آقای رئیس جمهور،به همین زودی خسته شدید؟!/حجت الاسلام هاشم تقدسی(۴۱نظر)


Warning: Use of undefined constant auto - assumed 'auto' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home3/abarnews/public_html/wp-content/themes/wp-max-1-new/templates/single.post.template.html on line 20
آقای رئیس جمهور،به همین زودی خسته شدید؟!/حجت الاسلام هاشم تقدسی(۴۱نظر)

ابرنیوز:مطلب ارسالی یکی از همراهان سایت خبری ابرکوه را می خوانید.

وقتی شنیدیم که همایشی به نام “همایش اقتصاد ایران” در حال شکل گیری و برگزاری است به تدبیر دولت یازدهم و کار عاقلانه اش آفرین گفتیم.با خود گفتیم بالاخره ظرفیت های داخلی و نخبگان اقتصادی و اقدامات عملی بومی نیز مورد توجه دولت قرار گرفته،اما این امید زیاد به طول نیانجامید،با جمله ای که رئیس جمهور محترم جناب آقای روحانی فرمودنداین امید را نیز ناامید و دشمنان ما را امیدوارتر کردند.یادمان افتاد به بعضی جملات حاشیه ساز دو سال آخر دولت دهم که بیگانگان را به طمع می انداخت و دوستان را نگران تر می ساخت.

یکی از جملات رئیس جمهور محترم این بود : …. آرمان ما به سانتریفیوژ وصل نیست بلکه به قلب و اراده ما وصل است.جمله ای زیبا که با مغالطه ای ظریف کارانه ، اذهان عمومی را از اصل فاجعه (یعنی بوسیدن و کنار گذاشتن فناوری بومی هسته ای که حاصل خون شهدای هسته ای،یتیم شدن علیرضا و آرمیتا و سوختن سینه داغدار مادرانشان و خمیده شدن قامت پدارانشان بود)منحرف کرده و سر مردم را به سبد کالای مرغ و روغن و شکم ، گرم می کند.

هیچ کس منکر فشار اقتصادی حاکم بر ملت غیور و صبورمان نیست،اما چرا کسانی باید در لفافه دم از برچیدن فناوری هسته ای بزنند که محل کارشان وحتی استخرشان به تازگی با ۵ میلیارد تومان سرویس شده و پرده های اتاقهایشان نیز به رنگ دلخواهشان تغییر کرده و ذره ای فشار اقتصادی را حس نکرده و نان با شیب ملایم ۳۰ درصدی نیز به چشمشان نمی آید؟

چرا نان و سفره مردم را به سانتریفیوژ گره می زنید؟

چرا فرمایش رهبر شجاع و صبورمان را در خصوص اقتصاد مقاومتی نادیده می گیرید؟

چرا فراموش کرده اید که دقیقا یکی از موارد مورد بحث شما در مذاکرات هسته ای آرمان «استقلال آزادی جمهوری اسلامی» است؟

فراموش کرده اید یا خود را به فراموشی زده اید؟!

تکلیف سوگندتان به حفظ قانون اساسی و من جمله ماده ۱۵۲ که اشاره صریح به نفی هر گونه سلطه جویی و سلطه پذیری،حفظ استقلال همه جانبه و تمامی ارضی کشور را دارد چه می شود؟

آقای رئیس جمهور برای ما اشخاص و دولت ها مهم نیستند،بلکه اعمال آنهاست که تائید یا رد می شوند و تعصب کور نسبت به هیچ شخصیت سابق و لاحقی نیز نداریم؛اما کمی صبورتر باشید،به همین زودی خسته شدید؟!

آقای رئیس جمهور آیا قبول ندارید که دشمن از روز شروع مذاکرات و تلاش تیم پرکار هسته ای اتان نه تنها ذره ای روی خوش به ملت ایران نشان نداده بلکه توهین ها و تحریم های اقتصادی و شخصیتی،حیثیتی را نیز بیشتر نموده است.آقای رئیس جمهور سانتریفیوژ آرمان نیست،”استقلال مملکت” آرمان است.استقلالی که بهای آن خون رییسعلی ها و شیخ فضل الله ها و مدرس ها و همت ها و باکری ها و احمدی روشن ها و …. بوده و خواهد بود.آرمان ما آیه «لا تظلمون و لا تظلمون» است که قرآن فرمود، نه ظلم کنید و نه ظلم پذیر باشید.آرمان ما مقدمه سازی ظهور امام زمان (عج) است که اگر توان علمی و… نداشته باشیم ،اقتدار نیز نخواهیم داشت.

آقای رئیس جمهور چرا عده ای با دروغ به دنبال بی ارزش نشان دادن فناوری هسته ای و وزر و بال دانستن آن هستند؟

اگر فناوری هسته ای نبود کی می توانستیم طبق نظر شهید زنده دکتر عباسی موشک ماهواره بر با دقت بالا بسازیم و از کجا قدرت ساخت اجزاء ماهواره برای خروج از جو بدست می آوردیم؟

اگر فناوری هسته ای نبود کجا می توانستیم در پزشکی هسته ای این موفقیت ها را بدست آوریم و در کشاورزی و علم ژنتیک به مراحل مطرح جهان برسیم؟

آری دانش مانند گذشته نیست و همه با هم ارتباط دارند.

این جملات از آن من نیست،بلکه بخشی از استدلالات فیزیکدان ایرانی و رئیس سابق سازمان انرژی اتمی ایران است.کسی که قطعنامه ۱۷۴۷ شورای امنیت او را «دانشمند ارشد وزارت دفاع و مرتبط با انستیتوفیزیک کاربردی» ایران معرفی کرده و او را نیز در لیست تحریم ها قرار داده است.او ثابت کرده که هم سواد دارد و هم شناسنامه،مزدور کسی هم نیست،جیب بر نیز نبوده و توهم نیز نزده و از روی بیکاری نیز سخن نگفته.

فناوری خلاء و اتصالات و پمپ های خلاء که عوامل مهمی در تسخیر فضا به شمار می روند را مدیون فناوری هسته ای می باشیم.بی سوادان واقعی کسانی هستند که در مجلس ششم گفتند : از چاه هسته ای آبی در نمی آید،مگر برای عده ای نانی درآید.غافل از اینکه آینده بدون ماهواره قابل تصور نیست؛چرا که بدون ماهواره و تسخیر فضا،کنترل کشتیرانی،بانک ها،قطار و مترو دچار مشکل می شوند و حتی در شناسایی مباحث آب و هوایی و منابع معدنی کشور نیازمند بکارگیری ماهواره هستیم.اگر فناوری هسته ای نبود چگونه ما به پرتاب گر موشک دست پیدا می کردیم؟

آقای رئیس جمهور اینها دارند با استقلال و رشد ما مخالفت می کنند و شما از سبد کالا می گوئید؟!

اگر فناوری هسته ای نباشد داده و دیتای صنعت حمل و نقل را چه کسی تنظیم می کند؟!مگر تولید برق نیازمند آب نیست؟مگر ما از کشورهای کم آب منطقه نیستیم؟چرا بعضی روز روشن انقدر سیاه نمایی می کنند و نقش انرژی هسته ای را در تامین برق نادیده می گیرند؟

فناوری هسته ای،پشتوانه صنعت نفت ماست؛چرا که پرتوها در این صنعت نقش اساسی دارند و در اسکن کردن اطلاعات درون خاک بدون تعطیلی خط تولید کمک شایانی می کند و خیلی از منافع دیگر که در این نوشته مجال ذکر آنها نیست.

آقای رئیس جمهور چشمانتان را نبندند؛بلکه چشمان مشاورانتان را نیز باز کنید و مطمئن باشید اگر بر محور عقلانیت طی مسیر کنید حتما فرجی می شود.

تامین سبد کالا و دیگر نیازها را نیز در اجرای اقتصاد مقاومتی دنبال کنید و چشم انتظارلغو تحریم ها و لطف وکرم دشمنان قسم خورده ملت نباشید که رهبرعزیزمان با بکار بردن عبارت “به درک” در مشهد مقدس ، هم آنان را تحقیر نمودند وهم راه دولت را مشخص فرمودند، امیدوارم که در دیدن وشنیدن درست تر موفق باشید.

انشاالله موفق باشید .

                                        والسلام علی من اتبع الهدی

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

3637 مطلب نوشته است .


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home3/abarnews/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405
 1. بنده خدا می‌گه:

  احسنت به اقای تقدسی مطالب ایشان بسیار به جا و منصفانه هست.البته از یک روحانی کمتر از این توقع نمی رود.این گونه مطالب هامرحمی بر روی زخم هایی است که از مطالب بعضی بر دل ما می نشیند.

 2. ایرانی می‌گه:

  پاسخ به آقای به اصطلاح اصلاح طلب خداطلب!
  چرا اعتماد به توان کشور خودت نداری واقعا چرا خود باختگی در این دوره مد و کلاس شده واقعا به صنایع نظامی و بومی کشورت که حاصل همت جوانان وطنت هست شک داری؟؟؟ این جور منتظر حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریفهستی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!ی

 3. زارع می‌گه:

  خدا به مارحم کند با این تدبیر و امید و…

 4. اصلاح طلب خداطلب می‌گه:

  از دوری تو غمین و نالان هستیم

  وز کرده ی خود کمی پشیمان هستیم

  اصلیت ما را تو اگر می پرسی

  از کوفه ولی مقیم تهران هستیم!

  ——————————

  ما لشگری از سلاح روسی داریم

  در دوز و کلک رگ ونوسی داریم

  هر جمعه که شد بیا که ما منتظریم

  این هفته فقط نیا عروسی داریم!

  ——————————

  از جور زمانه ما شکایت داریم

  اندازه ی کوه و صخره حاجت داریم

  ما مشکلمان گرانی و بیکاریست

  آقا به نبودنت که عادت داریم…

  ——————————

  ما قیمت روز ارز را می دانیم

  معیار بهای بورس در تهرانیم

  فعلا دو سه روزیست هوا پس شده است

  هر روز دعای عهد را می خوانیم

  —————————–

  صد موعظه کن ولی ز تسلیم نگو

  از خمس و زکات و ضرب و تقسیم نگو

  آقا تو بیا ولی فقط با یک شرط…

  ار آنچه که ما دوست نداریم نگو!

 5. ناشناس می‌گه:

  من کاری به ریس جمهوری ندارم،ولی این رو دارم میبینم که هر روز شاهد یه برنامه در مملکت هستیم یه روز هم  میخوان بگن رفراندوم نیست و باید رفراندوم برگزار بشه…. والا چه عرض کنم . خدایا خودمان کاری نکنیم که ظالمان بیایند وبرما بخواهند حکومت کنند.الهی آمین

 6. دلسوز می‌گه:

  جناب اعتدال!
  پس فکر می کنید این قلم فرسایی هایی که در کوبیدن یادداشت های افرادی چون جناب تقدسی انجام می شود توسط چه کسانی است؟؟
  جناب آقای علی!
  آقایان حسین و علیرضا توضیحات خوبی دادند که دیگر نیاز به تکرار ندارد
  همینقدر بدانید کسی که خود را به خواب زده نمی توان بیدار کرد. شما دلسوز نظام و انقلاب هستید؟؟
  شما دنبال رو فرمان امام امت هستید؟؟ اگر راست می گویید گوش به فرمان امام امت و ولی امر مسلمین جهان حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای باشید.ایشان چراغ راه هستند. نه دنباله رو برخی تفاله های اصلاح طلب که بلندگو و حامیان فتنه گرانند و امید دشمنان قسم خورده انقلاب… اگر راست می گویید!

 7. دانشجو می‌گه:

  سلام 
  واقعا باچه رویی از دیپلماسی هسته ای وسیاست خارجی دفاع میکنید .به سخنان رهبری توجه کنید. این را هی که دولت می رود به ترکستان است ودل به نقاط خیالی بسته اند و به قول خودمون این گور مذاکرات که دولت یازدهم بر سر آن گریه میکند مرده ای در آن دفن نیست

 8. حمیدرضا می‌گه:

  سلام 
  آدم چقد حسرت میخوره و خجالت میکشه وقتی اقد راحت برخی ها خودشون را جلوی دشمن کوچیک میکنند

 9. نادری می‌گه:

  پاسخ به اعتدال
  رییس جمهور محترم پاسخ درست برای ملت در زمینه هسته ای و اقتصادی و …ندارد آقایون میگن نویسنده های اصلاحات در ابرکوه به داد برسین و جواب بدین خیلی جالبه

 10. رحمانی می‌گه:

  پاسخ به اعتدال
  خیلی جالبه رییس جمهور در اقدامی غیر واقعی میگه انتقاد کنید بعد هر کی انتقاد میکنه را مزدور و ….معرفی میکنه و حالا در ادامه آقای اعتدال انتقاد از عقب نشینی دولت در برابر استکبار را اتهام می نامد ببخشید اگه جواب قانع کننده نداریدلطفا جای انتقاد را با اتهام عوض نکنید حرف حساب شمارا دولت یازدهم تو عمل ثابت کرد که چندمرده حلاج نیست

 11. علی می‌گه:

  آقایان چنان متعصبانه بر عقیده خود پافشاری می کنند که میتوان به یقین ادعا کرد که ایشان حتی به خود زحمت مطالعه متن کامل سخنان بنیانگذار انقلاب را که در همین بخش نظرات از سایت موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی آورده شده است را نداده اند، آیا این جمله صریح حضرت امام که فرموده اند:”باید سعی کنید جهات سیاسی در سپاه وارد نشود، که اگر افکار سیاسی وارد سپاه شود، جهات نظامی آن از بین می رود” قابل تفسیر تنها در ممنوعیت ورود به احزاب است؟ یا اینجا که به صراحت بیان داشته اند:”ما که می خواهیم که سپاه و ارتش جند الله باشند و دسته بندی نداشته باشند و جهات سیاسی را کنار بگذارند برای اینکه اگر جهات سیاسی و مناقشات سیاسی در سپاه رفت و در ارتش رفت، باید فاتحه این سپاه و ارتش را ما بخوانیم”، هر خواننده منصفی درک میکند که جهت گیری های سیاسی امری اولی بر ورود به دست بندی ها و احزاب است، جهت گیری های سیاسی یعنی همین مقالات تخریب گونه دولت که توسط جناب آقای تقدسی ارائه می گردد، یا آنجا  که امام باز فرموده:”جایز نیست که وارد بشوند به دسته بندی و آن طرفدار آن یکی، آن یکی طرفدار آن یکی، به شما چه ربط دارد که در مجلس چه می گذرد؟” آیا این نمیتواند به این معنا باشد که امروز هم به تبعیت از راه و کلام  امام گفته شود به شما چه مریوط که در دولت چه می گذرد؟؟ ورود به احزاب هم البته در ادامه همین خطوط قرمزاست که البته ریاست محترم جمهور هم با عنایت یه همین موضوع خواستار این شد که کسانی که می خواهند حرف بزنند با شناسنامه حرف بزنند، با نام جناح خود سخن بگویند و بگویند وابسته به چه جناحی هستند نه به نام ملت ایران که البته در همین نظرات منتقدین به کرات استفاده می گردد.
  در پایان هم یادآوری این موضوع لازم است که برخی علاقمند هستند برای به کرسی نشاندن نظرات خود دیگران را متهم به قدرناشناسی از خدمات و جانفشانی های نیروهای مسلح کشور نمایند که البته این هم قابل درک است هنگامیکه جناب آقای روحانی رئیس جمهور منتخب ملت که پیش از این شانزده سال نماینده رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی، مهمترین وزنه تصمیم گیری در سیاست خارجی و امنیت ایران، بوده و در ایام دفاع مقدس معاونت فرماندهی جنگ را بر عهده داشته، توسط افرادی که آن ایام را به خاطر هم ندارند متهم به خستگی!!!، مغالطه کاری ظریف کارانه!! سوزاندن دل مادران شهدا!! گرم کردن سر مردم به سبد کالا!!! واشرافی گری متهم میکنند، امثال این گمنامانی چون ما که جای خود دارد. با تشکر

 12. (حسین) می‌گه:

  قابل توجه علی
  ظاهرا جنابعالی از تمام نظراتی هم که نوشته اید نه گفته خودتان را قبول دارید نه فرمایشات امام راحل و رهبرعظیم الشان را. در اصل 150 قانون اساسی حفاظت و صیانت از دستاوردهای انقلاب اسلامی در ایران و در سراسر جهان بر عهده سپاه پاسداران، این نهاد برخاسته از انقلاب گذاشته شده است .همان قانونی که ریس جمهور را شخص دوم مملکت قرار داده،وجود احزاب مختلف با هر سلیقه ای را آزاد دانسته، و همان قانونی که حفاظت از شخصیتهای کشور را و حفاظت از هواپیماهای مسافربری را و حفاظت از هوا و زمین و آب وخاک این کشور را برعهده سپاه گذاشته،،مبارزه باعوامل و جریانهای خرابکار و احزاب برانداز را نیز بر عهده این نهاد انقلابی گذاشته است و همه مردم شاهد بودند که این نقش در دهه اول انقلاب بخوبی اجرا شد و کشور را از توطئه های گوناگون دشمنان داخلی و خارجی نجات داد و جانفشانی پاسداران و بسیجیان بود که کشور را به ساحل امن رساند و همین امنیت بود که بدنبال خود دستاوردهای علمی فراوانی بوجود آورد که یک قلم آن پیشرفت چشمگیر و خیره کننده ایران در انرژی هسته ای است .
  برادر محترم، پاسداران و روحانیون وابسته به سپاه مطابق قانون از ورود به احزاب و دسته بندیهای سیاسی منع شده اند نه از روشنگری مردم در مقابل دغل بازیهای برخی گروهها. خودتان کلاهتان را قاضی کنید اگر سپاه راه ورسم احزاب و گروهها را بررسی و حلاجی نکند چگونه و با چه سلاحی انقلاب و مردم را از شر بدخواهان محافظت نماید .یکی از راههای مبارزه با گروههای برانداز روشن نمودن خط و مشی آنها و برداشتن نقاب از چهره آنان است.یقینا سپاه به دلیل اشراف اطلاعاتی که دارد بهتر از من وشما میداند که هر کدام از گروهها و احزاب در داخل و خارج به کجا وصلند و نقشه کدام نقاشی را در کشور پیاده میکنند .
  نوشته اید که:” به جز معدود حکومت هایی که در تاریخ مطرود ملت های خود گشته اند هیچ کشور آزاد و توسعه یافته ای حق دخالت در امور سیاسی و افتصادی را به نهادهای نظامی که دارای قدرت و پشتوانه سلاح اند را نمی دهد.”
  اولاً بفرمایید سپاه به جز روشنگریهایی که جهت شناساندن چهره های نفاق و افرادی که با آبشخور دشمنان تغذیه می شوند در کدام امور سیاسی دخالت کرده ،کدام دولتی را جابجا کرده،کدام کودتایی را انجام داده است دوماً ،در امور اقتصادی این دولتها بوده اند که جهت باز کردن گره های کور خود دست نیاز به سوی سپاه دراز نموده اند نمونه بارز آن همین راه مواصلاتی ابرکوه به یزد میباشد مردم که یادشان نرفته است بیش از 20 سال چند دستگاه لودر و بلدوزر در گردنه تخته سنگی درحال بریدن کوه برای احداث این جاده بودند که آخر هم با همت جهادی سپاه، کوه بریده شد و جاده احداث گردید یا نمونه های دیگر آن خدمت رسانی به مناطق ناامن کردستان و بلوچستان در زمانی که هیچ پیمانکاری حاضر نمیشد طرحهای دولت را در آن مناطق اجرا کند.سوماً،انشاالله که منظورتان این نیست که جمهوری اسلامی مطرود مردم وحکومتی غیر آزاد و مستبد و عقب افتاده است!!
  و کلام آخر اینکه سخنان جناب تقدسی بر آمده از خواسته مردمی است که دلشان برای دستاوردهای این مملکت که هر کدامش بر روی خون شهیدی استوار گردیده است میتپد و لذا مطمئن باشید که همین مردمی که از گرانی و بعضی بی عدالتی ها گلایه میکنند به هیچ مسئولی اجازه نخواهند داد برسر آرمانها و دستاوردهای ارزشمند دانشمندان جوان این مرز وبوم معامله پوچ و بی ارزش صورت بگیرد.
  تعجب از شما برادر محترم این است، چرا حرفهایی را میزنید که قبیله حیله به جهت زدن پر وبال نظام هر روز در رسانه های خود در سراسر جهان تکرار میکند؟

 13. محمدی می‌گه:

  به نظر من اگه ربیس جمهور  با وجود صحبتی که رهبر انقااب در دیدار با مردم قم داشتند باز هم فقط دنبال مدذاکره باشد و اعتنایی به اقتصاد مقاومتی نکند دیگه به شعار عقلانیت دولت امیدی نیست بعضی باادعای  شعار عقلانیت در حال به تعطیلی کشاندن مبارزه با باطل هستندو سازش را ترجیح میدهند و مردم را در خودشان خلاصه می ببنند و با طرح غیر قانونی رفراندوم به دنبال دو ر زدن قانون مجلس میگردند درست مثل دولت گذشته در بحث یارانه ها ومحمد خاتمی در بحث اافزایش اختیارات ربیس جمهور که طرح رفراندوم را مطرح کرد و به دنبال دور زدن مجلس بود

 14. علیرضا می‌گه:

  پاسخ به علی آقا
  مجید دلبندم  چند بار بگن امام عضویت در احزاب را فرمودند نه مطلق ورود در سیاست مگر می شود نیرویی که حافظ کشور ودستاوردهای آن است حق هیچ گوشزد ی به متخلفین نداشته باشد ؟در ثانی امام در مورد وابستگی به بیگانگان چیزی نفرمودند؟در مورد بی توجهی …… چطور؟ در مورد پلمپ غنی سازی و چشم به دست دشمن داشتن چطور؟ فقط در مورد سپاه فرمودند!!!!؟؟؟!!!!!!!!!!

 15. اعتدال می‌گه:

  با توجه به زنجیره اتهامات و مقالات وارده از سوی آقای تقدسی جای تعجب است که حامیان دولت و اصلاح طلبانی مانند آقایان قنبری و قیومی پاسخی به این مطالب نمی دهند.

 16. ندا می‌گه:

  سلام بر حاج آقا و دوستان
  ذکر یک نکته خطاب به حاج آقا مهم هست و اون هم اینکه شما باید حاج آقای ما هم باشید نه فقط حاج آقای دوستان!
  و نکته بعد اینکه امام (ره) خیلی عرایض دیگه هم داشتند که متاسفانه بدست فراموشی سپرده شده!

 17. از خدا غافلیم ...همین می‌گه:

  سلام
  استاد همه این بحث ها رو بریزید دور اینقدر تو سر و کله هم نزنید ! اینقدر یکدیگر رو نکوبید! همه سر و ته یه کرباسیم! فقط برید این خبر از ابرنیوز رو بخونید اونوقت میفهمید خدا کجاست …
  http://abarnews.ir/?p=22171
  واجب الحج شدگانی که از این بوم برند عازم خانه ی حق اند و زحق بی خبرند

 18. اکرمی می‌گه:

  امام خمینی  ره :اگر سپاه نبود کشور هم نبود . سپاه محافظ کشور و ارزشها وحتی رییس جمهور محترم ماست لطفا این حقیقت را سانسور نکنید

 19. عادل می‌گه:

  پاسخ به شیر دل
  لطفا در نظر دادن عصبانی نشویدو از روی لجبازی و انتقام نظر ندهید ثانیا کدام رییس جمهور را دیده اید که به دنبال تضعیف نیروی نطامی کشورش باشد ؟آیا این کار با تدبیر و عقلانیت جور در می آید؟سوما سپاه پاسداران اگر دشمن نداشته باشد باید به آن شک کرد! سپاهی که داعش واربابش را سر جایش نشانده ترسی از توطیه گران داخل ندارد چهارما: رییس جمهور نباید شاخه زیر پایش را ببرد

 20. علی می‌گه:

  در تمام کشورهای جهان نیروهای نظامی مسولیت حفاظت از مرزهای کشور و امنیت آن را بر عهده دارند همانطور که سایر اقشار جامعه اعم از معلمان، کارگران، کشاورزان، کارمندن، پزشکان، دانشمندان و محققان و …هر کدام به فراخور حال خود سهمی از امنیت اقتصادی، بهداشتی، غذایی، علمی و … کشور های خود را بر عهده دارند و البته به جز معدود حکومت هایی که در تاریخ مطرود ملت های خود گشته اند هیچ کشور آزاد و توسعه یافته ای حق دخالت در امور سیاسی و افتصادی را به نهادهای نظامی که دارای قدرت و پشتوانه سلاح اند را نمی دهد، آنان که جان خویش را در طبق حفاظت از آب و خاک و ناموس و دین سرزمین خویش می نهند همواره مورد تحسین و مایه افتخار و مورد حمایت مردمانشان بوده و خواهند بود اما این به معنای مجوزی نخواهد بود که پس از دفاعی که تمامی ملت در رنج و سختی آن سهیم بوده اند عده ای خود را بالاتر از قانون دانند و در پاسخ آقا رضا که روحانیون  شاغل در نهاد… را نظامی ندانسته اند به پاسخ استعلامی در همین مورد که از کمیته حقوفی وزارت کشور در یکی از انتخابات گذشته جلب می کنم که كاركنان حفاظت اطلاعات و عقيدتي سياسي ارتش، سپاه و ناجا را مشمول عنوان نظامي دانسته است و  در پاسخ جناب مهران و دلسوز که ما را متهم به ارائه ناقص سخنان امام در منع نظامیان به عالم سیاست میکنند ایشان را رجوع می دهیم به سایت رسمی موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی که جملات ایشان در آن بی هیچ کم وکاستی آمده است:

  نظر صریح امام در مورد دخالت سپاه و ارتش در مسائل سیاسی چه بود؟
  حضرت امام همواره نسبت به دخالت نیروهای نظامی و انتظامی در امور سیاسی هشدار داده اند که منحصر به انتخابات دوره خاصی نبوده است. بلکه به عنوان یک اصل تخطی ناپذیر و دستور العمل و وصیت همیشگی مطرح است. اما همواره نسبت به خطر های عظیم ورود قوای مسلح به مسائل انتخاباتی و مسائل سیاسی جناحی هشدار داده و گروه گرایی نیروهای مسلح و ورود آنها را به احزاب و دستجات سیاسی بر خلاف رسالت آنان که پاسداری از تمامیت ارضی، منافع ملی و کیان کشور است، می داند و معتقد است که با ورود نیروهای مسلح به احزاب، منافع ملی تحت شعاع منافع گروهی و جناحی دسته جات و احزاب قرار می گیرد که جهت تبیین این موضوع سخنان و مواضع امام خمینی را دراین باره که در مقاطع مختلف بیان شده است، مرور می کنیم:
  1. من عرض می کنم به همه این قوا و به فرماندهان این قوا که این افراد در هیچ یک از احزاب سیاسی، در هیچ یک از گروه ها وارد نشوند. اگر ارتش یا سپاه پاسدار یا سایر قوای مسلحه در حزب وارد بشود، آن روز باید فاتحه، آن ارتش را خواند، در حزب وارد نشوید، در گروهها وارد نشوید، اصلا تکلیف الهی– شرعی همه شما این است که یا بروید حزب یا بیایید ارتش باشید، مختارید از ارتش کناره گیری کنید بروید در حزب، میل خودتان، اما هم ارتش و هم حزب معنایش این است که ارتشی باید از ارتش اش دست بردارد، بازیهای سیاسی باید توی ارتش هم وارد بشود، در هر گروهی که وارد هستید، باید از آن گروه جدا بشوید. ولو یک گروهی است که بسیار مردم خوبی هم هستند، ولو یک حزبی است که بسیار حزب خوبی هست. لکن اصل وارد شدن در حزب برای ارتش، برای سپاه پاسداران برای قوای نظامی و انتظامی وارد شدنش جایز نیست، به فساد می کشد اینها را و من عرض می کنم که کسانی که در راس ارتش هستند و کسانی که در راس سپاه پاسدارن هستند، موظف هستند که ارتش را و سپاه را و سایر قوای مسلح را از احزاب کنار بزنند و اگر کسی در حزب هست، باید او را از ارتش بگیرید یا در آنجا یا در اینجا و همین طور سپاه پاسدارن و همین طور سایر قوای مسلح باید وارد در جهات سیاسی نشوند تا انسجام پیدا بشود. اگر وارد بشود بالاخره به هم خواهید زد خودتان را و بالاخره در مقابل هم خواهید ایستاد و نظام را به هم خواهید زد و اسلام را تضعیف خواهید کرد، تکلیف همه شما این است که با هم باشید بدون اینکه در یک حزب یا در گروهی وارد شده باشید، هر گروهی می خواهد باشد، باید شما مستقل بدون اینکه پیوند به یک گروهی داشته باشید مستقل باشید و از حزب الله تعالی شانه. (صحیفه امام، جلد 16، ص 110 و 111 )
  2. همه دنیا که دنبال این هستند که ارتششان از امور سیاسی کنار باشد آنها یک چیزی می فهمند که می گویند این را؛ ما که می خواهیم که سپاه و ارتش جند الله باشند و دسته بندی نداشته باشند و جهات سیاسی را کنار بگذارند برای اینکه اگر جهات سیاسی و مناقشات سیاسی در سپاه رفت و در ارتش رفت، باید فاتحه این سپاه و ارتش را ما بخوانیم. (صحفه امام، ج 19، ص 11)
  3. برای سپاهی ها جایز نیست که وارد بشوند به دسته بندی و آن طرفدار آن یکی، آن یکی طرفدار آن یکی، به شما چه ربط دارد که در مجلس چه می گذرد؟ در امر انتخابات باز هم به من اطلاع دادند که بین سپاهی ها باز صحبت هست، خوب انتخابات در محل خودش دارد می شود، جریانی دارد، به سپاه چه کار دارد که آنها هم اختلاف پیدا بکنند، برای سپاه جایز نیست این، برای ارتش جایز نیست این. سپاهی را از آن تعهدی که دارد، از آن مطلبی که به عهده اوست باز می دارد و همین طور ارتش را. (صحفیه امام، جلد 19، ص 12)
  4. باید سعی کنید جهات سیاسی در سپاه وارد نشود،که اگر افکار سیاسی وارد سپاه شود، جهات نظامی آن از بین می رود، همیشه به سپاه سفارش کنید که آنان خودشان را یک جنگنده خدمتگزار مردم بدانند. (صحیفه امام، جلد 18، ص 45)
  5. از امور مهمی که باید تمام نیروهای مسلح از آن پیروی کنند و اغماض از آن به هیچ وجه نمی توان کرد و باز هم تذکر داده ام، آن است که هیچ یک از افراد نیروهای مسلح، چه رده های بالا یا پایین در حزب و گروهی با هر اسم و عنوان نباید وارد شوند، هر چند آن حزب و گروه صد در صد و به جمهوری اسلامی وفادار باشند و هر کس در یک حزب و گروه وارد شد باید از ارتش و سپاه و سایر قوای انتظامی و نظامی و قوای مسلح خارج شود. و فرماندهان و مسئولان موظف هستند که هر کس در یکی از احزاب یا گروه های سیاسی یا دینی وارد شد به او تذکر دهند که از حزب و یا گروهها و یا سازمان خارج شود. و اگر تخلف کرد او را از ارتش یا دیگر قوای مسحل اخراج کنند، و همه افراد موظفند چنین اشخاصی را به فرماندهان معرفی نمایند. و باید توجه داشته باشند که ورود قوای مسلح در احزاب وگروهها و سازمانها، پایه قوای مسلح را متزلزل خواهد کرد و غفلت از این امر موجب پیگرد خواهد بود. (صح…

 21. دلسوز می‌گه:

  جناب آقای علی!
  شما در اظهار نظر «نومن ببعض و نکفر ببعض» عمل می کنید. هر جا سخنی از حضرت امام و یا امام خامنه ای که به حسب ظاهر مطابق با طرز فکر شما باشد بیان کرده و استناد می کنید اما هر جا برخلاف منویاتشان میروید(که اکثرا هم همینطور است) انکار یا کتمان می کنید. اگر نهاد انقلابی سپاه و بسیجیان جان بر کف نبودند، باید به صدام می گفتید آق دایی! یا کشورمون دست اجانب بود و باید اونا برامون تصمیم میگرفتند و ما را با خفت و خواری اداره می کردند.
  الحمد لله که زیر سایه اسلام و قرآن با رهبری نایب برحق امام زمان حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای زندگی میکنیم.
  بچه های نظامی و سپاهی با اتکا به خدا و خودباوری دارند در عرصه های نظامی و تکنولوژی دفاعی پیشرفت می کنند و گل میکارند و باعث غرور و امنیت ملی می شوند.
  رئیس جمهور محترم و حقوقدان بجای اظهارنظرهای آنچنانی به کار مملکت داری و اقتصاد کشور بپردازد. نه اینکه به این نهاد انقلابی و مظلوم ، بی رحمانه و غیرمنصفانه و ناعادلانه بتازد.

 22. اکرمی می‌گه:

  ای کاش دولت باور می کرد که 5به علاوه 1راه نجات ملت واقتصاد کشور نیست افسوس و صد افسوس که …اینم از نفت باید فکر نو درانداخت و کمی هم به کلام ولی فقیه اعتماد کنیم اقتصاااااااااااااااااد مقااااااااااااااومتی 

 23. فلاحزاده می‌گه:

  متاسفم براى دولتى که سطح مطالبات مردمش را از فضاوتسخىر علم روز به کنسرت هاى جلف و سبد کالا و سوت کف و ….تنزل داده و پاىىن آورده  و به نوعى تکرار بعضى کارهاى دولت دهم شده با اىن تفاوت که قبلى ها لا اقل جوابتوهىن بىگانگان به ملت را مى دادند امروز رهبر تکاىف مذاکرات را براىچندمىن بار مشخص فرمود ند؛به دنبال حقىقت باشىد نه نقاط خىالى  اما کو گوش شنوا
  –…..
  سلام دوست عزیز مطالب شما در هم ریخته می اید

 24. علی می‌گه:

  سلام *******ای بابا ، دولت یازدهم در مورد انرژی هسته ای این جوری جلو رفته! و آقایون هنوز به این فکر می کنند که اجازه هس حرف بزنیم یا نزنیم؟! من که دارم میرم نونوایی نون باشیب ملایم بخرم فعلا خدافظ

 25. شیردل می‌گه:

  دکتر روحانی:
  “اگر تفنگ، پول، قدرت، روزنامه، سایت و تبلیغات در یک جا جمع شد حتما “فساد” می آورد”.
  علت عصبانیت آقای تقدسی قطعا این جمله بود!!! 

 26. امین می‌گه:

  سلام بر همه نظر دهندگان در این صفحه***************اول، علی آقا سعی نکنید با استعمال کلمه “هجمه وتخریب ” در نظرتان جلوی انتقاد علمی افراد را بگیرید چون شدنی نیست دوم، شما که انقد قانون بلدی مگه رهبر نفرمود خط قرمز نظام فتنه گران هستند پس چرا دولت در بکارگیری و معرفی آنها به مجلس اصرار داشت ؟ اونجا قانون در خطر نبود؟سوم ، شما شک داری فناوری هسته ای جزء دستاوردهای نظام است وسپاه (که اگر نبود کشور هم نبود )یکی از وظایفش حفظ همین دستاورد است؟ چهارم ،افراد روحانی انقدر که دارای شخصیت فرهنگی و سیاسی هستند ،نظامی نیستندپنچ،جدا متن مستدلی نوشته شده اگه ممکنه بگید جز پلمپ کردن غنی سازی چه لطف قابل دفاع دیگه ای کردند؟ششم،راستی اگر رییس جمهور را دیدی سلام برسان بگوطبق وعده اتان قرار بود هر 100روز گزارش بدید که از آخرین گزارشتان 5ماه میگذرد فراموش کرده اند یا کاری صورت نگرفته؟؟؟/؟/؟؟؟؟/

 27. رضا می‌گه:

  سلام دوستان
  اولا روحانیون طبق قانون  نظامی محسوب نمی شوند بلکه رسته آنها اداری هست دوما طبق سخن امام منظور عضویت در احزاب است نه عدم اظهار نظر سیاسی سوما حرف  حساب جواب نداره واقعا دولت یازدهم در بحث هسته ای چگونه عمل کرده است؟ آن چیز که عیانست چه حاجت……چهارما معاونت سیاسی در سپاه یکی از و ظایفش حفظ دستاورد های سیاسی انقلاب هم هست که جز با قلم و تببین وقایع ممکن نیست موفق شود

 28. مهران می‌گه:

  پاسخ به على 
  جواب را ىکبار گرفتى در خانه اگر کس است ىک حرف بس است  , جملات امام را کامل نقل کنىد نه تا آنجا که به نفعتان است : امام در جایی دیگر به این موضوع پرداخته و فرمود ه­اند: « ورود سياست در ارتش (نىروهاى مسلح)شكست ارتش است، اين را بايد بدانيد و شرعاً جايز نيست. و من امر مى‏كنم به شما كه يا در ارتش يا در حزب، دوم ندارد كه بخواهيد هم ارتشى باشيد، هم حزبى، نمى‏شود ».(صحيفه امام ج‏16 ص 110) منظور امام حزبگراىى بوده و عضوىت رسمى در احزاب وسىاست نه اظهار نظرسىاسى ضمنا .وظىفه سپاه طبق قانون اساسى حفظ دستاورد هاى انقلاب اسلامى است چه با سلاح و چه با قلم و فنارى هسته اى نیز از جمله دستاورد هاى انقلاب اسلامى است که توسط دولت یازدهم ……

 29. جمال می‌گه:

  سلام
  کاش این انتقاد ها را در دوره قبل هم مینوشتید هرچند کسی جرات انتقاد نداشت.
  این نشان دهنده انتقاد پذیر بودن دولت اقای روحانی است انشاالله که پایدار و سربلند باشند.
  کمی صبر سحر نزدیک است.

 30. ایرج می‌گه:

  واقعا بایدبرای رئس جمهور تاسف خورد …..

 31. محمد می‌گه:

  آقای رئیس جمهور

  عمق فاجعه اقتصادی
  که در کشور ایجاد شده است را با این حرف ها نمی توانید کم کنید ! واقعا اگر به فکر کشور هستید به جای این حرف ها کمی از مشکلات ما بپرسید و بدانید که ما مردم چه می کشیم !

 32. همشهری می‌گه:

  …آقای روحانی فکر میکرد مملکت داری آسان است

 33. مهرزاد می‌گه:

  سلام 
  حرف حساب زده چرا دولت فقط حاتم بخشی میکنه ودایم کوتاه میاد پس خون شهدای هسته ای چی میشه؟ مگر اونا این علم وفناوری را به مادادند که برامون تعیین تکلیف میکنند ؟ دولت زیادی خوش بینه

 34. علی می‌گه:

  در پاسخ به آقا مهدی و جناب نیروی نظامی! این عین سخن امام خمینی است که زمان تشکیل وزارت سپاه فرموده است: «باید سعی کنید جهات سیاسی در سپاه وارد نشود، که اگر افکار سیاسی وارد سپاه شود جهات نظامی آن از بین می‏رود. همیشه به سپاه سفارش کنید که آنان خودشان را یک جنگنده خدمتگزار مردم بدانند». تحلیل سیاسی به مانند تفکر و اندیشه امری ممنوع شدنی نیست اما هنگامیکه توسط نیروهای نظامی در قالب جملاتی
  نظیر:”فراموش کرده اید یا خود را به فراموشی زده اید؟!…جمله ای زیبا که با مغالطه ای ظریف کارانه ، اذهان عمومی را از اصل فاجعه منحرف کرده و سر مردم را به سبد کالای مرغ و روغن و شکم ، گرم می کند!!!” همراه شود که اگر نویسنده آن نامعلوم بود قطعا ذهن را به سمت سایت های فیلتر شده معاندان نظام سوق می داد، بر آن چه تعبیری جز ورود به عرصه جریان تخریب دولت میتوان نام نهاد؟ خلاصه کلام آنکه انتقاد ما نه از اصل آزادی اظهار نظر که از حقوق مصرح قانون اساسی است بلکه از منظر جایگاه حقوقی نویسنده مطالب فوق است که اگر ایشان صرفا طلبه ای بودند نان خور حوزه یا مدرس دانشگاه حرجی بر آن نبود نه آن که به پشتوانه حضور در یک نهاد، اینچنین شخص دوم مملکت و منتخب ملت را مورد هجمه قرار دهند و امیدوارم دوستان در پاسخ نگویند که ایشان در ساعات غیر اداری مبادرت به انشای مطالب فوق و ارسال آن نموده اند پس اشکالی بر آن مترتب نیست!!! با تشکر

 35. نیروی نظامی می‌گه:

  جهت اطلاع بیشتر بابد بگم قانون ؛ نیروهای مسلح را از عضویت در احزاب سیاسی منع کرده و موارد دیگر کاملا آزادند مانند و سایر شهروندان می باشند اما مردم هنوز این مساله را تفکیک نکرد ه اند

 36. مهدی می‌گه:

  پاسخ به علی آقا
  سلام 
  سخن امام را خوب بیان نکردید امام نیروهای مسلح را از جانبداری در امور سیاسی منع فرمودند نه از داشتن تحلیل سیاسی ،ضمنا اظهار نظر حق همه شهر وندان است مگر اینکه دولت یازدهم و حقوقدان این حق را هم نادیده بگیرد! ضمنا شما نیز دست به قلم شوید و مطمین باشید مردم در انتخاب آزادند

 37. علی می‌گه:

  هنگامیکه مقالات پی در پی جناب آقای هاشم تقدسی که مسولیت حقوقی ایشان، در همین سایت بارها بیان شده را رویت میکنیم که  چگونه بر خلاف فرمان صریح حضرت امام در ممنوعیت ورود آقایان به امور سیاسی، همچون اپوزیسیون دولت قلم فرسایی میکنند، پی به معنای این جمله اخیر رئیس جمهور می بریم که بیان داشتند: “اگر تفنگ، پول، قدرت، روزنامه، سایت و تبلیغات در یک جا جمع شد حتما “فساد” می آورد”. امیدواریم مسول محترم سایت این نظر را به تیغ سانسور گرفتار نسازند که ما تنها نظرات امام راحل و رئیس جمهور محترم کشور را یادآور ساختیم.با سپاس

 38. مهران می‌گه:

  خیلی خوب و مفید بود یه نسخش رو بدید دفتر ریاست محترم جمهور شاید اثر کنه ابر نیوز بازم دمت گرم

 39. حامد می‌گه:

  انرزی هسته ای خویه ولی باید دولت خودش تصمیم بگیره 
  در واقع دولت با رای مردم روی کار امده تا 4سال دولت را اداره کنه 
  شما هم مانند ما که 8سال صبر کردیم صبر کنید

 40. ابرقویی می‌گه:

  احسنت

 41. رازی می‌گه:

  اگر فناوری هسته ای انقدر فایده داشته پس چرا کسی برای مردم روشن نکرده واقعاچرا دولت راحت از کنار حرف های زیبا کلام و…در نفی انرژی هسته ای گذشت اونا تو سخنرانی در دانسگاه تهران انرژی هسته ای را تا اندازه یک کار پوچ و پلا پایین آوردند…واقعا که

دیدگاه شما

تمام حقوق این سایت برای © 2021 اخبار شهرستان ابرکوه. محفوظ است.
بهینه سازی شده king2net