مشروح اولین نشست خبری شهردار ابرکوه با خبرنگاران(2)

مشروح اولین نشست خبری شهردار ابرکوه با خبرنگاران(2)

ابرنیوز:شهردار جدید ابرکوه در اولین دیدار با اصحاب رسانه شهرستان از جدی تر گرفته شدن نقش شهرداری ابرکوه در توسعه همه جانبه شهر سخن گفت. امری که به گفته وی نیازمند کمک رسانه ها به عنوان اهرمی ارزشمند در این راستا است.

اعلام همکاری خبرنگاران با شهرداری  مایه امید است

حسین حاتمی در جمع خبرنگاران شهرستان و بعد از شنیدن اظهارات آنان اظهار داشت: فضای تفاهم،تلاش و جوششی که در بین خبرنگاران در این جلسه مشاهده می شود و نکاتی که مطرح شد چراغ امیدواری بود.

وی افزود:از این مسئله خوشحال هستیم و هیچ دلیلی برای این که از این پتانسیل بهره نبریم نمی بینیم زیرا ما نیز خود را موظف به تنویر افکار عمومی می دانیم.

حاتمی با اشاره از حدیثی از امام علی(ع) گفت:بهترین دوستان بیشترین انتقاد کنندگان هستند و ما نیز ابایی از انتقاد نداریم و آن را فرصتی برای پاسخگویی به مردم می دانیم.

نقد خیرخواهانه نیاز همیشگی مجموعه شهرداری است

وی خطاب به خبرنگاران ادامه داد:خیرخواهانه و هدفمند به نقد بپردازید و به عنوان مشاوران مطلع در کنار شهرداری باشید و در ورای همه مسائل توسعه شهر را با هم در اولویت قرار بدهیم.

تلاش داریم که برنامه محوری را در دستور کار خود قرار دهیم و کارهای معمول شهری را با سپردن آن به همکاران و افزایش اختیارات آنان بر طبق مواد قانونی واگذار کنیم تا بتوان افکار خود را بر مسائل کلان متمرکز کرد.

حاتمی در تشریح برنامه های خود گفت:اعتقاد داریم که افق ها و چشم اندازها باید در شأن مردم با فرهنگ ابرکوه تعریف شود.

رسانه ها برای مقابله با کارهای غیرکارشناسی با شهرداری همراه شوند

وی افزود:به طور جد در برابر هرگونه دخل و تصرف غیرقانونی و غیرکارشناسی برخورد می کنیم و شما نیز به عنوان یک اهرم قوی یاری گر ما در این زمینه باشید.

حاتمی ادامه داد:متکی به مردم حرکت و پتانسیل های شهر را فعال می کنیم.به طور مثال الان از ظرفیت کارخانه آسفالت شهرداری کمترین بهره برداری صورت می گیرد در حالی که می توان با تعریف مشتری،ارتقاء کیفیت محصول و بازاریابی درآمد زایی خوبی در این زمینه داشت.

شهردار ابرکوه ابراز داشت:نیروی انسانی توانمندی در تمام زمینه ها در شهرستان وجود دارد که باید به بهترین نحو از آن استفاده کرد و آنان نیز منتظر دعوت ما برای ورود در مسائل شهر هستند.

بافت فرسوده و تاریخی شهر مورد توجه جدی قرار می گیرد

حاتمی در تشریح برخی دیگر از برنامه های جدید شهرداری اظهار داشت:بافت فرسوده و تاریخی شهر نیز به عنوان منبع درآمدی قابل توجه مدنظر ما قرار دارد و تلاش می کنیم معضلات در این زمینه را با کمک راه و شهرسازی و میراث فرهنگی برطرف کنیم.

وی افزود:چارچوب و ساختار اصلی شهر مغفول واقع شده است و اسکلت بندی شهر در اوایل انقلاب با طراحی چهارخیابان تعریف شده است که از 15 سال پیش به بعد دیگر جوابگوی شهر نیست.

اساس فعالیت های شهرداری عدالت محوری است

حاتمی ادامه داد:بر اساس عدالت و با نگاهی مبتنی بر پتانسیل ها و ویژگی های کارشناسی و ابزارهای در اختیار برای توسعه زیرساخت ها اقدام می کنیم.

وی افزود:تاکنون به فعالیت های شهری به طور موردی و نه اصولی نگاه کرده ایم و مواردی چون دیدن طرح جامع وجانمایی صحیح در مسیر این فعالیت ها کمتر دیده شده است در صورتی که باید برنامه هایی برای تأثیر گذاری در طرح جامع که توسط ادارات مرتبط دیگر برای شهر تعریف می شود داشته باشیم.

ادامه دارد……

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

3637 مطلب نوشته است .

دیدگاه شما

تمام حقوق این سایت برای © 2019 اخبار شهرستان ابرکوه. محفوظ است.
بهینه سازی شده king2net