ابوذر وسلمان ها،رقص در خون ؛ طلحه و زبیرها رقص در فتنه !/حجت الاسلام هاشم تقدسی(21نظر)

ابوذر وسلمان ها،رقص در خون ؛ طلحه و زبیرها رقص در فتنه !/حجت الاسلام هاشم تقدسی(21نظر)

 ابرنیوز: مطلب ارسالی یکی از همراهان سایت خبری ابرکوه را می خوانید.

چه زیباو دلرباست جمله پیر جماران که فرمود :شهادت اوج بندگی خداست ؛ پس اوج بندگیت ، شهادتت مبارک سردار الله دادی و…
اما چه شده که امروز عده ای مدعی خط امام ، رهروان این راه را با بی انصافی تمام ، مورد هجمه قرار داده و مغرضانه از نقد طلحه و زبیرها چشم می پوشند که مبادا چینه زخیم انحصار و زیاده خواهی اشان  ترک برداشته یا مکدر شده ورسواتر شوند و منتقدان به مواضع منحرف و لرزان جنگ جمل ِ امروزشان  را حواله به جنگ اُحد های دیروزشان میدهند و کار آنان را توجیه می کنند!!!!غلط است اگر بگویم خدارا شکر که شهدا نیستند تا ببینند چه ها شده چراکه قر آن می فرماید “…بل احیاء “یعنی هستند و می بینندکه امت ، پشت عمربن عبدود ها را خاک کردند اما گرفتار طلحه وزبیر ها شده اند . کسانی که همزمان با گام زدن بر فرش سمبلیک  قرمز ، حقیقت سرخی آن را نیزبا کوتاه آمدن در مقابل دشمن ِ پست ، پامال میکنند . چه سخت است وقتی هنوز تابوت های مزیّن به پرچم مقدس نظام اسلامی بر دوش مردم غیرتمند و وفادار ما به منزله محکم ترین جواب “هیهات منا الذله ”  حمل می شوند عده ای را همنشین هتاکان به مقدسات مسلمانان ببینی ، یا همچنان در ادامه دیپلماسی منفعل ، با دست هایی در جیب دنیایی خود و مشغول قدم زنی با گرگ ، فعال و سرزنده ببینی ! دیدید به فرموده رهبر اگر از استقلال مملکت ، در مقابل دشمن کوتاه بیایید دشمن به سراغ آرمان هایتان نیز  خواهد آمد ؟ دیدید کار از سانتریفیوژ گذشت و مقدس ترین آرمان زمین وآسمان ، محمد ابن عبد الله (صلی الله علیه و آله) را حرمت شکستند ؟ دیدید نقشه دشمن در مقابل عقب نشینی شما پیشروی ست؟ دیدید جوانان رعنا قامت و مردان دلاور ما را که امان دشمن را بریده بودند در قنیطره سوریه به شهادت رساندند ؟ همانانکه امنیت کشور را مدیون نفس کشیدن آنان هستیم .دیدید که سلمان واباذر ها هنوز سلمان واباذرند و فاسد نشده اند؟دیدید که چطور قید دنیای کثیف فتنه گران را زدند و جان برکف پای آرمان ها ماندند؟دیدید مالیات خود را در مرزهای پر خطر و به بهای امنیت همه پرداخت کردند ؟ دیدید سهم ابوذر و سلمان ها یی که ادعای  فسادشان را داشتید رقص در خون شد و سهم بعضی قدیم الاسلام های از حق بریده ، رقص در فنته شد !! آقایان ! از وقت بیداری گذشته ، تا با لگد دشمن بیدار نشده ایم باید کاری کرد .
آری چه زیبا گفته اند ؛ ای تاریخ بشکند قلمت اگر ننویسی بر بسیجیان امام  خمینی و امام خامنه ای چه گذشت؟
اما دشمنان داخلی و خارجی بدانند امت حزب الله برسر عهد الستی که با ولایت بسته اند از شروع سفر به کربلا تا بازگشت خانواده های داغدارو اسیرشان به مدینه وفادار خواهند ماند و لحظه ای از حمایت ولی اشان غفلت نخواهند کرد و تنها با شهادت چشمانشان را می بندند.
اینک ماییم وادامه راه شهیدانمان و جمله ای که امام خامنه ای فرمودند: “نمک شناسی حق شهدا  این است که در راهی که آنها باز کرده اند حرکت کنیم”   و آن راه چیزی جز مقاومت و پرهیز از فروتنی در مقابل دشمن سرکش نیست البته اینکه ما دولت یازدهم را نقد کنیم به این معنی نیست که از نقاط ضعف دولت نهم ودهم دفاع می کنیم اما از دولت یازدهم که شعارش تغییر بوده توقع حرکت دربعضی مسیرهای تکراری و غلط را نداریم .
انشالله که دولتمردان ما نیز بر این عهد استوار خواهند ماند ومطالبات همه جانبه امام خوبی ها را خارج از هر گونه لجاحت ، غفلت ، حزب و جناح بندی به اجرا رسانده تا بذر امید را در دلها بنشانند .
والسلام علی من اتبع الهدی

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

3636 مطلب نوشته است .

 1. دانشجو می‌گه:

  سلام پاسخ به امیر علی^^^^^نظر شما را خواندم وبه آن احترام میگذارم اما نظر مدرس حوزه علمیه و مهران منطقی تر به وعاقلانه تر به نظر میرسد چون کفار مکه بر عهدشان تا حدود زیادی ماندند اما 5+1 از بعد از ژنو تا حالا تا توانسته اند پیمان شکنی و تحریم را ادامه داده اند وادامه مذاکرات و تسلیم یکطرفه غیر عاقلانه است در حالی که زمانه ما و قدرت ما با زمان وقدرت زمان حضرت مجتبی ع و پیامبر اکرم قابل مقایسه و تطبیق نیست و ما قادر به خنثی سازی تهدید های دشمنان هستیم

 2. مدرس حوزه علمیه می‌گه:

  سلام بر همه، پاسخ به امیرعلی عزیز
  شمارا در مورد اشراف رهبری و کسب اجازه ظریف در تمام موارد مذاکرات به آقای مهران ارجاع میدهم که خوب روشن کرده اند، اما اینکه فرمودید امام حسن با آن همه سرباز و لشکر صلح کرد شمارا به جمله حضرت درپاسخ به اعتراض یکی از یارانش  در مورد صلح با معاویه ارجاع میدهم که فرمودنداگر به اندازه گوسفندان در آغل یار وفادار و محکم داشتم هرگز صلح نمیکردم ،امروز موقعیت ما موقعیت رسول اعظم ص و امام حسن ع نیست، چون پیامبر طبق فرمایش شما از فرصت استفاده کرد و اسلام را گسترش داد ولی استکبار برای مجبور کردن ما از ادامه صدور اصل اسلام و گرفتن همان فرصت آمده وانرژی هسته ای بهانه هست با رشد علمی واقتدار والگو شدن ما مخالفند ضمن اینکه اگر رهبری صلاح بدانند وامر بفرمایند پذیرش صلح که هیچ ، مردن را هم میپذیریم حتما سخرانی  اخیرامام خامنه ای را در قم دوباره مرور کنید مخصوصا در مورد مذاکرات فیلم فرمایش روشنی داده اند که نیازی به تفسیر ندارد عدم رضایت  ایشان را از ادامه مذاکرات میتوان فهمیداز لحن کلام ایشان،ضمن اینکه جای سوال است به دستور صریح رهبر در مورد اقتصاد مقاومتی کم لطفی می شود و همه راهکار دولت در مذاکرات خلاصه شده و برنامه های عمرانی کشور نیز خاموش شده انشاالله موفق باشید

 3. مهران می‌گه:

  پاسخ به علی محمد
  ما هم حرف شما را قبول داریم رهبری از تیم مذاکره کننده حمایت کردند ، ما هم از این تیم حمابت میکنیم اما رهبری در مشهد فرمودند “بنده در جزییات مذاکرات وارد نمیشوم و مردم تیم مذاکره کننده را زیر نظر داشته باشند”پس لزومی ندارد از اشتباهات آنها هم دفاع کنیم و انتقاد نکنیم، ضمنا رهبری در مورد مذاکرات هم فرمودند مخالف نیستم ولی تلویحا و حتی در قم اشاره کردند که فایده ای ندارد تحریم ها هم بیشتر شده و هم گستاخ تر شدند (از ژنو تا الان صد تحریم اضافه شده و این یعنی دولت بیراهه رفته)راه رفتن با کری در روزی که سه میلیون نشریه توهین به پبامبر با حمایت امریکایی ها توزیع شده از نظر دیپلماسی خیلی حقارت آمیز بود و این مایه نا امیدی شد

 4. امیر علی می‌گه:

  گرچه بنده 2 بار سلام کردم و شما جواب سلام ندادید

  ولی دوباره به شما دوست گرامی آقا یا خانم نریمان سلام عرض میکنم، و همچنین خدمت مدرس محترم حوزه، چون با وجودی که اصلاً شما رو نمیشناسم، ولی از ته قلبم برای شما و همه دیگر همشهریان آرزوی سلامتی و شادابی دارم

  خیلی ممنون که نظر دادید،
  پیغمبر اسلام (ص) با کفار مکه، که اینقدر ایشان و دیگر مسلمانان رو در طول سالها اذیت کرده بودند، صلح کرد و این به این معنی نبود که با کفر آنها بیعت کرده و افکار و اعمال آنها را قبول دارد. بندهای این صلح نامه موید حرف بنده هست. ولی برای ایجاد یک چنین صلح نامه ای، پیغمبر یک سری شروط را پدیرفت که چندان باب میل ایشان و مسلمانان نبود، مثل بند 2 این صلح نامه. پیغمبر از فرصت این صلح استفاده کرد و به تبلیغ اسلام پرداخت و کم کم جامعه مسلمانان قوی شد و چند سالی بعد مکه را فتح کرد.
  بله امام حسین (ع) هم برای امر به معروف و نهی از منکر و دین پیغمبر قیام کرد، ولی وقتی کوفیان و دیگر مسلمانان او را یاری نکردند و تنها اندکی از یاران برایش باقی ماند، گرچه به هیچ عنوان با یزیدی که حتی ظاهر اسلام رو هم رعایت نمیکرد، بیعت نمیکرد، ولی از سپاه یزید خواست که او و یارانش را رها کنند تا نه به حجاز برگردند و نه به کوفه بروند، بلکه به دیاری دیگر بروند. جنگ عاشورا بر حضرت تحمیل شد و ایشان خود خواهان چنین جنگ نابرابری نبود، و صد البته که با یزیدی که در ملا عام شراب میخورد، بیعت هم نمیکرد.

  به این سوال فکر کنیم که چرا امام حسن ع که خیلی بیشتر از امام حسین ع نیرو و سرباز داشت و زن و بچه نیز به همراه نداشت، با معاویه صلح کرد ولی امام حسین ع با یزید صلح نکرد؟ ایشان در آن شرایط نابرابر قصد جنگ نداشت، و بیعت هم نمیکرد.

  اگر یک بند از توافق ایران و 5+1 به معنای بیعت با کفر و ظلم باشه، ما نیز مخالف خواهیم بود، الحمد لله رهبر معظم انقلاب اشراف کامل بر موضوع دارند و تیم آقای ظریف تحت نظرات ایشون کار رو جلو میبرند، آقای ظریف یک قدم بدون اجازه رهبری بر نمیدارد، و انشاالله توافق خوبی صورت خواهد گرفت که همانند صلح پیامبر یاعث پیشرفت اسلام و بهبود وضعیت ایران و مردم خواهد شد.

  خیلی ممنون آقا و یا خانم مدرس حوزه که برای من آرزوی بصیرت بیشتر کردید، انشاالله خدا به شما هم خیر و برکت عطا کند.

 5. میم دال می‌گه:

  اقای ماهان قرار نیست هر کس مثل شما فکر کند تا تشخیص دهد چه کسی فتنه گر است. از نظر شما نیمی از جمعیت ایران فتنه گرند

 6. یک معلم می‌گه:

  ایت الله جوادی املی:
  “وجود مبارک حضرت ابراهیم ع و اسماعیل ع کعبه را ساختند. بعد از مدتی این کعبه بت کده شد. همه بت ها را در انجا گذاشتند، یکبار پیامبر ص به اینان بد نگفت و فحش نداد. ”
  ما باید راه پیامبر ص را برویم جناب اقای تقدسی.

 7. مدرس حوزه علمیه می‌گه:

  پاسخ به آقای امیر علی>>>>>ضمن احترام به نظر شما، پاسخ خود را در جواب و نظر خود داده اید به امام حسین گفتند یا بیعت ذلیلانه با ظالمین ویزید مستکبر و کافر و یا جنگ وکشته شدنت و اسارت خانواد ه ات ! سپس سید الشهدا فرمود الموت اولی من رکوب العاری :مرگ نزد من از پدیرش بیعت ظالمان وزندگانی ذلیلانه برتر است وامروز هم 5+1 همین دو راه را بر سر راه ملت مسلمان ایران گأاشته وانرژی هسته ای بهانه هست ، میگویند یا بیعت با کفر جهانی وقید اسلام را بزنیدبه همراه تکه ای نان واستخوان و یا مقاومت در برابر ما و به خاک وخون کشیده شدن حالابگویید خود شماکدام را می پذیرید؟خدا روشکر کنید که با این تفکر نادرست در کربلا نبودیدو الّا…ضمن اینکه دشمن باید خیلی احمق باشد که با این همه بخشش دولت یازدهم قید توافق رابزند چون دیگر از انرژی هسته ای چیزی برای بخشش به طرف مقابل نمانده است .برای شما آرزوی بصیرت بیشتر دارم

 8. نریمان می‌گه:

  پاسخ به امیرعلی
  حتی اگر منظورتان صلح حدیبیه بود باید بدانید که صلح حدیبیه  به رضایت پیغمبر رخ داد نه بخاطر فشار اطرافیان پیغمبر، دوما اسلام درتاریخ همیشه از خواص ترسو ضربه خورده واز نداشتن تحلیل سیاسی درست حتی امام حسن هم مجبور به پذیرش صلح با معاویه شد چون یاری نداشت اما امام خامنه ای هنوز انقدربی کس و تنها نشده و در جهان و ایران جانفدا زیاد داره و کسی هم نمیتواند اورا مجبور به صلح کند سوما در مورد امام حسین حضرت فرمودند من برای امر به معروف و نهی از منکر وبقا دین جدم رسول الله قیام کردم ، شمااز قیام صلح میفهمید?!

 9. علی محمد می‌گه:

  دلواپسان، در ابتدای کار بر اصل مذاکرات می تاختند ولی وقتی با حمایت صریح و بسیار قاطع رهبری از تیم مذاکرات مواجه شدند، به جای اطاعت از رهبری (آن طور که خودشان مدعی اند) روش کار را عوض کردند و این بار، به بهانه های بنی اسرائیلی جدیدی متوسل شدند و “شکل کار” را مورد هدف قرار دادند که چرا ظریف آنجا خندید و آنجا قدم زد و آنجا داد نکشید و …؟! گو این که از نظر این ها ، مهم ترین مسأله مذاکرات این است که ظریف و کری،در حال نشسته با هم حرف بزنند با ایستاده!

 10. امیر علی می‌گه:

  سلامی دوباره با آقا یا خانم نریمان گرامی

  در مورد عاشورا و حضرت سید الشهدا (ع) هم نکته ای بسیار مهم وجود دارد، و آن اینکه حضرت قصد جنگ با سپاه یزید رو نداشتند، و در عین حال نمیخواستند با یزید نامسلمون بیعت کنند، ایشون در چندین سخنرانی از سپاه یزید خواستند که وارد چنگ با ایشان نشوند، و حضرت و یارانش را رها کنند تا به دیاری دیگر بروند. ولی طبق سخن مهمی که حصرت دارند که فرمودند: آنها فقط دو راه بر من قرار دادند ( راه سومی را قبول نکردند) یا من با یزید بیعت کنم یا  در غیر این صورت اصرار بر جنگ داشتند. که قطعاً حضرت با یزید بیعت نمیکردند، و در نهایت حادثه کربلا بر حضرت تحمیل شد.

  شاید حرفهای بالا برای شما تا حدودی تازگی داشته باشه، از من قبول نکنید، ولی مقداری تحقیق کنید، شاید درست باشد.

  برای شما آرزوی سلامتی و شادابی دارم

 11. امیر علی می‌گه:

  سلام به دوست گرامی آقا یا خانم نریمان،

  ممنون که نظر دادید، مطلبی که شما گفتید مربوط به زمانی هست که حضرت پیغمبر (ص) و مسلمانان مکه را فتح کردند. موضوعی که من اشاره کردم مربوط به چند سال قبل ار فتح مکه هست که پیامبر با کفار مکه پیمان صلحی به نام پیمان حدیبیه میبندند، میتونید فیلم محمد رسول الله رو ببینید و یا این که جستجو کنید آنوقت
  متوجه میشید که بند 2 این قرارداد نیز به قول شمامشکل دارد احتمالاً همون موقع هم آدمهایی مثل شما بودند که ایراد بگیرند، ولی خوب ایشون این کار رو انجام دادند.

  انشاالله و با توکل بر خدا ایران هم با 5+1 توافق خواهد کرد و امیدواریم این موضوع برای مردم باعث خیر و برکت بشه.

  در پناه حضرت حق سالم و شاداب باشید

 12. محمد تقی می‌گه:

  پاسخ به عبدا
  اولا اگر فسادی در دولت احمدی نژاد شده بررسی شده و تازه بعضیاش حکمش هم اومده مثل حکم رحیمی(قابل توجه اونایی که میگن قوه قضاییه اصولگراست)ثانیا اگه احمدی نژاد حتی با خانواده اش هم رفت آمریکا حداقل این بود که آبروی جمهوری اسلامی و انقلاب رو نبرد.رفت تو دانشگاه کلمبیا جوری سخنرانی کرد آمریکا حساب کار دستش اومد نه اینکه بره با وزیر خارجه آمریکا پیاده روی کنه فقط هم بخنده و نتیجه بشه نابودی اورانیوم زیر5درصد ما و کاهش مستمر قیمت نفت.احمدی نژاد هر چیش بد بود دیگه اینقدر بیخیال نبود که فقط بخنده و دم از مقاومت مردم در برابر تحریمها بزنه.مگه ظریف تو این یکسال و خورده باری رو از دوش مردم برداشته که بعد توقع مقاومت در برابر تحریمها رو از مردم داره؟؟

 13. سکوت و خنده می‌گه:

  در جواب دیپلماسی دولت تدبیر و امید فقط یک کار میشه کرد:

  سکوت +خنده 🙂

 14. عبدا می‌گه:

   اقای تقدسی  چرا از فسادهای دولت قبل چشم بستیدد رفتن احمدی  نژاد با تمام فامیل به امریکا راه شهدا بود قدم  زدن هم شده گناه

 15. نریمان می‌گه:

  اولا ابوسفیان تاقبل از اسلام آوردنش حکمش از طرف پیغمبر قتل بود دوما اگه تاریخ را خوب خونده بودید پیغمبر فرمودند هرکس اسلام بیا ورد در  امانست به جز برادر عثمان که سر عناد و لجلجت با اسلام دارد اورا حتما بگیرید و با او صلح نکنید حتی اگر به پرده کعبه چنگ زده امانش ندهید از تاریخ فقط صلح هاش رو خوندید و از عاشورا و سید الشهدا چیزی نمیدانید?ذلت به پیش دشمن تاکی?

 16. اکرمی می‌گه:

  پاسخ به علی*****اگر آقای طباطبایی واقعا این حرف را زده باید در استاد اخلاق بودنش شک کرد که نسخه اخلاقی ایشان در مورد منتقد، این جمله شما باشد و دوما از کدام آرامش در جامعه میگویید؟ وضع داغون بورس دایم در حال سقوط یا وضع متشنج اقتصاد کشور ویا وضع خفت بار وزارت خارجه را نمی بینید یا نمیخواهید ببینید؟از قیمت نان چه خبر؟از التماس به دشمن چه خبر؟ از تهدید دوباره اباما به گزینه نظامی ، درست بعد از قدم زذن ظریف با جان کری چه خبر؟راستگو باشید نگویید همه چی آرومه من چقد خوشبختم……!!!!!!!!!!!

 17. ماهان می‌گه:

  پاسخ به میم دال
  اگر تا الان شما طلحه وزبیر ها و فتنه گرها را نشناختید دیگه هیچ وقت نمیشناسید  مثل آقایونی که هنوز نفهمیدند از آمریکا آبی برای ما گرم نمی شود و اقتصاد مقاومتی را رها کردند واقتصاد تسلیم را پیگیری میکنند

 18. امیر علی می‌گه:

  با سلام به همه
  با عرض سلام و احترام،

  پیغمبر اسلام (ص) هم که بهترین خلق خدا بودند با یکی از پلیدترین افراد اون موقع که ابوسفیان بود، نشستند و پیمان صلح بستند، 

  خدا رو شکر شما اون موقع نبودید که از این ایرادها بگیرید. واقعاً فکر میکنید همینی که چهارتا کلمه قشنگ به کار ببرید و اسم شهیدها رو توی متنتون به کار ببرید باعث میشه که حرفهاتون هم مثل فامیلتون و لباستون مقدس بشه

 19. فلاحزاده می‌گه:

  بیچاره مردمی که چوب جهالت تسلیم طلبان را میخورند

 20. میم دال می‌گه:

  اقای تقدسی چرا اینقدر در لفافه حرف می زنند؟ لطف کنند بفرمایند طلحه و زبیر ها و فتنه گران چه کسانی هستند تا ما هم انها را بهتر بشناسیم.

 21. محمد مهدی می‌گه:

  آقای روحانی  و ظریف  بیدارشید دو سال گذشت هنوز دارید به غرب التماس می کنید وهیچی عایدمون نشده و اوضاع بورس و اقتصاد و سیاست و عزت خیلی خرابه

 22. علی می‌گه:

  توصیه سیدمهدی طباطبایی به دولت: در مقابل منتقدانتان آیه «قل اعوذ برب الناس» را هر روز بخوانید

  سیدمهدی طباطبایی، استاد اخلاق می گوید: عده‌ای هم نان‌شان در گرو به وجود آمدن التهاب در جامعه است. اگر جامعه از آرامش بیفتد، برای اینها سودآور است. وقتی می‌بینند جامعه رو به آرامش می‌رود، می‌خواهند با اتهام‌زنی و حاشیه‌سازی، آن را ملتهب سازند.

 23. مهران می‌گه:

  وزیر امور خارجه و دولت یازدهم  لااقل آبروی کشورمان را پیش تازه مسلمونا و دلبستگان به نظام اسلامی نبرید  امید که نیاوردید لااقل ناامیدمان نکنید  ….

 24. محمد علی می‌گه:

  واقعا ازشنیدن خبر شهادت سردار الله دادی غمگین شدیم و از کار آقای ظریف خجالت زده شدیم……یکی به این ها بگه شمارا به شهدا دیگه بسه….

دیدگاه شما

تمام حقوق این سایت برای © 2019 اخبار شهرستان ابرکوه. محفوظ است.
بهینه سازی شده king2net