رییس شورای اسلامی استان یزد در نشست مشترک شوراهای اسلامی فارس و یزد:همکاری شوراهای استان فارس و یزد با جدیت آغاز می شود

رییس شورای اسلامی استان یزد در نشست مشترک شوراهای اسلامی فارس و یزد:همکاری شوراهای استان فارس و یزد با جدیت آغاز می شود

ابرنیوز:رییس شورای اسلامی استان یزد در نشست مشترک شوراهای اسلامی فارس و یزد گفت:همکاری شوراهای استان فارس و یزد با جدیت آغاز می شود

رییس شورای اسلامی استان یزد در نشست مشترک شوراهای اسلامی استان های فارس و یزد در ابرکوه با معرفی استان یزد و این که یزد استانی علمی و صنعتی است و در تشریح راهکارهای بهتر از امکانات برای توسعه مناطق مختلف کشور اظهار داشت:اگر بتوان بخش خصوصی را فعال تر کرد کارها با روند بهتری به پیش می رود.

احمد زارع پور اشکذری با اشاره به مثمر ثمر بودن شوراها در زمینه شناسایی پتانسیل ها و بهره برداری از این ظرفیت ها گفت: در استان یزد و در سال گذشته بیش از دو و نیم برابر اعتبارات دولتی در این استان؛شهرداری ها در آمد داشته اند و این مسئله نشان می دهد که مدیریت شوراها در انتخاب شهرداران اثر بخش بوده و همین مسئله به یاری دولت آمده است.

پتانسیل های استان یزد به خوبی مورد استفاده قرار گرفت

وی افزود:اگر پتانسیل ها را شناسایی کنیم می توان در آمد خوبی برای استان ها ایجاد کرد که نمونه ان در استان یزد این مسئله است که با توجه به این که در کشور، استان خوزستان مهد پرورش اسب عرب و استان گلستان مرکز مسابقات اسب دوانی در کشور است؛استان یزد نیمی از پرورش اسب عرب را در کشور به خود اختصاص داده است و قطب سوارکاری و پرورش اسب عرب در کشور به حساب می آید.

زارع ادامه داد:چند سال پیش در استان یزد با منظر درآمدزایی به این مسئله نگاه شد و بررسی ها نشان داد که کشورهای بسیاری از این کار درآمد بالایی دارند و همین مسئله باعث شد که در دور سوم سفرهای استانی دولت قبل ساخت بزرگترین مجموعه سوارکاری کشور در استان یزد مصوب شود و با این دیدگاه شکل گرفته و تلاش های انجام شده، در حال حاضر شاهد بالغ بر ۹۰۰ میلیارد تومان اسب در داخل این استان هستیم.

وی در مورد یکی دیگر از پتانسیل های استان یزد که به خوبی دیده و از آن بهره برداری شد اظهار داشت:نمونه دیگر در بحث توریسم درمانی است که به همراه تهران،فارس و یزد قطب توریسم درمانی کشور به حساب می آییم که با این که امکاناتی نداشتیم با تکیه بر توان بخش خصوصی و شناسایی پتانسیل ها موفق شدیم.

شورای استان یزد پیگیر مشکلات اصلی استان است

زارع در مورد برخی از مشکلات استان یزد که از طریق شورای اسلامی در دست پیگیری است گفت:در حال حاضر کمبود آب برای مردم استرس ایجاد کرده است و خط دوم انتقال آب به استان یزد نیز با توجه به کمبود اعتبار راه به جایی نبرده است و باید به دنبال جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی باشیم.

وی ادامه داد:مورد دیگر برنامه ریزی شوراها در استان یزد؛ مشکل وجود اتباع بیگانه در یزد است که بیداد می کند و ۱۰ درصد از جمعیت یزد را شامل می شود که استراتژی رفع این مشکل تدوین و به وزارت کشور و دستگاه های ذیربط ارسال شده است؛همچنین در مورد اختصاص درصدی از درآمد معادن به شهرهای دارای معدن نیز در حال تلاش هستیم.

زارع با اشاره به برخی از محسنات رابطه صمیمانه دولت با شوراها به عنوان نمایندگان مردم گفت:دولت تلاش می کند که خود را کوچک کند و شوراها به خوبی می توانند در این کار یاری رسان آنان باشند و همدلی و همزبانی نمایندگان مردم با دولت یاری گر در این مسئله است.

همکاری شوراهای استان فارس و یزد با جدیت آغاز می شود

وی افزود: شوراها باید با عملکرد خود جایگاه این نهاد مردمی را به خوبی نشان دهند ، از پتانسیل ها بهره برداری کنند و طرح ها و لوایح مورد نیاز را برای تصویب به دولت و مجلس ارائه دهند.

وی در مورد این نشست گفت:در این نشست مشترک تلاش می کنیم که که موارد مشترک بین دواستان و از جمله فعالیت های عمرانی مشترک مانند راه های ارتباطی ما بین دو استان را بررسی و برای تسریع در روند اجرای آن ها تلاش کنیم،همچنین در قالب یک تفاهم نامه ارتباطات خود در موارد مختلف را شروع کنیم.

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

3637 مطلب نوشته است .

دیدگاه شما

تمام حقوق این سایت برای © 2020 اخبار شهرستان ابرکوه. محفوظ است.
بهینه سازی شده king2net