انصاف و انتقاد (تأملي در نامه گروهي از جوانان به فرماندار ابرکوه)/ علی اکبر قیومی(۷۰نظر)


Warning: Use of undefined constant auto - assumed 'auto' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home3/abarnews/public_html/wp-content/themes/wp-max-1-new/templates/single.post.template.html on line 20
انصاف و انتقاد (تأملي در نامه گروهي از جوانان به فرماندار ابرکوه)/ علی اکبر قیومی(۷۰نظر)

ابرنیوز:مطلب ارسالی به ابرنیوز با عنوان “انصاف و انتقاد (تأملي در نامه گروهي از جوانان به فرماندار شهرستان)” را می خوانید.

چند روز پیش سخنان فرماندار ابرکوه با عنوان“فرماندار ابرکوه از دیده نشدن دستاوردهای برجام به شدت انتقاد کرد” در سایت خبری ابرکوه منتشر شد.

بازتاب سخنان فرماندار ابرکوه، انتشار نامه گروهی از جوانان ابرکوه با عنوان” نامه جمعی از جوانان ابرکوه/در جستجوی واقعیت با ۱۸ سؤال از آقای فرماندار” در ابرنیوز را به دنبال داشت.

مطلب “انصاف و انتقاد (تأملي در نامه گروهي از جوانان به فرماندار شهرستان) نوشته علی اکبر قیومی،بازتاب نامه فوق است.

متن این مطلب را می خوانید:
بهانه نگارش این متن نامه گروهی از جوانان شناخته شده ابرکوه خطاب به فرماندار شهرستان است که در پی سخنان صریح ایشان در حمایت از سند برجام در رسانه ها انتشار یافته است. اگرچه در مقام پاسخ به مدعیات و محتوایت این نامه نیستم اما لازم می دانم نکاتی را در این باره با مخاطبان فهیم و فرزانه در میان گذارم.
نخست آنکه بعید می دانم فرماندار محترم به عنوان نماینده دولتی که صبر و سکوت را پیشه خود ساخته است درصدد پاسخ به این نامه برآید. اصولاً دولت جدید (کاملاً برعکس دولت دلبند دوستان در دوره گذشته) هیچگاه به دنبال التهاب آفرینی و جنگ روانی در فضای جامعه نبوده است و و تمام “گلوله” هایی که از “کلام” مدعیان خارج می‌شود را با “گل” هایی از جنس “سلام” پاسخ خواهد می دهد.
۲) باید لحن مؤدبانه و ظاهر عالمانه نامه دوستان را ستود و از آن تقدیر کرد. همین که دوستان دلواپس بیاموزند که در گفتار خود از ادبیاتی محترمانه استفاده کنند و لااقل رنگ و لعاب تخصصی به گفتار و نوشتار خود بدهند و برای اثبات مدعای خود به جای توسل به شعار، از اعداد و ارقام استفاده کنند، پیشرفت بسیار بزرگی محسوب می‌شود که باید از این بابت خوشحال و سپاسگذار بود.
۳) دوستان دلواپس باید بابت بازشدن فضای نقد دولت و قدرت از رئیس جمهور یازدهم سپاسگذار باشند. در سالهای گذشته چه کسی مطلبی در نقد خط مشی تیم مذاکره کننده قبلی می نوشت؟ چه کسی از دستاوردهای نداشته آنها را انتقاد می کرد؟ قطعاً فضای انتقاد و گفتگو به صلاح و مصلحت کشور است. خوشبختانه امروز نقد برجام و سیاست های دولت را از هر تریبونی می‌توان شنید. از رسانه کاملاً “ملی” عزیز تا بسیاری از هیأت‌ها و خطبه های جمعه و جماعات. ما این امر را به فال نیک می‌گیریم و امیدواریم همه گروههای سیاسی از این فضای نسبتاً باز استفاده کرده و انشاا… وقتی در قدرت قرار گرفتند نیز آنرا فراموش نسازند.
۴) ضمن سپاس و ارج نهادن به صراحت دوستان عزیز که این نامه را امضا نموده اند لازم است یادآور شوم که برای تأثیرگذاری یک متن استفاده از عناوین “قطور” کافی نیست؛ بلکه اثربخشی یک فعالیت به اخلاص و انصاف و تخصص و صد البته توفیق الهی نیازمند است. بالاخره ما نیز زمانی دانشجو بوده ایم و میدانیم که داشتن سمت اجرایی در تشکل‌های چند نفره دانشجویی و یا دبیر بودن در همایش “ملی” که حتی در سایت گوگل هم هیچ نشانی نمی‌توان از آن یافت، افتخار علمی یا اجرایی چندانی محسوب نمی‌شود و صد البته با روحیه صداقت و اخلاص و گمنامی که قطعاً از ویژگی های یک “بسیجی” است سازگاری ندارد (به خوانندگان محترم توصیه می‌کنم “همایش ملی انقلاب اسلامی نگاه به آینده، پرسش از درون” و نیز “همایش ملی انقلاب اسلامی و استحکام ساخت درونی نظام” را حتماً در اینترنت جستجو کنند.)
۵) یکی از ایرادات جدی وارد بر انتقاداتی که از سوی دلواپسان مطرح می‌شود نصفه و نیمه دیدن قضایاست. (توصیه می‌کنم داستان معروف مثنوی درباره دیدن نیمی از ماجرا و غفلت از نصفه دیگر را حتماً بخوانید) فی‌المثل در اینجا دوستان عزیز طوری ازخرید هواپیما صحبت کرده اند که گویا رئیس جمهوری برای تعطیلات آخر هفته هیأت وزیران و یا متمولان هواپیمای ایرباس خریده است؟ واقعاَ متوجه نیستید که صنعت هوانوردی در دنیا یک تجارت بسیار بزرگ محسوب می شود؟ آیا واقعاً نمی دانید کشورهای همسایه ما نظیر ترکیه و قطر و امارات، سالانه میلیاردها دلار از جابجایی (ترانسفر) مسافران ایرانی کسب در آمد می کنند؟ آیا نمی بینید بسیاری از حجاج ایرانی با خطوط هوایی سعودی جابجا می شوند؟ آیا نمی بینید صف خرید بلیط خطوط هوایی بین المللی از ایرلاین های ضعیف و ورشکسته داخلی شلوغ تر است؟
برادران عزیز؛ آیا واقعاً متوجه نیستید که خرید هواپیما برای کشور یک “سرمایه گزاری” محسوب می شود و نه “هزینه” ای برای آتش زدن اموال ملت؟ به مخاطبان خود حق بدهید وقتی متوجه می شوند که شما تفاوت “سرمایه گزاری” و ” هزینه ” را نمی دانید (و یا تجاهل می فرمایید) در تخصص شما تردید کنند.
۶) “انتقاد” ضامن جلوگیری از فساد است و چنانچه دوستانی چون شما، دولت دلبند قبلی را نیز از انتقاد معاف نمی نمودند، شاهد شکستن رکورد انواع مفاسد اقتصادی در آن دوران نبودیم. به هر روی خوشحالیم که مهر سکوت دوستان در این دولت شکسته شده است. انتقاد از دولت و قدرت در همه دوره ها لازم است اما باید بدانیم که انتقاد باید همراه با تخصص، انصاف و اخلاق و در جهت اصلاح گری و خیرخواهی باشد و نه خدای ناکرده ملغمه ای از ناآگاهی و بی انصافی و آن هم در جهت تحریک اذهان  و تخریب افراد در جامع منتشر شود. صورت دوم نه با تقوای الهی و آموزه های دینی سازگار است و نه مقتضای تدبیر و عقل سلیم است.
باری، باید بسنده کرد. بیایید و به مشکلات ملموس مردم در شهر خودمان بنگریم. دوستان محترم، چنانچه در متن نامه نیز یادآور شده اید تمام توان محدود دستگاه های اجرایی شهرستان مصروف خدمت بیشتر و بهتر به مردم می شود. تیم اجرایی دولت واقعا سعی دارد تا از حواشی بپرهیزد و این در حالیست که رقبای عزیز از تمام توان و تریبون ها و همه مناسبت ها برای انتقاد و طعنه به دولت استفاده می کنند. امید و استدعای من آن است که توان و تخصص خود در جهت طرح و تحلیل مسائل ملموس منطقه و کارآفرینی و اشتغال استفاده کنید و به مدیران شهرستان نیز در جهت ساختن شهری بهتر مشاوره دهید.
آینده میهن عزیزمان بسیار بهتر و روشن تر از امروز آن بادا. ان شاء الله

برای خواندن دیگر مطالب این نویسنده به اینجا بروید.

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

3637 مطلب نوشته است .


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home3/abarnews/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405
 1. امیر می‌گه:

  شاهد هستیم که اقای قیومی در مطالبشون به صورت مکرر از انتقادپذیری اقای روحانی مانوور می دهند ولی ای کاش وقت داشتید در این زمینه بیشتر مطالعه می کردید تنها کافیست در موتور جست و جوی گوگل سرچ کنید متون پاسخ روحانی به منتقدین!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 2. حسین می‌گه:

  سوالات دوستانی که این نامه را طراحی کردن واقعا عالی بود.هرچند ثمره ای نداشت.خداشکر گذر زمان به ما نشان داد مذاکره با امریکا نتیجه ای ندارد.ای کاش مسولین چشم خود را نسبت به تحریم های جدید پسابرجام باز می کردند.

 3. اهل ابرکوه می‌گه:

  ای خدا اینا چیه نوشتین آقای قیومی؟؟؟؟!!!!!!!!!!
  خوب اگه جوابی ندارید مجبورید دست به قلم بشین؟؟ آبروی اصلاح طلب ها رو بردین. آقای فرموندار بی زحمت اگه میشه بیاید جمعش کنید.

 4. حسن می‌گه:

  سلام.

  “باری، باید بسنده کرد. بیایید و به مشکلات ملموس مردم در شهر خودمان بنگریم.” چشم. ”
  مثال:تعطیلی کارخانه ای در ابرکوه.” به دولت بگویید به فکر این رکود باشد.

 5. محمدرضا می‌گه:

  معذرت می خوام اونجایی گفتین (دولت به دور از التهاب افرینی) و اینا میشه معیارتون رو در مورد التهاب افرین بودن یا نبودن یک کار بگین.     
  یعنی با این معیار شما انتقاد هرروزه از شورای نگهبان( که دقیقا مخالف حرف امام و رهبری است) التهاب افرینی نیست؟

 6. عادل می‌گه:

  خوشم مياد به دليل عدم استدلال و پاسخ منظقي به سوالات رو آورديد به مسائلی مثل اينكه فلان همايش رو سرچ كنيد و يا فلان شخص معلوم الحال و …!

  جواب لطفا

 7. محمد می‌گه:

  متاسفم براي اين شهرستان كه دغدغه باسوادهاش و چيزفهم هاش اين چيزاست.

 8. ورزشکارر می‌گه:

  آقای قيومي انگار متوجه نیستید.
  صحبت اخیر حضرت آقا را گوش بدید بعد :آقا فرمودند دو سال مذاکره کردیم ولی بی فایده…..

  بعدشم فرماندار مگه خودش زبون ندارند یا بلد نیستند پاسخ بدهند و یا…

  بعدشم اگر شما میخواهید جواب بديد و ادعا دارید لطفا سوالهارو جواب بديد نه حرفهای بی ربط

  هواپیما خريدن بهتر بود یا وام کم درصد دادن به مردم یا کمک به مردم یا مسکن ساختن برا جوونا یا وام ازدواج رو بیشتر کردن و هزار تا یا یا یا دیگر 

  خودتون رو نزنید به خواب آقای قيومي 

 9. اصغر می‌گه:

  سوال حق هر شهروندی است ولی جواب دادن وظیفه هیچ دولتمردی نیست، تاریخ چند صد ساله ایران اینو میگه، علی الخصوص تاریخ هشت ساله دوره ریاست جمهوری دکتر محمود

 10. سیب زمینی می‌گه:

  دوستان قبل از خاتمه دادن به ارائه نظرات لطفا و حتما این دو تا همایشی که دوستان دبیرش بودن را یه سرچی تو گوگل بکنند، به هر حال همه اهل فضل هستن دیگه

 11. علی می‌گه:

  اقای قیومی، دمت گرم، به قول دکتر احمدی نژاد آب را ریختی همونجایی که میسوزه … ولشون کن بابا، مگه کسی به صدها سوال ما در زمان دولت گل و بلبل دکتر احمدی نزاد جواب داد که شما میخوای جوابشون را بدی

 12. ایرانی می‌گه:

  سئوال دانشجویان بجا وحق طبیعی شهروندی انهاست .جواب استاد قیومی هم در خور تامل و تقدیر . دوستان اهل علم بگذارند این مباحثه ها ادامه داشته باشد .قدر شرایط را بدانیم و با مسایل حاشیه ای محیط را الوده نکنیم. قطعا دوستان دیگر هم در این خصوص مطالبی و احتمالا پاسخی دارند که منتشر خواهند نمود .با سخنان نیش دار وزننده مسیر مباحثات عالمانه را تخریب نکنیم

 13. اکرمی می‌گه:

  سلام خدمت کلیه عزیزان بویژه برادرگرامی آقای قیومی خدمت جناب عالی عرض کنم ماها(به دیگران اهانت نشودخدای ناکرده)هنوز ندیدیم دونفربانظرات متفاوت باهم بحث کنندویکی نظردیگری راحتی یک درصد قبول کندبعدازپایان بحث بازهرکدام حرف خودمان رامی زنیم. دوم اینکه دوستانی که نظرمخالف نسبت به دولت دارند محبت کنندیک نفررابعنوان دولت بعدی معرفی نمایند تاهمه به ایشان رای دهند ولی به شرط اینکه کلیه مسئولیت رابه عهده بگیرند نه اینکه مثل دولت قبل دکتر دکتر کردنشان کوش فلک راکرکرده بودوبه ناگاه ………..ازصدرتاذیل شان یک نفر……پیدانشودتایک معذرت خواهی خشک و خالی بابت مواردعدیده ای که مجال بیانش نیست وخود عزیزان بهترازحقیراطلاع دارند بکند
  سوم اینکه بنده متعجبم ازاینکه درزمان فعلی اوضاع جنگی که حضرات خیلی دوست دارندوهرروز به هردری می زنندتاآتش آن رابیفروزند(ازحمله به افرادگرفته تاسفارت خانه های خارجی)درمنطقه رونق خوبی دارد.اگرهم دنبال آرامش وارتباط مسالمت آمیز هستیم که سعی دولت برآن است درسایه احترام به دیگران بدست می آید .چراکه دردنیای کنونی درشت گویی وتحقیر دیگران چراغ راه نیست بلکه احترام متقابل می تواند باعث عزت وسربلندی ملتی رادرجهان فراهم سازد.

 14. دل زده می‌گه:

  عجب حرفی زدین جناب زارع زاده
  بزغاله ………………
  احسنت احسنت احسنت متشکر

 15. دلواپس دولت زده مفلس می‌گه:

  رسمی بوده در گذشته ابرکوه که قصابان,چند روز قبل از ذبح گاو,بخاطر ایجاد رغبت در مردم و فروش گوشتش,حیوان زبان بسته را با هفت قلم زینت و آرایش بزک نموده و با هو و جنجال بچه ها و به به و چه چه گفتن در کوچه ها می گردانده اند.این عمل را اصطلاحا ” بره بره گو” می گفته اند. در مثل مناقشه نیست, اما از اکبر آقا (که مورد احترام رافم این سطور هستند) بسیار بعید بود که در تعریف و تمجید از نداشته های دولت و لا پوشانی آنهمه نقاط ضعف اظهر من الشمس , این نقش را که نوعی خود زنی سیاسی است بر عهده بگیرند. این جوابیه نیابتی که مشحون است از طعن و نیش و تعریض و عقده گشائی و زخم زبان و بیشتر به قصد مخذول و منکوب کردن حریف نگارش یافته تا پاسخی منطقی به سوالات پیرامون عهد نامه ! برجام , اگر از دیگری بود به قول صائب تبریزی عمل میشد که : “آن کس که به قرآن و خبر زو نرهی آن است جوابش که جوابش ندهی. اما وجوه مثبت و مایه های تعدیل ایشان آنقدر ها است که این سهوالقلم ها و دفاعیات بی تامل را به دیده اغماض نگریست. برادر عزیز کلاه خود را قاضی کنید و از خود بپرسید این جوانان به قول شما شناخته شده و صدها جوان شناخته نشده دیگر که سوالات متین و منطقی آنها در خصوص برجام بی فرجام و ابهامات و مکتومات فرا روی آن , طیف دگر اندیش غربگرای لا یشعر را آنچنان آشفته کرده که به یاوه گوئی و هرزه گوئی افتاده اند,مگر چه گناهی مرتکب شده اند که به خاطر چند سوال به تصدیق خودتان مودبانه و عالمانه باید اینگونه آماج قلمهای زهرآگین لجام دریده قرار گیرند؟تا زمانی هم که آقای فرماندار مردم را بخاطر شادی نکردن شماتت نکردند,کسی لام تا کام نگفت, اما مردم که “بوق “نیستند . مسئول یعنی مورد سوال و پاسخگو, در زمان گذشته اربابان و خانها از طریق لات و لوتهای محله و باج سبیل بگیرها پاسخ جوانان پرسشگر چشم و گوش باز شده را میدادند و انها را سر جای خودشان مینشاندند اما امروز وضع فرق میکند . دفاع کور کورانه از عملکرد اشتباه دولت مثل برجام بی فرجام است.

 16. محمد رضا می‌گه:

  جناب آقای قیومی

  این همه یک ،دو ،سه ،چهار قطار کردید که چیو نشون بدید؟ ما هر چه عزت داریم به خاطر اسلام و دوراندیشی های رهبرمونه که اینو اصلا نمیخواهید بفهمید . چقدر رهبر در سخنرانی های خودشون به مناسبت های مختلف گوشزد کردند که من به این مذاکرات خوشبین نیستم ولی دولتمردان مغرور حرف خودشان را زده و کار خود رو انجام دادند و ذلّت رو برای ما به ارمغان آوردند و مدال افتخار گرفتند که در آینده ای نه چندان دور به سوگ آن خواهیم نشست و اما جانبداری جنابعالی از فرماندار نیز از حزبی بودن شماست توجیه دیگری ندارد جواب دادن به سوالاتی که عزیزان نموده اند واجب است اگر چه پاسخی برای آنها ندارید!!!!!!!!!!

  • یه دوست! می‌گه:

   دوست عزیر شما که به صحبت های رهبر ارجاع میدید! جالبه فقط همین قسمت رو شنیدید؟؟؟؟
   جاهای که رهبر معظم انقلاب از تیم هسته ای دفاع کرده و اونا رو امین و فرزندان انقلاب خطاب میکنه شما خواب بودید؟؟ من نمیذونم چرا بعضی ها میخوان از رهبری جلو بیفتن؟؟؟

   متن سخنان رهبر:رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار مسئولان و کارگزاران نظام:
   تیم مذاکره کننده ایران امین، غیور، شجاع و متدین هستند-۲ تیر ۱۳۹۴

   • $$$$$$$ می‌گه:

    این اقایون هم مانند اقای رفسنجانی فعلا مورد تایید رهبری هستند و یادمان نرود که چه تذکر هایی رهبر به این بندگان خدا داد و نادیده گرفته شد.درضمن جمله فوق مربوط به قبل از برجام است

 17. سلام می‌گه:

  برادر بزرگوار مگه نویسنده های اون نامه به سابقه فرماندار سوال داشتند که شما اینطور جواب میدی تا کی چشم مبارکتون رو واقعیات میخواید ببندید

 18. شهروند می‌گه:

  اینها همش بازیه، راست وچپ-اصلاح طلب و اصولگرا-…

 19. ناقلا می‌گه:

  سلام

  – آقای زارعزاده ابرقویی به نظر شما متن”بزغاله ای روی پشت بام…” در دولت قبل بیشتر نمود نداشت؟؟؟؟ – “محرمانه ملت نامحرم این دولت…” یاد آوری حدود ۱۷ میلیون رای به دولت[دولت نامحرم] – ضمنا آقای عادل هم در ساعت ۱۰:۵۰ به نامحرم بودن دولت اشاره ای داشته اند. – آقای سبحان هم در ساعت ۱۱:۵۳با دوتا نامه نظرشون کلا از دولت برگشت که فکر کنم با نگاه به سنشون میتوان با توجه به تغییر دولتها در طول انقلاب میزان برگشتن ایشان را محاسبه کرد چون با هر نامه مسلما ایشان برگشته اند.- آقا احسان هم اگه بصیرت را برای ما تعریف کنند ممنون میشویم – آقا رسول در ساعت ۱۱:۳۱ …. کسی به آقای قیومی نامه ننوشته است عین این است که سوالات شما هم کشوری است نه شهرستانی که فرماندار جواب بدهند.

 20. حسینی می‌گه:

  احسنت بر زارع زاده ابرقویی
  حرفت بیست بیست بود
  واقعا ارزش خوندن ندارد این متن.
  فقط دارن یه چیزی میگه که بگن ما هم هستیم
  واقعا کیف کردم از داستان بزغاله …

 21. محمدحسین رمضانی می‌گه:

  ما منتظر جواب نامه دوستانمون هستیم.
  اقای فرماندار شما خودتان جواب بدهید؟؟؟

 22. زارع زاده ابرقوئی می‌گه:

  اول سلام
  دوم اینکه اصلا وقت خوندن این متن بی ارزش جناب قیومی را نداشتم ولی از نظرات دوستان متوجه شدم که باید بر پایه بی اساس باشد
  متاسفم که چرا بعضی ها مثل ایشان کاسه داغتر از آش می شوند و کلام را به پایان برم با این داستان که:
  بزغاله ای
  روی پشت بام بود
  و به شیری که از پایین عبور
  می کرد ناسزا گفت.
  شیر گفت :
  این تو نیستی که به من ناسزا
  می گوید ،
  بلکه این جایگاه توست
  که به من ناسزا می گوید.

  بله بعضی ها از خود هیچ ندارند و هیچند و به پشتوانه دیگران یا به دلیل موقعیتشان جرأت اظهار نظر دارند.

  ( شیخ بهایی )

  • شاعر می‌گه:

   سلام اولا متن آقای قیومی هرچه که هست به نام و عکس ایشان منتشر شده است اما شما بدون اینکه خود را معرفی کنید آن را نقد کرده اید ثانیا شما که وقت خواندن متن را نداشتید ازکجا فهمیدید بی ارزش است؟ ثالثا ارا…که به بعضیها نسبت داده اید مبهم است.

  • حاجی می‌گه:

   جناب زارعزاده
   شما که فرصت خوندن متن رو نداشتی چجور وقت کردی این همه کامن رو بخونی برادر؟؟ 

 23. کاظم می‌گه:

  شمارابه خدا یکی ازدستاوردهای برجام رابرای مابی سوادهای دهاتی هم تشریح کنیدیایکی ازدست آوردهای دوساله این دولت کریمه رااگرداریدبیان بفرمایید تاماهم روشن شویم. تبدیل بیست هزار سانتریفیوژ به شش هزارتا که افتخار نیست وجشن ندارد.تبدیل۱۱تن اورانیوم به سیصدکیلو که افتخار نیست. نابود کردن قلب راکتور آب سنگین اراک که نیازبه جشن های تحمیلی درمدارس ندارد.پذیرفتن حضور۱۵۰نفربازرس درسایت های هسته ای در۲۴ساعت برای همیشه iهم همینطور. کدام افتخار؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • محمد د می‌گه:

   کاظم اقا ناراحت نشو کمی دندون رو جیگر بزار دو سال دیگه دوباره انتخاباته. این بار با دوستای دلواپست دوباره رای بدین به جناب اقای جلیلی شاید رای بیاره انوقت ۱۱تن اورانیوم برات میکنه ۱۱۰ تن اونوقت همه سه وعده کیک زرد میخوریم.  

   • محمد رضا فاتحی می‌گه:

    نه همین که این دولت اعتدال گرا و غرب دوست کاری کرد که مجبور شدیم وزیر خارجمون جلوی عربها زانو بزنه و اونقدر چرخ اقتصاد تو صد روز داره تند تند میچرخه که روحانی نمی دونه چطور جلوش رو بگیره و اونقدر برکات از طرف کدخدا و غرب پس از برجام داره وارد کشور می شه و اینقدر شغل تو این دوسال تو کشور ایجاد شد و کارخانه ها رونق گرفت و … بسمونه

 24. همولایتی می‌گه:

  جناب آقای قاسمی
  جناب آقای شفیعی
  لطفا اطلاعاتی راجه به همایش “ملی” که دبیر آن بوده اید ارائه فرمایید.
  برای بنده هم عجیب است که هیچ نشانی از این همایش ها در اینترنت نیست.

  • محمود می‌گه:

   عزیز برادر
   اصلا اینا از دورترین نقاط پیدا شدن، چیکار به تشکل و همایش اونا داری؟
   اگه راست میگین جواب سوالها رو بدید نه اینکه هی تو جمله ها دنبال یه راه فرار باشید.
   ممنونم از این جوانان باغیرت که دغدغه به خطر افتادن اسلام رو دارن.

 25. محقق می‌گه:

  سلام بر عزیزانی که زحمت کشیدند این نامه را نوشته اند.
  جناب قیومی این طور ادبیات نوشتن شما فقط فقط از یک چیز ناشی می شود و آن خودنمایی محض و آشکار هست.
  به نظرم شما اصلا چیزی در چنته نداشته اید که بخواهید آن را رو کنید.
  به قول دوستانمان فقط خواستید ابراز وجودی داشته باشید وگرنه این جور صحبت کردن و جواب دادن مخاطب رو به افکار پوچ و بی هدف شما تمایل نخواهد داد.
  فکر کنم کسانی بزرگتر و واقعا جواب دهنده در شهرستان باشند….
  خدا رو شکر که شما حداقل سمتی پستی کلیدی ندارید که بخواهید بر مردم بتازید.

 26. ق م می‌گه:

  سلام شروع عبارت  با جمله شناخته شده شاید پیگیری ادامه مطلب را برنتابد   ضمنا 

 27. ناشناس می‌گه:

  دست اقای قیومی درد نکنه

 28. ابوذر می‌گه:

  البته که سرمایه گذاری درست است و نه سرمایه گزاری… احتمالا اشتباه تایپی بوده.  علیرضا ساکن تهران

 29. یه دوست! می‌گه:

  بسیار عالی جناب قیومی.

  دست شما درد نکنه.

  ولی کو گوش شنوا؟؟ بعضی از دوستان به جای تامل و دلسوزی برای کشور (که فک میکنن کشورو کمپلت دادن دست اینا و بقیه هم یه مشت فتنه گرن که میخان کشور و اسلام رو نابود کنن) متاسفانه در عقل و بستن و حرفای یه عده خاصی که خط فکریشونم مشخصه رو پیگیری میکنن.

  • محمدم می‌گه:

   جالبه.مگر دوستان در نامه خود توهینی کرده اند.به جای جو درست کردن بهتر نیست پاسخ ان ها را مستدل بدهید؟

  • محمد می‌گه:

   احسنت آقای قیومی
   دوستان دلواپس موقع اختلاس ها.بابکی ها.کردان ها.یازده روز خانه نشینی .خط قرمز کشیدن دور کابینه.عدم نقد پذیری و مسدود کردن سایت و گرفتار کردن عموم مردم و تورم افسار گسیخته کجا بودید حالا که جناح رقیب داره به رفاه مردم توجه میکنه دچار تشویش شدید دیگه حناتون رنگ نداره ابر جان ایول

 30. شهروندilaivd می‌گه:

  سلام اقای قیومی عیار شما وسواد شما هم معاوم شد.در ضمن فکر کنم خودشون در ابرکوه جوابی را نتونستن سر هم کنند دست به دامن شما شدند که شما هم اینطور صریح جواب دادید.
  ….

 31. رضا می‌گه:

  سلام.از صحبت هاى نگارنده خيلي ممنونم, واقعا فهم و تحليل شما عالى هست, اقليت داخل اىران هم قدرت دارند و هم ……ايشا..جامعه به سمت عقل محورى پيش برود 

 32. همدل و همزبان می‌گه:

  ای کاش به جای فرستادن نامه عبث و بیهوده ای که پاسخ اون رو رهبر انقلاب مدتهاست دادند، این جوانان به فکر ارائه راهکارها و پیشنهادهایی برای ایجاد اشتغال و… در سطح شهرستان باشند.ضمنا بازم یادآوری میکنم لبیک به پیام رهبر عزیز رو “همدا و همزبان با دولت”

 33. همدل و همزبان می‌گه:

  سلام به آقای قیومی و دیگر دوستان.
  وقتی رهبر انقلاب برجام رو پذیرفتن و فرمودند که در قبال این دستاوردها هزینه هایی هم داده ایم پس دیگه جایی برای سوال کردن جوانان دلواپس(ملعبه دست عده ای…) و نیز پاسخ دادن فرماندار محترم و مردمی شهرستان باقی نمیمونه. از نوشته جنابعالی نیز مستفیض شدیم.ممنون

 34. ناشناس می‌گه:

  لیست توهین های اقای روحانی به منتقدان را در گوگل جستجو کنید

  ابرنیوز:لطفا از گذاشتن لینک خودداری کنید.

 35. آینده می‌گه:

  احسنت به آقای قیومی

 36. غریبه می‌گه:

  جدی جدی همایش های ملی که دوستان مدعی هستن دبیر اون بوده اند رو تو گوگل سرچ کنید
  خیلی جالبه
   

 37. نسل بعد می‌گه:

  اگه برجام اینقدر بد بود و به قول دلواپسان خیانت بار، هیچ گاه مقام معظم رهبری اجازه نمیدادن به فرجام برسه، دوستان به مسئولین اعتماد کنن

 38. فلاح زاده می‌گه:

  به کی جواب میدی برادر؟ اگه حدیث هم بخوانی این مخالفان ان قلت می کنند

 39. کو فرجام می‌گه:

  سلام
  اگر واقعا این جواب سوال های جوانان ابرکوهی هست، باشد
  واقعا این جور جواب دادن خجالت آور است
  ولی یه نصیحت بکنم به جنابعالی که جداقل جای کسی صحبت نکنید و یا نظر ندید.

  از ۱۸ سوال مطرح شده، شما چه چیزی را دقاع کردید.

  اینقدر بگید دلواپس که یک کم آروم بشید

  می رسد که یک روز همین دلواپسان نجاتتان خواهند داد.

 40. محمد رضا فاتحی می‌گه:

  ” اصولاً دولت جدید (کاملاً برعکس دولت دلبند دوستان در دوره گذشته) هیچگاه به دنبال التهاب آفرینی و جنگ روانی در فضای جامعه نبوده است و و تمام “گلوله” هایی که از “کلام” مدعیان خارج می‌شود را با “گل” هایی از جنس “سلام” پاسخ خواهد می دهد.”

  تا اینجا رو بخونی می فهمی منظور نویسنده فهیم این مقاله چیه….
  دولتی که کوچکترین انتقاد رو با ادبیات درشتگویانه جواب می ده ، از بی شناسنامه خوندن و بزدل و کاسب تا حواله دادن به جهنم و دروغگو خواندن منتقدان چه توقعی از جواب گویی فرماندار که به دست دولت روی کار آمده است دارید؟؟
  آقای قیومی جوابی در آستین نیست…وگرنه این همه محرمانه برای ملت نامحرم این دولت وجود نداشت…

 41. م . افضلی می‌گه:

  آقای مدیر ابرنیوز . کجای این نامه به نامه اون جوونها ربط داره؟ خواهشا رعایت کنید و کمی مقایسه محتوایی کنید دو تا نامه رو بعد بگید در جواب اونها

 42. سبحان می‌گه:

  بنده واقعا تا حالا تصورم این بود اون سوالات سیاه نمایی بوده و جوابش واضحه ولی واقعا با این مقاله شما فهمیدم اون بچه ها راست گفتن و کلا نظرم در مورد دولت برگشت کاش مثل فرماندار سکوت کرده بودید و ای کاش مشورت بیشتری برای نگارش گرفته بودید

 43. احسان می‌گه:

  از این آقای قیومی در عجبم که ماشاالله هم سواد داره هم دست به قلم است، هم اجتماعی و محبوب و مذهبی است و هم برای ابرقو کار می کند و لی حیف که “بصیرت” کم دارند.

 44. پسر خاله و فامیل دور می‌گه:

  اصولاً دولت جدید (کاملاً برعکس دولت دلبند دوستان در دوره گذشته) هیچگاه به دنبال التهاب آفرینی و جنگ روانی در فضای جامعه نبوده است و و تمام “گلوله” هایی که از “کلام” مدعیان خارج می‌شود را با “گل” هایی از جنس “سلام” پاسخ خواهد می دهد.

  یاد افعال معکوس شخصیت عروسکی کلاه قرمزی افتادم. برادر من آقای قیومی گویا شما اصلا روزنامه و اخبار و.. رو پیگیر نیستی!!

 45. مقیم اصفهان می‌گه:

  بنده به حرفهای دو مقاله کاری ندارم ولی بنظرم بهتر بود آقای فرماندار و مشاورانش همفکری میکردند و برای اون ۱۸ سوال جواب پیدا میکردند بهرحال ابرکوه آدمهای اصلاح طلب باسوادی داره و میشد آقای قیومی نامه مستند و مستدل تری نوشت این نحوه نگارش این رو به ذهن مخاطب متبادر میکنه که جوابی نداشته

 46. رسول می‌گه:

  برادر من دین خودت رو به دنیای این آقایون نفروش اگه راست میگن خودشون جواب میدادن مگه کسی خطاب به شما نامه زده؟

 47. رفیق می‌گه:

  اقای قیومی جوابیه لازم نبود، دوستانی که خودشان را بخواب زده اند با این تکانها بیدار نخواهند شد، جواب این دوستان با ملت البته در انتخاباتی ازاد

 48. عادل می‌گه:

  با سلام و احترام

  در خصوص نكاتي كه جناب آقاي قيومي زحمت نگارش بر خود خريده و ارائه نموده اند چند نكته جاريست:

  ۱- اولا آنچه امروز شما از آن بعنوان علت “صبر و سكوت” دولتمردان در جامعه نام مي بريد نه بخاطر دوری از تشنج آفريني و التهاب رواني جامعه است نه بخاطر رعايت اخلاق و پرداختن به مسئوليت هاي اصلي و ذاتي

  … علت، اولا نداشتن برنامه ي روشن در اجراي امور كشور و ديگر نامحرم دانستن مردم از تمام تصميماتي است كه بعضا خودشان هم در درست بودن آن مرددند.
  وگرنه او را كه از حساب پاك است از محاسبه چه باك است.

  ۲- فرموديد دستاورد هاي نداشته تيم هسته اي قبلي؟!!!
  واقعا خنده را بر لب ما جاري كرديد. لازم بذكر است ياداور شوم امتيازاتي كه تيم فعلي به گروه مذاكره كننده داد تماما دستاورد هايي بود كه تيم قبلي با تلاش و پشتكار و دانشمندان هسته اي بدست آورد. بعنوان مثال غني سازي ۲۰ درصد ، راكتور آب سنگين اراك و توليد و نصب سانتريفيوژهاي نسل سوم آنهم به تعداد ۱۹ هزار تمام در دولت قبل انجام شد تا شما آنرا بعنوان امتياز با آنچه هنوز كسي از آن خبر ندارد معاوضه كنيد.
  ۳- در نامه دوستان به فرماندار حرف گزاف و نادرستي زده نشده كه شما ما را در كلامي شعارگونه به انتقاد همراه با انصاف دعوت ميكنيد.
  خوشبختانه همه چيز شفاف و روشن است و مردم خود قضاوت خواهند كرد.
  ۴- شما خود ادعاي استفاده از ادبيات محترمانه را يدك ميكشيد ولي بارها در كلامتان با تمسخر از لفظ”دلواپسان” استفاده كرده ايد كه اين جداي از اينكه بدور از ادب و احترام است نقض صحبت هاي رهبري است كه در مقابل اين كلمه كه مرتب از سوي همفكران شما بيان ميشد از عنوان “بي خيالان جامعه” استفاده كردند.
  ۵- در خصوص باز شدن فضاي انتقاد و آزادي بيان در اين دوره هم برخورد اين دولت با منتقدانش براي همه روشن است و نيازي به توضيح نيست.

  مخلص کلام اینکه : روزی سعدی علیه الرحمه کودکی را برکولش گرفته بود وتوی شهر می چرخید که پسرک بردوش سعدی ، داد میزد که من سعدی را بی آبرو کردم ، وسعدی هم می گفت عاقلان دانند….

 49. اکرمی می‌گه:

  حاجی جان جامعه اسلامی دانشجویان یه اتحادیه کشوری با ۶۰ دفتر و ۲۶ سال سابقه فعالیته که امثال دکتر لنکرانی عضو اون بودن نه تشکل چند نفره
  وقتی کسی مسئول تشکیلات اون اتحادیه میشه یعنی ۶۰ دانشگاه بزرگ کشور مسائل تشکیلاتیش دستشه یه ذره اطلاعات جمع می کردید بعد مقاله رو منتشر میکردید

 50. رضایی می‌گه:

  آقای قیومی خودتان را سپر بلای فرماندار قرار ندهید مخاطب نامه این جوانان هرکی بوده خودش بیاد جواب بدهد

 51. حیدری می‌گه:

  آقای قیومی عزیز کاش جواب نامه رو نمیدادید و حالا که دادید بدین صورت نمیدادید

 52. دوست می‌گه:

  یک احسنت به ان نامه دو صد احسنت به این جوابیه، مخاطب خودش میفهمد اگر بخواهد

 53. همشهری می‌گه:

  اقای قیومی
  بهتر بود جواب ۱۸ سوال این جوانان را با ۱۸ سوال دیگر می دادید
  سوال اول: بفرمایند دکل کجاست ؟سوال دوم: بفرمایند کشورهای مثل جیبوتی را چه کسی روی نقشه پیدا کرده بود و انها را در اغوش می گرفت؟ سوال سوم قرار بود به هر نوزاد یک میلیون تومن بدهند کجا رفت پول نوزادان؟ سوال چهارم دولت پاکدستان چند دزد داشت؟ چند نفر از بالاترین سطوح مدیریتی همکار رییس جمهور قبلی الان بازداشت و زندانی هستند سوال پنجم پول های بابک کجاست؟ سوال ششم هولو کاست واقعی نبوده ؟
  سوال هفتم لااقل اسم کشورهایی که درخواست مدیریت جهانی از محمود اقا کرده بودند را اعلام کنین سوال هشتم سفر ۱۵۰ نفره خانوادگی به نیویورک خوش گذشت؟ سوال نهم مادر اقای چاوز خوبه ؟ دلتنگ ایران نشده؟ سوال دهم هاله نور الان دقیقا کجاس؟ سوال یازدهم اسامی مفسدین که در جیب دکتر بود الان کجاس؟ سوال دوازدهم ….

  • عادل می‌گه:

   دولت تدبير و اميد تا طرفداراني مثل شما داره نياز به دشمن اصلا نخواهد داشت!:))

   استفاده كرديم ازبیانات گرانبهايتان

 54. ایرج می‌گه:

  جناب نگارنده انصاف وانتقاد .توجه داشته باشید به قول ابرقوییها هرچی چوب توش طو (بچرخونی) بدی بدتره اگر شما هم مثل فرماندار ، بقول خوتان سکوت اختیار کرده بودید بهتر بود

 55. محمد می‌گه:

  آقای قیومی جنابعالی هم خوب می دانید که این نامه وسوالات مطرح شده کاملا بجا بوده ولی چاره ای هم ندارید و گردنتان را گرفته می بایست جوابی می دادید درکتان می کنیم

 56. ابرکوهی می‌گه:

  صبرو سکوت ؟؟؟!!!! خیلی جالبه ؟؟؟!!! چون پاسخ قانع کننده ای ندارند
  ———— با گلهایی از جنس سلام ؟؟؟ !!! تا آنجایی که همه دنیا می دانند ریس این دولت به قول روزنامه گاردین چهار نعل به منتقدانش می تازد وآنها را بیسواد ، بزدل و ترسو و… می نامد

 57. محمدحسین می‌گه:

  سلام به آقای قیومی
  از لحن متکبرانه و همراه با نگاه از بالای این متن که بگذریم، باید اشاره کنم که شما هم گویا دولت دلبندتان را نشناخته اید، دولتی که خودش حاشیه ساز است و شخص رئیسش رسما در خیلی از مسائلی که به وی ربطی ندارد دخالت می کند و نظر می دهد، صبرش در برابر انتقادات هم برای همه شناخته شده است.
  مرقوم نموده اید: فرماندار محترم به عنوان نماینده دولتی که صبر و سکوت را پیشه خود ساخته است درصدد پاسخ به این نامه برآید!
  اگر ایشان را صبر بود در همان جلسه انگونه اعتراض نمی کردند.

  سخن بسیار است ….

دیدگاه شما

تمام حقوق این سایت برای © 2021 اخبار شهرستان ابرکوه. محفوظ است.
بهینه سازی شده king2net