چرا دادگاه موسوی و کروبی برگزار نمی‌شود؟(24نظر)

چرا دادگاه موسوی و کروبی برگزار نمی‌شود؟(24نظر)

شما که می‌گویید چرا برای موسوی و کروبی دادگاه برگزار نمی‌کنند، مگر قوه قضاییه را قبول دارید که بخواهید دادگاهش را قبول داشته باشید؟! اگر دادگاه رأی به اعدام موسوی و کروبی بدهد، تضمین می‌دهید که رأی دادگاه را بپذیرید؟

به گزارش فارس، سید محسن میرشمسی از فعالان فضای مجازی طی مطلبی با عنوان «سخنی با سبزها» در صفحه شخصی‌اش در فیس‌بوک نوشت: شما که می‌گویید چرا برای موسوی و کروبی دادگاه برگزار نمی‌کنند، مگر قوه قضاییه را قبول دارید که بخواهید دادگاهش را قبول داشته باشید؟! اگر دادگاه رأی به اعدام موسوی و کروبی بدهد، تضمین می‌دهید که رأی دادگاه را بپذیرید؟!

علت برگزار نشدن دادگاه در همین نکته نهفته است چون هیچ تضمینی وجود ندارد. شما قبل از انتخابات 88 هم ادعا می‌کردید ولایت فقیه و شورای نگهبان را قبول دارید اما پس از انتخابات نظر هر دوی اینها را نپذیرفتید و دست به شورش زدید.

حالا هم خواستار برگزاری دادگاه هستید اما اگر دادگاه خلاف میل شما رأی صادر کند، شما هزار بهانه ردیف می‌کنید که رأی را نپذیرید. اینکه دادگاه صالحه نبوده، قاضی مستقل نبوده، رأی تحت تأثیر فلان نهاد و فلان شخص صادر شده، به موسوی اجازه دفاع ندادند و بهانه‌های دیگر و بعد احتمالاً می‌خواهید در اعتراض به رأی دادگاه، ایران را قیامت کنید! وگرنه ما بیش از شما خواهان برگزاری دادگاه و محاکمه هستیم.

ضمناً منتظر رئیس‌جمهور برای رفع حصر نمانید. جناب روحانی سال‌ها در شورای عالی امنیت ملی مسئولیت داشته و کاملاً از ساز و کار آن باخبر است. قبل از انتخابات 92 هم باخبر بوده است. پس می‌دانست که رفع حصر شدنی نیست. وعده رفع حصر هم سیاستی بود در راستای کنار زدن کاندیدای اصلاح‌طلب و جلب رأی اصلاح‌طلبان! فلذا فکر چاره دیگری باشید!

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

3636 مطلب نوشته است .

 1. ابرنیوز می‌گه:

  دوست عزیز به نام “مرتضاعلی”:صحبت های شما مستند نیست و ضمن این که برخی از قسمت های آن توهین آمیز است زیرا عده ای را ساده لوح خوانده اید که برخی صحبت ها را باور می کنند

 2. علی می‌گه:

  اگر دادگاه برگزار شود و حتر حکم اعدام صادر شود ما می پذیریم

 3. با خدا باش پادشاهی کن می‌گه:

  رسول اکرم (صلّی الله علیه و آله و سلّم) فرموده اند : وقتی خبر حسن خلق و درستکاری مردی به شما می رسد تنها به آن قانع نشوید، بلکه خوبی عقل و فکرش را ببینید و مقدار درک و فهمش را در نظر آورید، زیرا پاداش عمل هر کسی به مقدار عقل اوست.

  منبع : کافی 1 ، ص 12

 4. مهران می‌گه:

  پاسخ به ندا
  خداوند راست فرموده چون با دست ولایت و بصیرت ملت انقلابی ریشه ظالمان فتنه گر را در ۹دی از جا کند بله خداوند راست فرموده….

 5. ندا می‌گه:

  …و خداوند در قرآن کریم وعده داده روزی فرا خواهد رسید که ظلم را ریشه کن خواهد کرد.

 6. مرتضی می‌گه:

  داداش حسین : من حرص نمی خورم بلکه دارم می بینم که مردم در فشار اقتصادی هستند چرا می خواهیم خودمون رو گلول بزنیم . من به این دولت و دولت های قبل کاری ندارم . ما ملت ایران که جوانهامون رو در راه انقلاب دادیم انتظار داریم که حرف هایی که رهبر کبیر انقلاب ره در مراسمات مختلف می زد رو بهش عمل کنیم . نه اینکه شب بخوابیم و صبح بلند بشیم ببینیم نان گران شده و دولت هم بگه چاره ای جز گران کردن نان نداشتیم . و دیگر مسائل …………
  داداش حسین ما انقلاب کردیم که مستقل باشیم نه اینکه رئیس جمهور به خنده به امریکای های پدرسوخته بگه سلام . مگه در زمان قبل از انقلاب مملکت مارو به تاراج نکشیدند .

 7. محمد می‌گه:

  برداشت غیر قانونی از صندوق توسعه ملی در دولت قانون مدار ……
  5 برابر شدان بودجه معاون اول رییس جمهور …..
  دو برابرشدن بودجه نهاد ریاست جمهوری …..
  ضاهرا وضع بودجه هم بد نیسات تو این اوضاع ….
  وعده های دروغین برنامه 100 روزه اقتصادی ….البته بعد گفتند ما نگفتیم که فیلمش هم هست که گفتند در دولت راستگویان …..
  بفیه اش هم بماند خواستم عرض کنم اینها را هم به خدمات دولت بی …اضافه کنید

 8. محمد می‌گه:

  آقای رضا کرمی. اولا همه از نظر شما چه کسانی هستند؟ دوما کسی نقش قبر نمی کند این شما هستید که برای تملق و چاپلوسی کردن و بهره برداری کردن از این موضوع ان را یاداوری می کنید. سوما حالا حالا باید امثال شما این بو را تحمل بفرمایید

 9. مهرزاد می‌گه:

  آزموده را آزمودن خطاست ، فتنه گران ، قانون شکن بودن خود را در فتنه ۸۸و انتخابات نشون دادند، یقینا حکم دادگاه رو هم نمی پذیرند  هرجا به نفعشون باشه قانون قانون میکنن وهرجا به ضررشون باشه اردوکشی خیابونی اینا تاریخ صدر اسلام را زنده کردند و مردم ، خوارج و جمل و طلحه وزبیر ها را راحت تر باور کردند وفهمیدند که تاریخ واقعا در شرف تکرار هست ضمنا لفظ فتنه را رهبر شجاع وبصیرمان استفاده کردند ومطیعان ولایت هم ادامه خواهند داد

 10. دلسوز می‌گه:

  چه طنز جالبی. زنده باد مخالف من!
  زنده باد مخالف شما را در سخنرانی های رییس جمهور حقوق دان در جمع به اصطلاح دانشجویی(کمتر دانشجویان بودند و آنان هم که بودند از طیف موافق و مابقی استاد و کارمند و در یک جو امنیتی) دیدیم. یا در سخنرانی های افرادی چون علی مطهری که چگونه با فرد معترض برخورد کردند و مورد ضرب و شتم قرار دادند یا خبرنگار بسیج را در کنفرانس خبری راه ندادند و …
  جناب مرتضی علی که البته خط فکریتان کاملا روشن و معلوم است! به طرز تفکر مردم انقلابی میگویید قلیل؟ حماسه 9 دی را ندیدید؟ آن مردم انقلابی که تو دهن فتنه گران و دشمنان نظام زدند عده قلیل بودند؟؟
  شما که ظاهرا دم از قانون و قوه قضاییه می زنید (که خدا میداند هیچ پایبندی به قانون و ارکان نظام ندارید) بر چه اساسی مردم انقلابی را متهم به پاره کردن عکس امام عظیم الشان می کنید؟ غیر اینکه بچه حزب اللی ها را همانند خود فرض کرده اید؟
  آقای مرتضی که نان و آب ارزان می خواهی این همه دشواری ها سختی ها و خون هایی که به پای نظام اسلامی ریخته شد را فراموش کرده ای؟ ما همه بدنبال رفاه عمومی و اجتماعی هستیم اما به چه قیمت ؟ هر کس کم کاری ، فتنه کردن، رشوه گرفتن ، رانت خواری و … انجام دهد به ملت و رهبری عزیز و نظام اسلامی خیانت کرده . مگر همین موسوی نگفت بعد از انتخابات باید به رای مردم تمکین کرد و اختلافات را به سطح جامعه نبرد و قانون گرا بود؟ پس چرا اردوکشی خیابانی راه انداخت و راه قانونی را طی نکرد؟ مگر کم بیانیه و اطلائیه صادر کرد؟ اکنون میخواهد بیاید چه بگوید؟ اگر هم محاکمه شود مگر رایی جز اعدام دارد؟ که ای کاش این رحمت هم شاملش نمی شد و به مجازاتش می رسید.
  حرف خیلی زیاد است.. جنابان معلوم الحال

 11. حسین می‌گه:

  مرتضی جان حرص نخر داداش
  بسلامتی به برکت تدبیر و امید هم ارزونی اومد، هم رونق بازار و بورس و کاسبی، هم تحریم ها برداشته شد و هم عزت و غرورمون حفظ شد!!!!
  دیگه چی میخوای
  مگه رئیس جمهورمون نگفت تورم رو از 40 به 17 رسوندیم؟! خب این یعنی اروزنی دیگه
  مگه رئیس جمهورمون نگفت از رکود خارج شدیم؟! خب این یعنی رونق بازار و بورس و صادارت
  مگه رئیس جمهورمون نگفت اوباما سلام اونم با خنده؟!( پشت بندشم تحریم و تحقیر) این یعنی دیپلماسی با تدبیر و تزریق امید

  دیگه ناشکری نکن با این همه نعمت!!

 12. رضا کرمی می‌گه:

  در ضمن یادم رفت
  جناب محمد حیدری جنبش جلبکی(سبز) همون روز نه دی در زیر غیرت و بصیرت مردم ایران دفن شد.
  خواهشا نبش قبر نکنید که بوی گند لاشه ی فتنه همه را آزار می دهد

 13. رضا کرمی می‌گه:

  محمد حیدری فساد 12 میلیاردی در دولت فعلی رخ داده
  صرفا جهت اطلاع

 14. منصف(جواب مرتضی علی) می‌گه:

  جناب مرتضی علی ازتون خواهش میکنم از خواب بیدار بشید
  شما حرفهایی مظرح کردید که خود دلیلی محکم بر جرم و فتنه گری سران فتنه است.

  می گویید افرادی آموزش داده در لباس سبز در نقش طرفداران موسوی در روز عاشورا؟
  خب ما هم قبول میکنیم و حرف شما درست ..
  سوال این است پس چرا موسوی این افراد آموزش دیده را افرادی خداجو که دنبال حقیقت هستند خطاب کرد؟
  چرا از افراد توهین کننده به امام راحل در روز دانشجو ، کسانی که شعارهای انحرافی که مستقیم ولایت فقیه را نشانه گرفته بود، اعلام برائت نکردند و انها را طرفداران واقعی خود خطاب میکردند.

  چرا با دروغ و ایجاد شایعه (که مدام دولت قبل را به این القاب متهم میکردند) و برای ملتهب کردن فضای عمومی جامعه در ختم کسانی که هنوز زنده بودند شرکت میکردند؟

  گفتید گردن کسی در مقابل رهبری؟!!
  گردن کشی وایستادن در مقابل رهبری را موسوی و طرفدارانش کردند که با وجود هشدار و روشنگری رهبر انقلاب( از ماه ها قبل از انتخابات در خصوص شایعات مطرح شده و پس از آن و حتی بعد از خطبه نماز جمعه ) باز هم بر طبل نفاق و فتنه می کوبیدند!

  در ضمن مطمئنا منابع خبری و مستندات ما به مراتب قابل اعتماد تر از منابع خبری شما نظیر صدای امریکا ،رادیو اسرائیل و بی بی سی فارسی است.

  در آخر هم بگم موسوی و کروبی و خاتمی متهم نیستند که محاکمه بشوند بلکه مجرمند و جرم آنها برای تمام افراد با بصیرت محرز است.

 15. مرتضی علی می‌گه:

  خطاب به دلسوز و منصف
   شما و عده قلیلی امثال شما فقط دنبال شعار دادن هستید و نان خود را در روغن فتنه فتنه گفتن می دانید.
  وقتی اطلاعات و اخبار شما و امثال شما فقط از رسانه یمیلی است معلوم است که باید هم روایات ساختگی و کذب را ترویج کنید.  هیچ یک از طرفداران واقعی موسوی و کروبی  به مقدسات توهین نکردند.  توهین و جسارت به دین و عاشورا پروژه ی ساختگی مخالفین جنبش سبز بود با حمایت اقتدارگرایان. افرادی را آموزش داده تا این نمایش ها را  در لباس سبز و در نقش طرفداران مهندس موسوی  اجرا کنند و فیلم انرا پخش … ( عین جریانی که در سال 1376 برای سید محمد خاتمی عزیز ساختند در شهرک غرب). تصویر آقای خمینی را نیز همین اقتدارگرایان طی سناریویی اجرا کردند.
  ما همه خواهان  برگزاری یک جلسه علنی و مستقیم برای صحبتهای این دو نفر هستیم تا حقایق روشن شود برای شما و امثال شا.   ضمنا شما دوستان اندکی بیاندیشید و به یاد آورید صحبتهای مهندس موسوی در مناظره ها را که معتقد بود احمدی نژاد و اطرافیانشان با رمال گری مملکت را به باد فنا خواهند داد. مگر همین نشد؟ یادتان رفته چه گردنکشی هایی کرد در مقابل نظام و مجلس و مردم و رهبری؟؟؟؟ انگار شما  آخرت را برای خودتان در نظر نگرفته اید که همه طرفداران جنبش واقعی سبز را به آن دنیا حواله میکنید.  لطفا بس است. به اندازه کافی صدا و سمایتان یک طرفه و مغرضانه به قاضی رفته است. با این حال  همیشه و مثل همه دوستان اصلاح طلب باید عرض کنم: زنده باد مخالف من!

 16. مرتضی می‌گه:

  ابروقویی بگم: اقدرَ فته فتنه نکنید …. ما هممون فتنه هستیم . بند کردیم به فتنه …
  اگه فتنه بود تموم شد . اگه تموم نشده بیاردیشون محکمه .
  ما ملت ایران ارزونی می خیم . ما ملت ایران آرامش می خیم . ما ملت ایران با این تورم بالا ؛ میوه با قیمت مناسب می خیم . ما ملت ایران حق خودمون را می خیم حقی که امام خمینی در بهشت زهرا زد می خیم .
  مهممون دنبال جایگاه و صندلی خودمون هستیم . هرکی میگه نه بخدا دروغ میگه مثل ……..

  مدیر سایت خواهشا این مطلب رو تائید کنید تا بعضی ها ببینند تا شاید…………….

 17. رضا می‌گه:

  کلا معتقدم قوه قضائیه هم باید وجهه خود را درست کند
  مثلا در قضیه کوی دانشگاه تهران اینهمه دادگاه برگزار شد نتیجه اش چه بود؟ همه از اتهام تبرئه شدند و فقط یک سرباز به دلیل برداشتن ماشین ریش تراش از اتاق یک دانشجو به شش ماه حبس محکوم شد
  مثلا در قضیه فساد اقتصادی معاون اول رییس جمهور قبل اقای ر : نتیجه چه شد؟
  مثلا در قضیه مفاسد اقتصادی 3 و 7 و 12 و … هزار میلیاردی به نظر شما افکار عمومی راضی است از عملکرد قوه قضائیه؟
  و …

 18. الف می‌گه:

  سلام
  دیگه اینقدرا مردم را گوسفند فرض نفرمایید و خود را چوپان

 19. محمد می‌گه:

  هرگونه جرمي بايد در دادگاه احراز بشه و هرحكمي در دادگاه بايد صادر بشه.متاسفانه شما ها فقط ميخاين با غوغا سالاري رسانه اي كارهاتون رو پيش ببرين

 20. دلسوز می‌گه:

  آیا فکر می کنید میشود چهره کریه و جنایتکار سران فتنه را پشت این گونه سوالات کودکانه و درون تهی «آزادی سخن و دفاعیات و…» مخفی کرد؟؟
  آیا میدانید بسیاری از تحریم ها و خسارات مادی و معنوی بعد از فتنه 88 و اردوکشی های خیابانی عده ای مزدور و خودفروخته و عده ای جاهل بی بصیرت و تعدادی فریب خورده هیجان زده به ملت و کشور ما تحمیل شد؟ این شبها رسانه ملی گوشه ای از این وقایع را به تصویر کشیده است که براحتی می تواند افراد خواب و غافل را بیدار کند. اما افرادی که خود را متصبانه به خواب زده اند هرگز و هرگز نمی توان بیدار کرد.
  امیدوارم بازی خورده های بی بصیرت راه خود را از این وطن فروشان خائن جدا کنند و مصداق « یا لیتنا کنا معکم» نشوند که بخاطر دنیای دیگران عاقبت و آخرت خود را ببازند و خسر الدنیا و الاخره شوند.

 21. منصف می‌گه:

  پیرو تایید نظر جناب سید محسن میرشمسی در متن بالا که انصافا حق و درست گفتند باید عرض کنم محاکمه مخصوص کسانی است که متهم به جرمی هستند نه کسانی که جرم آنها محرز و تایید شده است.
  قانون گریزی و بیانیه های خودسرانه و سراسر کذب سران فتنه که خسارت معنوی و مادی سنگینی را به کشور و مردم وارد کرد،فراهم کردن زمنیه ی توهین و جسارت منافقین،همجنس بازان،لیبرال ها،سلطنت ظلب ها،اصلاح طلبان ورشکسته فراری و در راس آنها اسرائیل و امریکا به ارزشهای مردم ایران نظیر پاره کردن عکس امام راحل عظیم الشان انقلاب،روزه خواری و شعار های خارج از عرف انقلاب در روز قدس،جسارت به عاشورا و امام حسین ع و هزاران خیانت دیگر از نمونه جرم های مرتکب شده ی این خائنین به مردم و انقلاب هست که جای هیچ تردید و شکی را در حصر و مجازات این افراد باقی نگذاشته و نخواهد گذاشت.

 22. محمد حيدري می‌گه:

  اگه تو يه دادگاه علني برگذار بشه حتي اگه حكم اعدام  هم باشه جنبش سبز مي پذيرند نه اينكه غير علني حكم اعدام صادر كنند. فقط بذاريد اقاي موسوي علني بياد اضهاراتش رو بگه بعد شما اعدامش بكنيد.
  اخرين سخني كه اقاي موسوي گفته اين بود كه برانداز و فتنه گر كساني هستند از جيب فقرا و مستضعفان فساد هاي ميلياردي انجام ميدهند
  حتي گفتند كه من حاضرم ضمن پاسخگويي به تمام اتهامات ، حقايق مربوط  به سرچشمه هاي فساد عظيمي كه كشور و انقلاب رو در خود قرق كرده را بيان كنم
  در ضمن جناب اقاي شمس كساني مثل خاوري و مرتضوي و زنجاني و رحيمي و …..كه فتنه فتنه ميكردند بعدا مشخص شد كه خود از كاسبان اصلي فتنه بودند اي كاش بجاي اعدام موسوي و كروبي جلوب اختلاصهاي 3 و 7 و 12 هزار ميلياردي رو ميگرفتند تازه به قول اقاي جهانگيري اين 8 درصد از فساد دولت قبله

 23. همشهری می‌گه:

  کاملا موافقم

 24. v می‌گه:

  دوست عزیز! منصف باشید لطفا! حکومت و خصوصا اقتدارگرایان افراطی  جرات برگزاری دادگاه را ندارند. آقایان موسوی و کروبی چیزی برای از دست دادن ندارند. و اعلام کرده اند فقط به لحاظ قانونی باید حق دفاع از تهمتهایی که به انها زده شده است  را نادیه نگرفته و آنها در برنامه  پخش مستقیم  با مردم سخن بگویند و از خود دفاع کنند… سوال ما از شما این است مگر نه دم از اسلام و عدالت می زنید و قوه قضاییه منصف و معتدل؟ پس چرا بدون محاکمه انها را بیش از چهار سال است که زندان کرده اید آن هم بدون محاکمه؟ کجای این عدالت است.  از قدیم گفته اند: ندزدید و نترسید. شما نویسنه مقاله و همفکرانتان اگر واقعا بیمی از افشا شدن فساد و ضربه هایی که به کشور و اسلام زده شده ندارید پس لا اقل بگذارید آن از خودشان دفاع کنند. این حق انهاست از نگاه شرع و عرف.  

دیدگاه شما

تمام حقوق این سایت برای © 2019 اخبار شهرستان ابرکوه. محفوظ است.
بهینه سازی شده king2net