سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ابرکوه:پوشش بیمه ای مهمترین نیاز هنرمندان ابرکوه است(۱نظر)

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ابرکوه:پوشش بیمه ای مهمترین نیاز هنرمندان ابرکوه است(۱نظر)

ابرنیوز:سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ابرکوه گفت: تعداد زیادی از هنرمندان و نویسندگان ابرکوهی تحت پوشش بیمه هنرمندان نیستند و این مسئله اولین نیاز آن‌ها به شمار می‌آید.

محمدرضا فلاح زاده در گفتگو با خبرنگار سایت خبری ابرکوه اظهار داشت: هنرمندان این شهرستان که با کمترین امکانات به فعالیت‌های فرهنگی و هنری می‌پردازند با مشکلات بسیاری روبرو هستند.

وی افزود: بیشتر مراجعات هنرمندان و فعالان کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد ابرکوه، برای استفاده از بیمه هنرمندان است که در حال حاضر در این زمینه با مشکل روبرو هستیم و هیچ پرونده‌ای در این زمینه تشکیل نمی‌شود.

فلاح زاده ادامه داد: ضمن این‌که قبل از این نیز، شاعران ابرکوه با مشکلات بسیاری برای بیمه شدن روبرو بودند و در شرایط خاصی مانند چاپ چند جلد کتاب می‌توانستند بیمه شوند.

این مسئول گفت: شهرستان ابرکوه در اغلب زمینه‌های فرهنگی و هنری در استان یزد رتبه‌های برتر را دارد و شاعران ابرکوه نیز حضور پررنگی در برنامه‌های کشوری دارند که استفاده از بیمه به‌خصوص در مورد شاعران می‌تواند آنان را دلگرم کند.

وی افزود: در حال حاضر تعداد کمی از فعالان عرصه فرهنگ و هنر این شهرستان تحت پوشش بیمه هنرمندان هستند و امیدواریم که با گسترش چتر بیمه‌ای بتوان بخشی از مشکلات آنان را رفع کرد.

فلاح زاده گفت: شهرستان ابرکوه باوجود استعدادهای زیاد در زمینه‌های مختلف فرهنگی نیازمند دیده شدن به‌صورت ویژه است.

وی ادامه داد: این در حالی است که در این شهرستان و برای اجرای برنامه‌های مختلف اعم از برنامه‌های فرهنگی و یا اداری تنها یک سالن آمفی‌تئاتر با ظرفیت ۱۵۵ صندلی وجود دارد که به‌هیچ‌وجه پاسخگوی نیازهای شهرستان نیست.

این مسئول گفت: برنامه‌های فرهنگی و هنری با امکانات کمی که در اختیار علاقه‌مندان قرار دارد تهیه می‌شود ولی عدم وجود یک سالن مناسب برای عرضه این فعالیت‌ها، دغدغه تهیه‌کنندگان این برنامه‌ها است و در بسیاری از برنامه‌ها انبوه تماشاچیان به‌صورت ایستاده برنامه‌ها را دنبال می‌کنند.

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

3637 مطلب نوشته است .

  1. خسته دل می‌گه:

    باز گفته شد سالن کم هست!!
    مسئول اداره محترم شما بیاید یه آمار شفاف و روشن بدهید به عموم، البته مستند نه همینجوری، ما که هنرمندی نمیبینیم که بخواد واسه سالن مشکل داشته باشه. شما همین سالن اداره چند تا برنامه شلوغ برگزار میکنه که حالا فضا کم آوردین.؟؟
    بخدا مشکلات مردم و هنرمندان این نیست نیست نیست.

دیدگاه شما

تمام حقوق این سایت برای © 2020 اخبار شهرستان ابرکوه. محفوظ است.
بهینه سازی شده king2net