سیصد روز با یک سوال /مصطفی قاسمی(28نظر)

سیصد روز با یک سوال /مصطفی قاسمی(28نظر)

ابرنیوز:مطلب ارسالی یکی از همراهان سایت خبری ابرکوه را می خوانید.
این گذشت تا اینکه در اردوی جهادی امسال که روستاهای آبدانان ایلام بودم با راننده ای آشنا شدم بنام آقا اسفندیار. این بنده خدا هم خوش زبان بود و هم از یه دید خاصی به مسائل نگاه میکرد خودش به آقای دکتر روحانی رای داده بود و از نوع همین تحلیل مثلا سبدکالا رو نقد میکرد. با اسفندیار از روستا به شهر میومدم. خیلی هم تند میومد و در حالی که تخمه خورونی راه انداخته بود رفت تو کار نقد ژنو!! واسم خیلی جالب بود از دید همچین قشری هم این نقد رو بشنوم: میدونی فلانی با این کاری که این ظریف کرد و پشت بندش دائم داره میخنده جیگر منو رو خون کرده!!. گفتم چرا؟ تو که خودت به روحانی رای دادی و حامی اون هستی؟ گفت: اره درسته ولی ظریف همه دست آوردای بچه محلمون رو… گفتم مگه بچه محلتون کیه؟ اینجای بحث صورتش از عصبانیت سرخ شده بود و تخمه شکستن تعطیل و رو کرد بهم و گفت: منظورم شهید رضایی نژاده و در حالی که پاش رو خیلی محکم تر رو پدال فشارمیداد بردم سرقبر رضایی نژاد!!. و در نهایت گفت اون خیابون کنار اون تابلو رو میبینی؟ تا اونجا تانکای عراقی اومدن و ما مقاومت کردیم و بیرونشون کردیم ولی با اینکارها و این خنده های مسئولین حالا غرورمون له شده!!
دوگزاره بالا در حدود فاصله زمانی 3ماه نسبت به هم رخ داد و حقیر بی کم و کاست و قضاوتی اون رو اوردم. الان 7ماه از اون غرور له شده آقا اسفندیار روستای ایلام و 10ماه از اون سوال ساده میگذرد:
دولت حتی نتوانست مجوز ورود نماینده خودش به سازمان ملل رو بگیره.
چهار بار بعد از ترک خوردن!! نظام تحریم ها تحریم شده ایم.
بنیاد علوی به ارزش 15هزار میلیارد تومان مصادره آمریکا شد.
تو 4ماه 13 بار تهدید نظامی شده ایم!!( بی نظیر در طول تاریخ)
از تریبون سازمان ملل رسما و علنا به ما توهین شد.
11هزار سانتریفیوژ از حرکت ایستاد.
کل غنی سازی های 20درصد انجام شده در طول یک دهه اکسیده شد.
اطلاعات کل مراکز سری هسته ای مجانا و افتخارا به غرب داده شد
لیست معادن و محل های استخراج مواد اولیه غنی سازی به غرب داده شد.
در توهینی تاریخی دی ان ای ایرانیها فریب شذ
نیروگاه اراک که افتتاح آن از نظر غربیها مساویست با پریدن مرغ (یعنی ایران)از قفس،تقریبا تعطیل شد
قلع و قمع نیروهای ارزشی سایت هسته ای که با هزار زحمت به محل کار برگشتند
دهها مسئول بلند پایه کشور تحریم شدند
در هولوکاستی هسته ای پلمپ زدند بر مراکز هسته ای
تمامیت حاکمیت کشورمان با سفر اشتون و دیدارش با اصحاب فتنه و… به بازی گرفته شد
به رئیس محترم مجمع تشخیص توهین شد
حتی یک جک جهت تعویض لاستیک هواپیما ما در استکهلم سوئد داده نشد!
در عوض همه اعتماد سازی بما دفترچه تعمیر هواپیمای بوئینگ دادند قربه الی الله
اجازه نصب حتی بنر مرگ بر آمریکا در خیابانهای پایتخت جمهوری اسلامی داده نشد
بخشی دیگر از درآمدهای نفتی بلوکه شد
حتی یک ساعت نه یک دقیقه نه یک ثانیه فرصت به نقادان توافق ژنو در صداوسیما داده نشد
والبته کری و شرمن در کنگره محاکمه شدند که چرا هنوز تعدادی از سانتیرفیوژهای ایران میچرخد!
و دهها مورد مستند دیگر.
و حالا در پس سیصد روز پرهزینه، باز خانم اشتون پای راستش را روی پای چپش میاندازد و روی مبل میخندد و وعده سرخرمن میدهد. باز مسئولین ما میگویند این بار هم توافق جامع حاصل نشد دفعه بعد!! امروز روزنامه های اصلاحات که تعداشان الی ماشاءالله زیاد است تیتر زده بودند مذاکرات جدی از این به بعد شروع میشود!!
7دور وقت دستگاه دیپلماسی گرفته شد از جلسه با کامرون تا خنده و عکس چند ده باره با کری تا چه و چه هیچکدام هنوز به برنامه جامع نرسیده! اگر هر دور مذاکرات میانگین 15روز طول کشیده باشد( با احتساب مدیران و معاونان) تیم دیپلماسی در سطح وزیر و دوتا معاون و مدیر کل و… بیش از 100روز کاری مذاکره کرده اند و به نتیجه ای نرسیده اند!! یعنی حدود یک سوم کل عمر وزارت خارجه صرف چیزی شده که عایدی آن 4 میلیارد دلار بیشتر نیوده آنهم بصورت قسطی آنهم در بانکی که برداشتش کلی داستان دارد.
در وسط معرکه غزه، در اوج تحولات یمن، در اوج مبارزه سیاسی ما با آمریکا سر انتخابات افغانستان، در اوج اخراج دانشجویان از فنلاند و نروژ، در کشاکش تجزیه اسکاتلند، در پیچ تاریخی جهت دفاع از تمامیت عمق راهبردیمان در کل جهان، در وسط گود تکه پاره شدن مسلمانان  در عراق و سوریه و دهها مسائل از این دست دیپلماسی خندان ما مشغول مذاکره بوده و هست برای اینکه رفع نگرانی شود از جامعه جهانی!! و این در حالیست که ما با گروه عدم تعهدها الان رئیس  دو سوم جهان هستیم.
حتما باز کامنت توهین و افترا برایم خواهد آمد که شما بروید احمدی نژاد فلان و فلان را جمع کنید و بابک زنجانی و..! اصلا احمدی نژاد بدترین مدیر کائنات(نعوذبالله). با این واقعیات موجود یکساله چه خواهید کرد!
باشد که گذر زمان و تاریخ جواب سوال ساده اول مقاله را بدهد کمااینکه الان نیز داده اگر….

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

3637 مطلب نوشته است .

 1. میانه رو می‌گه:

  اقایونی که ناراحتن از مذاکرات و استفاده ابزاری از خون شهدا براشون عادی شده.میتونن برن سفارت اتیش بزنن مهر بزنن تو سر رییس مجلس.راه بیفتن تو خیابون دخترای مردمو امر ب معروف کنن.دولت رای و حمایت اکثریت مردم و پشتیبانی اقا رو داره.مذاکراتم ریز ب ریزش حتما به سمع و نظر ایشون میرسه.دوستان و هم فکرای حکومتیشون اجازه بدن دولت کارشو بکنه .اگ این تفکر نبود زمان دکتر لاریجانی به توافق رسیده بودیم…..خون شهدا به مشکلات مسولان و اختلاس هایی که در دولت قبل شد حساس نیس???? خون شهدا فقط به حجاب خانوما و مذاکرات دولت تدبیر امید حساسه?? ???اگ جلیلی پاشو داده خیلیای دیگم هستن که مثل اون هستن و با مذاکرات و وضع موجود مشکلی ندارن

 2. فریاد می‌گه:

  آقا اچرا نمیزارید دولت کارشو بکنه…نگران نباشید بد تر از دولت قبل نمیشه..

 3. اکبر می‌گه:

  ابرنیوز محترم اگر  امکان داره  یک مناظره بین اقای قاسمی و قنبری ترتیب بدبد.

 4. حسن کنتا می‌گه:

  آخه به شما چه؟ چکار دولت داری بزار کارش را بکنه؟

 5. حسنعلی می‌گه:

  امیدوارم خداوند بزرگ و متعال دولت جدید بخصوص دکتر ظریف را از شرّ حسودان و افراطیان قبلی در امان و محفوظ دارد.

 6. در پاسخ به رضا می‌گه:

  در خصوص مسائلی که می گید محرمانه است. بد نیست یک نگاهی به بندهای معاهده بین ایران و 5+1 که رو سایت وزارت خارجست بندازید بسیاری از این اطلاعات محرمانه رو می بینید. بعدشم این موارد تنها برای شما محرمانست وگر نه تمام رسانه های دنیا اون رو تو بوق و کرنا کردن. نکنه روزنامه نمی خونید، تلویریون نمی بینید؟ اینترنت ندارید؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 7. علی می‌گه:

  پاسخ محمد حیدری:
  ترک جلسه نماینده های دولت های استعمارگر امریکا و انگلیس و سگ نگهبانشان اسرائیل برای شما اگر افتخار نیست برای ما افتخار است.
  ترک جلسه توسط این افراد هم سابقه ی 30 ساله دارد نه 5 الی 6 ساله
  در ضمن کسی برای آقای رئیس جمهور صف نکشیده است
  رئیس جمهور به جواب درخواست ها پاسخ مثبت می دهد کما اینکه احمدی نژاد به سابقه و ماهیت شخص درخواست کننده دقت می کرد و با همه مصاحبه نمی کرد و نتیجه اش هم این می شد که شخص معلوم الحالی مثل کامرون انگلیسی بلافاصله بعد از دیدار با روحانی در صحن سازمان ملل در نطقش به ملت ایران توهین نمی کرد!!

 8. محمد حيدري می‌گه:

  زماني تو سازمان ملل به ايران توهين شد كه با ترك جلسه حاضر به گوش دادن به سخنهاي احمدي نژاد هم نشدند نه اينكه براي ديدار با دكتر روحاني از ماه ها قبل نوبت رزرو ميكنند

 9. رضا می‌گه:

  در مورد اينكه دوستان مي گويند پاسخي مستدل به موارد 22 گانه بدهند بايد عرض كنم نه آقاي قاسمي نه هيچيك از خوانندگان اين سايت از صحت يا سقم اين موارد اطلاعي ندارند.ريز مذاكرات هسته اي صرفا در اختيار سران نظام مي باشد تمامي انچه بيان مي شود گمانه زني است.حال اينكه اين موارد چگونه به دست اقاي قاسمي رسيده خود حكايتي دارد.اگر آقاي قاسمي اگر از اين موارد اطلاع ندارندكه انتشار ان صحيح نيست وچنانچه به هر طريقي اطلاع موثق دارند انتشار اسناد محرمانه نظام با زهم درست نيست.اما در كل ما راههاي ديگر را قبلا امتحان كرده ايم ونتايج ان را ديده ايم.ضمن اينكه مذاكرات زير نظري رهبري انجام مي گيرد واگر انحرافي مشاهده شود قطعا ايشان آن را به مسير صحيح هدايت خواهند كرد.فقط عده اي شده اند كاسه داغتر از آش

 10. فلاح زاده می‌گه:

  احسنت. تحمل توهین دیگه تا کجا؟ کم مونده اعضای 5+1 تو …… و احتمالا سیاسیون ما تو روشون بخندند.

 11. انصاف می‌گه:

  ایها الناس خوبه این بنده خدا گفته کاری بدولت قبل نداشته باشید لااقل جوابی دارید به نقدش مستدل بگید مثلا بگید نخیر اموال علوی مصادره نشده و یا تهدید نظامی نشدیم و…
  این کسی که نوشته از خودش و توهمی ننوشته مستنده چرا الکی هیاهو براه میندازید

 12. سرو می‌گه:

  آقا یا خانمی که با نام ارادتمند نظر دادید این 22تا نقد برادر قاسمی فقط تو حوزه هسته ای بود وگرنه اگر 35هزار میلیارد تومان ضرر کرسنت یا پیشرفت نیم درصدی پارس جنوبی و یا وام مسکن با قسط یک میلیون و هشتصدی و یا سبدکالا و یا هزار هزار میلیارد دارایی وزرا و صدها مورد دیگه از این دست لیست بشه که باید …!!
  البته که ما تامل میکنیم و مثل جنبش سبزها اموال عمومی آتیش نمیزنیم
  البته که صبر میکنیم و فتنه 88 بپا نمیکنیم
  البته که صبر میکنیم و تحصن مجلس ششم درست نمیکنیم
  ولی دردیزی بازه حیای…

 13. شهدا می‌گه:

  در جواب آقای ابرقویی:
  شما که دم از کلام رهبری میزنید بهتره سخنرانی ایشون در جمع سفرای خارجی و نقد صریح آقای ظریف رو نگاهی بیاندازید

 14. مهرآبادی اصیل می‌گه:

  من موندم با اینهمه سند و مدرک مبنی بر عدم موفقیت “دیپلماسی خنده” در برابر هتاکی و گستاخی غربیها چرا باز بعضیا میگن باید با دنیا تعامل کرد نه دعوا؟!!

  یکی از طرفداران “سیاست خنده” خواهشا به این سوال من پاسخ بده
  1-اگر قرار باشه “سیاست خنده” و “سیاست از موضع اقتدار”به زعم شما دعوا هر دو یک پاسخ داشته باشه پس بهتر نیست جواب مشت رو با مشت داد؟

  کسی در برابر بی احترامی و زیاده خواهی و تکبر خنده تحویل نمیده که شما دارید میدید و بهش هم افتخار میکنید!!

 15. ابرقوئی می‌گه:

  با سلام به همه دوستان
  فراموش نکنیم رهبر معظم دکتر ظریف و تیم ایشون رو فرزندان انقلاب معرفی کردند و در حمایت از مذاکرات سنگ تموم گذشتند.
  مواظب باشیم به اسم انقلابی گری به سنگ جدول نزنیم و از رهبر جلوتر قرار نگیریم.
  ..

 16. اراداتمند می‌گه:

  جناب قاسمی و دوستان
  ما هشت سال با صد تا سوال اساسی از رئیس جمهور قبلی و همکارانشون صبر کردیم شما هم بهتره اندکی تأمل بفرمایید.

 17. (حسین) می‌گه:

  جناب بیطرف،
  واقعاً اندکی تأمل کردید این مطلب را نوشتید یانه؟ به نظر شریف، کدام یک از مطالب مندرج در مقاله چشم بسته نوشته شده،فرافکنی کرده یا دروغ نوشته است.این یک نقد منصفانه در جهت آگاهی دهی به مردم و تلنگاری به مسئولین است که بدانند مردم ناظر عملکرد آنانند.چنانکه مقام معظم رهبری هم در سخنان امسال مکرراً فرمودند با این مظمون که: ( من به مذاکرات خوشبین نیستم ولی در پشت مسئولین مذاکره کننده ایستاده ایم تا در آینده کسی نگوید اگر نظر و کمک شما بود مذاکرات به نتیجه میرسید . شما مردم باید قضیه را پیگیری کنید و در جریان مذاکرات باشید ).
  عزیز گرامی، تمام مواردی که در مقاله آمده در این کشور اتفاق افتاده و مردم هم اخبار آن را دیده، هم شنیده اند. این را که دیگر نمیتوانید انکار کنید که ریس جمهور بی ادب آمریکا بعد از توافقات ژنو از اوراق کردن تجهیزات هسته ای ما وجدا کردن پیچ و مهره هایش سخن راند و مسئولین ما بجای تو دهنی زدن به آن قلدر یاوه گو،باز هم موضعی اتخاذ کردند که طمع دشمن را زیاد کرد و نتیجه اش توهین های روبهک پیر انگلیسی به مردم صبور ایران در مذاکرات اخیر نیویورک بود.
  عزیز، روایتی که از امام صادق(ع) آورده اید هیچ تناقضی با آگاهی بخشیدن به مردم در مقابل توطئه های دشمنان دین و کشور ندارد بلکه آموزه های دینی به ما آموخته است که با دشمنی که از در آشتی در آمده است،برحذر باشیم تا غاغلگیرمان نکند. و اتفاقاً مقاله نقد کننده محترم در جهت جلوگیری از زشتیها،چاپلوسیها، وادادگی مقابل دشمن و جلوگیری از هدر دادن سرمایه و فرصتهای طلایی مملکت است ، اگر با دیده انصاف بنگریم./

 18. mo-es می‌گه:

  چرا نظرات رو تایید نمیکنن؟؟؟؟؟


  دوست عزیز اندکی صبر.ضمنأ نظری با نام شما واصل نشده است

 19. شهدا می‌گه:

  از این 22مورد این مقاله ذکر شده کدومش سند نداره

 20. شهدا می‌گه:

  دوستان اصلاح طلب بجای بجای فرافکنی بفرمایند این 22موردی که قاسمی در مقاله خود اورده چند تاش دروغه؟ چند تاش سند نداره؟
  الکی چرا بحث جلیلی و غیر جلیلی میکنید

 21. آرمیتا می‌گه:

  احسنت برادر قاسمی که مستند و معقول مینویسید و دوستان غیر مستند و غیر منطقی توهین میکنند!!

 22. در جواب رضا می‌گه:

  واقعا منم قبول دارم
  همین آقای ظزیف برگشته تو نیویورک گفته اگه به توافق جامع نرسیم انتخابات مجلس میبازیم
  چرا بفکر منافع حزبی هستیم

 23. حرف می‌گه:

  میگم چه کار جلیلی دارید؟
  گل جلیلی 19هزار سانتریفیوژ و 200کیلو اورانیوم بود که یه شبه فروختید!
  بحث شخص و جناح نیست بحث منافع ملیه
  تازه الان که با این دیپلماسی رسما تو سازمان ملل امارات میگه جزایر ما رو پس بدید

 24. mo-es می‌گه:

  در جواب آقای ایکس در دولت قبلی آقای جلیلی حداقل عزت کشور رو حفظ وردن….ولی متاسفانه آقای ظریف قط در برار اهانت های لبخند زدن …
  ای کاش بعضیا درک میکردن که این مملکت اگه الان به اینجا رسیده به خاطر خون شهدا بوده …
  در ضمن جمله آقای جلیلی رو فراموش نکنید که گفتن:یک پایم رو در هشت سال دفاع مقدس از دست دادم و اگر لازم باشد اون یکی پام رو هم در جنگ با آمرکا میدم…..لطفا ی کم حق بین باشید و جناحی حرف نزنین

 25. رضا می‌گه:

  واقعا جاي تاسف داره كه هر جا منافع حزبي يا شخصيمون در خطره به نام دفاع از ارزشها از شهيدان مايه ميزاريم. جناح اصولگرا هميشه دنبال سياه نمايي است و تمام ارزشها را دستاويز رسيدن به منافع خود قرار مي دهد.

 26. حامی می‌گه:

  …..  خدا ایشالا ظریف و همکارانش را از تمام بلیات و حسادتها محفوظ بداراد. آمین.  

 27. بیطرف می‌گه:

  سلام
  هر چی می خواهید می نویسید در آخر مظلوم نمایی می کنید، می نویسید و می نویسید و می نویسید و مثل همیشه باز هم با چشم های بسته، باز هم فرافکنی، باز هم نقد یکطرفه ، باز هم … باز هم… باز هم …
  امام صادق عليه‏ السلام :

  مَن اَحصى عَلى اَخيهِ المُؤمِنِ عَيبا لِيَعيبَهُ بِهِ يَوما ما كانَ مِن اَهلِ هذِهِ الآيَةِ قالَ اللّه‏ُ عَزَّوَجَلَّ: اِنَّ الَّذينَ يُحِبّونَ اَن تَشيعَ الفِاحِشَةُ فِى الَّذينَ آمَنوا لَهُم عَذابٌ اَليمٌ فِى الدُّنيا وَ الآخِرَةِ وَ اللّه‏ُ يَعلَمُ وَ اَ نتُم لا تَعلَمونَ ؛

  هر كس درصدد عيب‏جويى برادر مؤمنش برآيد، تا با آن روزى او را سرزنش كند، مشمول اين آيه است: كسانى كه دوست دارند، زشتى‏ها در ميان مردم با ايمان شيوع پيدا كند، عذاب دردناكى براى آنان در دنيا و آخرت خواهد بود و خداوند مى‏داند و شما نمى‏دانيد.

  مستدرك الوسايل، ج 9، ص 110، ح 10379

 28. ایکس می‌گه:

  در دولت قبل آقای جلیلی چه گلی به سر مملکت زد که آقای ظریف نزده ؟؟؟؟

 29. خواننده می‌گه:

  احتمالا بازم فریاد افراطی و تندرو و چه و چه بلند خواهد شد!! و بجای جواب به این موارد اهانت راه بیندازند!
  معلوم نیست تا کی منافع ملی ….

دیدگاه شما

تمام حقوق این سایت برای © 2020 اخبار شهرستان ابرکوه. محفوظ است.
بهینه سازی شده king2net