خطیب جمعه ابرکوه:بزرگترین سیلی به گوش آمریکا را رهبر بیدار ایران اسلامی می زند

خطیب جمعه ابرکوه:بزرگترین سیلی به گوش آمریکا را رهبر بیدار ایران اسلامی می زند

ابرنیوز:امام جمعه ابرکوه گفت:روحانیت همیشه درصف مقابله با استعمار ایستاده است  و بزرگترین سیلی به گوش آمریکا را  امروز رهبر بیدار ایران اسلامی می زند.

حجت الاسلام سیدابراهیم حسینی در خطبه های امروز نماز جمعه ابرکوه با اشاره به نامگذاری اول اسفند ماه به نام روز روحانیت و دفاع مقدس اظهار داشت:این مناسبت به خاطر سالروز حمله وحشیانه و دیوانه وار صدام ملعون به هواپیمای مسافربری و شهادت مرحوم حجت الاسلام شیخ فضل الله محلاتی (ره) و جمعی ازعلماءو همراهانش در سال 1366 و نیز سالروز صدور حکم تحریم تنباکو توسط فقیه مجاهد مرحوم آیت الله میرزای شیرازی در سال 1309 است.

وی افزود:نقش روحانیت در ادوار تاریخ مخصوصا در یک قرن گذشته ، نقش بیدارگری و عزت طلبی و ظلم ستیزی و سر مخالفت رژیم طاغوتی شاه و ستم شاهان قبلی با روحانیت ،آزادگی علماء دین و عدم نفوذ قدرتهای داخلی و خارجی بوده است.

حسینی ادامه داد:سردمداران ستم همیشه روحانیت را خار سر راه خود برای خود کامگی و مفسده جوئی هایشان میدانستند و امروز هم وحدت اردوگاه استکبار و مزدوران  کفیریشان در تقابل با علماء راستین اسلام در همین است که چون علماء مرزداران حریم ایمان و عزت و آزادگی جامعه اسلامی هستند  نمی گذارند زیاده خواهان متجاوز ، اسلام سکولاریسم یا التقاطی یا اسلام آمریکائی را ترویج کنند زیرا اینها تداوم خط فکری حکومت اموی و عباسی است بلکه راز اینکه نفوذ روحانیت شیعه در قلوب مردم زوال نا پذیر است این است که اینها مروج اسلام ولائی هستند که نماد حقیقی از اسلام ناب محمدی (ص) است.

خطیب جمعه ابرکوه ادامه داد:تاریخ با افتخار می گوید  که  اولین ندای مشروطه از حلقوم روحانیت و علماء بزرگ در آمد و اولین جبهه مقابله با دسیسه های روباه پیر استعمار در تحریم تنباکو و کوتاه کردن دست انگلیس تزویر گر از ایران و عراق توسط علماء دین ایجاد شد، مبارزه برای ملی شدن صنعت نفت ،مبارزه با رژیم پهلوی و رهبری سیل بنیان کن ظلم ستم شاهی؛ یعنی انقلاب اسلامی را نیز نماد عینی روحانیت راستین یعنی حضرت امام (ره) عهده دار بود.

وی تأکید کرد: امروز هم به لطف خدا در جبهه تقابل حق با باطل و ایمان بر کفر روحانیون و علماء دین پیشتاز هستند و با افتخار می گوئیم در جهان بزرگترین سیلی به گوش شیطان بزرگ آمریکا را امروزه مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی خامنه ای حفظه الله می نوازد.

حسینی تصریح کرد:حمایت جانانه این ملت از حوزه و روحانیت به خاطر این است که این ورثه انبیاء در کوران امتحان به خوبی از عهده آزمون بر آمده اند و اگر شیخی هم شیطانی و سردمدار فتنه شد  مردم حساب این تشنگان قدرت را از این سلسله جلیله روحانیت جدا میدانند.

وی افزود:توصیه ام به جوانان عزیز این است که سعادت دنیا و آخرت را برای خود گزینه کنید و با هجوم به حوزه برای تحصیل علوم دینی افتخار آفرین جامعه فردا باشید؛ ما و پدران شما میرویم و این شمائید که باید  با حوزه رفتن و درس خواندن و عالم شدن ، پرچمداران سعادت فردای کشور و جهان اسلام باشید ، پس تا جوان هستید در حوزه ها ثبت نام کنید زیرا خواهران و برادران طلبه امروز سازندگان دنیا و آخرت فردای مردم هستند.

حسینی با اشاره به دیدارجمعی از مردم آذربایجان به مناسبت 19 بهمن سالروز قیام مردم تبریز در گرامیداشت چهلمین روز شهدای 19 دی قم در سال که آتش انقلاب را در کشور شعله ور شاخت با رهبری گفت:رهبر معظم انقلاب اسلامی ضمن گرامیداشت این روز یاد آوری کردند که 29 بهمن سالروز ابلاغ سیاست عملی اقتصاد مقاومتی میباشد و فرمودند: اقتصاد مقاومتی در شرایط تحریم یا غیر تحریم برای کشور ضروری است زیرا بنیه اقتصادی کشور باید به گونه ای باشد که تکانه های جهانی نتواند در آن اثر کند تا ما دیگر برای تحریم ها و کاهش قیمت نفت ،عزا نگیریم و دچار نگرانی نشویم و دستاورد اقتصاد مقاومتی – خروج از اقتصاد نفتی و قطع وابستگی کشور به در آمد نفت است.

اشاره به سالروز کودتای رضاخانی در سال 1299 و انفجار حرم امام عسکری(ع) در سال  84 بخش دیگری از سخنان خطیب جمعه ابرکوه بود.

وی در این زمینه ها گفت: سر رشته هر دو مناسبت شوم و شیطانی یکی است و آن تقابل جبهه صلیبی و تکفیری با مصالح امت اسلامی می باشد و آمریکا و غرب در قبال مصالح امت اسلام هم قسم هستند و سلفی های تکفیری هم لشکریان ابلیس در عمل به این قسم هستند و شما ملاحظه کردید در غرب متمدن و پیشرفته و مهد آزادی  سه جوان دانشجوی مسلمان از یک خانواده در آمریکا توسط یک مأمور در حال توزیع غذا برای بی خانمان های آمریکائی کشته می شونداما مقامات آمریکائی و غربی با دیدن انتقادات گسترده مردم  سکوت معنی دار می کنند در حالیکه پیش از این حمله به ساختمان مجله شارلی ابدو را با چه داد و فریادی محکوم کردند!

حسینی افزود:این حرکتها نشان می دهد که مبنای آنان در کودتای رضا خانی در سال 1299 تا امروز علیه ایران و امت اسلامی فرقی نکرده است.

اشاره به حوادث جهان اسلام و به خصوص انقلاب مردم یمن و گرامیداشت سالروز ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه امروز ابرکوه بود.

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

3637 مطلب نوشته است .

دیدگاه شما

تمام حقوق این سایت برای © 2020 اخبار شهرستان ابرکوه. محفوظ است.
بهینه سازی شده king2net