دادستان دادگاه های عمومی و انقلاب ابرکوه تأکید کرد:خودداری هیئت های عزاداری از تخریب بافت های تاریخی ابرکوه(۱نظر)

دادستان دادگاه های عمومی و انقلاب ابرکوه تأکید کرد:خودداری هیئت های عزاداری از تخریب بافت های تاریخی ابرکوه(۱نظر)

ابرنیوز:دادستان دادگاه های عمومی و انقلاب ابرکوه گفت:تخریب بافت های تاریخی ابرکوه بدون اخذ مجوزهای قانونی جرم است و مسئولان هیئت های مذهبی باید از این کار خودداری کنند.

علی محمد دشتکیان در همایش و جلسه تعامل با هیئت امنای هیئت های عزاداری ابرکوه اظهار داشت:از آن جا که تکایا و حسینیه ها در محلات قدیمی واقع شده اند برخی هیئت امناهای هیئت های مذهبی برای رفاه مردم و نیت خیر اقدام به خرید، تخریب و احداث خانه های قدیمی بدون اخذ مجوزهای لازم می کنند.

وی افزود:امتیاز شهرستان ابرکوه و قرار گرفتن در بین شهرهای نمونه گردشگری تنها به واسطه آثار تاریخی و بافت های ارزشمند است و هیچ کس نباید بدون مجوز قانونی اقدام به تخریب آن کند.

دشتکیان ادامه داد:دخل و تصرف و مرمت آثار تاریخی،بافت های تاریخی و حریم آثار تاریخی جرم و مجازات آن حبس است.

وی گفت: متأسفانه اکنون پرونده هیئت امناهایی که در چند روز گذشته اقدام به تخریب کرده اند در دادگستری تشکیل شده  است و پای میز محاکمه هستند زیرا قانون برای همه لازم الاجراء است.

دشتکیان با تقدیر از زحمات دست اندرکاران هیئت های مذهبی و با اشاره به مواردی که هیئت های مذهبی برای رعایت حال مردم باید رعایت کنند گفت:هر عملی که باعث اخلال در نظم عمومی شود قوه قضاییه و نیروهای انتظامی را مکلف به دخالت می کند.

وی افزود:امام حسین(ع) نیز هیچ گاه راضی به از دست رفتن حق الناس نیستند.

توجه به مسائل ترافیکی در ایام عزاداری،تأیید صلاحیت افرادی که اقدام به جمع آوری نذورات مردم می کنند،توجه به عدم ذبح دام در معابر عمومی به عنوان یک تخلف بخش دیگری از سخنان دادستان ابرکوه بود.

عدم حضور حیواناتی مانند اسب در خیابان ها در مواقعی غیر از برگزاری مراسم تعزیه،به کار نبردن علائمی در هیئت های عزاداری که هیچ جایگاهی در عزاداری حسینی ندارند نیز بخش های دیگری از سخنان این مسئول قضایی در جمع مسئولان هیئات مذهبی ابرکوه بود.

تخریب بافت تاریخی ابرکوه

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

3636 مطلب نوشته است .

  1. دوست می‌گه:

    ضمن تشکر از بیانات اقای دادستان، ایشان لطف کنند داد ما را از پرونده های تخلف میلیاردی بستانند و طلب کنند، اگر هم نمی شود و نمی توانند که گویا همین گونه است لااقل در ابرکوه قیمت ها تک نرخی شود و نه ده نرخی ،به خصوص در زمینه میوه // قصد جسارت به دادستان محترم را ندارم قصد یاداوری سایر حوزه های کاری ایشان را داشتم فقط

دیدگاه شما

تمام حقوق این سایت برای © 2019 اخبار شهرستان ابرکوه. محفوظ است.
بهینه سازی شده king2net