باغ هنرحوزه هنری در ابرکوه آغاز به کار کرد(۱نظر)

باغ هنرحوزه هنری در ابرکوه آغاز به کار کرد(۱نظر)

ابرنیوز:باغ هنر حوزه هنری استان یزد با هدف کشف و آموزش استعدادهای هنری خلاق و پویا و تولید آثار فاخر هنری و ادبی، فعالیت خود را در ابرکوه آغاز کرد.
جلسه شورای فرهنگ عمومی ابرکوه با محوریت شروع فعالیت باغ هنر حوزه هنری در این شهرستان در محل دفتر امام جمعه ابرکوه برگزار شد.
در این جلسه که امام جمعه ابرکوه، فرماندار، سرپرست حوزه هنری استان یزد و مسئولان این شهرستان حضور داشتند درباره فعالیت مجموعه باغ هنر حوزه هنری استان در ابرکوه تبادل نظر شد و مصوب گردید این مجموعه به طور موقت برای مدت شش ماه فعالیت کند.
امام جمعه ابرکوه در این نشست با اشاره به ظرفیت و توانایی حوزه هنری در تحقق فرهنگ ارزشی در جامعه گفت: حوزه هنری می تواند در زمینه کشف و پرورش استعدادها و خلاقیت های هنری در عرصه های مختلف گام های مؤثری برداشته و به رشد و ارتقای فرهنگ و هنر در شهرستان ابرکوه کمک کند.
حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی بر تقویت مبانی قوی فرهنگ تأکید کرد و افزود: باید با بستر سازی مناسب، همگام با مأموریت ها و شرح وظایف اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان، حوزه هنری هم در جهت ارتقای فرهنگ و هنر در جامعه تلاش کند.
وی اظهار امیدواری کرد با همراهی و وحدت عملی این دو نهاد فرهنگی به ویژه در زمینه آموزش هنر، بیش از پیش  شاهد رشد، شکوفایی و درخشش هنرمندان ابرکوهی در عرصه های گوناگون باشیم.
فرماندار ابرکوه هم فعالیت باغ هنر حوزه هنری در این شهرستان را حرکتی ارزشمند در جهت پرورش استعدادهای جوان و علاقه مندان هنر دانست و گفت: ابرکوه در حوزه فرهنگ و هنر حرف های زیادی برای گفتن دارد که امیدواریم با فعال شدن باغ هنر این مهم محقق شود.
سید نبی رسولی، مسئله آموزش و نبود استادانی که بتوانند به شکل نوین آموزش بدهند را یکی از مهمترین مشکلات پیش روی ارتقای هنر در این شهرستان دانست و اظهار داشت: ابرکوه از جمله معدود شهرستان هایی است که دارای ساختمان حوزه هنری است که امیدواریم با فعال شدن این مجموعه به خصوص در زمینه آموزش هنر، هرچه بیشتر شاهد شکوفایی استعدادهای هنری در این شهرستان باشیم.
وی همچنین در زمینه تجهیز این ساختمان قول همکاری داد و افزود: برای توسعه فعالیت های هنری باید بودجه لازم و کافی در اختیار هنرمندان قرار گیرد.
سرپرست حوزه هنری استان یزد نیز ضمن قدردانی از امام جمعه و مسئولان شهرستان ابرکوه به خاطر مساعدت و پیگیری در زمینه فعالیت باغ هنر در این شهرستان گفت: کشف استعدادها، آموزش و حمایت از آنان برای تولید آثار ارزشمند از جمله اهداف حوزه هنری است.
محمد صادق کوچک زاده به ظرفیت های هنری و جایگاه ویژه ابرکوه در عرصه شعر و ادب کشور اشاره کرد و اظهار داشت: آغاز به کار باغ هنر در ابرکوه برای آینده هنر شهرستان اتفاق مبارکی خواهد بود.
وی با اشاره به تعامل و همکاری خوب بین حوزه هنری استان و  اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ابرکوه افزود: دوره های آموزشی هنر به منظور رشد و شکوفایی هنرمندان جوان و مستعد با حضور اساتید و کارشناسان مطرح استان و کشور در ابرکوه برگزار خواهد شد.
سرپرست حوزه هنری یزد ادامه داد: ساختمان باغ هنر حوزه هنری استان یزد که از سال ۱۳۷۲ در نزدیکی سرو چهار هزارساله ابرکوه ساخته شده، فضای بسیار مناسبی برای برگزاری دوره های آموزشی و فعالیت های فرهنگی هنری همچون شب های شعر، نشست های نقد و بررسی آثار هنری و ادبی، تولید آثار هنری، تمرین و اجرای نمایش و پخش فیلم است که امیدواریم هنرمندان ابرکوهی از این ظرفیت به خوبی استفاده کنند.

در این جلسه مصوب شد تا حجت الاسلام حسین فلاحزاده کارشناس ارشد ادبیات نمایشی امور مربوطه را پیگیری نماید.

 

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

3636 مطلب نوشته است .

  1. سید محمود می‌گه:

    سلام این حوزه هنوز پا برجاست؟
    ادرس و شماره تلفنی هم داره؟

دیدگاه شما

تمام حقوق این سایت برای © 2019 اخبار شهرستان ابرکوه. محفوظ است.
بهینه سازی شده king2net