آمارهای غلط “بود”ها را نا “بود” می کند/علی قنبری(40نظر)

آمارهای غلط

ابرنیوز:مطلب “آمارهای غلط “بود”ها را نا “بود” می کند” از علی قنبری از همراهان سایت خبری ابرکوه را می خوانید.
اگر آمارها و احصاء  فعالیتها  را ابزار تحلیلگران بدانیم ، کذب آن  نظام کشف ایراد را بر هم زده و سرابی از موفقیت و تلاش را نشان می دهد،سیستم را فریفته ، نا “بودها ”  را “بود” جلوه داده و برنامه ریزی برای رسیدن به وضع مطلوب را دچار اشکال می کند آمار دروغ کارایی سیستم را کم و حرکت را به سکون تبدیل کرده چرا که به جای فعالیت برای رسیدن به نقطه موفقیت می توان در جا نشست و موفقیت را با ارقام ساخته شده نشان داد. به طور کلی در رقم سازیهای آماری ، بودجه ها عملا مصرف می شود ولی به تناسب  هزینه ها کار صورت نمی گیرد. آمارهای دروغین فساد را فربه و صداقت را نحیف می کند .مُصدق گفتار بالا شاید وضع امروز جامعه ما باشد جناحی که در دوره ای با شعار های پر طمطراق و متهم کردن اسلاف خود به کم کاری در خدمت رسانی به مردم و فساد اقتصادی،  قدرت را   به دست گرفت تا مدینه فاضله رویاهای مردم را محقق و ایران را به “ژاپن اسلامی” تبدیل کند با شعارهایی که مبنای  عُقلایی نداشت ، راه را به بیراه تبدیل و ” اصول ” را مستمسک توهمات خود کرد و چون در صحنه واقعی نا موفق بود دست در تغییر تعاریف آماری برده  به نحوی که واقعیت را وارونه به ملت نشان دهد مثلا نرخ بیکاری را با فرمول جدید تعریف کرده و یا کالاهای تاثیر گذار در تعیین نرخ تورم را از سبد معدل گیری حذف و یا ضرایب آن را  تغییر داد …….  اما غافل که صحنه روزگار همچون آفتابی است که تا ابد پشت ابر نخواهند ماند و رسوا خواهد کرد هر که در او غش باشد. دولتی که  بیش از هشتصد میلیارد دلار درآمد داشت و مزید آن زیرساختهای محیا شده از دولت خاتمی  را میراث داری می کرد امروز متهم و گاها مباشر فسادهای تهوع آوری است که شرح آن روح پاک انقلاب بزرگمان را مکدر و چشم انداز حصول به  آرمانهای عدالت خواهانه ی ملت ایران را مخدوش  می کند. فسادهایی که سرش در راس دولت  اصول گرای نهم  قرار داشته و دستانش در چپاول بیت المال مسلمین بود تا با اعجاز توزیع زر، موکلان اراده ملت را به وکیل الدوله های حامی دولت  تبدیل نماید. آری ، تجربه هشت سال دولت اصولگرا نشان از این می دهد که اگر “طبق آمار” وضعیت را خوب جلوه دهیم  از نابسامانیها غافل می شویم فساد را نمی بینیم و بزرگان نظاممان را بعلت نصایحی که بر ما تلخ می آید از دایره ناصحان حذف می کنیم ، مفسد را مسئول مبارزه با فساد قرار می دهیم و آنگاه متوجه می گردیم ، که “بود” های نظاممان را نا “بود” کرده ا یم .

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

3636 مطلب نوشته است .

 1. ابرقویی می‌گه:

  جمع کنید بابا. اونایی که دم از سیاست میزنن و خودشونو خراب سیاسی کردن حداقل یه چیزی گیرشون میاد از اختلاس و اینا. شماها برا کی یخه پاره می کنید؟ یه ذره مغزتون رو کار بندازید آخه برای چی؟؟؟

 2. محمد رضا می‌گه:

  سلام آقای اکرمی  
  ضمن احترام به نظر وپاسخ شما بنده نیز نظر آقا یا خانم البرز راتایید میکنم چون در یاداشت های قبلی این نویسنده مطالب غیر واقعی وغیر صحیح دیدم که خواننده را سلب اعتماد و متن ایشان را بی اعتبار می کند البته شاید بخاطر عدم اطلاع وعدم تحقیق ایشان بوده و قصدی نداشته اند ولی در چندین متن این نویسنده مطالب کذب دیدم مخصوصا در ارایه آمار واقعی و مواضع اشخاص سیاسی بسیار وارونه جلوه داده بودند 

 3. اکرمی می‌گه:

  البرز جان اگر نگاهی به نوشته های دیگران در همین سایت داشته باشی و آمار بازدیدهها و بازخوردها را با هم مقایسه کنی اونوقت می بینی که مطالب علی اقا بازدید کننده بیشتری داره فکر می کنم یکی از دلایلش شیوه نگارش باشه و یکی دیگر با صراحت و صداقت نوشتنش یادم اولین مطلبی که حدود یکسال و نیم پیش تر از این جون خوندم در مورد فساد معاون اول و دولت مهر ورز بود و حالا متاسفانه حکم صادر شده پس بی خود از از تفکری که مسبب اینهمه فساد آبرو بر بود دفاع نکنیم.

 4. البرز می‌گه:

  سلام متاسفانه چون در نوشته های قبلی آقای قنبری دروغ و آمار غیر واقعی زیاد دیدم اصلا مطالب شمارا قابل اعتماد و علمی نمی بینم رعایت انصاف و با تحقیق نوشتن و صادق بودن شرط به دل نشستن کلام است که نویسنده باید آن را بدست بیاورد موفق باشید 

 5. عزیزی می‌گه:

  هم اینکه هر ازگاهی ما را به وجد می آری متشکریم ای کاش بقیه اصلاح طلبان هم شجاعت تو را داشتند

 6. آموزگار ابتدائی می‌گه:

  عزیزم خیلی تعصب حزبی و جناحی به خرج نده .مهیا به معنی حاضر و آماده شده با هاء نوشته میشه اونی که شما توی نوشته ات آوردی (محیا)به معنی زندگی و یا چهره و رخسار است که اصلا آنجا کاربردی ندارد هرچند در محاوره مثل هم ادا میشه. عزیزم این را هم بدان که بد گوئی کردن نسبت به کسی از شخصیت و فضیلت او نمیکاهد. پس توصیه میکنم بجای انداختن همه مشکلات و گرفتاریها به گردن دولتهای سلف که این روزها رویه مرسوم دولتمردان صاحب کلید شده در این آخر عمری دولت با تدبیر!! لااقل کاری کنید که شب عیدی بار اینهمه گرانی کام مردم را بیش از این تلخ نکندو بعدها نگویند دوران روحانی همه اش به بد گوئی و انکار(انکار خدمات قبلی ها)و انتظار(انتظار تحقق وعده های پوچ) گذشت انشاءالله موفق باشی.

 7. اکبر می‌گه:

  حاج علی دمت گرم

 8. (حسین) می‌گه:

  سلام . این ابرکوهی مقیم شیراز در تعریف از نویسنده چه وجه شباهت عجیبی بین عبیدالله و آقای قنبری برقرار کرده!!
  امیدوارم که خط و خطوط این دو سیاسی کار قدیم و جدید ربطی بهم نداشته باشد. به نویسنده محترم هم برادرانه توصیه می کنم از دیالوگهای فیلم ها و سریالها ،مخصوصا آن قسمت هایی که بر علیه جبهه نور و نیکی به کار رفته اجتناب نمایند چون خدای نخواسته بر اثر تکرار ، روش و منش انسان رنگ آنها را به خود میگیرد. خدا عاقبت بخیرمان کند انشاالله.

 9. رضا می‌گه:

  دولت احمدی نژاد دولت ….. بود

 10. زارع زاده می‌گه:

  آقای اشنا خودت فهمیدی در سطرهای آخر چی نوشتی کمی خوانا تر بنویس و آقایون به قول معروف آفتاب از پشت ابر بیرون امده و خلاف ها داره رو می شه

 11. مشتاقیان می‌گه:

  اقایون همیشه مخالف مگر شما موافق فسادهای هستید که آبروی نظام خدشه وارد کرده برخی افراد اصلا متن را نخونده و فقط به خاطر اینکه نویسنده آقای قنبری است مخالفت می کنند

 12. معتدل می‌گه:

  آقای یا خانم آشنا
  علی آقا یک مقاله داشتند با عنوان ” سیصد روز آور برداری” که در همین سایت هم منتشر شد جواب این سوالها را قبلا دادند لطفا اون را مطالعه کنید. ابر نیوز عزیز شما هم لطف کنید مثل دیگر دوستان لینک بقیه مقالات علی اقا رو در زیر هر مقاله ایشون قرار بدید.!!!
  —-
  سایر مقالات این نویسنده را می توانید با جستجوی نام بخوانید.
  دوست عزیز نمی دانیم که چرا برخی از عزیزان هیچ وقت قانع نمی شوند.لینک اخبار و گزارشات قبلی برخی زمان ها در پای مقالات و نوشته ها می آید و البته به طور اتوماتیک نیز آخرین خبرها در پایین آن گذاشته می شود.زمانی که در جو پاسخگویی هستیم بهتر نیست کمی انصاف را مد نظر قرار دهیم و با نوشتن عبارات و یا مثلا گذاشتن چند علامت تعجب که هزاران حرف دارد زحمات کسانی را که برای انعکاس نظرات تمامی مردم تلاش می گیرند نادیده نگیریم؟

 13. حیدر می‌گه:

  تمام فسادهای مالی ایران و خاورمیانه و حتی آمریکا و اتحادیه اروپا گردن احمدی نژاده!!
  .
  .
  .
  .
  الکی مثلا ما نمیدونیم مهدی هاشمی25ساله چه کارها انجام داده و ……
  الکی مثلا ما نمیدونیم ردپای وزیرنفت زنگنه تو پرونده کرسنت کاملا مشهوده!!
  الکی مثلا ما نمیدونم حضرات سران فتنه میلیارد میلیارد پول از آمریکا و عربستان گرفتن تا جوونای این مملکت رو به کشتن بدن…
  الکی مثلا ما نمیدونیم بابک زنجانی 5میلیارد به ستاد چه کسی برا انتخابات داده بود.
  الکی مثلا ما نمیدونیم دولت راستگویان بیش از 4میلیارد دلار از صندوق توسعه برداشت غیرقانونی کرد و به همه مردم گفت ما نبودیم…!
  …..
  لطفا این مردم رو احمق فرض نکنید…

 14. حمید می‌گه:

  بهتره بجای اینکه اینقدر همدیگه رو بکوبیم،یه خورده فرا جناحی کار کنیم.تا کی میخوایم غصه بخوریم و از هم انتقاد کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  فراجناحی یعنی اینکه پیرو رهبری باشیم و هم سو با حرفای ایشون همه و همه دست به دست بدیم تا به سمت کمال پیش برویم فارغ از اینکه تعصب خاصی نسبت به فرد یا دولتی داشته باشیم…
  یا حق

 15. محمد می‌گه:

  کسانی که با آمدن کلمه انتقاد در کنار نام یک مسئول رگ گردنتان باد میکند و هیچ کس جلودارتان نیست، خداوند را به یاد آورید و روز قیامت را .

 16. نگار می‌گه:

  من قطاری دیدم که سیاست می برد و چه خالی میرفت……..

 17. محمد می‌گه:

  اين دولت كاري كرد كه ما به همان احمدي نژاد راضي شديم

 18. آشنا می‌گه:

  نظر من چرا تایید نشد؟

  —-
  اندکی صبر….اینترنت به شدت مشکل دارد

 19. سید می‌گه:

  احسنت. حق مطلب را بیان فرمودین. ماشالا این طرفداران احمدی نژاد کم نمیارن.  بابا  معاون اول دولت پاکدستتون این همه فاسد بوده. تازه این یه نمونه اش هستو خجالت داره والا. توبه کنید و بپذیرید. درود بر اصلاح طلبان واقعی ….

 20. ابرکوهی مقیم شیراز می‌گه:

  اقای قنبری دستت درد نکند تشبهات عالی است عالی مخصوصا “اعجاز زر” که آدم یاد فیلم مختار و اون دیالوگ عبیداله که به بزرگان کوفه گفت فرادا اعجاز زر را می بینید.

 21. آشنا می‌گه:

  من موندم چرا طرفداران آقای قنبری بجای پاسخگویی به نظرات منتقدین فقطس به به و چه چه میکنند؟!!
  آقای قنبری دوران 8 ساله قبل اصلا سیاه و سراسر اشتباه و انحراف
  دولت متبوع جنابان در مدت تصدی گری امور چه کردند که شما با قاطعیت می توانید از آن دفاع کنید؟

  1- ادبیاتی در شان و در خور مقام ریاست جمهور خطاب به منتقدین داشتند؟
  2- در حوزه سیاست خارجه شجاعت و هوشمندی همراه با عزت سر لوحه تصمیماتشون بوده که طبق قانون اساسی از اصول دیپلماسی جمهوری اسلامی محسوب می شود؟
  3-قانون مداری و اجرای قانون مد نظر دولتیان بوده؟(اشاره به برداشت غیرقانونی از صندوق توسعه ملی)
  4- رونق کسب و کار و تولید و پیشرفت در این مدت حاصل شده؟
  5- بازار مواد غذایی و اصلی و قوت غالب مردم دارای ثبات نسبی بوده؟(اشاره به عدم ثبات قیمت میوه ، برنج و گوشت)
  6-در حوزه اشتغال جوانان و رفع بیکاری طرحی در دست اجرا است؟
  7- در خصوص ازدواج جوانان و علی الخصوص مسکن برنامه خاصی در دست اقدام است؟
  9-مراکز آموزش عالی که عامل اصلی در جهت توسعه و پیشرفت کشور و رسیدن به اهداف چشم انداز محسوب می شوند دارای برنامه روشن و مشخصی هستند؟
  10- در بعد فرهنگ و نیازهای اجتماعی مردم برنامه های در حال اجراست؟
  11- در خصوص ریزگردها و غبار نفس گیر که هر بار گلوی مردم غرب و جنوب را می فشارد چه برنامه ی مشخصی علی رغم دستور مستقیم مقام معظم رهبری دارید؟
  و …

  خسته شدیم از بس خواندن بی موقع خروس بی محل همسایه تون رو هم به دورهه پر از نفرت و سیاه 8 ساله گذشته انداختید.
  هنر دارید اشتباهات گذشته را با مدیریت و تدبیر خودتون اصلاح کنید اگر واقعا داری تدبیر و اصلاح طلب هستید.

 22. فرهنگی می‌گه:

  من هر روز به ابر نیوز سر می زدم تا ببینم مطلبی از آقای قنبری هست یا نه واقعا خوب می نویسی حرف دل مردم را می زنی

 23. m-e می‌گه:

  همچین نمیگن فساد مالی اصولگراها انگار
  کرسنت و شهرام جزایری واستات اویل هم مال
  دوران احمدی نژاد بوده

 24. کارمند دولت تدبیر و امید می‌گه:

  ” آنچه ما برای رییس جمهور آینده نیاز داریم، عبارتست از امتیازاتی که امروز وجود دارد، منهای ضعف هایی که وجود دارد.” حضرت امام خامنه‌ای مدظله العالي

  نویسنده بزرگوار که هر از گاهی بر طبل اختلاف کوبیده و دولت نهم و دهم را عامل و بانی همه مشکلات 500 ساله اخیر معرفی می نمایند قدری انصاف به خرج دهید.
  با توجه به اینکه سالهای 84 تا 91 دارای فراز و نشیب های زیادی در کشور و به خصوص در عملکرد دولت نهم و دهم بوده، لذا بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی به عنوان فصل الخطاب در خصوص دولت های مزبور به شرح ذیل آمده است و به نظر حقیر نیازی به سیاهنمایی شما و دوستا نتان نیست.

  نقاط قوت دولت نهم و دهم، از زبان رهبری عبارتند است از:

  1) عدالت طلبي

  2) فساد ستيزي

  3) ساده‌زيستي، پرهيز از اشرافي‌گري و دور بودن از تجملات

  4) روحيه مردمي، خدمت‌رساني و ارتباطات وسيع مردمي

  5) افتخار به انقلابيگري و احياي گفتمان امام و انقلاب

  6) تحول‌آفريني، خستگي‌ناپذيري، پركاري، پرانرژي و نشاط،

  7) شجاعت، قاطعيت و سرعت عمل

  8) پيشرفت علم و فناوري

  9) استكبارستيزي و داشتن روحيه تهاجم در مقابل زورگويان بين‌المللي

  البته ما منکر نقاط ضعف دولت های نهم و دهم نیستیم و نخواهیم بود لکن قرار بود دولت بعدی نقاط قوت را داشته و نقاط ضعف را نداشته باشد.

  پیدا کنید افراد مریض را……………………

 25. همشهری می‌گه:

  آقا یا خانمی ابرقویی لطف کنید مصاحبه دیروز آقای اژه ای را مطالعه کنید تا ببیند آقای رحیمی از کجا و چگونه شروع کردند اون وقت می فهمید این همشهری عزیزمون چقدر باسود است.اقای قنبری از قلمت لذت می برم

 26. اسیر دنیا می‌گه:

  از طرفی میگیم نظام ما هزاران هزار خدمت به ایران و ایرانی و بشریت کرده در این سی و شش سال
  از طرفی میگیم … بده هاشمی بده خاتمی بده احمدی نژاد که خیلی خیلی بده
  پس کی داشته این هزاران هزار خدمت را برنامه ریزی مدیریت و اجرا می کرده، من موندم
  دوستان اینقدر شخصیت ها را سیاه و سفید نبینیم

 27. دانیال می‌گه:

  میشه فقط شما به یه سوال پاسخ قانع کننده بدین
  چرا قیمت بنزین و دیگر موارد مرتبط این دولتی که شما سینه چاکشی افزایش داده برای سال اینده فکر کرده مردم هالو هستند مگه قیمت نفت پایین نیامده مگه قیمت خلیج فارس پایین نیامده ولی تو کشور بالا میره فکر کنم دیگه کم کم برعکس بشه یعنی بنزین از خارج به داخل قاچاق بشه
  کمتر خرج بریز و بپاش ها کنند تا به کسری بودجه نخورند این دولت راستگویان ولی به معنای واقعی کلمه دروغگویان

 28. خفته می‌گه:

  نه که دولت روحانی آخر راستگویی و صداقته!!!
  تحریمها که برچیده شد اقتصادهم که درست شد عزت هم که به ایرانیان داده شد وای چقدر اتفاقات خوب افتاده آقای قنبری!من که باورم نمیشه شما چطور؟؟

 29. محمدتقی می‌گه:

  آقای قنبری مردم ایران هرگز پیشرفت صنعت هسته ای و فضایی و نانو و طرح هایی مثل مسکن مهر که حاصل همون شعارهای به قول شما توهم گونه است را فراموش نمیکنند همانطور که نابودی این طرح ها را در دولت شما و همفکرانتان از یاد نمیبرند(منحل شدن سازمان فضایی,تعطیلی90درصد صنعت هسته ای,مزخرف بودن مسکن مهر و…)

 30. کلیدساز می‌گه:

  یک توصیه برای آقای قنبری
  بجای گره زدن ناکامی های دولت تحقیر به دولت قبل بهتراست آمارهایی چون تورم و بیکاری و صادرات و واردات دولت متبوعتان را که سراسر دروغ است توجیه کنید!!!

 31. اکرمی می‌گه:

  درود بر این جوان اصلاح طلب شهرمون

 32. محمد حيدري می‌گه:

  منه كاسب ارامشي كه تو اين دولت حس ميكنم هرگز تو دولت قبل نداشتم جنسهايي كه تو دولت قبل ساعتي تغيير ميكرد الان يك سال تغريبا ثابته

 33. محمد حيدري می‌گه:

  اقايون عزيز اگه كمي از تورم  و امار سر در مياوردن الان ميفهميدند كه كي دروغ ميگه كي راست
  اگه اين دولت ميگه تورم كاهش پيدا كرده منظور اين نبوده كه اجناس ارزان خواهد شد منظور اينكه سرعت افزايش قيمت كم شده
  همونجور كه ميدونيد تو دولت قبل دلار از 800 شروع شد تا 5500 هم رسيد ولي الان خوشبختانه تغريبا ثابته
  يا سكه 110 هزار توماني تا يك ميليون 500 هزار تومان رفت و الان تغريبا يك ميليونه
  پرايد 5 ميليون به لطف دولت قبل تا 20 ميليون رسيد 
  اگه به قول دكتر روحاني سواد نداريد كه هيچ اگه داريد خواهشا كمي انصاف داشته باشيد
  اقاي ابرقويي عزيز هم كه فكر كنم اصلا از امار فساد در جريان نيستند كه اينجوري مزاح ميفرمايند
  سعيد مرتضوي و محمد رضا رحيمي و بابك زنجاني و خاوري و …. همه از اعضاي دولت پاك دستتان بودند

 34. اصلاح طلب می‌گه:

  آقای قنبری این بخش از این یادداشت که “فسادهایی که سرش در راس دولت اصول گرای نهم قرار داشته و دستانش در چپاول بیت المال مسلمین بود تا با اعجاز توزیع زر، موکلان اراده ملت را به وکیل الدوله های حامی دولت تبدیل نماید” بسیار زیبا است و مواقعا حق مطلب را ادا کردید به عنوان یک فرهنگی از شما متشکرم. ضمنا از سایت ابر نیوز بابت انتشار مطالب آقایان قنبری و قیومی تشکر می کنم ما را حلال کنید گمان داشتم شما فقط مطالب اصول گرایان را منتشر می کنید.

 35. فلاح می‌گه:

  دوستان منتقد ، آقای قنبری امار ی نداده که شما معترض شدید یک تحلیل زیبای از واقعیت داشته

 36. حسین می‌گه:

  اینا به قول رییس جمهور ادمای با سواد هستن 
  نمی بینید عجب امارهایی دادن
  واقعان که
  متاسفم برا اصلاحاتیا با این…..

 37. اعتدال می‌گه:

  با تشکر از آقای قنبری و متن بسیار زیبا تون ..

 38. ابرقویی می‌گه:

  تند نرو این فسادها مال دولت خاتمی بوده شما هم یه مقدار مطالعاتتون رو بالا ببرید

 39. عباس می‌گه:

  با سلام درست بیان کردید که امار غلط دادن کاری اشتیاه است و اینکه چه مشکلاتی را پدید می اورد ولی مشکل ما این است که شمایی که طرفدار اصلاحات هستی امار ان دولت را وحی میدانی و غیر قابل اشتباه و کسی که اصولگراست شاید امار دولت اصولگرا را وحی بداند ولی اقای قنبری قدری هم انصاف داشته باشید بیایید عیوب دولت هایی که را طرفدارش هستید ببینید دولت قبل هر چه بود تمام شد و همچنین دولت خاتمی .حال رابچسبید البته هر چند فکر کنم شما تا قیام قیامت تقصیرات را به دولت قبل محول میکیند  دولت فعلی را بنگرید که چه میکند فقط از او تعریف و تمجید نکنید بلکه او را نقد کنید نقد سازنده که کمک به دولت هم باشد امارهای دولت را بررسی کنید ببینید ایا واقعیت دارد مثلا نرخ تورم که خدا را شکر هر دارد پایین می اید و ادعای قانون مداری دولت که گوش فلک را کر کرده است صحبت های اقای نوبخت را بررسی کنید در مورد استخدامی خرداد 91 ببینید تا حالا چند بار حرفش را عوض کرده در مورد برداشت از صندوق توسعه ملی صحبت کنید در مورد انتصاب بیش از سه ماه و غیر قانونی اقای نوبخت به سمت معاون منابع انسانی رییس جمهور صحبت کنید در مورد سن بالای وزرا و ماجرای خواب رفتن در جلسه تخصصی کمیسیون صحبت کنید در مورد اینکه رییس جمور فرمودند برنامه صد روزه اقتصادی دارند و فیلمش الان موجود است و بعد فرمودند من نگفتم!!!! و صد مورد دیگر.
  مگر تمام اینها و صد مورد دیگر مورد انتقاد اقایان به دولت قبل نبود؛ اگر اشتباه است که است پس چرا خودشان تکرار میکنند. من نه شیفته این دولت و ان دولتم بلکه حرفم این است انسان اگر حرفی زد باید پای حرف خود بایستد نه اینکه بخواهد سر مردم شیره بمالد. اقای قنبری کمی انصاف داشته باشید شما و همفکران شما و مدام تکرار نکنید در این 8 سال، چرا که رهبری که در برخی مواقع دولت فعلی خود از ان بهره برداری میکند البته هر جا به نفع خودش است در مورد دولت نهم فرمودند بهتر از این و اصولگرا تر از این دولت پیدا نخواهید کرد اگر به حرف رهبری توجه میکنند به تمام حرف های رهبری توجه شود و نه فقط هر جا به نفع خودشان است رهبری رهبری کنند و هر جا نیست دم بر نیاورند البته حرف رهبری در مورد این دولت هم که تایید کرده باشند کارهای دولت است و من کلی مینگرم اگر انصاف باشد انسان باید کلی نگاه کند و قضاوت کند درباره عملکرد دولت ها و اگر با تعصب نگاه کند مثل شما دچار اشتباه محض میشود به امید موفقیت تیم مذاکره هسته ای انشالله

 40. ایکس می‌گه:

  احسنت و درود بر اقای قنبری براستی که که حرف یک ملت را بیان نمودید.با تشکر از مطلب بجا و شایسته شما

دیدگاه شما

تمام حقوق این سایت برای © 2019 اخبار شهرستان ابرکوه. محفوظ است.
بهینه سازی شده king2net