خطیب جمعه ابرکوه:مسئولان در ایجاد روابط با کشورها هوشیارانه عمل کنند/ابرکوه نیازمند نمایندگی استاندارد است

خطیب جمعه ابرکوه:مسئولان در ایجاد روابط با کشورها هوشیارانه عمل کنند/ابرکوه نیازمند نمایندگی استاندارد است

ابرنیوز:امام جمعه ابرکوه با اشاره به سفرهای اقتصادی اروپایی ها به ایران گفت:رفت و آمد اخیر اروپایی ها به ایران نشاندهنده نیاز شدید آنان به داشتن روابط اقتصادی با ایران است و مسئولان در ایجاد روابط با کشورها باید هوشیارانه عمل کنند.

حجت الاسلام سیدابراهیم حسینی در خطبه های امروز نماز جمعه ابرکوه با اشاره به خبرهایی که از سفر سرمایه گذاران خارجی به ایران منتشر می شود اظهار داشت:در مطبوعات مرتب خبراز هجوم سرمایه گذاران خارجی و اروپایی به ایران و بستن چمدانهای هیئات دیپلماتیک برای سفر به تهران است.

وی افزود: این سفرها برای آنان اهمیت ویژه دارد زیرا سفر به کشوری پهناور و ثروتمند و متمدن با مردمی دانشور و فرهیخته مثل ایران که در جهان مخصوصا تحولات خاور میانه نقشی بارز و اثر گذار دارد مهم است.

حسینی تأکید کرد: اما باید بدانیم آنچه قطعا بیش از هرچیز و پیش از هر چیزاست این است که آن منافع خودشان را لحاظ می کنند و بعد لاف دوستی می زنند.

وی با توصیه به مسئولان گفت: مسئولان باید هوشیارانه همه چیز را رصد کنند و نوع تعامل گذشته آنان با ملت ایران را فراموش نکنند

خطیب جمعه ابرکوه با اشاره به مباحث هسته ای گفت:در بحث های بین المللی همچنان شاخص ترین بحث ها بحث انرزی هسته ای ایران است که دولت امریکا نتیجه نهائی مذاکرات هسته ای را به کنگره ارجاع داده و کنگره از آمانو برای توضیح دعوت کرده است .

وی افزود:آمانو قرار است در مجلس آمریکا حاضر شود و نقش آژانس را در راستی آزمائی ایران و نظارت بر تدابیر هسته ای برجام در کمیسیون خارجی مجلس سنای امریکا توضیح دهد.

حسینی ادامه داد:ما می دانیم که سفر آمانو به تهران هم به خواست امریکا صورت گرفته و او مهره مستقل از امریکا نیست با این حال معلوم نیست که او نظر اوباما و یا کنگره را دنبال می کند؟

وی گفت:اوباما به بخشی از واقعیت ها پی برده است که هنوز نمایندگان کور و کر کنگره پی نبرده اند و به همین دلیل اوباما اظهار داشته است که اگر کنگره برجام را همراهی نکند امریکا در جهان منزوی و بی اعتماد خواهد شد و حمله به ایران هم برای امریکا و اسراییل فاجعه ای بزرگ خواهد بود.

حسینی ادامه داد:وزیر خارجه آمریکا هم هم گفته است که رد توافق هسته ای از سوی کنگره موجب تداوم تحریم های ایران نمی شود و به کنگره گفته است که چرامی گویید دراین توافق همه چیزرا به ایران دادیم در حالی که آن ها خود همه چیز داشتند.

امام جمعه ابرکوه با اشاره به روز خبر نگار و با گرامیداشت یاد و خاطره خبرنگارشهید صارمی اظهار داشت:خبر نگار چشم بینای حوادث و اتفاقات و زبان گویای مردم در مصالح عمومی، منافع ملی و سیاسی و حلقه اتصال در امور جاریه بین دولت و ملت است.

وی افزود:خبرنگاران گزارشگران وقایع شهر و در بخش اطلاع رسانی با اخبار مستند به مردم نقش آفرین هستند.

حسینی ادامه داد:منابع خبری در بخش اطلاع رسانی باید اخبار مطمئن و موثق را اطلاع رسانی کنند و خبرنگار باید دارای شاخصه سرعت دقت و صحت در ارائه خبر باشد .

خطیب جمعه ابرکوه با عرض خسته نباشید به فعالان خبری ادامه داد:تلاش خبرنگاران در شهرستان ابرکوه عموماً از آن جهت برای بنده ارزش مضاعف دارد و به این عزیزان امتنان دارم که در مواردی می بینیم که بدون حمایت و پشتوانه مالی مجاهدت می کنند و عشق به کار خبری در وجودشان جوشش دارد.

حسینی با اشاره به سفر هفته پیش مدیرکل استاندارد استان یزد به ابرکوه وضرورت احداث نمایندگی استاندارد در این شهرستان اظهار داشت:در دیدار با ایشان مطالبی مطرح شد که باید در عرصه جامعه ما دنبال شود و از جمله آنها اینکه ترازوی بسیاری از فروشگاها کالیبره نیست و هر صنفی میتواند ماهانه ۷۰۰هزار تومان به خاطر ناسالم بودن ترازو در آمد باد آورده داشته باشد.

وی افزود:از طرفی همین نا سالم بودن ترازوها ممکن است به فروشنده خسارت بزند زیرا ترازوها به مرور زمان مستهلک میشود یا به خاطر گردوخاک ویاضربه ای آسیب می بیند.

حسینی گفت:از جمله دیگر اظهارات این مسئول این بود که که در بعضی واحدهای تولیدی مراعات استاندارد نمیشود و مثلا اگر تولید شن و ماسه استاندارد نباشد بتن خراب می شود و ساختمان ضعیف و ناکار آمد و خطرناک ساخته می شود وگاهی ناهماهنگی بین استاندارد نظام مهندسی،شهرداری و تولید کننده نتیجه اش خسارت بار است.

وی افزود:بنده از این گزارش حساس شدم،زیرا همه حق الناس است و لذا اولین انتظار این است که فرماندار شهرستان با هماهنگی صنعت ، معدن و تجارت تلاش کنند تا نمایندگی استاندارد در ابرکوه دایر شود و ضمن حل مشکل ایاب و ذهاب مردم نظارت استاندارد در زیر مجموعه شهر هم بیشتر شود.

حسینی ادامه داد:در این صورت مردم دچار خسران نشوند و نکته دیگر که باید پیگیری شود این است که فورا گروهی را برای رصد کردن مشکلات صنوف مخصوصاً اصلاح ترازو های شهر و خلاصه حفظ مرزهای استاندارد به ابرکوه مامور کنند چون رفع مشکل حق مردم است.

وی تأکید کرد: اقدام دیگر که باید پیگیری شود این است که مسئولان استاندارد استان یزد گروهی را جهت توجیه و آشنائی مردم با نتایج توجه به استاندارد به شهرستان اعزام کنند تا مردم با اصول سلامت و بهداشت خصوصا در بخش مواد غذائی بیشتر آشنا شوند.

امام جمعه ابرکوه همچنین به تفضیل در مورد سالروز شهادت امام صادق(ع) سخن گفت.

در پایان نماز جمعه امروز ابرکوه و از سوی امام جمعه، از خبرنگاران تقدیر شد.

 

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

3637 مطلب نوشته است .

 1. سید سجاد ابطحی می‌گه:

  روز خبرنگار یادآور روز انسان های پاک، متعهد، مجاهدان بی منت، سخت کوشان با همت و تداعی گر رشادت ها، تیزبینی ها، بی باکی ها و شهادت ها در راه تعالی میهن اسلامی و بسط وگسترش فرهنگ انسانی و اسلامی است.
  ۱۷ مرداد روز شهادت خبرنگار شهيد صارمي هر سال بهانه ای است تا به جامعه خبری کشورمان خدا قوت و دست مریزاد بگوییم. این بهانه را گرامی می دارم و برای همه تلاش گران عرصه خبر و اطلاع رسانی بهروزی و موفقیت در انتشار اخبار صحیح و واقعی را آرزومندم.
  اين روز در حقيقت روز پاسداشت کوشش های صادقانه خبرنگاران آزاده ای است که برای دسترسی ، تولید، توزیع و انتشار اطلاعات از هیچ کوششی دریغ نمی ورزند .
  بی تردید حضور پر رنگ و اثرگذار اصحاب رسانه و خبرنگاران در عرصه فعالیت های مراکز فرهنگی و قرآنی موجب تعالی و بروز و ظهور فعالیت ها و تاثیرگذاری هر چه بیشتر خدمات این مراکز در عرصه های وقف، امامزادگان و قرآن کریم خواهد شد.
  روز خبرنگار ، روز حق گویی و حق جویی و روز پاسداشت قلم را به همه روزنامه نگاران، صاحبان اندیشه و قلم و مجاهدان عرصه اطلاع رساني كشور و خصوصا خبرنگاران پر تلاش شهرستان ابرکوه تبریک گفته و برای آن مجاهدان بي ادعاي اين عرصه، آرزوی سرافرازی و تداوم فعالیت و توفیق دارم .
  سید سجاد ابطحی
  مدیر مرکز فرهنگی آستان مقدس امامزاده احمد(ع)

دیدگاه شما

تمام حقوق این سایت برای © 2020 اخبار شهرستان ابرکوه. محفوظ است.
بهینه سازی شده king2net