قند پهلو/مصطفی قاسمی(۳۲نظر)


Warning: Use of undefined constant auto - assumed 'auto' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home3/abarnews/public_html/wp-content/themes/wp-max-1-new/templates/single.post.template.html on line 20
قند پهلو/مصطفی قاسمی(۳۲نظر)

ابرنیوز:مطلب “قندپهلو”به قلم مصطفی قاسمی از همراهان سایت خبری ابرکوه در مورد مذاکرات هسته ای را می خوانید.

در دنیای به سرعت رو به رشد کنونی علومی هستند که آقایی کردن در آنها بقای ابرقدرتی شما را در آینده تضمین و دیگران را مقلدین شما خواهد کرد. این علوم به های تک یا فن آوریهای برتر معروف بوده و از ۷ دانش در برگرفته آن دانش هسته ای یکی از آنهاست. در بعد دیگر قضیه برای کشور ایران تمدن نوین اسلامی دارای دو بعد سخت افزاری و نرم افزاری بوده که در بعد نرم افزاری مسائلی چون سبک زندگی اسلامی بررسی میشود و سخت افزارتمدنی، رشد علمی و زیرساختی از جمله هسته ای را در برمیگیرد.لذا دانش هسته ای چه از بعد رفع نیازهای آتی و قرار گرفتن در جمع دارندگان های تک مد نظر است و چه برای تامین بخش زیادی از راه تمدن نوین اسلامی. ممزوج شدن این دو بال با غرور ایرانیها پیوند خورده و قطعا در دهه های آینده هر که هسته ای تر است کدخدای جهان خواهد بود.

براین اساس ایران اسلامی پس از دوره تاسف بار تعلیق کارخانه های هسته ای خود در دوسال پایانی اصلاحات ، از تابستان ۸۴ با تکیه بر جوانان خود به سرعت راه هسته ای شدن را در پیش گرفت و به جمع ۸کشور هسته ای جهان پیوست. ایجاد چندین مرکز فوق پیشرفته هسته ای، تامین نه تنها سوخت راکتورها که غنی سازی بومی ۲۰ درصد و دست یابی به تمامی مراحل پیچیده هسته ای چشم جهانیان را به نظاره نشاند که چطور دستانی خالی با میانگین سنی کمتر از ۳۰ سال این راه غیرممکن را ممکن کرده است.

این دست آورد ارزشمند که سبب احترام ایران در سراسر عالم شد اما راحت بدست نیامد، تقدیم چندین شهید و سالها مقاومت ملت و بعلاوه خستگی جانکاه و جهادی عوامل آن به مقصد رسید. این افتخارات عظیم در مرداد پارسال به دولت یازدهم داده شد تا راه نیمه تمام را ادامه دهد. سال ۸۴ ایران تنها چند عدد سانتریفیوز داشت و ۹۲ بیش از ۱۹ هزار عدد. بعلاوه چندین تن ذخیره غنی سازی.

با روی کار آمدن دولت یازدهم، از همان اول بنا بر این گذاشته شد با حل مسئله هسته ای با غرب، کسب و کار داخلی رونق یابد و از اینرو مذاکرات با سفره مردم حداقل از نظر روانی گره زده شد و رفت و آمدها آغاز. اینک اما نگاهی داریم به آخرین رویداد یعنی بیانیه لوزان:

۱)از همان ابتدا تیم هسته ای و رئیس جمهور محترم بر حفظ خط قرمزهای تعیین شده توسط رهبری تاکید کردند و عنوان نمودند توافقی خوب است که از خط قرمزها عدول نشود. دکتر ظریف نیز مانند آقای روحانی بارها بر حفظ این خطوط تاکید کرده بود. اما براستی این خطوط تعیین شده چه بود؟

لغو کلیه تحریم ها، دو مرحله ای نشدن توافقات، حفظ تمام قد فردو، حفظ تحقیق و توسعه و البته دست یابی ۱۹۰ هزار سو. اینها مواردی است که قرار بوده نمایندگان ملت آنها را به دست آورده و بنا بر مصاحبه های چندین باره شان حقانیت ایران را ثابت کنند.

۲)ایران با تدبیر دولت قریب ۱۵ ماه است که اورانیوم ۲۰ درصد خود را نابود کرده و با قطع آبشارهای سایت های خود دسترسی محدود شده آژانس را برداشته است. در این ۱۵ ماه در عوض طرف مقابل ۱۰۰ بار ایران را تحریم و بیش از ۱۵ بار تهدید حمله نظامی کرد و صد البته ۴میلیارد دلار از ۱۳۰ میلیارد دارایی بلوکه ای که معلوم نشد کی داد و کی گرفت!!

۳)طبق آنچه ایران در لوزان پذیرفته زیر ساختها و دستگاههای فردو جمع و زیر نظر آژانس در انبار نگهداری میشود اما فردو تعطیل نشده و تبدیل به آزمایشگاه فیزیک خواهد شد!! در واقع ایران در قلب کویر، صدها متر زیر کوه را کنده و با هزینه ای سرسام آور محلی درست کرده که اکنون آزمایشگاه شده است! آزمایشگاهی که در همین خیابانهای تهران هم میتوان داشت!!.

۴) در مورد ۱۹۰ هزار سو تیم هسته تنها ۶هزار سانتریفیوژ نسل یک را پذیرفته که جمعا میشود ۶هزار سو!! . گفتنی است ۱۹۰ هزار سو را خود کارشناسان هسته ای اذعان کرده اند که برای آینده کشور نیاز است. پس ۱۹۰ هزار تا هم شد ۶ هزار تا!!.

۵)در مورد لغو کلیه تحریم ها، تحریم های مربوط به موشک های سپاه، مباحث تروریسم و البته حقوق بشر بی هیچ خدشه ای به قوت خود باقیست و در مورد تحریم هسته ای ایران صرفا تخفیف تحریمی گرفته نه لغو تحریم!!. یعنی از ۴ قسم تحریم، ۳مورد آن صد در صد پابرجا و یکی آنهم بصورت کاملا مبهم تخفیف دار شده است. و البته حتما میدانید از ۱۸ تحریم آمریکا علیه ایران ۱۶ مورد آن با اختیار کنگره بوده و حتی اگر آمریکا به همه تعهداتش عمل کند دو تحریم برداشته میشود و از این دو مورد یکی از آنها ارزش چندانی نیز ندارد و۱۶ تحریم کنگره به قوت خود باقیست!!.

۶)برخلاف آنچه عنوان میشود این بیانیه شکل توافق داشته و کاملا الزام آور و دارای بار حقوقی می باشد. پس از توافق ژنو که هولوکاست هسته ای را ثمر داد حال سندی دیگر ما را ملزم به یکسری دیگر از کارها کرده است. اینها را وقتی خوب انجام دادیم تازه نوبت نگارش توافق نهایی میشود و سپس بحث بر سر تحریمها و سپس راستی آزمایی کارهای ایران و نهایتا لغو تحریم ها آنهم صرفا از نوع هسته ای!! مذاکرات نه تنها یک مرحله ای و دومرحله ای نشد که بنظر میرسد توافق چندمرحله ای در پیش است که زمان را از ما میگیرد چون این تاسیسات و سانتریفیوژهای ماست که از کارمانده اند!!

۷)در مورد تحقیق و توسعه که خود آقای ظریف به پذیرش سطح محدودیت اذعان کرده است. بد نیست بدانید که ایران تا ۱۵ سال آینده هیچ تاسیسات هسته ای جدیدی حق ندارد بسازد و به مدت ربع قرن یعنی ۲۵ سال کلیه اقدامات ما زیر نظر نظارت شدید و مداوم غرب خواهد بود!!.

۸)دیشب بعد از قرائت بیانیه یا همان توافق نامه الزام آور اوباما آنرا خوب توصیف کرد و امروز روزنامه اشپیگل صراحتا اعلام کرد آمریکا هرآنچه که میخواست طی یک توافق خارق العاده بدست آورد. هاآرتص اسرائیل نیز نوشت که توافق لوزان مطلوب اسرائیل است.

۹)طی این توافق هسته اصلی راکتور تولید پلوتونیوم یا نابود میشود یا از کشور خارج میگردد، ۹هزار و ۷۰۰ کیلوگرم اورانیوم کاملا نابود شده و تنها ۳۰۰ کیلو آن باقی خواهد ماند.و ۱۳ هزار سانتریفیوژ برچیده و در انبار تحت نظر آژانس نگهداری خواهد شد!. ایران تا ۱۵ سال حق ندارد فراتر از راکتور اراک و نیازش آب سنگین تولید کند و در صورت تولید زیادتر اجبارا باید به کشور دیگری بفروشد!!!.

۱۰)دیشب جناب خرازی ضمن آرزوی از درگاه خداوند برای تیم هسته ای افاضه نمودند که غرب میگفت هیچ سانتریفیوژی در فردو نباید باشد و ما هزار تا خواهیم داشت!. این همان به مرگ گرفتن و به تب راضی شدن خطرناکی بود که رهبری بارها بر آن تاکید کرده بودند ولی افسوس..

۱۱)درست در ظهر روزی که همه تعهدات سنگین را تیم هسته ای قبول کرده بود سخنگوی کاخ سفید از حمله نظامی به ایران سخن گفت!! آقای ظریف بارها گفته بود اگر طرف مقابل زیاده خواهی کند مذاکره را ترک خواهد کرد و البته دیشب گفت که تیم ایرانی مقاومت به خرج داده اند. حال باید پرسید که از ۱۹۰ هزار سو به ۶هزارسو قانع شدن آنهم با مقاومت، آیا زیاده خواهی غرب نبوده است؟

۱۲)گرچه دلواپسی یاران انقلاب و متخصصان هسته ای با برچسب های بیسواد،بزدل، بی شناسنامه و تازه به دوران رسیده روبرو شد ولی گذشت زمان نشان داد این بزدلهای بیسواد خیلی هم بیراه نگفته اند و دلواپسی شان بجا بوده. دولتی که هسته ای را با ۱۰ تن اورانیوم و ۲۰ هزار سانتریفیوژ و دهها مرکز تحقیقاتی تحویل گرفت و ما حالا فقط ۳۰۰ کیلو اورانیوم داریم با ۶هزار دستگاه و البته فردوی تغییر کاربری!! و نه تنها عزتی به پاسپورتها نیامد که بیش از ۱۵ بار تهدید به حمله نظامی شده ایم!

۱۳) به ظریف و تیم همراهش پیشنهاد میکنم سری به راهیان نور و مناطق خوزستان بزنند بد نیست بعد از قدم زدن با کری و عکس یادگاری با فابیوس و اطراق در هتل لوزان کمی در رمل های فکه با خودمان و شهدا و این توافق نامه خلوت کنیم

کلام آخر:

بعد نماز جمعه در خیابان پدر شهید روشن را دیدم. چندسال قبل بعد شهادت پسرش منزلش بودیم و صمیمانه گپ و گفتی داشتیم. دیروز بدو گفتم اینقدر که این توافقات شما را پیر کرد شهادت پسرتان پیرتان نکرد، آهی کشید و گفت پسرم به حقش رسید ولی این حق ملت ایران نبود.

پدر مصطفی درست میگوید و براستی اگر خواص جامعه مانند تشکلهای دانشجویی و منبریها و قلم به دست ها و.. مردم را از واقعیت آنچه که در این دوسال رخ داده آگاه میکردند امروز شاهد بودیم چنین توافقی پذیرفته شود و سپس ظریف خیلی خونسردانه آنرا بخاطر رهنمودهای رهبری بداند؟

و براستی این همه مذاکره و توافق و تعطیلی هسته ای چه چیزی برای ما داشته است؟ میگویند قرار است قطعنامه های شورای امنیت برداشته شود!! جل الخالق گروه الحوثی یمن نیز این قطعنامه ها را به سخره میگیرد آنوقت ایران…

برای خواندن دیگر نوشته های این نویسنده به اینجا بروید.

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

3637 مطلب نوشته است .


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home3/abarnews/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405
 1. (حسین) می‌گه:

  بحمدالله ترسیم راه روشن قلّه های افتخار و پیشرفت و بالندگی ملت قهرمان و صبور ایران یکبار دیگر دیروز در بیانات دیده بان بصیر و تیزبین انقلاب شکل گرفت و در این راه پر پیچ و خم و صعب العبور که حیوانات درّنده و دزدان نابکار آن را احاطه کرده اند و هر لحظه در انتظار غفلت رهروان به کمین نشسته اند،چراغ هدایتی شد که بار دیگر به خود آئیم وبه پرتگاه جهالت نزدیک نشویم و در این راه سخت ،برق چشمان روباه مکّار و دندانهای تیز گرگهای درّنده را نشان راه مپنداریم. دوستان عزیز! تأکید رهبرفهیم انقلاب بر همدلی و همزبانی،جهت جلوگیری از سقوط کشور در دام اختلافاتی است که دامن زدن به آن ،امید دشمن را برای رسیدن به اهداف شومش زیاد میکند و کشور را از رسیدن به اهداف عالیه باز میدارد. براستی الگویمان کیست؟و چه به سرمان آمده وچه چیز را معیار و محک خود قرار داده ایم که اظهار نظر دلسوزانه یک جوان مومن فهیم و بصیر شهرمان را که بر علیه منافع دشمن و در جهت تقویت دولت و مردم این مرز و بوم نگاشته است را با اظهارات سردمداران کودک کش صهیونیست، همسو میدانیم؟ دوستان محترم، بیایید از گذشته های دور و نزدیک عبرت بگیرییم و پند های حکیمانه رهبر فرزانه را نصب العین قرار دهیم و از تند روی و کندروی و اختلاف بپرهیزیم. دیدید که تبریک های بی مورد و ذوق زدگی های نابجا هیچ کدام مورد نظر حضرت آقا نبود!! بیاید قبل از اینکه بر علیه هم بتابیم و بر صورت یکدیگد پنجه بیندازیم ، دولت مردان را در جهت اتخاذ تصمیم صحیح که منافع کشور را تأمین کند و دستاوردهای مهم جوانان رشید این کشور را پاس بدارد یاری دهیم. خدا را گواه میگیریم که ما دلواپس منافع کشور و دلواپس آیندگان این مملکتیم که در این قلّه علم وپیشرفت در کجای آن قرار گرفته باشند؟!!

 2. مخبر می‌گه:

  کاسه داغتر از آش یعنی چیییییییییییییییی

 3. مخبر می‌گه:

  فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اعلام قدردانی سپاه از تلاش فرزندان ملت ایران در مذاکرات هسته‌ای گفت: دستگاه دیپلماسی کشور ظرفیت قدرتمند خود و نظام را برای عزت انقلاب اسلامی و کشور به کار گیرد.
  به گزارش روابط عمومی کل سپاه، سردار سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری در حاشیه همایش فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پاسخ به برخی از ابهامات مطرح شده پیرامون بیانیه اخیر هسته ای، اظهار کرد: مقاومت ملت ایران در مقابل آمریکا، گزینه‌های نیرومند ایالات متحده برای تحمیل اراده سیاسی به جمهوری اسلامی ایران را ناکارآمد ساخت.
  وی افزود: آمریکا که در پی تغییر رفتار سیاسی ایران بود، خود به تغییر رفتار سیاسی تن داد و بر خلاف مشی گذشته خود، درمقابل مردم ما، مجبور به فراموش کردن همه گزینه‌های روی میز و جایگزین سازی مسیر دیپلماسی برای حل موضوع هسته‌ای شد.
  سر لشکر جعفری با اشاره به اینکه ‘شکوه مقاومت مردم نجیب و آزاده ما، رئیس‌جمهور آمریکا را به پرده‌برداری از این اعتراف بزرگ تاریخی مجبور ساخت که گزینه نظامی و استمرار تحریم‌ها ایران را قوی‌تر و مصمم‌تر خواهد کرد’ تصریح کرد: به فضل الهی فرزندان انقلابی ایران اسلامی در نبرد دیپلماتیک خود تا به امروز توانسته‌اند از حقوق ملت ایران به شایستگی دفاع کنند و ملت ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از تلاش‌های صادقانه و مجاهدت‌های سیاسی این عزیزان و ایستادگی روی خطوط قرمز تعیین شده، قدردانی می‌کنند.
  فرمانده کل سپاه خاطر نشان کرد: هر چند بی‌صداقتی و عدم پایبندی آمریکایی‌ها به تعهدات و عدم اعتماد به آنها، مسیر سختی را برای آینده این جهاد دیپلماتیک ترسیم می‌کند، اما مطمئن هستیم همانگونه که رئیس محترم جمهور و وزیر محترم امور خارجه و اعضای برجسته این تیم به صراحت مطرح کردند خط قرمز ما علاوه بر پذیرفتن حق چرخه غنی سازی هسته‌ای و تحقیق و توسعه در این حوزه ‘لغو همه تحریم‌های مرتبط’ به عنوان نقطه مرکزی مطالبات ملت ایران است.
  وی در پایان با تاکید بر اینکه از دستگاه هوشمند و شجاع دیپلماسی کشور انتظار می‌رود در فرصت تعیین‌کننده پیش رو، حداکثر ظرفیت‌های قدرتمند خود و مجموعه نظام را برای عزّت انقلاب اسلامی و کشور و نیز لغو همزمان تحریم‌ها به کار گیرد گفت: ملت بزرگ ایران بر اساس شعار نورانی «دولت و ملت، همدلی و همزبانی» در یک صف واحد، پشتیبان جبهه دیپلماتیک هسته‌ای خود خواهند بود و اجازه نخواهند داد القائات گمراه‌کننده دشمن به ویژه آمریکا در موضوع مذاکرات اخیر از طریق ترجمه غیر واقعی بیانیه مشترک، اعتماد بین دولت و ملت را خدشه‌دار کند.

 4. ابرقوئی می‌گه:

  آقای قاسمی خیلی خوشحال شدم که دیدم شما هم جزء تیم مذاکره کننده بودید و مطالب را برای اطلاع بیشتر مردم بطور واضح بیان نمودید آقای مدیر سایت شماهم کمی مطالب را بسنجید بخصوص مطالب توهین آمیز را و مطالبی که بدون هیچگونه مدرکی افراد در سایت میگذارند و شماهم مثلا مینویسید منتظر تایید است و بعدآنرا تایید و درسایت میگذارید فکر کنم اگر همان اخبار ابرکوه رابگذارید بهتر باشد تااین مسائل سیاسی رابگذارید و یک تعدادافراد رابیخود مشغول کنید بفکر اینکه سایتتان بازدید کننده دارد

 5. علی می‌گه:

  سر لشکر جعفری تصریح کرد: به فضل الهی فرزندان انقلابی ایران اسلامی در نبرد دیپلماتیک خود تا به امروز توانسته اند از حقوق ملت ایران به شایستگی دفاع کنند و ملت ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از تلاش های صادقانه و مجاهدت های سیاسی این عزیزان و ایستادگی روی خطوط قرمز تعیین شده، قدردانی می کنند.

 6. علی می‌گه:

  فرمانده سپاه: از دستگاه شجاع دیپلماسی کشور انتظار می رود در فرصت پیش رو، حداکثر ظرفیت ها را برای عزت انقلاب و کشور بکار گیرد

 7. ابرقویی می‌گه:

  مدیر محترم سایت
  با سلام
  لطفا مطالب حاوی تو هین رو منتشر نفرمایید. (این کار حتی می تواند مورد پیگیری قانونی و قضایی قرار گیرد)
  آقای حامد از کلمات زشت و زننده ای همچون رجاله، دگراندیش، مرعوب، اهل خوشگذرانی، دنیاطلبی و …. استفاده کرده اند.
  گذشته از آنکه به کارگیری این اصطلاحات برای کسانی که به فرموده رهبر معظم، فرزندان انقلاب هستند چه اندازه “بصیرت” آقای حامد را نشان می دهد، توهین مستقیم به این افراد محسوب می شود. 
  ادب مرد به ز دولت اوست . . . 

  مطمئنا ان چه را که را که حس کنیم حاوی توهین است منتشر نخواهیم کرد…ممنون از راهنمایی ارزنده شما

  • مهرزاد می‌گه:

   آقای ابرقویی سلام نظرتان در مورد کلماتی مثل بزدل ، به جهنم و ….چیست?اینها قابل پیگرد قضایی  نیست??اینها توهین نیست?از فرمایشات رییس جمهور محترم کشورمان است ?!!!!ادب مرد به ز دولت اوست….

   دوستان با امکان جدید ابرنیوز و با فشار دادن دگمه پاسخ،می توانید پاسخ هر نظر را در زیر آن وارد کنید

 8. کارگر می‌گه:

  متاسفانه اصلاح طلبان محترمی که سخن آقای قاسمی برایشان سخت است یا متن توافقنامه را مطالعه نکرده اند یا فراموش کرده اند که اوباما و سایر مقامات بلندپایه آمریکا بارها تأکید کرده‌اند پای هیچ توافقی که به زیان اسرائیل باشد را امضاء نخواهند کرد؟!…
  اصلاح طلبان از ترس آمریکا و متحدانش، اینچنین کوتاه می آیند تا حدی که دولت محترم یازدهم ۱۹ هزار سانتریفیوژ را از دولت دروغگوی قبل، تحویل گرفته و در جریان توافق لوزان ۱۴ هزار دستگاه آن را از چرخه غنی‌سازی خارج کرده است.
  شاید هم در ریاضیات جدید ۵هزار بزرگتر از ۱۹ هزار است؟!… آقایان اصلاح طلب ابرکوهی! نسل آینده ما و شما به منابع هسته ای نیازمندند…چرا که من و شما، نفت و سایر سوخت ها را تمام کرده ایم…

 9. کارگر می‌گه:

  متاسفانه می بینیم که برخی از وابستگان دولت- و نه اعضای تیم مذاکره‌کننده- در مصاحبه‌ها، نوشته‌ها و سخنرانی‌های پی در پی خود، منتقدان را به باد تهمت و افتراء گرفته و آنان را با دشمنان نظام همسو معرفی می کنند!
  چرا در این دولت هر کس نقد می کند باید سر به بیابان بگذارد؟؟!!!!

 10. ازادیخواه می‌گه:

  من نمیدونم این آقای قاسمی موقعی که تحریم های ظالمانه بخاطر بی تدبیری دولت قبل بر این ملت تحمیل میشد کجا بودند؟؟؟

 11. ایکس می‌گه:

  نتانیاهو ، شریعمتداری و نویسنده پیوندتان مبارک

 12. مخبر می‌گه:

  آقای قاسمی
  شما دلسوز و داواپسترید یا ایشون که این پیام رو نوشتن:
  کاملا مطالعه بفرمائید و از بر بشید
  سردار سرلشکر سیدحسن فیروزآبادی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح طی پیام تبریکی به محضر فرماندهی کل قوا، ضمن تبریک موفقیت تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای از تلاش مقام ریاست جمهوری و کارگزاران و تلاشگران این عرصه بویژه ظریف وزیر امور خارجه سپاسگزاری کرد.
  متن این پیام بدین شرح است:
  خدای بزرگ را شاکریم که در پناه اولیاء الهی و ادعیه خاص حضرت بقیه‌الله الاعظم سلام‌الله علیه و تدابیر مقام معظم رهبری، حرکت رو به جلوی انقلاب اسلامی با صلابت و موفقیت ادامه دارد و هر روز که می‌گذرد امیدواری حق‌طلبان عدالت‌خواهان جهان به آموزه‌های اسلام عزیز و ارتقاء موقعیت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در جهان و منطقه در دل‌های مسلمانان و مستضعفان بیشتر می‌شود.
  اکنون که در سایه هدایت‌های آن رهبر فرزانه و همت دولت خدمتگزار جناب آقای دکتر روحانی و تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای بویژه ظریف وزیر امور خارجه گام دیگری در جهت احقاق حقوق مسلم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات مربوط به انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای برداشته شده است، ضمن تبریک به ملت بزرگ ایران اسلامی و قدردانی از جناب آقای رئیس‌جمهور و کارگزاران و تلاشگران این عرصه مهم و حساس با کمال افتخار از عنایات و راهنمایی‌های حضرت مستطاب عالی که موجب سربلندی و پایداری هر چه بیشتر ملت بزرگوار ایران اسلامی گردید سپاسگزاری نموده؛ رجاء واثق دارد با استمرار رهنمودهای آن رهبر عظیم‌الشان مراحل آتی مذاکرات نیز در مسیر سلامت و صلاح دولت و ملت تداوم خواهد یافت.

 13. حامد می‌گه:

  متاسفانه عهد نامه ننگین دیگری در پی عهد نامه های ننگین دوره قاجار مثل گلستان و ترکمنچای وارد تاریخ کشورمان شد تا نسلهای آینده در کتب درسی بخوانند یک مشت رجاله های دگر اندیش مرعوب و یا شیفته غرب چطور بر عزت و اقتدار این ملت که بر آمده از خون شهیدانشان و رنجها و زحمات سالهای متمادی بود برای چند صباح خوشگذرانی و رسیدن به حطام زود گذر دنیای کوچکشان ,چوب حراج زدند و باکمال پر روئی آنرا فتح الفتوح خواندند و فریاد خمینی کبیر را که فرمود “اگر غرب بخواهد در مقابل دین ما بایستد ,ما در مقابل همه دنیای آنها خواهیم ایستاد”را نا دیده گرفتند. اف بر کسانی که دوران خمینی بت شکن را درک کرده اند و بر این فضاحت آشکار مهر تائید میزنند واقعا اگر کسی از عقده این درد دق کند و بمیرد جای ملامت نیست کو یک ذره غیرت؟ کو همیت ؟کو شرافت و عرق ملیت و وطن دوستی من نمیدانم چه لقمه هائی به خورد بعضی ها رفته که تا اسم آمریکا و انگلیس برده میشود قند در دلشان آب میشه از همه زشت تر اینکه دائم هم سعی میکنند پای رهبر معظم را وسط کار بیاورند و ایشان را حامی خود قلمداد کنند؟اسلافتان جام زهر به امام تحمیل کردند کم بود؟

 14. سید سجا می‌گه:

  لطفا از گذاشتن مطالب غیر کارشناسی در سایت خودداری فرمایید. 

 15. علي می‌گه:

  بحث در مورد مسايل هسته اي بايد توسط مختصصين هسته اي صورت بگيره.ما مي تونيم در مورد جنبه هاي سياسي اين توافق مثل رفع تحريم حرف بزنيم اما جنبه هاي تخصصي رو نه.البته من هم متخصص هسته اي نيستم ولي اونجور كه مطالعه كردم ما وقتي به ۱۹۰ هزار سو نياز داريم كه نيروگاه بوشهر كاملا راه اندازي بشه .اورانيوم غني شده از بين نميره و در بعضي مصارف مثل ساخت ميله سوخت بكار ميره.ما فعلا نيازي به توليد پلوتونيوم(كه براي ساخت بمب اتم كاربرد داره) نداريم.به نظر ميرسه اين توافق درحال حاضر به شرط لغو تحريم ها توافق خوبي باشه.در ضمن اين نكته رو هم در نظر بگيريد كه قرار نيست در مذاكره ما به تمامي خواسته هامون برسيم همونجور كه اوباما هم ميخاست ي پيچ ومهره از تاسيسات هسته اي ما باقي نمونه ولي به خواستش نرسيد.

 16. اکزمی می‌گه:

  واقعا هم این فتح الفتوح جشن خیابانی داشت!!
  فقط نمیدونم چه نیازیه درغ بگن که مراجع و خانوادهای شهدای هسته ای حمایت کردن چون همشون تکذیب کردن
  فقط نمیدونم چرا هیچکی از دولت حاضر به مناظره با منتقدین در مورد این بردبزرگ!! نیست!!
  آقای حیدری مردم توافق ژنو اثرش رو دیدند کافیه گرانی ۶۵درصدی نان مرغ و… بی سروسامانی مسکن و….

 17. محسن می‌گه:

  باز هیاهو و حرفای بی منطق و بی اساس دلواپسانی که منافع شخصی خود را در ادامۀ تحریم ها می دیدند شروع شد.

 18. جواد می‌گه:

  روحانی دلیر تشکر تشکر

  • اصلاح طلب منصف می‌گه:

   از  رهبر انقلاب و ظریف و رییس جمهور جلوتر نیفتیم هنوز توافقی رخ نداده وفقط بیانیه چک نویس اعلام شده که باید به تصویب مجلس برسد

 19. رهبر فقط سید علی می‌گه:

  منم با آقای محمد حیدری موافقم

  ایشان هم مثل دولت قبل نافشو با دروغ بستند

 20. همسایه می‌گه:

  شما می فرمایین نوافق نامه بدون نظارت رهبری نگاشته شده؟ بحث را به کارشناسان واگذار کنیم و به جای رهبر انقلاب برای انقلاب مصلحت اندیشی نکنیم

 21. ندا می‌گه:

  با سلام
  جا داره این توافق هسته ای رو به ملت ایران تبریک، و به آقایان قاسمی و نتانیاهو تسلیت عرض کنم!

  • محمد می‌گه:

   شما ها متاسفانه مشكلتان همين است كه هم وطن و همشهري خود را با نتانياهو مقايسه مي كنيد او نظري داده شما اگر مخالفي ادله خود را بياور و مخالفت خود را بيان كن چرا با دشمن درجه يك مملكت كنار هم ميگذاري

  • اصلاح طلب منصف می‌گه:

   لطفا مودب باشید رهبری در مشهد فرمودند ب منتقد توهین نکنید

 22. ناصر می‌گه:

  کمی منطقی باشیم و احساسات و منافع شخصی خود را در گیر منافع ملی نکنیم. با همین طرز تفکر آقایون بود که اینجا رسیدیم. انشاالله آقای دکتر ظریف که فردی دارای وجه ی بین المللی  هستند و بارها حضرت آقا حمایت خود را از ایشان نشان دادند، این غول تحریمها را در هم خواهد شکست.  حمایت های رهبر گرانقدر و هدایت تیم هسته ای توسط ایشان بر هیچ منصفی پوشیده نیست.

 23. بصیر می‌گه:

  آقای حیدری صرفا جهت اطلاع اینکه هیچ تشکری از سوی خانواده شهدای هسته ای نوشته نشده. اینم سندش
  خانم بهجت قاسمی همسر شهید شهریاری از دانشمندان هسته‌ای کشورمان در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم،‌ درباره نامه منتسب به خانواده شهدای هسته‌ای در رابطه با بیانیه لوزان سوئیس، اظهار داشت: یک سایت خبری از قول ما و همسران شهدا نامه‌ای مبنی بر تشکر از تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای منتشر کرده که امضای ما در زیر نامه وجود دارد.این موضوع صحت ندارد و مربوط به سال ۹۲و توافق ژنواست. 
  مادر شهید احمدی روشن پیغام داده که کی فرزند منو بهم برمیگردونن؟؟ جواب بدین و بدهند

 24. دیدبان می‌گه:

  گر هم گله ای هست دگر حوصله ای نیست …..اقتصاد مقاومتی ۴سال خاک خورد و فناوری هسته ای توسط دولت به حراج رفت و رهبر مانده و خون دل و از دست ما شکم پرستان جام زهری دیگر نزدیکست….فقط منتظر اشار هات می مانیم هنوز ما نمرد ه ایم…..

 25. محمد حيدري می‌گه:

  من نميدونم اين حرفهايي كه اقاي قاسمي ميزنند رو با چه دليل و مدركي ميگه 
  مثل روز براي همه مردم شهرمون روشن بود بلافاصله بعد از مزاكرات لوزان صداي بعضی افراد هم همسو با اسراييل بلند خواهد شد
  در ضمن خانواده شهداي هسته اي هم از ظريف تشكر كردن
  خواهشا به مردم كمتر دروغ بگوييد
  انشالا تاثير اين توافق رو خود مردم احساس ميكنند

  • ابرقویی زاده می‌گه:

   خبر تشکر خانواده شهدای هسته ای که تکذیب شد .
   کی دروغ می گه ؟؟؟

  • اصلاح طلب منصف می‌گه:

   ارزش این بیانیه را با شایعات کذب زیر سوال نبرید  دفتر آقای مکارم هم دفا از این بیانیه را تکذیب کرده چرا الکی خودمون را بی اعتبار میکنیم و زحمات دولت و وزارتخارجه را زیر سوال می بریم?!

دیدگاه شما

تمام حقوق این سایت برای © 2021 اخبار شهرستان ابرکوه. محفوظ است.
بهینه سازی شده king2net