نامه جمعی از جوانان ابرکوه/در جستجوی واقعیت با ۱۸ سؤال از آقای فرماندار(۵۶نظر)

نامه جمعی از جوانان ابرکوه/در جستجوی واقعیت با ۱۸ سؤال از آقای فرماندار(۵۶نظر)

ابرنیوز:مطلب ارسالی به سایت خبری ابرکوه با عنوان”در جستجوی واقعیت با ۱۸ سؤال از آقای فرماندار” را می خوانید.

این نامه که به امضای جمعی از جوانان ابرکوه رسیده است؛ بازتاب به سخنان فرماندار ابرکوه است که با عنوان” فرماندار ابرکوه از دیده نشدن دستاوردهای برجام به شدت انتقاد کرد” در ابرنیوز منتشر شد. متن این نامه که نسخه ای از آن در اختیار ما قرار گرفته است را در زیر می خوانید.


جناب آقای رسولی
فرماندار محترم و بسیجی شهرستان ابرکوه
سلام علیکم
احتراما ضمن تبریک ایام الله دهه مبارک فجر خدمت جنابعالی و همکارانتان ، پیرو مصاحبه و صحبت اخیر آن مقام محترم در خصوص برجام نکات و سوالاتی به محضر گرامیتان میرسد. باشد که پاسخگویی جنابعالی بدانها زمینه را برای کشف واقعیت هویدا سازد.
۱) در طلیعه کلام از فرصت پیش آمده استفاده کرده و مراتب تشکر و قدردانی خود را از زحمات شما و همکاران دستگاههای تابعه جهت عمران و آبادی شهر شهید پرور ابرکوه اجر نهاده و به تمامی پرسنل معتقد و متعهد آن مجموعه خسته نباشید گفته و برای شما و آن دوستان طلب ثواب و خیرکثیر از درگاه منان خواستاریم.از دولت تدبیر و امید نیز به جهت تحمل سختی ها و مشکلات ذات کشور داری کمال تشکر داشته و امیدواریم مجموعه تلاش های مجدانه کابینه محترم دولت بستر تشکیل جامعه نمونه اسلامی را فراهم آورد و دشمن غدار تا بن دندان مسلح آمریکا را به عقب نشینی بیش از پیش وادار کند. اجرهم عندالله
۲) در صحبت خویش که از طریق سایتها دریافت کردیم به مباحثی اشاره فرموده بودید که ۳ گزاره از آنها بیش از بقیه توجه مارا بخود جلب کرد: الف) بسیاری برجام را بر نمی تابند و آنرا کوچک می شمارند ب) عده ای دست آوردهای برجام را نمی بینند ج) صاحبان تریبون ها نباید کاری کنند که مردم از آنها ناراحت شوند.
۳) سوال اصلی این وجیزه پیش روی شما، که توسط جمعی از جوانان ابرکوه به نگارش در آمده نیز دقیقا در همین ۳ گزاره فوق الذکر ریشه دارد. براستی دست آورد برجام چیست؟ و کجای برجام قابل دیدن است که ما را به دیدن آن دعوت میکنید؟
۴) برای روشن شدن سؤال فوق خیلی تلاش کرده ایم ولی موفق به یافتن جواب نشده ایم. شاید بپرسید چرا؟! و جواب خیلی روشن است : همه چیز محرمانه است!. وقتی معاون رئیس جمهور از سری بودن دو سند برجام خبر می دهد، وقتی قرارداد پژو بعنوان شاهکار برجام محرمانه است، وقتی قراردادهای گازی حتی برای نمایندگان مجلس محرمانه است و وقتی قرارداد خرید هواپیما نیز محرمانه است ما دقیقا برای کدام دست آوردی که دولت شفاف بیان کرده، دست بزنیم؟ نکند توقع دارید مانند احمد خرم وزیر سابق دولت اصلاحات به این دست آورد تصنعی دل خوش کنیم که برجام سایه جنگ را از ایران دور کرد؟! براستی این است دست آورد فتح الفتوح دولت مطبوعتان؟
۵)بینی و بین الله شما تاکنون متن برجام را مطالعه کرده اید؟ میدانید چه ملحقات و پیوست هایی دارد؟ برایتان سؤال پیش آمده که چرا علیرغم تاکید رهبری، دولت از ارائه آن به مجلس خودداری کرد؟ چرا بعد از درخواست چندین باره رئیس جمهور از اساتید دانشگاه مبنی بر دفاع از توافقات هسته ای نه تنها استقبال گسترده ای نشد که بیش از ۳۰۰ استاد طراز اول کشور در حوزه های فنون جدید نامه انتقادی سرگشاده به رئیس جمهور زدند؟
۶)فرموده اید تریبون دارها نباید کاری کنند مردم ناراحت شوند و ما به این سخن برآمده از بصیرت تان تبریک گفته و همنواییم با جنابعالی . چون می بینیم در تریبون های کشور شورای نگهبان زیر هجمه قرار میگیرد دست آوردهای علمی کشور در حد آبگوشت بزباش پایین می آید و بسیجی پای رکاب انقلاب افراطی و منتقد دلسوز، بزدل خوانده میشود. لیست این واژها بیش از آنچه هست که بتوان در مقاله ای گنجاند و خود جزوه ایست بلند بالا!
۷) کاش نام کسانی را که تریبون دارند و برجام را بر نمی تابند گفته بودید. در سال اول توافق ژنو تا نزدیکیهای توافق لوزان صداوسیمای جمهوری اسلامی حتی یک دقیقه تکرار میکنیم در یکسال حتی یک دقیقه هم به مخالفان وقت صحبت نداد. هیچ مسئولی از دولت تاکنون حاضر به مناظره مستقیم با مخالفان برجام نشده و روزانه در کشور بیش از ۲۰ روزنامه ملی در وصف و به به و چه چه برجام چاپ میشود. روسای محترم قوای سه گانه و رییس محترم مجمع تشخیص هم که بدفعات حمایت کرده اند از برجام. پس براستی مرجع ضمیر واژهایتان کیست؟
و اما در باب تنویر افکار عمومی، نکاتی مرقوم می شود:
۸) براساس اخبار منتشره که مورد تکذیب وزارت راه نیز قرار نگرفته ایران از فرانسه ۱۱۷ هواپیما خریده است که ۱۲ فروند آن از نوع آ۳۸۰ می باشد. شرکت سازنده این نوع هواپیما علیرغم تلاش زیاد در سه سال اخیر حتی یک فروند، دقت کنید که حتی یک فروند از آنرا در دنیا نتوانسته بود بفروش برساند. قیمت این ۱۲ خرید که فقط برای سفرهای خارجی میباشد و بعلت غول پیکر بودن توان نشستن در هیچ فرودگاهی از کشور بجز امام را ندارد ۲۰ هزار میلیارد تومان می باشد. یعنی دولت در هدیه پسابرجامی خود ۲۰ هزار میلیارد تومان معادل ۶ ماه یارانه نقدی کل کشور را خرج خرید ۱۲ هواپیما کرده! . جناب آقای رسولی جنابعالی که مدیر اجرایی هستید می دانید با این ۲۰ هزار میلیارد تومان می شد ۲ میلیون مسکن مهر ساخت یا وام ازدواج معوقه ۴۳۶ هزار جوان ازدواج کرده را داد و یا می شد ۱۶۳ کیلومتر مترو احداث کرد.( در حال حاضر کل مترو ۱۸۳ کیلومتر است). بدور از هر نگاه سیاسی در خلوت خودتان تامل فرموده و قضاوت کنید دومیلیون مسکن مهر یا ۱۶۳ کیلومتر مترو و یا وام حدود نیم میلیون فرد در انتظار مهمتر بود یا خرید ۱۲ هواپیما؟ شاید ناراحت شوید وقتی بدانید این هواپیماها که سالی ۱ میلیارد دلار برای کشور قسط ایجاد کرده تنها در صورتی تحویل ایران میشود که براساس قانون، آمریکا اجازه بدهد؟ شما را ارجاع می دهم به نامه چند وقت قبل وزیر راه که در آن اعلام کرده بدلیل نبود نقدینگی پروژه های راهسازی متوقف شده است.
۹) قرارداد دیگر با شرکت پژو نیز خالی از سؤال نیست. چرا با شرکتی که سابقه خیانت ۸۰۰ میلیون یورویی در حق این مردم دارد دولت قرار داد بسته ؟ چرا مدلهای مورد توافق عمری بیش از ۶ سال دارند که مانع جدی برای صادرات آنها از کشور ایجاد میکند؟
۱۰) بررسی متن برجام نشان می دهد ایران می تواند نفت بفروشد ولی قادر به برداشت پول آن نیست و باید بجای آن کالا و اجناس بخرد. دلیل این امر واضح است: بدلیل کوتاهی عده ای، در متن برجام اشاره ای از بند ای قانون آی اف سی ای و همچنین ۱۲۴۷ نشده است. جناب آقای رسولی در همین دولت یازدهم به گفته آقای جنتی وزیر ارشاد، کشور حدود ۱۷ میلیارد دلار یعنی حدود ۵۰ هزار میلیارد تومان بابت انتصاب زنگنه و قضیه هولوکاست گونه کرسنت جریمه شده است و البته جدیدا نیز گویا ۲ میلیارد دلار معادل ۷ هزار میلیارد تومان بابت قرار داد گازی با ترکیه.! حال که بحث نفت و گاز است بد نیست بدانید که میانگین قیمت نفت در دولت دهم و یازدهم تنها چند دلار تفاوت داشته ( تکرار میشود میانگین قیمت) با این همه پروژه بنزین ستاره خلیج فارس در دولت قبل با ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی تحویل دولت آقای روحانی شد که در دوسال تنها ۹ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است. این پروژه روزانه ۳۰ میلیون لیتر بنزین می تواند تولید کند و همانطور که مستحضرید برخلاف رویه دولت قبل دولت یازدهم همینک روزانه ۱۰ میلیون لیتر بنزین وارد میکند. غصه پر قصه پالایشگاههای بندرعباس و اصفهان که در شرف افتتاح بود در دولت قبل و در این دولت نیمه تعطیل شد بماند. جهت استحضار خاطر مبارکتان از شوق دولت برای نزدیکی به شرکت هایی مانند شل فقط از شما دعوت میکنیم تاریخ این شرکت صهیونیستی تبار و نقشش آن در کودتای ۲۸ مرداد را نگاه کنید. نتیجه اعتراض به عملکرد زنگنه را هم که در قالب بازداشت ۴۸ دختر بسیجی محجبه مشاهده کردید.
۱۱)جناب آقای رسولی اعداد و ارقام بالا در حالیست که به گواه آمار بودجه جاری دولت قبل در سال ۹۱ تنها ۸۹ هزار میلیارد تومان بوده و در این دولت در سال ۹۳ بیش از ۱۴۴ هزار میلیارد تومان. حجم نقدینگی تاسف بار کنونی حدود ۹۰۰ هزار میلیارد نیز بماند که چه دارد بر سر اقتصاد از رکود گذشته (بقول رییس جمهور)دوباره به رکود افتاده!! کشور میکند. برای دریافت پیام کاهش تورم از ۴۹ درصد دولت قبل به ۱۲ درصد دولت کنونی که بارها از لسان رئیس جمهور و سایرین مطرح شده به میان مردم سری بزنید و بگوئید آیا کاهش ۳۷ درصدی افت تورم را در دو سال حس کرده اید؟ تحقیقی کنید و از تعداد کارخانه های تعطیل و نیمه تعطیل کشور و تجمعات کارگران این دو سال اطلاعاتی بدست آورید. داستان دفن مرغ و سیب زمینی و خرما و.. نیز باشد برای موعدی دیگر.
۱۲)اینک که دامنه سؤالات بدینجا کشید بد نیست از جنابعالی بپرسیم بنظرتان چرا رهبری که برای مثلا قهرمانی تیم کشتی پیام تبریک میدهند تاکنون و در تمام مکاتبات برجامی با رییس جمهور تبریک نگفته اند؟ بنظرتان چرا رهبری عملکرد هسته ای دولت و برجام را با واژه هایی نظیر مسئله بیاد ماندنی و عبرت آموز، پرابهام، عدم غفلت از خدعه آمریکا و البته واژه هزینه سنگین یاد میکنند؟ چرا برای سند برجام که دولت همگان را تعریف از آن دعوت و جنابعالی از جشن ملی یاد میکنید رهبری و مجلس و شورای عالی امنیت ملی حدود ۳۰ تبصره و ماده و متمم برآن باید بزنند تا بلکه از گزند عواقبش در امان ماند؟ هرچند ما نیز به تبعیت از آن امام عزیز از زحمات مجدانه تیم هسته ای بعنوان سربازان انقلابی عرضه دیپلماسی این مرزو بوم تشکر کرده و میکنیم.
۱۳) فرماندار محترم ابرکوه: اسرائیل اتمام ساخت راکتور اراکی را که دولت با سیمان قلبش را پر کرد پریدن پرنده از قفس می دانست. این راکتور بیش از ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی تا خرداد ۹۲ داشت و اینک به مثابه بدنی است بدون قلب!.صهیونیست های افراطی دست آورد برجام را تا حدی می دانند که حتی مدعی اند با حمله نظامی نیز نمی توانستیم اینقدر موفقیت بدست آوریم!! نابودی ذخایر استراتژیک اورانیوم و آزمایشگاه معمولی شدن فردو و امحاء سانتریفیوژها و.. تنها گوشه ای از موفقیت های برجام نیست؟
۱۴) و اما در بعد خارجی نیز خوشبختانه چنان عزتی به پاسپورت ما در پسابرجام برگشته که بعد از مصادره اموال بنیاد علوی در آمریکا و بعد از راه ندادن نماینده دولت در نیویورک کار بالاتر گرفت و عربستان اعلان نبرد همه جانبه علیه ایران کرد. این عزت زایدالوصف به همین جا ختم نشد و دولت کومور و جیبوتی نیز با ما قطع رابطه کردند و دستگاه دیپلماسی برجام آفرین ما در شهادت شیخ نمر و قتل عام ۱۰۰۰ شیعه نیجریه ای و کشتار ۷ هزار نفری مسلمانان در منا صرفا به محکومیت لسانی بسنده کرد. آقای رسولی آخرین ورق این عزت پاسپورتی پسابرجامی همین چند وقت قبل بود که وزارت خارجه افغانستان اعلام کرد برای اعطای ویزا به ایرانیان ۱۰۰ دلار بهمراه آزمایش ایدز خواهد گرفت!! این عزت براستی آقای فرماندار ریشه در چه تفکری دارد؟
۱۵)آقای فرماندار به گفته آقای پور قاضی عضو اتاق بازرگانی ایران، در ماههای اخیر پسابرجامی ۱۴۵ هیات خارجی به ایران آمده اند که تنها به عقد یک قرار داد منجر شده است. جنابعالی این را دست آورد می دانید؟ حتما مستحضرید که درخواست اغلب آنها این است که ما اسرائیل را برسمیت بشناسیم و بعد آنها سرمایه گذاری کنند. از دید شما اینها نشانه های تلاش برای تغییر هویت اسلامی انقلاب ما توسط دشمن نیست که رهبری بارها در مورد آن هشدار داده اند؟
۱۶) در حالی که استقبال مردم از شاهکار عبور از رکود دولت یعنی طرح اعتباری کارت خرید فقط ۷ درصد بوده مرکز پژوهش های مجلس اعلام کرده است که تاثیر برجام در رشد اقتصادی فقط ۸ دهم درصد است. البته بد نیست بپرسیم بنظر شما چرا بانک مرکزی از آمار رشد اقتصادی امسال طفره می رود و آنرا سانسور میکند؟
۱۷) از دست آوردهای دیگر برجام آن است که در فردای تصویب برجام که دولت همگان را به جشن دعوت میکرد و فرمانداریها و بخش داریها بنر تبریک زده بودند آمریکا مطابق دستور اجرایی ۱۳۵۹۹ تمامی بانک های ایران از جمله مرکزی ملت تجارت صادرات و شرکت ملی نفت را مشمول توقیف دارایی در این کشور دانست!! این در حالی است که مجلس نمایندگان آمریکا با ۲۴۶ رای طرح مالی تروریسم ایران را تصویب کرد که مقدمه در لیست تروریسم قرار گرفتن سپاه را فراهم میکند. آیا برای در لیست تروریسم گرفتن سپاه توقع جشن از ما دارید؟
۱۸) حرف در این باره بسیار است و از آنجا که جنابعالی بحق اشاره به پرشور کردن انتخابات کردید خاطر نشان میکنیم از لوازم این مهم که رهبری آنرا لیله القدر انقلاب میدانند این است که نه مجری در انتخابات دخالت کند و نه مسئولین ارکان قانونی را مورد هجمه قرار دهند. نگاهی به آلبوم تصویری سایتها بیاندازید و ببینید حضور گسترده دولتی ها در متینگ های انتخاباتی مؤید این قضیه هست؟ آقای رسولی براستی چرا رئیس جمهوری که خود تاکنون ۹ بار از شورای نگهبان در سالهای اخیر تایید صلاحیت گرفته است آن را به سلیقه کاری متهم میکند.
برادر ارجمند و انقلابی، بیش از ۹۵۰ روز از عمر ۱۵۰۰ روزه دولت میگذرد و ما شاید ۴ بار برای توافق هسته ای جشن گرفته ایم و هورا کشیده ایم. آیا زمان تحقق وعده ۱۰۰ روزه اصلاح اقتصاد نرسیده است؟
در پایان بار دیگر ضمن تشکر از زحمات حضرتعالی و همکارانتان از درگاه ایزد منان توفیق و موفقیت دولت محترم یازدهم را که بحق در وسط کارزار سخت مدیریتی کشور قرار دارد مسئلت داریم و مشتاقانه منتظر پاسخ سؤالات مذکور هستیم. هرچند ممنون میشویم که جلسه حضوری و دوطرفه ترتیب دهید تا هم جمع حاضر از نزدیک با خدمات و دستآوردهای مجموعه تحت مدیریتتان آشنا شود و هم در فضای دوستانه نکاتی در باب شهر و عملکرد دولت به استحضار مبارک برسد.
با تقدیم احترام مجدد . بهمن۱۳۹۴

ابوالفضل شفیعی مسئول آموزش اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان سراسر کشور و دبیر همایش ملی انقلاب اسلامی و استحکام ساخت درونی نظام
علیرضا زارع شهر آبادی دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه یزد
حمید رضا رضایی مسئول واحد سیاسی جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه یزد
فتانه عبدالغفاری دبیر واحد خواهران جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه یزد و ارشد فیزیک هسته ای
زینب اسدی دبیر خواهران جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه شهرکرد
محمد علی امینی عضو بسیج دانشجویی دانشگاه شهید شریف و مسئول حلقه مطالعاتی افسران
محمد حسین مهدی پور عضو هیات عالی نظارت جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران
مصطفی قاسمی پور مسئول تشکیلات اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان سراسر کشور و دبیر همایش ملی انقلاب اسلامی نگاه به آینده پرسش از درون

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

3636 مطلب نوشته است .

 1. امیرحسین می‌گه:

  احسنت به این جوانان نخبه.ما شاالله .در کلامتان صداقت و حقانیت موج می زند

 2. شاعر می‌گه:

  باسلام این جمع جوانان که تعدادشان به انگشتان دست نمیرسد میتوانستن سوالاتشان را حضوری بپرسند و در ضمن اگر به نوشتن اسامیشان پایین نامه اکتفا میکردند و سمتهایشان را نمینوشتند سنگین تر بود. یا علی

 3. قاسم می‌گه:

  سلام.تا انجایی شهاب شفیعی و علیرضا رو میشناسم این سمت ها در دوران داتشجویی بوده و در دولت قبل.و اینکه امارهای مربوط به ایرباس و مسکن مهر و محرمانه بودن برجام کاملا دورغ هست.در ضمن جا دارد که جناب فرماندار پاسخ بدهند به دلیل بازدید زیاد این خبر.

 4. همدل و همزبان می‌گه:

  با سلام___ ۱) تشکر و سپاسگزار از زحمات بیشمار فرماندار محترم دولت تدبیر و امید.۲)
  آباد کردن یه ویرانه اقتصادی-اجتماعی-ساسی و… بسیار سختتر از تصور این چند جوان نامه نویسه۳) توصیه میکنم شما نیز مثل دولت محترم صبر پیشه کنید تا نتیجه کار رو ببینید ۴)فراموش نکنید که این دولت نتیجه انتخاب مدبرانه و سرشار از بصیرت این مردمه، پس به مردم توهین نکنید.۵)واقع بین و تحلیل گر باشید نه اینکه بازیچه دست عده ای خاص.۶)همدل و همزبان باشید و آب در آسیاب دشمن نریزید

  • مهدوی می‌گه:

   خوب به داد فرماندار رسیدی و او را از جواب دادن که الحق کار سختیه معاف کردی. احسنت اینو میگن فرار رو به جلو.

  • محمدرضا می‌گه:

   پس این همه هجمه که از سوی دولت کنونی و طرفدارانش به دولت قبل میشه و هر مشکلی رو به دولت قبل ربط میدن توهین به مردم نیست؟ ایا دولت قبلی نتیجه انتخاب مردم نبود؟؟؟

 5. ساعت شمار می‌گه:

  حدو یک هفته از این سوالات گذشت جناب فرماندار

 6. همشهری می‌گه:

  جناب رسولی چقدر صفرها بی ارزش شده:
  ۵۰هزار میلیارد جریمه کرسنت ۷ هزار میلیارد جریمه ترکیه ۲۰هزار میلیارد هواپیما و… واقعا جناب فرماندار پول خیلی بی ارزشه!!

  • محمد می‌گه:

   همه اینها و بیشتر از اینها به اختلاسها و دزدیهایی ( دکل نفت و…. ) که در دولت پاکدستان !!!!!!!!!!!!! اتفاق افتاد نمیرسه .

 7. بی درد می‌گه:

  حقوق وزار در این دولت دو و نیم برابر شده و حدود ۳۰ میلیون. باید هم هواداراش بگن یارانه چیز بدی بوده. از سطر سطر این نامه لذت بردم

 8. ناشناس می‌گه:

  ضمن عرض سلام از این جوانان خوش ذوق ابرکوهی لطفا بفرمائید ۷۰۰ میلیارد پول نفت دولت دلبندتان در ۸ سال کجا هزینه شد

  • اهل ابرکوه می‌گه:

   اگه کمی چشمتون رو باز کنید و مقایسه دولت قبل از احمدی نژاد رو با دولت احمدی نژاد می بینید. خودتون رو بخواب زدید؟ آیا توسعه وضعیت راه های کشور رو ندیدید؟ آیا طرح مسکن مهر رو ندیدید؟ می خوام بدونم وضعمون با زمان تحریم ها چه فرقی کرده؟ الان مثلا چه تغییری نسبت به قبل که تحریم بودیم اتفاق افتاده؟؟؟؟؟؟؟ دلم می خواد یکسال دیگه هم بگذره تا ببینید هیچ چیزی قرار نیست تغییر کنه آقایان خوشحال از لغو تحریم.

 9. علیرضا می‌گه:

  صدای در گلو مانده ملت رو که این بچه ها داد زدند اجر می نهیم و این گوشه ایست از ۹۰۰ روز دیدن اشتباهات دولت

 10. رحیمی می‌گه:

  حدود ۵۰۰ بازدید از این مقله بنظرم خود گواه محکمی بر اهمیت و وزانت این نامه هست آقای فرماندار به احترام این حجم انبوه بازدید جواب سوالات رو بدید

 11. عزت مند می‌گه:

  هم از مقاله و هم از کامنتها خیلی استفاده کردم

  نقد منصفانه توام با ادب رو میشه تو این نوشته دید زحمتتون ماجور

 12. محمد می‌گه:

  در پاسخ به هادی ———— بنده خدا چرا ترسیدی و خودت را باختی ؟کدام جنگ ؟؟ کشورها ودشمنان این کشور اگر جرات داشتند تا حالا هزار باره به ایران حمله کرده بودند نکنه تحت تاثیر حرف ظریف قرار گرفتی که گفته بود با یک شلیک ما را نابود میکنند باید عرض کنم شما نمیخواد بترسی اگر جنگ شد شما راحت به زندگیتون ادامه بدهید جوان با غیرت وشجاع ایران اسلامی گوش به فرمان فرماندهی معظم کل قوا آماده جانفشانی ودفاع از کشور وناموس ایران سرافراز هستند

 13. رکود می‌گه:

  درپاسخ او یه دوست باید عرض کنم —- مثل اینکه نفس شما از جای گرمی بیرون میاد یا وضع مالی شما خیلی خوبه که نیازی به یارانه و مسکن مهر ندارید واین را متوجه باشید که با اینگونه انتقادها و توجیهای غلط نمی توانید ضعفهای فراوان دولت تدبیر وامید را هم در عرصه سیاست داخل وخارجی سرپوش بگذارید ———- الحمدالله ملت رشید ایران هوشیارند وخودشان تشخیص میدهند که کدام دولت باعث خیرو برکت ورونق وپیشرفت بوده وکدام دولت باعث گرفتاریهایشان بوده و در پایان باید خدارا شاکر باشید که احمدی نژادی وجود دارد که که همه ضعفها و ناتوانیهای دولت فعلی را در اداره امور کشور به پای او بگذارید

 14. ناشناس می‌گه:

  بنده خيلي موافق صحبتهاي فرماندار نيستم ولي از دوستان دانشجو وتحصيلكرده كه جوابيه بر حرفهاي فرماندار نوشته اند انتظار دارم تحقيق بيشتري در مورد آمار وارقام ارايه شده بكنند.مثلا در مورد خريد هواپيمايa380 تا جايي كه من ديدم از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ شركت ايرباس ۵۷ سفارش داشته. و درنظر بگيريد ناوگان فرسوده هوايي كشور و سود سرشاري كه شركتهاي كشورهاي حاشيه خليج فارس از همين ضغف هوايي در ايران.

 15. گرفتار مشکلات روز مره زندگی می‌گه:

  در این دو نیم سال که از عمر دولت تدبیر وامید !! میگذرد هیچ اقدام موثر ی که به نفع مردم و کشور و در راستای عزت ملت سرافراز ایران باشد مشاهده نشده ، حالا که چند جوان ابرکوهی پرسشهای به حقی را مطرح نموده اند لازم است جناب فرماندار به عنوان نماینده دولت پاسخ مستند ومستدلی به این جوابها بدهند و دوستانی هم که با دیدن این سوالها برآشفته شده اند وهزارو یک دلیل ازجمله اینکه دولت قبل مقصر است و…. اندکی تعقل به خرج دهند ومنطقی با این قضیه برخورد کنندوبعد متوجه می شوند تمام سوالهای مطرح شده واقعیت امروز جامعه ایران اسلامی است که حاصل عملکرد کابینه پیر و ترسوی و کاسب دولت تدبیرو امید است

 16. حامد می‌گه:

  سلام
  و خوب نشان میدهد این نامه که کاسبان تحریم و جریان انحرافی و ولایت ستیزان چگونه حقایق را در فضای جامعه وارونه نشان میدهند…
  وسیعلم الذین ظلمو ای منقلب ینقلبون..

  • مهدی می‌گه:

   اینکه نوشته اید خوب نشون میده! لطفا راهنمایی کن تا ما هم ببینیم آخه ما که به جز غیرت و غزت نفس و مردانگی و شجاعت وهوش و ذکاوت این جوانان با بصیرت چیزی ندیدیم .بعد از این هم لطفا از این ادبیات کهنه نخ نما شده تهوع آور استفاده نکنید .

 17. یه دوست! می‌گه:

  من نمیدونم شما دلواپسان محترم زمان دولت کریمه آقای احمدی نژاد که با زحمت فراوان درهای مملکت رو یکی پس از دیگری بر روی اهریمنان (!!) میبست کجا بودید؟؟

  دوست عزیزی که قیمت هواپیما ها رو با تعداد مسکن مهر و یارانه مقایسه می کنی هیچ میدونی هر بدبختی که ما میکشیم صدقه سر همون یارانه هاست؟؟ آیا میدونی همون مسکن مهر چقدر اسراف اقتصادی داشت؟؟

  • بی فرجام می‌گه:

   سلام
   امروز داشتم میخوندم که این هواپیماهایی که دولت خریداری کرده ، اصلا شرکتش گفته ما دیگه تولید نمیکنیم فقط چون شما میخواین یه تعداد برای شما میزنیم ببرید حالشو ببرید.
   آخه چرا؟؟
   چرا باید باج بدهیم به کسانی که تا دیروز مثل شغال به ایران چشم دوخته بودند و منتظر زمین زدن ایران بودن.
   آره دوست عزیز مسکن مهر اگر نبود حداقل تو ابرکوه ۱۲۰۰ نفر دیگه هم بی خانمان و بی خونه بودن ، البته وجود مشکل و اسراف در هر کاری ممکن است پیش آید.
   اینها نگرانی و دغدغه شماها نیست. شما بیشتر خودتون را به خواب زده اید .کاش بیدار می شدید و چشم به واقعیات نمی بستید.

 18. عزیزپناه می‌گه:

  جناب آقای رسولی شاید برای تهیه جواب سوالات نیاز به بررسی دارید ولی یک سوال جوابش نزد خودتونه و نمیخواهد تحقیق کنید. حداقل اینرو جواب بدید:
  بینی و بین الله شما تاکنون متن برجام را مطالعه کرده اید؟

 19. صادق می‌گه:

  مدیریت محترم سایت چطور میشه با نویسندگان این نامه ارتباط برقرار کرد و اونها رو شناخت؟
  خیلی برام جالبه ابرکوه همچین افراد با این سوابق تشکیلاتی داره
  بنده نیز مانند خیلی از خوانندگان این سوالات منتظر جواب هستم

 20. صادق می‌گه:

  این هیاهو غوغای رسانه ای خواهد گذشت و اثرات مخرب برجام مشخص شد
  بنده از طریق دوستان مطلع شدم این نامه زده شده است  و به اتفاق چند نفر از دوستان خیلی مشتاق بودیم بما هم اطلاع میدادن تا جمع مانیز امضا میکردند

 21. عسگری می‌گه:

  با عرض تشکر از سایت ابرنیوز
  بنده تاکنون اغلب اخبار غیرسیاسی دیده بودم ولی خوشحالم این مقاله رو چاپ کردید
  از شما خواهشمندم از جناب فرماندار تقاضا کنید جواب این ۱۸ سوال را بدهند تاماهم استفاده کنیم

 22. کلیدساز می‌گه:

  جالبه اونهایی که دولت قبل رو متهم به سانسور در آمار اقتصادی میکردن الآن همین سانسورهای دولت تدبیر!!!رو شفافیت میدونند.
  اینکه مردم واقعا کاهش تورم رو حس نمیکنند کاملا درسته.
  حرف فرماندار محترممون هم درسته که دستاوردهای برجام دیده نشده.
  اگر دولت بیاد و قراردادهای پسابرجام رو علنی کنه واسه مردم حتما دستاوردهای برجام هم دیده میشه!!!!

 23. ورزشکارر می‌گه:

  ماشالا و احسنت به این نامه و جوانان پر شور.
  دوستان به جای اینکه همش بگید دلولپسان و نمیدونم دولت قبل و این چیزا 
  لطف کنید کمک فرماندار کنید تا این سوالها را جواب دهند 

  کارتون عالیه دوستانی که نامه رو نوشتید

 24. مصطفی می‌گه:

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت تمامی دوستان عزیز
  اولا که اشتباه کرده اند مسئولیت و سوابق دوستان امضا کننده را نوشتند زیرا اعتراض و حرف را نبین از کیست و نگاه کن ببین حرفش چیست پس فقط اسمو امضا تنها کافیست.
  ثانیا ای کاش بجای ۵ و۶ نفر این نامه را به اطلاع و امضای سیل عظیم جوانان متعهد و متخصص شهرستان ابرکوه میرساندند(همانهایی که دیروز فریاد مرگ بر آمریکاکشیدند) تا آقای فرماندار فکر نکنند که همه منتقدان جمعا قلیل ولندک هستند.
  ثالثاخدمت منتقدان این نامه عرض کنم که بجای این همه شانتاژ به آقای رسولی برسانید که جواب دهند 
  رابعااینهایی که برادران در نامه قید کرده اند فقط و فقط قسمت اندکی از فضایل برجام و پسابرجام است.
  یازهرا .س.

 25. یک دلواپس دیگه می‌گه:

  یکی از مسئولین دولتی شهرمان اخیرا در یک جلسه رسمی صحبتهائی نموده اند که در رسانه ها منتشر شده و متعاقب آن جمعی از جوانان روشن ضمیر و تحصیلکرده همین شهر که بعضا از نخبگان و برگزیدگان افتخار آفرین کشوری هم محسوب میشوند, بصورت بسیار محترمانه و متین و منطقی سوالاتی را پیرامون مباحث مطروحه برای تنویر اذهان از ایشان پرسیده اند.حال صرفنظر از اینکه آیا آن مسئول به حکم مسئول بودن و بنا به وظیفه پاسخگو هم هست ؟یا اصولا پاسخی مستدل و قابل قبول برای آنها دارد یا نه, آنچه مایه تاسف است و تاثر برانگیز,نظراتی استکه برخی از افراد وابسته به یک مشرب سیاسی خاص در ذیل مطلب درج نموده اند که مرور آنها میزان سخافت و بی مایگی و سبکسری این طیف را بیش از پیش می نمایاند. زیرا اولا پاسخ سوال باید جوابی شایسته و در خور سوال باشد,نه ناسزا و حرفهای بی ربط و ایرادات بنی اسرائیلی که مثلا چرا نوشته اید “جمعی”در صورتیکه همه میدانند در زبان فارسی بیش از یک نفر و در زبان عربی بیش از دو نفر را جمع میگویند. یا آن دیگری که به تبع ریس جمهوری,این عزیزان را دلواپس خطاب کرده در حالی که علیرغم زعم این طیف ,دلواپس لزوما واژه منفی و بدی نیست بلکه نشان از بیداری و دلسوزی و دغدغه مندی دارد. انسان یا باید دلواپس باشد یا(بلا نسبت)بی خیال و بی رگ و هرهری مذهب,آیا مادری که از فرط عشق و علاقه به فرزندش, دائما دلواپس سلامتی اوست,بهتر است یا آن زن آمریکائی که برای تحقق شرط ازدواج با مرد مورد علاقه تنها فرزندش را میکشد؟ اینها نمیدانند که خود رئیس جمهوری هم به معنای ارزشی این واژه فکر نکرده است. مولوی علیه الرحمه می فرماید “هرکه او بیدارتر پر درد تر”چون بیداری و هشیاری, مستلزم درد و دلواپسی و دغدغه است. ثانیا افتخار و اعتبار و اقتدار هر جامعه ای به وجود چنین جوانان پر شور و دانا و با ایمان و زنده دلش بسته است این جوانان عزیز مومن و برومند پرسشگر شهرمان مایه افتخار و مباهات مردم ما هستند حال هر کس یا گروهی که با شارلاتانیزم رسانه ای در پی انکار و تخریب و ازصحنه بدر کردن اینها بر آیددر حق مردم شهرش نمک بحرام و جفاکار است.بنده حقیر بعنوان یک شهر وند ابرکوهی از اینکه دیدم شهرم اینچنین جوانان تیز هوش و نکته سنج وباریک بین و انقلابی و ولایتمدار دارد مفتخرم و دعا میکنم خداوند این امیدهای آینده انقلاب اسلامی را از شر چشم بد حاسدان و بیگانه پرستان حفظ فرماید.

 26. هادی می‌گه:

  مهمترین دستاورد برجام دور شدن سایه جنگ از سر مردم و کوتاه شدن دست کاسبان تحریم است  
  ما نه جنگ میخواهیم نه فلاکت اقتصادی که نتیجه آن نابودی فرهنگ و توسعه فحشا است 
  آیا واقعا میدانید تحریم چه بر سر اقتصاد کشور و نهایتا اقتصاد خانواده ها و حتی باعث طلاق و نابودی خانواده ها شده 
  مطمئن هستم این دوستان که امضا کردند یدلیل ارتباطات سیاسی نه مشکل کار دارند و نه اقتصادی و  درماندگی مردم را حس نمیکنند 
  ابرنیوز جان خواهشمند است سانسور نکنید

  • یه دوست! می‌گه:

   احسنت دوست عزیز.

  • مهدی می‌گه:

   امام رضوان الله تعالی علیه در مقابل تهدیدات آمریکای منحوس فرمودند ما مرد جنگیم و این ویژگی هر مسلمان مومن است در حالی که شما از خود جنگ که هیچ از سایه اش هم میترسید اینقدر مرعوب نباشید عزیزم اگر دشمن به خود جسارت حمله داد البته که دفاع جانانه خواهیم کرد این که نشد امتیاز به دشمن بدهیم تا به قول شما سایه جنگ را از ما دور کند. پس غیرت و مردانگی کجا رفت؟

   • هادی می‌گه:

    تعصب و غیرت را باید خردمندانه خرج کرد نه با شاخ گاو ….
    تعصب و غیرت را میتوان در اقتصاد پاک خرج کرد مطمئن باشید اگر رشد و پیشرفت کنیم بهتر از جنگیدن و کشته شدن میتوانیم نماینده خوبی برای شیعبان باشیم و نه با این گرفتاری ها و غرق در فقر و ….

    • حسینی می‌گه:

     مثل اینکه اصل مطلب جا نیفتاد یعنی اگر دشمن جرات حمله کرد ما باید خرد مندانه عقب نشینی کنیم و اگر اجازه دادند بریم دنبال اقتصاد ؟؟ اونائی که پیش از این غیرت به خرج دادند و از مملکت دفاع کردند چی!!؟؟؟ خدا وکیلی فهمیدید چی نوشتید؟؟ دشمن که این حرفای تیتیش مامانی سرش نمیشه

  • اهل ابرکوه می‌گه:

   جنگ؟؟؟؟؟؟
   خدا عمرت بده اینا اگه ۱ درصد احتمال پیروزی می دادن تا حالا ۱۰۰۰ بار حمله کرده بودند. شما نیروهای نظامی مملکت رو دست کم گرفتینا. الان اینا با چندتا بسیجی تو سوریه و عراق نمی تونن بجنگن چه برسه به اینکه بخوان مستقیم با ایران وارد جنگ بشن. خدا را شکر خود آمریکایی ها واقفند که با چه نیروی نظامی در ایران طرفند وگرنه اگه مثل شماها فکر می کردند که حمله میکردند تا حالا. کمی خودتونو باور کنید بی زحمت.

 27. عمار می‌گه:

  وای چه خبره!!””!
  دولت تدبیر و امید به کجا می رود؟
  این دولت دارد به دولت بی تدبیر و مایوس کننده پیش میرود…..
  نمیدانم چرا گاها که اسم روحانی را می شنوم چرا یاد برخی خاطرات و اشخاص می افتم..

 28. فلاحزاده می‌گه:

  عده ای فقط بلد شدن برچسب بزنند و به جوانان مومن و انقلابی لقب دلواپس و تندرو و افراطی و…میدهند درحالیکه حضرت اقا میگن اینها را به جوانان حزب اللهی و مومن و انقلابی نگویید و همچنین میگویند همین جوانان گاهی از خیلی بزرگترها بهتر میفهمنند…….

 29. فلاحزاده می‌گه:

  اصلا اگر شک دارید به نظرم از فرماندار محترم بخواهیم به اینها مستدل جواب بدهند .البته مستدل ..

 30. فلاحزاده می‌گه:

  سلام….
  من به شخصه نه اصولگرا هم نه اصلاح طلب بلکه اصول گرایی اصلاح طلبم ….و هر دولت مشکل داشته باشه باید نقدش کرد هم احمدی نژاد مشکلاتی داشت هم روحانی …..
  البته اقای روحانی در بعضی کارهایی به احمد نژاد نقد داره …
  ادامه

 31. بزدل می‌گه:

  از عمق وجود به شهرم افتخار میکنم که چنین جوانان دست بقلم و متعهدی دارد و صبورانه منتظر جواب فرماندار هستم
  ابرنیوز عزیز تشکر از این اقدام درج مقاله

 32. شیرازی می‌گه:

  اون خواننده محترمی که گفته اینها جمع نیستند چند نفرند تا ما یادمون وقتی از دو نفر بیشتر میشه جمع میشن!
  حالا بهتر نبود شما بجای عددهای هزار میلیارد این متن به تعداد امضا کنندها نمی پرداختی!
  ۳هزار میلیارد دولت قبل برابر یک قسط این هواپیماهاست
  هرکی این متن رو تنظیم کرده شیر مادرش حلالش!

  • همشهری می‌گه:

   سه هزار میلیارد ، پول خردی بود که در دولت قبل اعلام شد .
   به نظرم موارد دیگری نیز هست که علنی نشده ….

 33. کارگران می‌گه:

  کاش دیگران هم در نقد مثل این جوانان مومن که با کمات بسیجی و کرده اند و.. فرماندار را خطاب کرده اند یاد میگرفتند و منتقد را بزدل بی شناسنامه نمی گفتند

 34. دلواپس می‌گه:

  سلام
  تشکر از سایت وزین تان که این مطلب رو درج کرده اید
  این افراد مدعی نیستند که الان این مسئولیت ها رو داشتن و متاسفانه دوستان بجای جواب استدلالی به این متن به چه چیزهایی گیر داده اند!!
  متن در عین احترام مستدل و مستند بود

 35. رهگذر می‌گه:

  جالب است. من سه تن از این دلواپسان را می شناسم و با ایشان دوست هستم، اولا که این سمت ها را در دوره دانشجویی داشتند و نه الان. ثانیا این دوستان در ۸ سال دولت قبل آمارها را ندیده اند، آیا ۳۰۰۰ میلیارد برای آنها آشنا نیست؟ آیا سرازیر شدن اجناس چینی به کشور در کدام دوران بوده است؟ آیا همین شرکت پژو هم قبل از این دوران حاضر بود به ایران بیاید،

 36. اهل ابرکوه می‌گه:

  عالی بود. جناب فرماندار لطفا پاسخ بدین. منتظریم

 37. محمد می‌گه:

  با با سلام
  ابتدا در عنوان متذکر شوید چند نفر نه جمع.زیرا که جمع نشانده تعداد بالایی هست.دوم شما نماینده عقاید و آرا خودتون هستید نه کل حوانان ابرکوه سوم ابتدا بر هر واقعه باید ریشه یابی کنید ببنید در چه دولتی اعتبار گذرنامه ایرانی خراب شد که میگفت آب بریزید همونجایی که میسوزه و چه دولتی مدال لیاقت بر گردن اختلاس گران انداخت 

 38. فرماندار می‌گه:

  یعنی اگر کشوری دارد به کجا میرود؟
  فرماندار دقیقا کجایید؟
  کجایید؟
  زود باشید جواب بدهید

 39. مهسا می‌گه:

  سلام بر همه دوستان
  سلام بر اقای رسولی
  میگم من که میگم این جوان ها احتمال داره چرت و پرت گفته باشن….اما بالاخره گفتن….به نظرم فرماندار مون بیاد منطقی با اینها رودرو مناظره کنه تا بفهمن الکی نباید حرف زد

 40. شهروندilaivd می‌گه:

  سلام ماشاالله واقعا باید به شما دانشجویان همشهری وفعال افتخار کرد.اقای فرماندار بفرمایید ومنتظر جواب شماییم.

 41. اکرمی می‌گه:

  سلام بر اقای فرماندار ….
  از شما توقع نداشتیم چنین حرفهایی بزنید واقعا شما گفتید!!!
  حالا که گفتید حداقل به نظر اینها احترام بزارید و بیایید جواب سوالهاشون بدید….
  منتظر فرماندار مون می مونیم تا جواب بده….
  خدا نکنه شما مثل بعضی مسولین دهان منتفدین را ببندید

 42. علیرضا می‌گه:

  آتقدر… و … کاری در دوره قبل صورت گرفته است که پاک کردن آثار آن به راحتب امکان پذیر نیست.

 43. نادر می‌گه:

  در دوره های قبل هم، منتقدان جرات اینگونه انتقاد علنی از دولت محبوب و‌پاکدست شما را داشتند؟

دیدگاه شما

تمام حقوق این سایت برای © 2019 اخبار شهرستان ابرکوه. محفوظ است.
بهینه سازی شده king2net