فرماندار ابرکوه در جمع مسئولان هیئت های مذهبی:ایام عزاداری حسینی زمانی برای تبلیغات انتخاباتی نیست/انتقاد از تخریب بافت تاریخی ابرکوه

فرماندار ابرکوه در جمع مسئولان هیئت های مذهبی:ایام عزاداری حسینی زمانی برای تبلیغات انتخاباتی نیست/انتقاد از تخریب بافت تاریخی ابرکوه

ابرنیوز:فرماندار ابرکوه گفت:تبلیغات انتخاباتی در ایام محرم حسینی هیچ وجهه و جایگاهی ندارد.

سیدنبی رسولی در همایش و جلسه تعامل با هیئت امنای هیئت های عزاداری ابرکوه اظهار داشت:یکی از بهترین سرمایه های ما محرم است و بیشترین موفقیت های مسلمانان و به ویژه شیعیان حاصل بهره بردن از پیام عاشورای حسینی است.

وی افزود:الهام گرفتن از عاشورا پیروزی های بزرگی را برای ما به دنبال داشته است و نمونه آن انقلاب اسلامی ایران است.

رسولی ادامه داد:به همین دلیل امام راحل نیز توجهی ویژه به برگزاری باشکوه عزاداری حسینی داشتند و اکنون نیز وظیفه ما زنده نگهداشتن عاشورا و پیام های آن و به ویژه فریضه امربه معروف و نهی از منکر به عنوان اصلی ترین پیام محرم حسینی است.

وی در تشریح وظایف هیئت امنای هیئت های مذهبی گفت:احیای این دو فریضه وظیفه ای همگانی است و بزرگان جامعه وظیفه ای سنگین تر در این زمینه بر عهده دارند و نباید بگذارند جای معروف و منکر در اجتماع عوض شد.

فرماندار ابرکوه ادامه داد:هیئت های مذهبی باید با دعوت از خطیبان توانا اطلاعات بیشتری از مسائل دینی به مردم بدهند و مسئولان نیز باید با هم اندیشی با این عزیزان یاری رسان برگزاری باشکوه مراسم عزاداری حسینی باشند.

وی با اشاره به این که مراسم عزاداری ابرکوه زبانزد خاص و عام است اظهار داشت:با توجه به این که در این ایام شاهد حضور مردم دیگر شهرهای اطراف در این شهرستان هستیم باید مقدمات پذیرش شایسته آنان فراهم شود.

رسولی با اشاره به این که ابرکوه تنها به واسطه آثار تاریخی و بافت ارزشمند خود در بین بیش از دو هزار شهر کشور به عنوان یکی از ۱۴ شهر نمونه گردشگری انتخاب شده است گفت:هیئت های مذهبی باید به این مسئله حساسیت بیشتری داشته باشند و بدون مجوز و راهنمایی اداره میراث فرهنگی و داشتن طرحی که به تأیید رسیده باشد اقدام به تخریب یا بازسازی بافت های قدیمی اطراف حسینیه ها نکنند.

وی با انتقاد از کسانی که به این مسئله توجه نمی کنند افزود: گردشگران خارجی برای بازدید از چنین بناهایی به شهرستان ما می آیند و گرنه آن ها در کشورهای خود بهترین بناهای نوساز را دارند و نیازی نیست که برای بازدید از بناهای جدید به کشور ما سفر کنند.

رسولی با اشاره به این که بافت و آثار تاریخی ابرکوه در کشور بسیار مطرح است اظهار داشت:در چهارمین همایش گردشگری کشور در نیشابور زمان ویژه ای برای معرفی شهرستان ابرکوه اختصاص یافته است.

فرماندار ابرکوه با اشاره به انتخابات پیش رو گفت:با توجه به انتخابات اسفندماه و همچنین برنامه های عزاداری محرم و احتمال حضور کاندیداهای احتمالی در بین مردم؛از همگان می خواهیم که از بحث های حاشیه ای در مراسم عزاداری حسینی خودداری کنند.

وی افزود:زمان برای تبلیغات کاندیداها بعد از ثبت نام زیاد است و ایام محرم زمان مناسبی برای این گونه فعالیت ها نیست.

رسولی در مورد برنامه هایی که برای اهداء خون در دهه اول محرم در نظر گرفته شده است گفت:با هماهنگی های انجام شده با پایگاه انتقال خون استان یزد؛ یکروز به خونگیری از مردم این شهرستان اختصاص یافته است.

فرماندار ابرکوه همچنین از مسئولان هیئات مذهبی خواست که به توصیه های بهداشتی و انتظامی دستگاه های ذیربط برای برگزاری هر چه بهتر مراسم عزاداری حسینی توجه ویژه داشته و بر تمامی امور نظارت داشته باشند.

در این جلسه مسئولان انتظامی،بهداشت و درمان،دامپزشکی و برق به بیان برخی از مسائل مورد نیاز هییئت های عزاداری پرداختند.

چند تن از اعضای هیئت امناهای مذهبی نیز در این همایش دیدگاه های خود در مورد برگزاری باشکوهتر برنامه های عزاداری بیان کردند.

تخریب بافت تاریخی ابرکوه

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

3636 مطلب نوشته است .

دیدگاه شما

تمام حقوق این سایت برای © 2019 اخبار شهرستان ابرکوه. محفوظ است.
بهینه سازی شده king2net