزه انتخابیه اردکان شش کاندیدا، یزد ۳۸ کاندیدا، مهریز ۳۰ کاندیدا و میبد ۱۹ کاندیدا برای حضور در رقابت انتخاباتی آماده می‌شوند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد با بیان اینکه برای رقابت مجلس خبرگان رهبری نیز در حال حاضر دو نفر در استان برای یک کرسی با یکدیگر رقابت می‌کنند، عنوان کرد: از استان یزد چهار نفر برای مجلس شورای اسلامی و یک نفر برای مجلس خبرگان رهبری انتخاب خواهند شد.

طالبی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آمار افراد واجد شرایط رای در استان یزد اظهار داشت: در استان یزد در مجموع ۶۶۵ هزار و ۵۰۴ نفر واجد شرایط رای هستند که حوزه انتخابیه یزد شامل شهرستان‌های یزد و اشکذر با ۴۰۵ هزار و ۶۷۹ نفر بیشترین افراد واجد شرایط رای دادن و اردکان با ۵۲ هزار و ۱۱۵ نفر کمترین آمار افراد واجد شرایط رای در استان یزد را داراست.

وی ادامه داد: در حوزه انتخابیه میبد شامل شهرستان‌های تفت و میبد نیز ۸۶ هزار و ۴۱۷ نفر و در حوزه انتخابیه مهریز شامل شهرستان‌های ابرکوه، بافق، بهاباد، خاتم و مهریز ۱۲۱ هزار و ۲۹۳ نفر واجد شرایط رای دادن هستند.

طالبی عنوان کرد: در استان یزد در مجموع ۷۱۹ شعبه اخذ رای در نظر گرفته شده که ۵۱۳ شعبه شهری و ۲۰۶ شعبه روستایی است و از این تعداد شعبه، هفت مورد نیز برای اقلیت‌های زرتشتی در شهرستان‌های یزد، تفت، اردکان و میبد تدارک دیده شده است.

رئیس ستاد انتخابات استان یزد، تعداد شعب اخذ رای در شهرستان‌های استان را به تفکیک در ابرکوه ۴۶ شعبه، اردکان ۶۲ شعبه، اشکذر ۳۱ شعبه، بافق ۳۵ شعبه، بهاباد ۲۳ شعبه، تفت ۶۴ شعبه، خاتم ۳۶ شعبه، مهریز ۵۳ شعبه، میبد ۶۷ شعبه و یزد ۳۰۲ شعبه اعلام کرد.

طالبی با اشاره به اینکه انتخابات از ساعت هشت صبح روز هفتم اسفندماه انجام می‌شود، افزود: مدت قانونی تعیین شده برای انتخابات، ۱۰ ساعت است که در صورت اعلام وزیر کشور، این زمان تمدید خواهد شد.

— برگرفته از فارس یزد


 

 

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

3637 مطلب نوشته است .

دیدگاه شما

تمام حقوق این سایت برای © 2020 اخبار شهرستان ابرکوه. محفوظ است.
بهینه سازی شده king2net